Fotbal

Sport alert Foto
LIGA 2. "U" Cluj - FC Braşov, remiză în derby-ul din "B"! "Studenţii" nu au câştigat acasă! FC Bihor a pierdut la masa verde!

"U" - Braşov, remiză în derby-ul din "B"

Criza se adânceşte la Universitatea Cluj! "Studenţii" rămân în continuare fără victorie pe teren propriu, astfel că menţinerea în eşalonul secund devine obiectivul principal pentru puştii lui Marius Popescu. 

Universitatea a fost periculoasă abia în ultima jumătate de oră, cea mai mare ratare aparţinându-i lui Radu Crişan, care a reluat cu capul peste poartă din 6 metri (70). Cel mai periculos jucător al braşovenilor a fost Puţanu, care a rarat două ocazii imense pentru echipa sa!

---------------------

LIGA 2, SERIA VEST, ETAPA 9

"U" Cluj - Braşov 0-0

*Chindia Târgovişte - FC Bihor 3-0 (neprezentare)

CS Mioveni - CSM Râmnicu Vâlcea 0-1

Gaz Metan Mediaş - FC Baia Mare 0-1 

Şoimii Pâncota - Olimpia Satu Mare 0-1

Unirea Târlungeni - FC Caransebeş 1-1

UTA "Bătrâna Doamnă" - Metalul Reşiţa 5-1

 

----------------------------

LIVE "U" Cluj - FC Braşov 0-0

Min. 85 - Schimbare "U" Cluj! Intră Popescu jr., iese R. Greu!

Min. 81 - Schimbare Braşov! Intră Mugurel BUGA, iese Vlad Munteanu!

Min. 81 - OCAZIE Braşov! Puţanu ratează din careul mic!

Min. 80 - Schimbare "U" Cluj! Intră TARCEA, iese C. Popescu

Min. 79 - Schieb pătrunde în careu cu mingea la picior, dar este deposedat în ultimul moment!

Min. 70 - RATARE "U" Cluj! Radu Crişan a reluat periculos cu capul puţin peste poartă din 6 metri, din centrarea lui Hîmpea!

Min. 56 - Schimbare "U" Cluj! Intră M. SCHIEB, iese Cocină!

Min. 54 - Greu este angajat în careu, însă loveşte greşit balonul!

Min. 52 - Codoban pătrunde pe stânga în careu şi trimite în plasa laterală!

Min. 51 - OCAZIE "U" Cluj! Cocină a şutat puternic de la 16 metri, însă pe centrul porţii!

Pauză! O primă repriză modestă pe Arena Clujului!

Min. 20 - Lovitură liberă pentru "U" Cluj! Răzvan Greu trimite puţin peste poartă de la circa 20 de metri!

Min. 8 - Oaspeţii au trimis balonul în bara laterală prin Puţanu, în urma unui corner!

- "U" Cluj nu poate conta pe căpitanul Kovacs (accidentat) şi Andreas Calcan (suspendat). La FC Braşov, "veteranu" Buga este rezervă!

- Pe Arena Clujului sunte prezente circa 1.500 de persoane. "Stegarii" sunt susţinuţi de aproximativ 20 de fani!

A început partida!

Echipele de start

"U" Cluj: Niczuly - Butean, Cordoş, Crişan, Hîmpea - Cândea, Boboc - C. Popescu, Greu, Ursu - Cocină. Antrenor: Marius Popescu. Rezerve: Ţicrea - Mutu, P. Popescu, Tarcea, Schieb, Molnar, Kerestesz

FC Braşov: Căucă - David, Hlinga, Puşanu, Letan - Avram, Poverlovici, V. Munteanu, Olteanu - Codoban, M. Matei. Antrenor: Adrian Szabo. Rezerve: Mutu - H. Popa, Istrofor, M. Buga, B. Rusu, D. Ene, D. Hares

-----------------------------

"U" Cluj - FC Braşov este următorul meci al "studenţilor" în Liga a II-a. Cluj Arena a scos, începând de astăzi, 15 octombrie, bilete la vânzare pentru întâlnirea programată sâmbătă, de la ora 11:00.

Preţurile sunt aceleaşi - 10 lei la peluze şi tribune -, iar la VIP 30 sau 50 de lei. Copiii şi elevii intră cu 5 lei, pe baza carnetului de la şcoală.

În echipa lui Marius Popescu va reveni Andreas Calcan, care a lipsit în ultimele două partide, fiind suspendat şi apoi convocat la naţionala U21 de Cristi Dulca. Este aşteptat să reintre şi Lorant Kovacs - foto, care este pe ultima sută de metri cu recuperarea după pubalgie.

În timp ce Universitatea Cluj este în suferinţă, pe poziţia a 12-a, FC Braşov ocupă locul 5 în clasament şi vine după o victorie importantă, cu Gaz Metan Mediaş, pe teren propriu, scor 2-0. Golurile au fost marcate de Olteanu şi Matei. 

