Kontact

Video UPDATE: Când se bate Moroşanu cu Badr Hari? Anunţul românului

VIDEO Cătălin Moroşanu versus Badr Hari!
Badr Hari vs. Moroşanu. Foto: mensquare.com/superkombat.com

UPDATE: 27 noiembrie este noua dată anunţată de agenţii lui Cătălin Moroşanu, iar locul de disputare al meciului cu marocanul Badr Hari ar fi Dubai!

..................................................

UPDATE: Cătălin Moroşanu a anunţat pe contul său oficial de facebook că meciul cu Badr Hari va fi reprogramat pentru a doua parte a anului. Cel mai probabil, întâlnirea dintre cei doi va fi într-un ring din Dubai.

 

 

My Fight will be re-scheduled ;)Follow Global Fighting Championship for more news !

Posted by Catalin Morosanu on Sunday, May 10, 2015

Moroşanu versus Badr Hari! Sportivul Superkombat, Cătălin Moroşanu, va lupta în această primăvară cu supervedeta Badr Hari, la Dubai sau la Bucureşti. Data de 15 mai este prima vehiculată pentru acest supermeci, însă nu se bătută în cuie, deocamdată.

Cei doi s-au întâlnit deja în ring, doar pentru un schimb de "amabilităţi", înaintea confruntării adevărate. "O să te mănânc de viu, prietene!", i-a spus Moroşanu. "Eu nu mănânc oameni, eu îi fac KO!", a replicat marocanul, aruncând, pentru efect, microfonul în direcţia românului. 

"E posibil ca meciul să aibă loc pe 15 mai la Dubai, într-o gală VIP, dar e doar o discuţie, în câteva zile vom şti toate detaliile şi vor fi anunţate într-o conferinţă de presă. Cu siguranţă, va fi cel mai aşteptat meci din istoria K-1 în România, iar dacă va fi organizat la Bucureşti, cu siguranţă va fi cel mai important eveniment sportiv din istoria sporturilor de contact de la noi. Atât Moroşanu, cât şi Hari, au o bază de fani imensă în România, aşa că ţara noastră va fi scindată în două. Va fi ceva grandios din toate punctele de vedere", a declarat promotorul Eduard Irimia, cel care a negociat meciul. 

Cine este Badr Hari? Badr Hari (1,97 m, 120 kg) este unul dintre buni luptători din lume la categoria grea, un "bad-boy" atât în ring, cât şi în afara lui. Marocanul a fost închis, în 2012, pentru agresarea unui om de afaceri olandez. El a fost implicat şi într-o relaţie amoroasă cu Estelle Cruijff, nepoata legendei Barcelonei şi a Portocalei Mecanice.

Moroşanu versus Badr Hari, întâlnirea din ring.

