Fotbal

OPINIE: Cei doi din fotografie

OPINIE: Cei doi din fotografie
Foto: Daniel Rus

Jucătorii de la CFR au tot dreptul să jubileze - au câştigat cele 24 de puncte în iarbă, avocaţii la fel - şi-au făcut bine temele pentru dom' profesor de la TAS, dar cei doi din fotografie - NU.

După ce au "manageriat prost" 50 de milioane de euro din Champions League, au băgat clubul în insolvenţă. Dar nu înainte să păcălească pe aproape toată lumea - jucători, antrenori, angajaţi, furnizori - inclusiv cu promisiuni semnate, că o să-şi primească restanţele "azi. ba nu! mîine. ba nu! luni, că azi sînt închise băncile" şi tot aşa pînă în ultima zi, cînd, "aulio, nu mai putem plăti că sîntem în reorganizare!".

Iar fanii care au votat în proporţie 90% să se-ntoarcă Paszkany şi visează la o nouă eră "Eu şi Arpy" la CFR trebuie să ştie că s-a cîştigat la TAS pe lege, pe procedură, nu pe moralitate şi fairplay, cuvinte pe care duetul româno-maghiar nu le (mai?) are în nici un dicţionar.

Comentarii
  • 2015-5-29, 12:01
  • Scris de : Stefan
Ce bine Emile ca, copii tai nu au mostenit prostia ta. De citi ani tot injuri CFR-ul?. De cind te-ai stabilit in Cluj. Din cauza voastra a viiturilor taranesti lumea nu mai merge la meci impreuna. Voi telectualii tarani ati adus ura, sovinismul, pe care s-a bazat 12 ani bunul tau prieten Gyuri baci. Te anuntam ca astia doi au adus Clujului nostru,Clujului meu, nu al vostru de taranusilor telectuali, o finala in cupa Intertoto, 3 campionate, 3 cupe, 2 supercupe si 10 puncte in CL. De asemenea tov Emile imi permiteti sa raportez, mie clujeanului, nu taranusului de tine un biet locuitor intr-un bloc, mi-au adus Manchester United, Inter Milano, Bayern Munchen etc.la care visam de pe vremea cind antrena Herrera.Daca observi de la noi nu a fugit presedintele ci si-a asumat unele greseli manageriale si tot el o sa o scoata la capat. Tov Emile la clubul tau de suflet telectuali taranusi ca tine si-au batut joc de club. Si asta cam de vreo 25 de ani de cind s-a dat liber in Cluj la venirea taranusilor telectuali. Cit timp clubul tau de suflet se va baza pe taranusii telectuali, propagandisti PCR ratati ca tine, nu are cum sa o duca bine.Sunteti prea prosti. Tov Emile asteptam in continuare cu interes injuraturile si frustrarile tale de telectual taranus. Servus tarane.
  • 2015-5-29, 14:12
  • Scris de : via mongolia
In cluj echipa ta ungureasca nu mai prinde. Ati ramas sub 15%. Mai bine suie te pe cal si inspoi in mongolia om fara tara ce esti. Cluj Napoca inseamna Universitatea.
  • 2015-5-29, 14:28
  • Scris de : M.U.I.E. U
Tzarane, ai trait degeaba pana acum. FrUstatule!Sa-ti faci abonament la strand la Clujana. Poti aduna si mingile care se suteaza de pe stadionul ,,vostru"
  • 2015-5-28, 20:13
  • Scris de : Arrow
2 clipuri despre cei doi: https://www.youtube.com/watch?v=XwX3i2-ePu4&index=2&list=PLoa3SWxYDnZvAzxBtvX8dvR8krzdu_IFN si https://www.youtube.com/watch?v=_rq31eLg4ag&index=1&list=PLoa3SWxYDnZvAzxBtvX8dvR8krzdu_IFN
  • 2015-5-28, 19:31
  • Scris de : sese
sa ne sugi de p.u.l.a emileee pe toti ceferistii, penguin spurcat!!!
  • 2015-5-29, 08:49
  • Scris de : shaorma
Si nico shaorma daca mai injuri ca un birjar
  • 2015-5-28, 20:15
  • Scris de : Arrow
Vezi ca Paskany vrea doar suporteri de "calitate" si nu mai primesti bilet gratis la meci.
  • 2015-5-28, 19:15
  • Scris de : val
Dar nu știu care-i problema voastră ?CFR, un club pe care oricum voi cei de la stiridesport...nu-l suportati.Ati pus mai sus sigla celor pe care-i reprezentati.Aveti acolo subiecte.
  • 2015-5-28, 20:18
  • Scris de : Arrow
Uita-te la LOOK TV. Aia e televiziunea voastra si numai a voastra. Daca te uiti un pic pe site vezi stiri negative si despre U. Asa ca ...
  • 2015-5-28, 17:41
  • Scris de : Florian
Daca unu din astia doi nu intra in maxim 2 ani la puscarie eu ma mut pe marte. Sunt scarbit...
  • 2015-5-28, 20:20
  • Scris de : Arrow
Uitat-te la clipurile la care fac referire, eu, mai sus. Si ai sa intelegi de ce nu intra niciunul la puscarie.
  • 2015-5-28, 17:49
  • Scris de : Vasile
Nu va intra niciunul.Arpy are spate asigurat de peste hotare(de la TiGranit)iar scroafa stiti de unde provine.Ati vazut in ultimii 25 de ani un fost securist arestat sau condamnat ?Eu nu.Astia sint mai tari decit DNA sau DIICOT sau procuratura sau politie sau orice vreti voi.Astia conduc tara.