Echipa Braşovului cu Gazul, potrivit liga2.ro: Căucă – Al. David, Puţanu, Poverlovici (cpt.), Letan – Avram, V. Munteanu, Moraru (Istrofor 57), Olteanu – Codoban (D. Ene 62) – M. Matei ( B. Rusu 87). Rezerve: Al. Mutu – Mareş, Burlacu, H. Popa. Antrenor: Adrian Szabo

Citeşte şi "Studenţii" erau după cretă când s-au predat fazele fixe!  

 

*FC Bihor a pierdut meciul la masa verde! Preşedintele Bihorenii nu au reuşit să achite banii pentru baremul de arbitraj restant de la partida cu Metalul Reşiţa (7.200 de lei) şi astfel decizia de neprogramare dictată de Comisia de Disciplină a FRF a fost menţinută, conform bihon.ro

CLASAMENT

 

 

Comentarii
  • 2015-10-17, 20:45
  • Scris de : bula
angajamentul e destul de bun, din pacate putinta si stiinta is rau pe minus, nu cred ca o sa iasa nimic din echipa asta, sper sa ma insel, dar semne bune nu sunt. Oricum Haide " U" !
  • 2015-10-17, 18:40
  • Scris de : gogu-limoniu
E bine bine e foarte bine copii(la 22 23 de ani)pasati bine foarte bine aveti tupeu maxim sunteti bagati in seama de toti......drum bun spre liga3.......
  • 2015-10-17, 17:37
  • Scris de : Kolozsvár
Derby???? Cam amuzant exprimarea:-) Cu astfel de derbyuri v-a trezii pinguinii in liga 3-a.
  • 2015-10-19, 09:47
  • Scris de : Andrei
Oricum ai lua-o, meciul ”U” Cluj-F.C. Brașov e mult mai mult un derby decât, să zicem, CFR Cluj-F.C. ”PSD” Voluntari. Vom merge și în Liga a 3-a, nicio problemă, dar măcar mergem curați, iar dacă va fi așa, va trebui să cerem sfaturi de pe la CFR, fiindcă ei și-au petrecut jumătate din istorie prin al treilea eșalon și un sfert prin alte campionate!
  • 2015-10-17, 22:04
  • Scris de : gcs
Tu ce vrut sa spus noua ca nu intelege.Mars in tarcul facut voua de Ungaria!
  • 2015-10-18, 15:20
  • Scris de : intheligent
Aice vorbe de FUTBOL nu de gramatique prostanaq..
  • 2015-10-17, 20:53
  • Scris de : Holo
Ungure am un prieten chinez care este de 3 ani in Romania,a invatat si vorbeste fara greseala Limba Romana,pentru ca vrea.Numai voi nu ,,puteti".Hai jet la articolele despre kvsc acolo poti sa te faci inteles,apropos daca te crezi in kolozsvar te inseli,nu exista asa ceva,tai-o.
  • 2015-10-18, 12:06
  • Scris de : Kolozsvár
Pardon,holo se scrie corect holló.Na vedeti nici voi,nascuti la Cluj,nu stiti limba maghiara perfecta.Ori cum,Kolozsvár suna mult mai frumos ca si Clujul.Hai draga CFR!
  • 2015-10-18, 14:39
  • Scris de : cluj-napoca
Noi cei nascuti in Cluj o sa invatam maghiar cand toate unguroicele o sa ne suga pe toti pana secam.Traiesti in Romania ,invata romaneste ,pana atunci cu drag muie kvsc
  • 2015-10-18, 13:07
  • Scris de : Holo
Cand o sa fie maghiara limba de circulatie internationala o s-o invatam nici o problema,pana atunci nu trebuie s-o stim deloc,in schimb tu care esti cetatean roman,nascut si crescut in Cluj-Napoca Romania ai obligatia cel putin morala sa vorbesti corect limba tarii in care traiesti de o viata.Erted?
  • 2015-10-18, 13:07
  • Scris de : Holo
Cand o sa fie maghiara limba de circulatie internationala o s-o invatam nici o problema,pana atunci nu trebuie s-o stim deloc,in schimb tu care esti cetatean roman,nascut si crescut in Cluj-Napoca Romania ai obligatia cel putin morala sa vorbesti corect limba tarii in care traiesti de o viata.Erted?
  • 2015-10-17, 14:59
  • Scris de : U
Pentru sobolanul ala frustrat care posteaza cu 10 nume diferite: sa ma pis pe tine, sobolan raios.
  • 2015-10-17, 18:10
  • Scris de : @U
Băi, tinerețe puliversitară, vezi că te piși în contra vântului! Nu-i nimic, te mai speli și tu, că ai numa flegme după urechi.
  • 2015-10-17, 21:00
  • Scris de : Sobolane
Bai laba trista eu nu ma pis,,in contra" vantului,ma pis direct pe tine papagalule.
  • 2015-10-17, 19:06
  • Scris de : Ufo
