Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Un fan al CFR-ului a dat foc unui fular cu U

  • Publicat în 29 Mai, 2013 la 20:15
  • de
UN fan CFR a dat foc unui fular cu U
Foto: Băcilă Manuel

Un fan al CFR-ului a dat foc unui fular cu U Cluj la partida desfășurată miercuri în Gruia în ultimul meci al primei divizii de fotbal. Rivalitatea între cele două grupări de pe Someș este cunoscută.

Accesul fanilor Universității Cluj în stadion s-a făcut cu întârziere, din cauza controlului riguros la care aceștia au fost supuși de forțele de ordine. Abia în minutul 15 toți fanii Șepcilor Roșii au ajuns la tribuna a doua, acolo unde și-au cumpărat bilete.

 

Comentarii
  • 2013-5-30, 16:49
  • Scris de : mircea
cica 1:)))))))))))))))))))... AU FOST VRE 5-6 FULARE ARSE
  • 2013-5-30, 16:28
  • Scris de : Cineva
Nu va faceti grij :)) acest "Smecheras" a fost strans de gat azi la scoala pentru fapta lui :)) pacat ca nu iau mutilat fata :)) e din tehnofrig fatarau :))
  • 2013-5-30, 14:21
  • Scris de : MUIE u
Sa va fut mormintii si mortii vostri in gura,asta care ai publicat stirea asta,o fut pe mata in ceru gurii si pe tot neamu si mortii tai,da acoperai macar fata in pizda matii,si astia mari uisti,daca unu va atingeti de el va rup picioarele futuva cristosu vostru de uisti mortii vostri de pizde.
  • 2013-5-31, 08:48
  • Scris de : Ucj
Pai daca sunteti asa jmecheri de ce sa va mai acopere fata?:))
  • 2013-5-30, 17:43
  • Scris de : baiat
posteaza folosind facebook-ul exact aceleasi cuvinte si te vei alatura la insectar alaturi de amicul tau pe care il protejezi :)... hai, curaj! scrie pe facebook "eu sunt muie u din comentariile de mai jos"... fii baiat cum pretinzi ca esti.
  • 2013-5-30, 18:05
  • Scris de : :)))
lafel sa faci si tu;)
  • 2013-5-30, 16:49
  • Scris de : la la karaoke
Cat e clujul de frumos dar tu esti un mare PROST! :))
  • 2013-5-30, 12:46
  • Scris de : anonim
Sta pe mehedinti daca vreti sa ii da-ti in barba(urmatorul bloc dupa o2, vizavi cu d9)
  • 2013-5-31, 12:56
  • Scris de : Sustinatorul Fotbalului Adevarat
sta pe donath.
  • 2013-5-30, 12:59
  • Scris de : anonim1
Il cheama Norby
  • 2013-5-30, 20:46
  • Scris de : HAIDE U
L-am vazut azi trecand pe langa profi, nu stiu sigur ca avea sapca pe cap si umbrela, dar probabil jegu asta era.. sta pee donath..
  • 2013-5-30, 18:35
  • Scris de : intorsule
in grigorescu sta langa profi...nu mai da-ti detalii de-an pla
  • 2013-5-30, 20:04
  • Scris de : U Cluj
E din grigo , foarte des il vad in zona "Donath"
  • 2013-5-30, 22:43
  • Scris de : ...
...a stat pe undeva prin manastur dar s-a mutat pe donath
  • 2013-5-30, 00:12
  • Scris de : Aurolacii nespalati din cocina in actiune
http://www.stiridecluj.ro/sport/si-cfr-cluj-are-huligani-suporter-steaua-lovit-cu-bestialitate-cu-piciorul-in-cap-si-aruncat-langa-rotile-unui-tir-in-miscare-video Un film, în care un suporter al echipei Steaua este bătut cu bestialitate de un grup de tineri care poartă fulare și tricouri cu însemnele CFR Cluj, a apărut pe internet. "În imagini se vede un tânăr care își exprimă susținerea pentru Steaua București, în timpul unei dispute verbale cu fanii CFR Cluj. La un moment dat, un tânăr cu un tricou negru pe care scrie CFR Cluj 1907 îl trîntește la pământ pe fanul echipei bucureștene, aproape de roțile unui TIR care trecea prin zonă. Suporterul Stelei a fost lovit cu piciorul în cap și a rămas câteva secunde întins la pământ."
