Fotbal

Copiii lui "U" n-au timp să se bucure. Peste 3 zile, urmează un nou meci, tot pe Cluj Arena. Teja a vorbit despre obiectivul său principal şi şansele echipei la play-off

Copiii lui "U" n-au timp să se bucure!
Foto: Daniel Rus / stiridesport.ro

"U" Cluj a câştigat cu FC Bihor, scor 2-0 (detalii şi video), dar nu are timp să sărbătorească pentru cele 4 victorii consecutive sau pentru locul 7 din clasament, findcă peste 3 zile, mai exact sâmbătă, 14 noiembrie, primeşte, pe Cluj Arena, vizita unei echipe puternice, Chindia Târgovişte

"E munca băieţilor, ei sunt pionii principali. E munca celorlalţi care au fost înaintea mea. Nu neapărat io sînt important aici, ci băieţii, copiii aceştia minunaţi. Eu cred că şi astăzi, atât cât pot, vor să demonstreze, vor mai mult de la ei. Poate nu sunt cele mai reuşite jocuri, dar importante sunt punctele. 

Mi-aş dori enorm pentru ei să putem să pătrundem în play-off şi o să fie posibil dacă o ţin tot aşa. Îi felicit pentru dăruire şi determinare. Mă bucur că ei capătă încredere. E important că nu am primit gol. Au înţeles să se apere foarte bine, linia defensivă joacă bine. Am fost inspirat  că l-am introdus pe Norbert în teren, a dat gol, s-a bătut pentru minge, a recuperat.

Primul obiectiv pentru mine, înainte de victorii şi cele 3 puncte, e ca echipa să intre determinată în teren şi să dea ce are mai bun. Nu trebuie să aştepte toată lumea play-off-ul. Deocamdată încercăm  să legăm cât mai multe victorii şi apoi vedem. Ar fi un bonus pentru toată lumea, pentru "U" Cluj, pentru aceşti copii şi şi eu îmi doresc foarte mult.

Ne gândim la victorie şi cu Chindia Târgovişte, am înţeles că e o echipă puternică, are un joc bun", a spus Mihai Teja la finalul partidei cu FC Bihor. 

 

Comentarii
  • 2015-11-12, 15:40
  • Scris de : ...
Tuva familia de franari spurcati. Mars in cocina voastra!!!
  • 2015-11-12, 13:51
  • Scris de : slabut
Un site tot mai slab. Stau stirile cate o zi, cu greu actualizati ceva. De alte rezultate ale echipelor clujene de la alte discipline nici nu poate fi vorba. Noroc ca am gasit un alt site clujean de sport unde is disponibile informatiile. Peste vreo 3 zile o sa scrieti si voi ca echipa feminina de baschet a invins multipla campioana Targaviste.
  • 2015-11-12, 17:57
  • Scris de : Arrow
Exista o explicatie: http://catcostaclujul.ro/povestea-site-ului-din-cluj-cumparat-de-un-trustul-lui-sebastian-ghita/
  • 2015-11-12, 12:58
  • Scris de : paul pop
Ce tzig au universitarii
  • 2015-11-12, 09:16
  • Scris de : matyi
sa suga pula toti sobolani de m U ist de pe malul somesului.
  • 2015-11-12, 21:13
  • Scris de : Cluj-Napoca
Sa-mi sugi tu pula bozgore dati-as muie de jegos
  • 2015-11-12, 09:45
  • Scris de : Dan
Ai mancat shaorma alterata sobolane?
  • 2015-11-12, 06:46
  • Scris de : Florin
Cum sa faci bani pe net! Daca acum ai la dispozitie un minunat curs care te invata total gratuit cum sa faci bani pe net, de ce sa nu-l folosesti? E simplu, e usor, e frumos si fara obligatii! Invata repede, pas cu pas, cum sa faci bani pe net! Cand vrei cu seriozitate si tu acest curs fenomenal, cere detalii la adresa de email: florin_33_2006@yahoo.com
  • 2015-11-12, 06:38
  • Scris de : Vladimir Cinezan
Echipa joacă din entuziasmul unor tineri care și-au dorit mereu să facă parte din echipa lor de suflet, „U”. De aceea se greșește destul de mult în momente cheie, cu pierderea posesiei la mijlocul terenului, fapt care pune echipa adversă în poziție de atac, iar în fața porții precipitarea duce la ratări care ar putea să cântărească greu în viitoarele partide cu adversari mai rutinați.Surprinde neacomodarea lui Cocină cu jocul echipei, dar de bun augur este revenirea lui Schieb și este benefică intrarea în teren a juniorilor care vor prinde cheag în echipă. Oricum, ceea ce construiește la „U” Teja este pe fundalul început de Papi și Sisi.Urmează ca partida cu Chindia să fie tratată cu atenție, căci o victorie ar duce „Șepcile Roșii” în primele șase locuri. „Gaudeamus...”
  • 2015-11-14, 09:11
  • Scris de : academic
Toata stima domnule Cinezan,analiza pertinenta,la obiect. Se vede imediat cine intelewge cate ceva din fotbalul asta. Respect!
  • 2015-11-11, 17:43
  • Scris de : PINGUINII CASTIGA CU JAPCA
Si uite-asa o echipa de panarame fara nici o valoare cu un antrenor penal castiga meciuri pe banda rulanta asa din senin.asta e fotbalul romanesc,promovarea slabiciunilor si am ajuns sa tremuram cu feroe,armenia,lituania sau bosnia,vai viata noastra..
  • 2015-11-12, 12:55
  • Scris de : pinguinul cu sapca rosie
:). Ma tu gandesti exact asa cum esti...ca un hot, ca un las, ca un sobolan vesnic umed, ca o sluga de bozgor......
  • 2015-11-11, 23:44
  • Scris de : pop ion
idiotii care stiu sa scrie sunt multi pe lumea asta, precum limbricul mucegait care isi da cu parearea despre "pinguini ". Desigur ca un pinguin adevarat este mult mai inteligent decat aceasta taratura de om.
  • 2015-11-11, 22:12
  • Scris de : ba laba trista
Ba labar de tastatura voi ati castigat meciuri si campionate cu japca,voi ce jucatori ati promovat si ati dat Nationalei Romaniei papagalule?Ma m..e cand juca Cfr-ul in c sau d stiai ca este stadion in Gruia? SP papagalule.
  • 2015-11-11, 18:13
  • Scris de : janos din berind
Noroc cu voi ca ati promovat o gramada de jucatori romani care au ajuns la echipa nationala....
  • 2015-11-11, 21:28
  • Scris de : Coolio
@17:43 - cat pe penibil si frustrat esti, fiti-ar zabalosii de portughezi anonimi ai drecului!
  • 2015-11-11, 17:42
  • Scris de : buska
Pe Greu il dau la Dinamo, Petrolul e in faliment, iar viata din Dubai e scumpă. Cheltuiesc zilnic, cât mănâncă o sută de gunoieri de-ai mei intr-o luna. Fie ca sunt la Stadionul Consiliul Județean sau in Pata RAT. Aia din RAT sunt mai ieftini, nu trag pe nas.
  • 2015-11-11, 18:18
  • Scris de : ucj
V-ati trezit shaormistilor,iar va foote grija de altii si va mirati de ce va uram si v-o luati pe cocoasa.
  • 2015-11-11, 17:51
  • Scris de : arpad
Mai domol că începe ancheta. A plecat plagiatoru ați pus-o!
  • 2015-11-11, 17:37
  • Scris de : sdsd
Cocina ar trebui sa fie rezerva. I-ar prinde bine o perioada de pauza.