Fotbal

Sport alert "U" Cluj s-a transformat peste noapte cu Teja pe bancă! "Studenţii" au reuşit cel mai bun meci din acest sezon la prima victorie acasă!

"U" s-a transformat cu Teja pe bancă!
Fotografii:facebook.com/SilviuCristeaPhotography

Universitatea Cluj s-a transformat peste noapte de la venirea lui Mihai Teja pe banca tehnică! "Studenţii" au jucat încântător în prima repriză cu FC Caransebeş, în care şi-au creat mai multe ocazii decât în restul partidelor de acasă! Ursu, Greu şi Cosmin Popescu au făcut legea în careul advers.

În numai două zile de când a preluat-o pe Universitatea, Teja a reuşit să regleze relaţiile de joc, dar şi să-şi motiveze "copiii" pentru un meci cu un adversar modest. "U" Cluj a urcat pe locul 9 în clasament (13 puncte) şi va juca în etapa viitorare la Metalul Reşiţa!

Galeria clujenilor a scandat după meci şi numele lui Marius Popescu, antrenorul demis în această săptămână!

-------------------

Liga a II-a, etapa a 11-a

'U' Cluj - FC Caransebeș 4-0

Gaz Metan Mediaș - Metalul Reşiţa 3-0
 
Şoimii Pâncota - Râmnicu Vâlcea 1-1

Unirea Tărlungeni - FC Bihor 1-2

UTA Bătrâna Doamnă - Chindia Târgoviște 2-1

1 noiembrie, ora 11:00

CS Mioveni - FCM Baia Mare

Olimpia Satu Mare - FC Braşov - transmis pe Digi Sport 4 şi Dolce Sport 4

FINAL "U" Cluj - FC Caransebeş 4-0

Au marcat: C. Popescu '10, Ursu '25, '87 pen., Greu '38

Min. 90 - Ursur trimite din nou în bară şi trece pe lângă "triplă"

Min. 87 - Schimbare "U" Cluj! Intră Norbert JANOS, iese Greu!

Min. 86 - GOL "U" Cluj 4-0! Ursu a trimis puternic pe centrul porţii!

Min. 86 - Penalty pentru "U" Cluj! Ursu a fost faultat în careu

Min. 76 - Schimbare "U" Cluj! Intră TARCEA, iese Cândea

Min. 70 - OCAZIE "U" Cluj! Greu trimite un trasor de la 16 metri, respins cu un ultim efort de Oprea!

Min. 65 - Schimbare "U" Cluj! Intră Patrick POPESCU, iese Cocină

Min. 51 - Ursu cade în care şi solicită penalty, după un duel cu un fundaş advers. Arbitrul lasă jocul să continue!

Min. 44 - Hîmpea trece pe lângă 4-0. Şutul acestuia a lovit bara laterală!

Min. 41 - Schimbare Caransebeş! Intră Stelitano, iese Buşu

Min. 38 - GOL "U" Cluj! Ursu l-a servit în centru pe GREU, care a şutat cu sânge rece, pe jos, în stânga portarului! În acest moment scorul este egal la golaveraj (8-8) pentru clujeni

Min. 32 - "Studenţii" joacă încântător acasă! Cocină a scăpat singur spre poartă, însă a trimis peste transversală!

Min. 25 - GOL "U" Cluj 2-0! Combinaţie superbă în careu pe traseul Greu-Cocină-Ursu! Ultimul a pus în fund un adversar şi a marcat din 6 metri!

Min. 20 - GOL Anulat! Acelaşi C. Popescu a marcat din nou cu capul, însă a fost semnalizat în poziţie de ofsaid!

Min. 15 - Cocină a trimis mingea în bara laterală!

Min. 10 - GOL Universitatea Cluj 1-0! Cosmin POPESCU a reluat cu capul de la 6 metri!

Min. 5 - OCAZIE "U": C. Popescu a trimis pe lângă poartă după ce a driblat doi adversari!

Min. 3 - Prima ocazie pentru "U"! Ursu are un prim şut periculos pe poartă, respins de portarul Oprea!

Echipele de start: 

"U”Cluj: Niczuly (cpt.) - Butean, Crişan, Al. Mutu, Hâmpea - Boboc, Cândea - Oct. Ursu, Greu, C. Popescu - Cocină
Rezerve: Ţicrea - Tarcea, Kerestes, P. Popescu, Manu, J. Norbert, I. Haţiegan
Antrenor: Mihai Teja

Caransebeş: Oprea - Livan, Buşu, Stoica, Cristoiu, Telecican, A. Roman, La Vecchia, Săulescu, C. Suciu, Roşoagă
Rezerve: Birăescu - Suru, Bogdanovici, Răducu, Bona, Pisano, Stelitano
Antrenor: Giovanni Pisano

----------------------------------- 

Mihai Teja, noul manager al Universităţii Cluj, a chemat de urgenţă trei juniori la prima echipă! Patru titulari vor lipsi la meciul cu FC Caransebeş, de sâmbătă dimineaţa. Lorant Kovacs şi Marvin Schieb sunt accidentaţi, iar Andreas Calcan şi Florin Cordoş sunt suspendaţi. 