Comentarii
  • 2016-11-19, 22:52
  • Scris de : Daniel
Ce pula mea de romani sunteti voi cand tineti cu straini HAI MOROSANU si dupaia sa va duceti sai sugeti pula lu morosanu knd o batea
  • 2015-12-16, 21:00
  • Scris de : Andres
Cand e meciul??
  • 2015-12-09, 22:34
  • Scris de : sorin
Mai baeti voi stiti ce vorbiti,voi puneti pula cu prefectura,, cand vreo data o sa aiba morosanu experienta lui bad h.ati facut diferenta antre luptatori lu morosanu cu care sa batut si luptatori lu bad H.ampare rau ca trebuie sa zic ca moro easa pe taraga din ring.
  • 2015-12-09, 13:58
  • Scris de : Danyx16
Ba cand este bataia? Stim ca Catalin Morosanu il va bate pe Badr, pana atunci nu mai vorbiti voi ca bate Badr pe Morosanu nimeni nu stie ce sa va intampla... cine va castiga dar sunt sigur ca Moro il va rupe asa ca nu mai comentati.
  • 2015-12-06, 18:21
  • Scris de : Marian
Îmi este rușine că ca în tara noastră sunt români care în loc să țină cu sângele lor adică de ROMÂNI că asta suntem, țin cu străini, nu contează că nu are șanse dar trebuie susținut până la capăt indiferent de orice ar fi este al nostru luptă pentru noi, când va câștiga și va câștiga 100% atunci el primul lucru care îl va face ca de obicei o să ridice steagul țări noastre să arate ce poate face un român și se mândrește ca este român, păcat că mulți români ling în c..r străini fie pt bani fie în sport DC!? Pt că un străin este mai bun o fi dar vb românească este ,, Atât la bine cât și la rău trebuie să fim uniți"... Române susține țara și sângele tău nu te vinde (Exclud rupturile de p...e care sar în maciuci de străini și comentează și ele să nu adoarmă, MARȘ LA CRATIȚĂ)....... CATALIN MOROȘANU ESTE VA FI ȘI O SĂ RĂMÂNĂ UN EXEMPLU AL ROMÂNIEI...
  • 2015-12-06, 18:21
  • Scris de : Marian
Îmi este rușine că ca în tara noastră sunt români care în loc să țină cu sângele lor adică de ROMÂNI că asta suntem, țin cu străini, nu contează că nu are șanse dar trebuie susținut până la capăt indiferent de orice ar fi este al nostru luptă pentru noi, când va câștiga și va câștiga 100% atunci el primul lucru care îl va face ca de obicei o să ridice steagul țări noastre să arate ce poate face un român și se mândrește ca este român, păcat că mulți români ling în c..r străini fie pt bani fie în sport DC!? Pt că un străin este mai bun o fi dar vb românească este ,, Atât la bine cât și la rău trebuie să fim uniți"... Române susține țara și sângele tău nu te vinde (Exclud rupturile de p...e care sar în maciuci de străini și comentează și ele să nu adoarmă, MARȘ LA CRATIȚĂ)....... CATALIN MOROȘANU ESTE VA FI ȘI O SĂ RĂMÂNĂ UN EXEMPLU AL ROMÂNIEI...
  • 2015-11-21, 22:26
  • Scris de : Sandu
Eu nu ma contrazic cu,niciunul dintre voi dar va spun sa analizati putin ca,Morosanu a capatat foarte multa experienta plus ca,are lovituti fosrte puternice si este foarte rapid.eu ps merg pe morosanu si pun un pariu ca,va castiga lupta100% bafta morosanu
  • 2015-7-21, 04:15
  • Scris de : nai curaj
Dacă în primul minut , nu ești K.O Moroșanule înseamnă că se distrează cu tine :))
  • 2015-7-19, 20:22
  • Scris de : Stefan
Sunt un fan a lui Morosanu ..sansa este slaba sa castigi in fata lui Badr hary...doar prin.ntro accidentare din partea lui Hary...Morosanu nu este ALSTAIR OVEREEM si nici SEMMY SCHILT.. valabl pentru cunoscatori.
  • 2015-6-21, 21:15
  • Scris de : cosmin
Badr hary o sal bage in spital pe morosanu bafta badr hary la fel si tie morosane vizonare placuta la spital
  • 2015-5-23, 19:43
  • Scris de : cretu
Voi nu sunteti ma romani,...!!!??? Voi tineti cu ursu.Belea de luptator ce avem si coi o luati aiure....Rupei capu Morosanule da stie de tine si de noi
  • 2015-5-22, 23:38
  • Scris de : John smith
Salut baieti, desii favoritul meu e Daniel Ghita , BAD H e unul dintre marii sportivi ai lumi in turneele k1 , asa cum se stie e bine sa fie dominat pt ca e slab de barbie insa explosivitatea lui è impeesionanta! Favorit e Bad H insa in cadere de forma , speram ca Morosanu sa fie in seara norocoasa si sa tina miinile sus. Bafta Catalin!
  • 2015-5-19, 18:03
  • Scris de : brs
Este de remarcat curajul lui Morosanu,se baga in toate cacaturile,asa se fac bani in showbiz. Eu ii urez succes sa ramana intreg dupa acest meci ca sa poata sa mai incaseze ceva bani.
  • 2015-5-18, 21:09
  • Scris de : florin
moro e bun dar hari am vazit pe net ce ko da cred ca va fi egal
  • 2015-5-18, 03:30
  • Scris de : bingo
Morosane....mai bine tace-ai din gura. bine a zis HARI, el nu mananca oameni, el doar face KO.Nu vreau sa stiu cum o sa arati dupa meci. Morosan ii prea increzut. cred ca o sa il termine HARI dintr.un picior.
  • 2015-5-16, 22:13
  • Scris de : serediuc danut
Hai , Morosane !!! Sunt sigur ca Morosanu va castiga . Experienta ,,Bombardierului ,, roman , alias Moartea din Carpati nici nu se compara cu ce a marocanului .
  • 2015-5-16, 20:47
  • Scris de : adi
cine loveste primul castiga , hai moroooooooooooosanuuuuuuuuuu
  • 2015-5-16, 14:25
  • Scris de : Imparatu
nu mai vorbiti prostii ce morosanu sunteti idioti asta nu are experienta lui Badr Hary nici 1 % o sa il manance la prima masa ii dau maxim 20 de secunde minim 10 si va fi ko
  • 2015-5-15, 19:42
  • Scris de : medi
rip morosano 😂😂
  • 2015-5-05, 12:34
  • Scris de : marius
Badr nu duce loviturile la cap in schimb Morosanu se descopera nu tine mainile sus si nu leaga loviturile.Sper sa castige romanul dar favorit este marocanul.
  • 2015-4-25, 19:25
  • Scris de : Cleon
Morosanu,daca va tine regim iar cu piept de pui si orez,da va pierde prin ko. Daca va manca ce-i da putere,el stie corpul sau cel mai bine,nu va mai pati ca in meciul cu Zimmerman ci va da KO. Trebuie sa-l preseze pe marocan,si va castiga ori prin KO,ori prin descalificarea lui Hari care va face cum a facut cu Gerges sau Remy. Un singur lucru mai trebuie facut:sa nu stea la primit,caci au mai stat si altii in garda la primit,vezi Ray Sefo,si au luat KO. Cand esti in pericol cu Hari,lovitura frontala de picior in burta(buric) -marca Saki il va opri si tine la distanta. Succes Catalin!