  • 2013-5-30, 00:12
  • Scris de : Sovinismul,extremismul...in satul gruia,la el acasa
Suporterii din peluza 1 şi cei din Peluza 2 sunt în conflict deschis, după ce primii le-au reproşat celor de la KVSC, printre altele, că au susţinut Györ-ul în partida cu Oltchim din semifinalele Ligii Campionilor. La meciul cu Pandurii Târgu-Jiu, din ultima etapă, tot cei din KVSC au început să scandeze numele Ungariei în momentul în care facţiunile „Patriots" şi „Juvenes" strigau România "Le-am reproşat celor de la KVSC că nu e normal să se declare solidari cu Györ, să scrie mesaje de încurajare pentru jucătoarele maghiare. Nu le-am cerut decât să fie decenţi, pentru că trăim totuşi în România. Asta, după ce la meciul de la Budapesta, dintre Ungaria şi România, mai mulţi (din KVSC - n. red) au mers să încurajeze maghiarii" Acuzaţiile la adresa KVSC nu se opresc aici. Într-o scrisoare deschisă postată pe mai multe forumuri ale grupărilor ultras din România, „Patriots" menţionează că o parte din membrii KVSC militează pentru întregirea Ungariei şi îi acuză pe aceştia că ar fi sprijiniţi mereu de PP Protect, firma care asigură securitatea pe stadion. „Pentru că am ştiut că pe stadion nu avem ce să le facem (celor din KVSC-n.red.), am decis să strigăm "România", iar un grup de indivizi de sus a început să scandeze "Ria, Ria, Hungaria!" şi să ne numească "ţigani români". Materialele purtate de unii dintre ei conţin mesaje extremiste maghiare, de întregire a Ungariei mari, asociind chiar sigla Transilvaniei pe steagul Arpadian."
  • 2013-5-30, 00:11
  • Scris de : Comunicat Cefi-galeria kvsc
Esentialul "Imi pare rau ca trebuie sa spalam rufele in public, dar ceea ce s-a intamplat vineri seara in peluza CFR-ista a intrecut deja orice masura" "Si pentru ca unii nu cunosc faptele, le voi descrie pe scurt: in cursul primei reprize a meciului CFR – Rapid a aparut din senin la peluza P1 o pancarta "Clujul nu e Colojvar” care era adresata galeriei noastre. Iar dupa reactia absolut fireasca de dezaprobare din partea noastra, aceiasi indivizi au inceput sa scandeze ” afara cu ungurii din tara”). " Ne fac de rusine prin deplasari, furand cu nesimtire din orice benzinarie sau magazin satesc de pe traseu, de se tem oamenii cand trecem pe-acolo, zicand "Iar vin CFR-istii aia hoti”. Sunt oameni fara caracter, ce se muta dintr-o grupare in alta, crezand ca li se pierde urma, oameni care si-au vandut bannerele de galerie pentru 100 lei (vezi USC, Ultra Napoca, etc.) Cata nesimtire pot avea acesti patrihoţi, cand canta pe stadion "afara cu ungurii din tara” si se duc in deplasari pe banii clubului ? Cum mai poate fi tolerat asa ceva ? "::))))))))) Integralul: http://romanianultras.net/galeria-kvsc-se-revolta-impotriva-pancartei-clujul-nu-e-kolosvar.html
  • 2013-5-30, 00:11
  • Scris de : Comando karaoke playback gay parade
Tiganii, manelele,prostia si incultura la ea acasa...in satul gruia "Poate părea un paradox, însă viaţa de ultras e plină de paradoxuri. Dacă în primul film, suporterii CFR 1907 strigă "La ţigani, m*** la ţigani” în mijlocul unei drum judeţean şi apoi sunt fugăriţi de doi ţigani cu topoare, daţi joşi dintr-o cocie (căruţă), în al doilea film îi vedem pe autocar, în deplasare la Timişoara, jucând cărţi, ascultând manele şi fiind… ţigani! Ciudat, nu?" http://www.napocanews.ro/2011/04/viata-ultras-suporterii-cfr-cluj-in-doua-ipostaze-fugariti-de-un-tigan-cu-cocie-si-ascultand-manele-pe-autocar.html =)))))))))))))))))))))))
