Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Atac dur la adresa Stelei! Miriuţă îi face praf pe Gâlcă şi Duckadam: "Şi eu am vorbit în maghiară cu Kovacs. E o problemă?"

Miriuţă îi atacă pe Gâlcă şi Duckadam

"E o echipă care a câştigat campionate în România şi care se pare că e încă influentă în zona de arbitraje. Nu Mureşul e de vină pentru arbitrajul lui Istvan Kovacs", a comentat Helmuth Duckadam după ASA - Steaua, 1-0!

"E o prostie imensă", a răspuns preşedintele lui CFR, Iuliu Mureşan. Vasile Miriuţă i-a desfiinţat astăzi pe oficialii Stelei. Nici lui Gâlcă nu i-a rămas dator. Antrenorul lui CFR a dezvăluit că a discutat în limba maghiară cu Istvan Kovacs la meciul CFR - Astra 4-1!

"Am văzut că domnul Duckadam a început să dea în noi, în CFR. Nu vreau să-i aduc aminte anul trecut...Galaţi, Piatra Neamţ, Popadiuc în minutul 85 penalty, era să-i rupă Latovlevici capul, la Mediaş nu mai vorbesc, la Corona 11 metri la 1-1. Să-şi vadă de treabă Steaua. Steaua să ne lase pe noi în pace, avem noi problemele noastre. Eu zic să ne vedem fiecare de echipa noastră. Eu şi alţi antrenori n-am zis nimic anul trecut când a câştigat Steaua campionatul cu 17 puncte din greşeli de arbitraj. Să-şi vadă de treaba lor!

La CFR cu Astra am vorbit în maghiară cu Istvan Kovacs şi nu văd nici un fel de problemă. E vreo problemă? Şi i-aş spune domnului Gâlcă. Când juca în Spania şi era în cupele europene, dacă o fi jucat în cupele europene, nu ştiu, pe la Espanyol pe acolo, şi venea un arbitru român, vorbea în engleză cu el? Hai să ne vedem lungul nasului, să tăcem! E o problemă în România. Când Steaua pierde, a jucat Steaua rău...Trebuie să spunem că Tg. Mureş a avut 6-7 ocazii, am văzut şi eu meciul. Se face acum un caz că a pierdut Steaua! Păi hai să ne retragem toţi şi să-i lăsăm să joace singuri să câştige campionatul. Le e frică de noi. Suntem o echipă bună, CFR a câştigat de trei ori campionatul. Domnul Duckadam să-şi vadă de treaba lui, de Steaua Bucureşti, şi să ne lase pe noi în pace. Noi n-avem bani să trecem strada şi ei vorbesc de arbitraje. Hai să fim serioşi!", a spus antrenorul lui CFR Cluj pentru stiridesport.ro.