Franar spurcat, poleit cu o pseudointelectualitate...sa ti-o spun pe aia dreapta...citeste si comenteaza doar stirile echipei tale imputite; fa-ne placerea si abtinete de la comment-urile altor echipe
  • 2015-10-17, 19:07
  • Scris de : Ufo
*abtine-te...asta pana cand n-o sa vrei sa epatezi cu gramatica ta de varf
  • 2015-10-17, 12:25
  • Scris de : Liga3.com
Liga3.com cauta voluntari tineri violenti, semianalfabeti!
  • 2015-10-17, 14:53
  • Scris de : gigi
Ce mai astepti???
  • 2015-10-16, 21:49
  • Scris de : marian
Pentru toate localitatile! Bani din prima luna! 100-285 de euro lunar! Cautam urgent numai oameni extrem de seriosi si interesati colaboreze cu noi, pentru a lucra in timpul liber sau full-time, la alegere, in asa fel incat sa obtina castiguri imediate, 100 de euro lunar (part-time) sau 285 euro lunar (full-time), din prima luna. Va rugam sa solicitati cat mai repede detaliile necesare, unuia dintre membrii echipei noastre, la una dintre adresele noastre de email: mariannicolae96@yahoo.com
  • 2015-10-16, 16:20
  • Scris de : clujean
"S-au pus în vânzare biletele". Pentru CINE ? Ca tot aceiasi 1500 de vinituri sunt la meciurile lui U.
  • 2015-10-17, 21:06
  • Scris de : Dragos
Vinitura esti tu cu ma-ta si cu tac-tu gibonule.
  • 2015-10-17, 12:09
  • Scris de : ionut
De unde stii ca sunt 'vinituri', vinitura?!Dupa ce ca esti prost, mai si semnalizezi....
  • 2015-10-16, 16:31
  • Scris de : gicu pinguinu
Am mai intrebat, ceva bilete moka, pentru cei care spun ca fac galerie, se dau?
  • 2015-10-16, 15:10
  • Scris de : clujean
Hai g"U"noierii !!!!
  • 2015-10-17, 14:54
  • Scris de : gigi
Ai febra?
  • 2015-10-16, 10:33
  • Scris de : hienea
Sa ma f*t in ea de universitate ca nici la oser nu mai pot merge maine
  • 2015-10-16, 05:39
  • Scris de : Vladimir Cinezan
Este esențială partida pentru moralul echipei și pentru a nu pierde contactul cu echipele vecine de clasament. Și chiar poate juca FC Brașov și la Cluj și la Târgoviște în același timp, în etapa aceasta a noua ? Cel puțin așa publicați voi în programul etapei... O fi neglijență, incompetență sau vreo unghiuță roșie o fi încurcat tastele ? Oricum, success „U”, cu jumătatea de echipă brașoveană !
  • 2015-10-16, 06:53
  • Scris de : Cinezan pupy ass
C-am ii bagi tot timpul la,,calde,,,pe ,,COPIII UNIVERSITATII,, totusi iti reamintesc ca pancota si tarlugeni se bat pe valoare si nu pe experienta,,,,si actualii jucatori daca vor ramane cativa ani VOM RETROGRADA,,,VOR AJUNGE BATRANI,,,DAR FOTBALISTI NICIODATA.
  • 2015-10-16, 09:27
  • Scris de : bula
din pacate asta e tristul adevar.
  • 2015-10-15, 22:39
  • Scris de : hiena
Sa nu uitati ! vand vibrator anal putin folosit din lemn de dud cu maner caucicat .loungime 250 mm grosimede 40 mm. licitatia va avea loc sambata in peluza vecchia guardia in pauza meciului cu brasovul . haide u .
  • 2015-10-16, 07:51
  • Scris de : hiena real
ma flegma de doi lei care postezi in numele meu,numai lasi si sugaci fac din astea,trag pamant pe tine de jeg
  • 2015-10-15, 21:05
  • Scris de : torw
forta steagu
  • 2015-10-15, 18:06
  • Scris de : gicu pinguinu
Felicitari fratilor nostril, cainii rosii, pentru eliminarea CFR-ului. La meciul de sambata se mai dau bilete moca pentru cei care spun ca merg la galerie?
  • 2015-10-15, 17:35
  • Scris de : Hai Brasovul!
hai Steagu! Pentru promovare, inainte!
  • 2015-10-15, 17:14
  • Scris de : pacala SI tandala
Meci fara preobleme pentru U.cluj,reitra unicul maleficul si fantasmagoricul.. kklcan..viitorul universitatii,,,hi hi hi
  • 2015-10-15, 23:42
  • Scris de : @
batalule, n-ai ramas fara momite dupa ce v-au alergat cainii? Dupa asa cafteala ar trebui sa bagi "uachii-n farfurie", nu sa behai pe aici
  • 2015-10-16, 07:40
  • Scris de : cluj
Să-ți fuți câinii aia pe care-i idolatrizezi,fraiere!
  • 2015-10-15, 14:51
  • Scris de : bula
1-2 suntem in crestere.