Astfel, Teja i-a convocat pe Iuliu Haţiegan (mijlocaş, 17 ani), Victor Manu (fundaş stânga, 18 ani) şi Janos Norbert (mijlocaş, 17 ani), juniori U19 care săptămâna trecută au câştigat, cu "U" Cluj, derbiul din Liga Elitelor, seria Vest. Haţiegan a marcat două goluri în meciul cu FC Ardealul.

Meciul "U" Cluj - FC Caransebeş, din etapa a 11-a a ligii a doua, seria Vest, se joacă sâmbătă, 31 octombrie, de la ora 11:00, pe Cluj Arena. Ambele echipe au câte 10 puncte în clasament. Partida nu este televizată, dar va fi transmisă, alături de celelalte partide de sâmbătă, de Radio Timişoara.  

 

Comentarii
  • 2015-10-31, 15:58
  • Scris de : secondo teja
bosketaru albanez se intoarce in gunoiul pe care l-a facut acum 1an,,,,si gaseste curatenie,,,,poate face mizerie cu,,,,max nicu viitorul fotbalului romanesc in viziunea lui,,,,,hhu hhu hhu
  • 2015-10-31, 15:37
  • Scris de : mihai
Bravo ! Haide "U" !
  • 2015-10-31, 14:14
  • Scris de : Special pentru uisti
Special pentru uisti: "Au apărut pungile cu coji de semințe, pentru cocalarii care vor doar să facă mizerie". Oferta pe TNR.
  • 2015-10-31, 15:41
  • Scris de : Arrow
Citeste si "Preşedintele CFR Cluj, Iuliu Mureşan, crede că numărul echipelor din Liga 1 ar trebui redus." Sursa tot TNR. Adica Times New Roman, pentru cei care nu stiu. Peace.
  • 2015-10-31, 14:09
  • Scris de : ISTORIA
http://cfr1907.ro/istoria/
  • 2015-10-31, 14:10
  • Scris de : @
Corect, este istoria fotbalului clujean care conteaza!
  • 2015-10-31, 15:42
  • Scris de : Andrey
Voi nu aveti liniste pana nu va luati ceva p ule in gura in fiecare zi? Aaa, vreti sa duceti si acasa la mamamici, am inteles. Hai atunci va donez si eu doua halbe de ghetz fomistolor l
  • 2015-10-31, 13:34
  • Scris de : bula
ce-l mai lingeti pe albanez, rusinos.
  • 2015-10-31, 13:50
  • Scris de : Dan
Ce ma, t i ciuda ca U joaca altceva cu Teja? 4 goluri a marcat U sub comanda lui popescu in 10 etape....cu pancota; tarlugheni, satu mare
  • 2015-10-31, 14:06
  • Scris de : bula
nu, dar nu-mi plac lingaii, Teja nu e si nici nu va fi antrenor niciodata.
  • 2015-10-31, 15:39
  • Scris de : dar cine ar fi antrenor bun bai bulangiule?
  • 2015-10-31, 12:54
  • Scris de : Hopaaaaa
4-0 minutul 87 hopaaaa.
  • 2015-11-03, 12:22
  • Scris de : Hoooopa, hopaaaaa
http://www.stiridesport.ro/competitii/liga-1/u-cluj-caransebes-pariuri-pisano.html
  • 2015-10-31, 12:47
  • Scris de : Cosmin
Asta e noul U Cluj! Sa crape-n chinuri toti franarii internauti!
  • 2015-10-31, 14:59
  • Scris de : val
:)))mă da rău frustrat esti.Da nu mă mir,cele doua titluri luate la voi acasa au fost dureroase rau.
  • 2015-10-31, 15:45
  • Scris de : ce titluri??? mai de graba tu esti frustrat ca nu te baca nimeni in seama
  • 2015-10-31, 13:35
  • Scris de : Shaorma
Mei pinguin sa ne sugi
  • 2015-10-31, 12:54
  • Scris de : cosmina
Cât poţi fi de idiot!...
  • 2015-10-31, 13:03
  • Scris de : Cosmin
Incepand cu tine! Hai, aratati-va toti 4...
  • 2015-10-31, 14:52
  • Scris de : cosmina
Nu ţi-ar plăcea cu mine? :)))
  • 2015-10-31, 11:33
  • Scris de : Hopaaaa
2-0 minutul 25 hopaaaaaa :)))
  • 2015-10-31, 09:37
  • Scris de : misu
http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/afaceri-stranii-intre-becali-si-walter-unul-lua-gunoiul-altul-punctele-462271.html
  • 2015-10-31, 08:06
  • Scris de : Deci
Ca să înțelegeți ce înseamnă Universitatea: "Afaceri stranii între Becali și Walter » Unul lua gunoiul, altul punctele! Contract ciudat între Steaua și o firmă de salubritate aparținînd fostului șef al lui U Cluj. Prin intermediul acestei înțelegeri, Florian Walter, care se obliga să strîngă mizeria lăsată pe Ghencea după meciuri, a încasat sute de mii de euro, dar a pierdut toate meciurile directe! Detalii despre contract, sumele exacte despre care era vorba, și alte 4 ciudățenii pe axa Becali - Walter puteți citi doar în ediția tipărită de azi GSP!"
  • 2015-10-31, 19:09
  • Scris de : Scrof
Lasa ca nici frana nu-i mai prejos. Nu a mai batut fcsb din secolul trecut. Sau aici e doar pura intamplare...
  • 2015-10-31, 11:37
  • Scris de : Arrow
Deci, ca sa intelegi ce inseamna CFR, cauta pe Youtube "Iuliu Muresan recunoaste". Cupe, campionate furate ... Walter a fost renegat de noi. Voi sustineti coruptia. Adica pe Iuliu si pe Arpy.
  • 2015-10-31, 12:13
  • Scris de : val
Bineinteles.Tot am furat.Inclusiv la penalty urile de departajare în finala cupei cu Vaslui sau Urziceni.Vai de pl ta.
  • 2015-10-31, 12:54
  • Scris de : Arrow
Atentie la limbaj! Eu nu injur in postarile mele. Furtul exista. Stie toata tara. Nu zic ca nu ati avut si meciuri bune (Roma, Manchester). Dar sunt meciuri in care clar ati fost ajutati. Parerea mea, anul acesta aveti prieteni la liga si dusmani la federatie.
  • 2015-10-30, 19:26
  • Scris de : astea sunt meciuri care ii plac lui secondo teha
Meci greu foarte greu cu o echipa extraordinara ,managerul trebuie sa gandeasca toata noaptea strategia cea mai buna etc............................hi hi hi hiiiiiiiiiiiiiiiiiii
  • 2015-10-30, 12:22
  • Scris de : fircea
da ma e un ungur -Roman, care a ales sa joace fotbal la o echipa adevarata nu la niste sobolani ca voi
  • 2015-10-31, 09:34
  • Scris de : mimi
Asta este parerea ta , dar nu inseamna nimic !!!Hai CFR !
  • 2015-10-30, 11:37
  • Scris de : cfr cluj romania
Janos norbert?asta i ceva roman de pe la u cluj ceva simbol a unei inimi romanesti...
  • 2015-10-30, 22:30
  • Scris de : Kolozsvar vasutas sport club nem Romania
Da ma obositule ii roman,cetatean roman de nationalitate maghiara la fel ca tine.Erted?Dar nu asta-i problema.Problema esti tu,un cfr-ist agramat care n-are ce cauta aici,aici se discuta despre echipa de suflet a Clujului,despre ,,U',dispari.
  • 2015-10-30, 13:40
  • Scris de : sdsds
Conteaza sa simti romaneste idiotule. Kovacs de exemplu este mai roman decat 99 % dintre toti franarii asa zisi romani.
  • 2015-10-31, 11:42
  • Scris de : ionut
Ce sa mai spunem de sisi?
  • 2015-10-30, 12:21
  • Scris de : 2
na nu fi rau ca il au si pe COCINA :))
  • 2015-10-30, 18:28
  • Scris de : Hmm
Cocina e locul in care joaca maimutele si telenovelistii
  • 2015-10-30, 12:32
  • Scris de : Moldovan Traian
Lasa ca aveti voi toti mercenarii straini de care nu a auzit nici Pazvante Chioru...
  • 2015-10-30, 12:37
  • Scris de : Sabina
Marea echipa PCR 1907 vrajeli Gruia s-a chinuit cu echipa a doua a Viitorului. Cu echipa a doua!!! Am impresia ca v-ar bate copiii de la U la fundul gol la cum va prezentati...
  • 2015-10-31, 09:33
  • Scris de : mimi
O iei tu la 11 la pasarica goala !!!
  • 2015-10-31, 12:48
  • Scris de : Sabina
Ma-ta a luat-o de patru ori si,foarte probabil, o va mai lua si maine...de va vedea stele verzi.