Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Trică: "Nu mai pleacă nimeni de la CFR!" Tehnicianul susţine că vedetele Felgueiras şi Deac rămân în Gruia!

Trică: Nu mai pleacă nimeni de la CFR!
Deși are mai multe oferte din afară, Deac rămâne la CFR, sussține Trică. Foto: Daniel Rus

Eugen Trică se declară mulțumit de lotul pe care îl are la dispoziție înainte cu câteva zile de plecarea în cantonamentul din Croația. Acesta a vorbit despre transferuri, dar a și dezvăluit care este situația vedetelor Deac, Felgueiras, Camora sau Tade, jucători cu oferte importante din afara țării. Antrenorul susţine că echipa nu va pierde cele mai importante nume!

"Am 21 de jucători de câmp, plus patru portari. Sunt mulțumit. Ciprian Deac se antrenează de o săptămână alături de coechipieri. La fel și Muniru și Camora. Lotul acesta va rămâne până la începutul campionatului.

Din acest moment nu mai pleacă nimeni de la CFR! Mateo Susici a plecat.

Felgueiras și Tade sunt sub contract. N-au plecat, îi aștept la antrenamente! Nu știu nimic despre Mario, doar că a vorbit cu domnul președinte și i-a spus că are ceva probleme, dar îl așteptăm. Totul va fi în regulă. Sunt vreo 4-5 jucători în probe", a spus Eugen Trică.

CFR Cluj va juca sâmbătă, de la ora 13:00, al doilea meci amical din această iarnă, pe terenul de la CUG, împotriva celor de la Metalurgistul Cugir. În data de 29 ianuarie, gruparea "feroviară" pleacă într-un stagiu de 10 zile în Croația.

Trică așteaptă derbiurile cu "U", din Cupă: "Îmi aduc aminte de meciul de acum 7 ani. I-am bătut și apoi am luat trofeul"

 

Comentarii
  • 2015-1-22, 00:02
  • Scris de : Raman in gruia dar nu se mai intorc :)))
.
  • 2015-1-21, 23:47
  • Scris de : vise de franar
shaormistilor, fac ziaristii misto de voi din ora in ora :) http://www.stiridesport.ro/competitii/liga-1/felgueiras-tade-suspendare-cfr-cluj.html
  • 2015-1-21, 21:21
  • Scris de : Muie cfr
Dute tigane lasa ne cu declaratiile tale. Tu esti o marioneta care vrei sa te afirmi. La ce jucatori ai adus, e clar ca nu mai sunt bani si ii duci acolo unde le e locul. In C cu ei
  • 2015-1-21, 23:25
  • Scris de : Sory
Fraiereeee,Trică reprezintă ceva în țara asta pe cănd tu ești un nimeni,vă scoatem din cupă pentru că avem MENTALITATE de învingători,pe cănd voi sunteți slugi(sateliți)voi sunteți în insolvență și vorbiți de bani,78 de plătitori la meciul cu Galațiul ați avut,frustrarea e mare la voi dar și dacă veți ajunge în finală tot datorită clubului CFR CLUJ veți ajunge,fără CFR CLUJnu reprezentați nimic în orașul ăsta,sunteți și ați fost slugile miticilor,HAI CFR CLUJ!!!!!!!!
  • 2015-1-21, 23:45
  • Scris de : Muie cfr
Da mai aurolacule. Ai dreptate. Trica reprezinta tiganii din sud si va implementeaza si voua mentalitatea de divizia C , ca doar de acolo vine. Iar de suporteri n are rost sa vorbim, ca voi nu existati in Cluj. O sa fiti iar in deplasare in propria cocina
  • 2015-1-21, 19:47
  • Scris de : mrsilk
Cred ca este in stransa legatura cu cedarea drepturilor tv la RDS RCS ! Paszkany a incasat 12 mil. euro pemtru treaba asta !
  • 2015-1-21, 20:58
  • Scris de : Aia tre sa i dea la ANAF 11 milioane. Nu va mai amagiti sobolanilor ca sunteti in cadere libera
.
  • 2015-1-21, 18:44
  • Scris de : u
cum sa plece daca nu au mai venit?
  • 2015-1-21, 19:37
  • Scris de : gogi
Du te ba si feleaza la Busca și Reghe
  • 2015-1-21, 18:34
  • Scris de : rin 08
o veste minunata doamne ajuta mandru ca sant cfr ist
  • 2015-1-21, 19:38
  • Scris de : sdfsdfs
Ce esti ma? Sant, maro? :)) Obositule!
  • 2015-1-21, 18:26
  • Scris de : CDGDF
Du-te tigane si lasa-ne. Esti un fel de stoichita de la steaua. Lingi santul lui Muresan. Nu mai mintii ma penibilule, ca n-o sa rezisti nici 5 etape.
  • 2015-1-21, 18:38
  • Scris de : 1u
iar esti prost mo?!
  • 2015-1-21, 19:37
  • Scris de : sdfs
Proasta-i ma-ta ca te-a fatat!
  • 2015-1-22, 08:46
  • Scris de : 1u
suj poola q m.a-ta!
  • 2015-1-21, 18:21
  • Scris de : luis
In sfarsit o veste buna (sper sa fie adevarat).Cu lotul acesta sigur nu retrogradam,nici daca ne depuncteaza.Hai CFR,si bafta in cupa.Pacat ca nu s-a reusit o finala cu echipe din Cluj.Chiar imi pare rau.
  • 2015-1-21, 20:47
  • Scris de : geoCFR
Cum sa retrogradam nene? Tu ai vazut clasamentul in toamna, te-ai uitat care-s echipele din zona periculoasa in frunte cu gunoierii de pe Somes?
  • 2015-1-21, 21:33
  • Scris de : Muie cfr
Anul asta poate scapati. Ca ati furat din timp. Dar sezonul viitor nu faceti nici baremul
  • 2015-1-21, 21:37
  • Scris de : geoCFR
Visul frustratilor... De nu la anul paote peste 200 de ani nu va mai fi CFR....
  • 2015-1-21, 20:08
  • Scris de : Strabunicul cand traia tot cu CFR tinea
Tu esti dus cu pluta, ce depunctare vorbesti. