Fotbal

Video Circ în Liga a 2-a! Atacantul lui "U" Cluj a fost eliminat pentru două simulări! Mihai Teja: "E frustrant pentru că e munca lor!"

Scandal în "B"! Eliminat pentru simulări
Răzvan Greu a fost eliminat pentru două simulări

Finalul partidei "U" Cluj - Unirea Târlungeni (0-0) din Liga 2, Seria Vest, a generat o fază controversată, mai rar întâlnită pe stadioanele din ţară! Arbitrul Sergiu Popa din Aiud i-a arătat lui Răzvan Greu (U Cluj) în ultimul minut al doilea cartonaş galben pentru că ar fi comis simulare. Jucătorii clujeni s-au năpustit spre "central" solicitându-i să acorde 11 metri!

De asemenea, banca clujenilor în frunte cu antrenorul Mihai Teja şi-a ieşit din fire şi au cerut socoteală brigăzii de arbitri de la final. Interesant este faptul că, acelaşi Greu fusese avertizat tot pentru simulare în prima parte!

"Nu ştiu ce a fost la acea fază, dar băieţii mi-au spus că a fost penalty clar, nici nu se pune problema. Nu înţeleg asta! Dacă Târlungeniul a ajuns să aibă un arbitraj extraordinar la U Cluj în deplasare...Asta e viaţa. Răzvan Greu nu a fost eliminat pentru două simulări, ci pentru două penalty-uri!, care nu s-au dat! E frustrant pentru că sunt nişte copii şi e munca lor. Nu ştiu ce interes ar avea să nu dea", a spus Teja după meci.

Faza din ultimul minut în care Greu a fost eliminat. A fost penalty?

 
Simulare sau penalty la U?

Circ în Liga a 2-a! Eliminat pentru două simulări!? A fost 11 metri la "U" Cluj? "E frustrant..!" DETALII http://bit.ly/1PZjKOu #cluj #liga2

Posted by StiriDeSport.ro on Wednesday, November 25, 2015

 

Imediat după partidă, observatorul Zoltan Szekely (Baia Mare) a consultat mai multe imagini cu faza din final şi urmează să ceară sau nu sancţionarea arbitrului.

Tibia lui Răzvan Greu după meciul cu Unirea Târlungeni

"Nu am reuşit să marcăm din păcate. Când întâlneşti o formaţie care se apără 90 de minute, încă nu avem claritatea necesară fentăm adversarul în ultimii 30 de metri, unul contra unul, să intrăm din linia a doua, să tragem la poartă. Altfel, nu am ce să le reproşez băieţilor, au avut dorinţă", a conchis Teja.

Comentarii
  • 2015-11-25, 21:36
  • Scris de : penalty clar
Penalty clar. Jucatorul e ciupit de calcai dupa care cade imediat. Nu cade nici inainte de contact nici la 2-3 secunde dupa. Cade imediat ce e atins.
  • 2015-11-25, 21:19
  • Scris de : Arrow
Am avut o ascensiune prea mare. Trebuia sa fim opriti. P.S. CFR primeste la simulari, noi suntem furati cand este fault clar. Prietenul Iorgulescu isi face treaba.
  • 2015-11-25, 21:51
  • Scris de : val
Ce legătură are CFRul cu acordarea sau nu a unui penalty cu Tarlungeni? Penibil.
  • 2015-11-25, 22:10
  • Scris de : Arrow
N-ai inteles. Sau nu vrei sa intelegi. :)
  • 2015-11-26, 08:05
  • Scris de : misu
Mai arrow tu esti penibil rau ,mai !
  • 2015-11-26, 12:19
  • Scris de : Arrow
Adica? Am postat o parere. Ce nu intelegeti?
  • 2015-11-25, 21:16
  • Scris de : Maricica
lesinatul asta nu a prins nici un meci in liga 3 si acum este scos in fata de teja oblgatii fata te tata lui
  • 2015-11-25, 20:57
  • Scris de : D
U Cluj = circ etern.
  • 2015-11-25, 23:10
  • Scris de : gigi
Cfr=blat etern!!!
  • 2015-11-26, 01:24
  • Scris de : Cfr
u Cluj=SCLAVI eterni!!!
  • 2015-11-26, 02:43
  • Scris de : Rares
sclavii cui ? tu eventual poti fi sclavul meu :)
  • 2015-11-26, 08:06
  • Scris de : mimi
Lui Busca =Walter ,frUstratule !
  • 2015-11-25, 20:57
  • Scris de : U Cluj
Penalty clar.Se vede cum Razvan atinge mingea, dupa care adversarul il loveste peste picior.Oricum, acuma nu mai putem schimba nimic.
  • 2015-11-25, 20:55
  • Scris de : Limitatii de la U
Pusttii astia ,,inocenti,, sa sara la arbitru asta da educatie de la antrenor ba chir si el a sarit la intimidare.Frustrare mare la U echipa are foarte multe puncte in comparatie cu valoarea ei reala.Cum au castigat cu Baia Mare,Mioveni sau Targoviste de doua ori.Sa fie de vina cota de la casele de pariuri oare....
  • 2015-11-25, 22:21
  • Scris de : toth jotzobag
Sa o s'U'gi, usor si cu delicatete....
  • 2015-11-25, 21:29
  • Scris de : U
Tocmai ai ucis limba română. ..
  • 2015-11-25, 21:14
  • Scris de : Arrow
Ai fost la meci?
  • 2015-11-25, 21:19
  • Scris de : PuPy-aRrOw
ALO ARROW imi esti dator cu un raspuns,DACA NORBERT ARE 16 ANI SI IL FACI COPIL ATUNCI PE CEI DE 22-23 CUM II NUMESTI inteligentule superiorule studentule inovatorule ce esti ,hai zi-mi odata.......
  • 2015-11-25, 21:59
  • Scris de : @
oricat s-ar strdui cineva sa-ti explice, tu tot un idiot ramai. Jobul pentru care esti platit e ca "purtughejii" sa nu ramana nealintati. Asa ca valea!
  • 2015-11-25, 21:39
  • Scris de : Arrow
Am raspuns la articolul celalalt. Cauta si citeste. Nu cobor la nivelul tau. Peace!
  • 2015-11-25, 21:30
  • Scris de : Ufo
Auzi! Ia fa pasi si cauta sa pupi(y) fundul securistului nelustrat si al grofului fugar in Dubai.Ca poate-ti mai iese de o shaorma.
  • 2015-11-26, 08:08
  • Scris de : mimi
Vorbesti de groful Busca-Walter ?!