  • 2013-5-29, 23:38
  • Scris de : mda
ce uscati is astia dupa ce ca is o mana de oameni numita "galerie" vreo 50 mai au si 50 kg imbracati de unde apareti ba legumelor
  • 2013-5-29, 23:21
  • Scris de : alb negru
pffmah sobolanu a dat 25 de lei pe esarfa sa se creada mare ca da foc la esarfa cu U=)) pt ca ei sunt doar femei nu au fost in stare s aieie la unu de varsta lor=))) Dc fugiti mereu!!! noi 7000 voi 1500 =)))
  • 2013-5-30, 14:23
  • Scris de : MUIE u
In pizda matii de jegos,cand am venit pe voi la in gruia inainte de meci ati stat ca pizdele dupa jandarmi,te bag in pizda matii ma muie fut pa mata,aia e o esarfa capturata de la unu care nu cred ca mai are acum dinti in gura,futui mortii mati.
  • 2013-5-30, 17:30
  • Scris de : serios?
serios :))? nu am venit pe voi ? poi in noi so bagat jandarmi si voi stateati si va uitati numa nimeni nu o sarit de la voi cu toate ca noi eram doar 50. Si tin sa va anunt ca nu a fost doar o esarfa capturata au fost in jur de 20 de esarfe da normal ca nimeni nu zice ca vi rusine :)) PS: ce fain fugeati pe horea si pe stradutele din gruia !!!!!!!!!!!!
  • 2013-5-30, 17:56
  • Scris de : mata!
saa moara in chinuri cacatu ala care a publicat stirea asta.... in rest sa va pis in gura de cacati...fugiti ca pulele mutilate doar cand sunteti in grup aveti sange in coaie....sper sa muriti in B si cu aceasta ocazie sa va si desfiintati ca nimeni nu are nevoie de voi....
  • 2013-5-29, 23:20
  • Scris de : Maah
executati-l*
  • 2013-5-29, 23:20
  • Scris de : Maah
Mno, aveti poza, eecutati-l pe homalau!
  • 2013-5-29, 22:49
  • Scris de : Maah
Da-le la U cluj, sa tina minte... 2 goluri si-o _|_.. Bine a facut baiatu, eu faceam lafel!!
  • 2013-5-30, 09:35
  • Scris de : mcb
Si tu faceai la fel, doar ca stai acasa inchis intr-un beci cand are meci pseudoechipa.
  • 2013-5-30, 20:43
  • Scris de : Maah
Bai MUIE, ca altfel nu te pot numi! Tu stii la ce ora a jucat echipa ta jegoasa, sau esti pe alta planeta?.. Infine, la ora aia eram in TRIBUNA 1. Nu stiu care dintre noi sta intr-un beci ;)
  • 2013-5-29, 22:39
  • Scris de : "U" Cluj
Hopaaa, cineva trebuie cautat si batut!
  • 2013-5-29, 22:30
  • Scris de : Maah
Robert Maah Robert Maah Robert Maah
  • 2013-5-29, 22:22
  • Scris de : tdifreak
Lasati pinguinilor, nu fiti frustrati, o sa va fie muuuult mai bine in B. Poate asa o sa mai castigati si voi cate ceva pe acolo, ca vad ca in Liga1 jucati doar sa va mentineti sanatatea. Nu v-ati saturat sa va tot batem la fiecare meci, masochistilor? :))))))))
  • 2013-5-30, 16:59
  • Scris de : Vai de voi (de toti 3!)
*** 1907 Strazi a reusit a-3-a victorie in acest retur, toate in deplasare :))
  • 2013-5-30, 00:11
  • Scris de : U Cluj
Dar voi nu v-ati saturat sa fiti umiliti de fiecare data la voi acasa, sa se simta echipa voastra ca in deplasare ? Cu toate trofeele cumparate tot nu sunteti mai mult de 400 pe stadion.Trebuie sa venim noi sa va ridicam media de spectatori.
  • 2013-5-30, 19:26
  • Scris de : luis
dar voi nu v=ati saturat sa tot pierdeti de 41 de ani.Oricum nu va faceti griji la anul sigur nu ne mai dati sase puncte ,poate la CFR2