  • 2015-5-28, 19:20
  • Scris de : nu e adevarat
arpi se judeca cu tri granit(asta e numele corporatiei lui demijan) nu are niciun spate in afara.. spatele lui sunt kovesi,morar si ceilalti procurori plantati de basescu si pe care ponta(omul lui basescu) si iohanis nu ii schimba
  • 2015-5-28, 16:45
  • Scris de : zahu
moldovane,mai prost si mai9 frustrat de atat cred ca poti sa fii.
  • 2015-5-28, 16:24
  • Scris de : popa
Articol cu o doză imensă de FRUSTRARE!..capra vecinului.
  • 2015-5-28, 17:27
  • Scris de : hopaaa
Nu e nici o frustrare. E purul adevar. cuplul romano mongolez a facut cele mai monstruoase blaturi din istoria fotbalului romanesc. 2 titluri castigate din penalty pe final de meci. Apoi banii din ucl i au folosit in scop personal lasand echipa plina de datorii jucatorii tepuiti si in final au bagato in insolventa si in curand in faliment
  • 2015-5-29, 08:47
  • Scris de : re_cj
cele 10 pct in ch league au fost tot blaturi frustratule?mars pe clujana la matineu!
  • 2015-5-28, 15:50
  • Scris de : bra
Emil draga, lasa capra vecinului, ca la altii e si mai greu:). Tot ce ati speculat ca o sa i se intample cfr-ului s-a intors impotriva voastra. Voi practic ati ghicit tot scenariu, dar nu ati ghicit echipa caruia urma sa i se intample nenorocirile. Si in ceasul al 12-lea muriti de grija cfr-ului. Se pare ca aceasta invidie a depasit orice bariera in caracterul vostru marunt.
  • 2015-5-28, 14:41
  • Scris de : Paul_pop
Sper sa plece arpike invartindu-se, daca asta ramane eu nu mai calc pe stadion, galeriei roamnestoi de la cfr vreau sa-i reamintesc doua fapte facute de domnul ARPIKE:- Folosirea firmei PP protect6 impotriva galeriei, sa nu uite asta , ca a facut-o de mai multe ori -Problema biletelor si a sonorizarii, ca sa zic asa , de care voi nu aveati nevoie, ca va descurcati bine si fara ajutor cu maimutoii dungati bicolori. Si acum o mai trage galeria cu Karaoke, fapt care s-a facut fara stiinta acelei parti din galerie la care ma refer. Haide CFR!
  • 2015-5-28, 15:57
  • Scris de : bra
nu te obliga nime sa mergi la stadion, eu merg pt fotbal, nu pt patron, nu-ti place cum e manageriat clubul, cumparal si manageriaza cum vrei...au zis ca e de vanzare. Nu vezi ca sunt atacati din toate partile? sonorizari si alte artificii... poti traii si fara ele pana iesim din kkt.
  • 2015-5-28, 13:46
  • Scris de : zoli
Eu vreau intoarca pascany si mutam la magyar lig cu ferencvaros si ujspest nu vren voluntari si chiajni. Hajra kvsc!
  • 2015-5-28, 16:25
  • Scris de : 2
UPC in traducere u pica in C :)) ,kiszopod zolika :)))
  • 2015-5-28, 16:00
  • Scris de : bra
ATENTIE!!!U-ist UNDERCOVER DETECTED!!! MOVE TO => C: Recycle bin
  • 2015-5-28, 13:43
  • Scris de : geo
Sobolanii au votat sa se intoarca groparul arpike:)))) ce face shaorma din om:)))
  • 2015-5-28, 13:09
  • Scris de : mimi
Dar ANAFUL, ANAFUL pe ce legi a pus sechestru pentru 11 milione de euro, Emile , Emile !
  • 2015-5-28, 13:52
  • Scris de : mumu
pe aceeasi lege pe care ne platim si noi "prostimea"taxele dupa angajati , de ce arpy , walter , becali , etc sau jucatorii cu salarii de mii sau zeci de mii de euro pe luna sa nu plateasca contributia la stat iar noi cu cativa angajati sau angajatii cu cateva sute de euro pe luna trebuie sa achitam pana in 25 a lunii altfel sare anaful pe noi ???
  • 2015-5-28, 12:52
  • Scris de : coco
Bine ca a fost ANAF-ul moral cand a pus in spinare o datorie si mai mare. Sa vedem cum se termina procesul cu ANAF-ul apoi putem discuta si de moralitate.
  • 2015-5-28, 12:51
  • Scris de : Ales bules
Bai laba trista... Ce-ar fii sa-ti dai tu cu opiniile despre echipa ta de suflet retrogradata, despre Busca din Cuba si ma-ta de pe centura????
  • 2015-5-28, 13:49
  • Scris de : mongolia
Noi vrem sa o dam despre echipa ta ungureasca care a inselat pe toata lumea si a facut blaturi in 10 ani cat steaua si dinamo in 50. Muie tie lui ma ta
  • 2015-5-28, 13:55
  • Scris de : Paul
Da ma, si in CL au facut numai blaturi. A fost cea mai buna echipa din Romania ultimilor ani. Acuma ca tu esti frustrat aia ii partea a 2 a.