Comentarii
  • 2014-10-30, 07:49
  • Scris de : Dinu
Hopa, comenteaza calcatorii de capete si spargatorii de chiuvete, fanii echipei Universitatea "Walter Bucsa", sectia sportiva deratizari si gunoaie! Pe cine ati batut sa va arate cum se scriu mesajele, scursurilor?
  • 2014-10-30, 13:29
  • Scris de : luis
Pe mata sifiliticule
  • 2014-10-30, 17:59
  • Scris de : @Luis
Luis, ce limbaj elevat de universitar, esti probabil vreun autor cunoscut in Cluj (pentru cursurile magistrale, pentru capete in gura, pentru flegmele care ti se usuca dupa durechi, ce mai conteaza)!
  • 2014-10-30, 07:48
  • Scris de : Bo
Crapa de ura pura stea-muistii dupa declaratiile lui Miriuta. Felicitari antrenorului CFR-ului ca a avut tupeul si nonsalanta sa spuna ca a vorbit in ungureste cu arbitrul Kovacs la meciul cu Astra (un meci dominat copios de formatia clujeana, care a jucat senzational). Pentru imbecillii de la Stuiueua, care in istoria lor au castigat nenumarate campionate cu arbitri, smecherii, clanul Ceausescu, clanul Becali, prafuri, smenuri, magarii, le transmit urmatoarele: Ugrás a Poarta Alba templomi és imádkoznak a bolondok Gigi és Meme, a sztelisti istenek !
  • 2014-10-29, 20:22
  • Scris de : peluza nord cfr :)))
Ba shaorma nord cfr repede la shaormarie ca face muri cinste, cacati faati din hemoroizii lui muresan :)))
  • 2014-10-29, 21:02
  • Scris de : ghita
Taci tigane.mars in groapa.esti tu si inca 100 la meciuri la gunoieri.uitete pe statistica oficiala.
  • 2014-10-30, 00:20
  • Scris de : Muie bozgore. Muie cfr
Mars in unGAYria si invata sa scrii..ai ignorat scolile romanesti
  • 2014-10-29, 21:02
  • Scris de : ghita
Taci tigane.mars in groapa.esti tu si inca 100 la meciuri la gunoieri.uitete pe statistica oficiala.
  • 2014-10-29, 21:02
  • Scris de : ghita
Taci tigane.mars in groapa.esti tu si inca 100 la meciuri la gunoieri.uitete pe statistica oficiala.
  • 2014-10-29, 20:19
  • Scris de : val
Chechereches romanul:))) Dai și tu cu muci n fasole
  • 2014-10-29, 20:19
  • Scris de : luis
Ionita boschetarule iara stai acasa pe net si nevastata suje pule pe varianta , ca moaca are .
  • 2014-10-29, 20:13
  • Scris de : DanT
"Surpriza" ... etnicii maghiari din Romania vorbesc intre ei in ungureste. Ma rog, surpriza e doar pentru mitici, ardelenii stiu chestia asta de sute de ani.
  • 2014-10-29, 19:48
  • Scris de : bra
a gresit Miriuta...cu golanii degeaba te certi..sunt mai hoti si mai guralivi de cat oricine..nici puscaria nu le astupa gura..sunt prinsi ca spala tone de bani la stana si ei se leaga de conspiratii...Romania
  • 2014-10-29, 18:54
  • Scris de : vali
Constat ca Miriuta nu se teme;spune lucrurilor pe nume si pune punctul pe i. Chiar la meciul de ieri cu Iasi, Rîpa nu a primit al 2-lea galben pentru un fault dur, dar am aflat de la comentatorul Mironica ca a fost o decizie inteleapta a arbitrului. Si uite asa deciziile intelepte se iau de ceva ani buni intr-o singura directie. Cat despre campionate furate s-a vazut dupa meciurile si punctele din CL cine a furat campionate. Mai schimbati placa ca asta-i tocita.
  • 2014-10-29, 18:33
  • Scris de : Arrow
Pentru Miriuta!!! Poate fi o problema. Depinde de conjunctura in care ai vorbit cu Istvan Kovacs. Exista in librarii "Cartea bunelor maniere". Ti-o recomand. Peace!!!
  • 2014-10-29, 18:29
  • Scris de : asfsadf
Logic ca ai vorbit si tu, tradator jegos de neam. In mintea ta, e normal sa vorbeasca toti in maghiara, nu? Impreuna cu parul, iti cade si mintea. Macar daca ataci, ataca legat de arbitraj, nu de limba vorbita in aceasta tara. Te frec tradatorule!
  • 2014-10-29, 18:18
  • Scris de : misu
Asa este ar trebui sa se retraga toti , sa castige Steaua toate meciurile cu 3-0. Cand alte echipe sunt arbitrate mai prost nu este nici o problema, cand pierde Steaua trebuie suspendati toti pe viata !Ma mir de Dukadam ca a luat-o si el pe "ulei"!!!
  • 2014-10-29, 17:55
  • Scris de : clujean
BRAVO D-LE MIRIUTA !Jos cu palaria fata de Dvs.
  • 2014-10-29, 17:17
  • Scris de : nume
Si problema ta care e, Nicule, ca voi nu aveti bani sa faceti cumparaturi de-astea extravagante?
  • 2014-10-29, 17:38
  • Scris de : luis
Nicule,vezi ai probleme de exprimare.Coteste ce ai scris,si cum ai scris.
  • 2014-10-29, 17:40
  • Scris de : luis
"citeste",vezi eu am citit si m-am corectat,oare tu vei observa greselile facute?Sigur ca da ,pai esti universitar, nu-i asa?
  • 2014-10-29, 18:12
  • Scris de : Arrow
Dragilor: 1. Miriuta nu era in Romania sa vada cum a castigat CFR 3 campionate; 2. Va mai aduc o data aminte de interviul pe care Muresan l-a dat pe TVR 1 declarand ca a stimulat alte echipe. In rest ... No Comment !!! :)
  • 2014-10-29, 19:38
  • Scris de : Andrei
Astea sunt abureli-le tale. Nici pana in ziua de astazi nu se poate dovedii ca cfr au castigat cu arbitrii campionatele. Unde sunt dovezile?? Vorbe sunt multe...dar nici o dovada concret. Nici o ancheta demarata in privinta asta. NUMAI FABULATI SI VORBE BUCURESTENE!! REST...NIMIC cand va fii santionata CFRul pentru mita la arbitrii sau retrogadata sau macar o ancheta facuta de UEFA sau de LPF...FRF. Atunci o sa incep sa banuiesc ceva ne inregula. PANA ATUNCI..GURA CA NU AVETI DOVEZI, (MA REFER SI LA STEAUA) FORTA CFR CLUJ!
  • 2014-10-29, 18:33
  • Scris de : bubu
Da a stimulat....VERBAL!! unde vezi ca o zis ceva de bani!:))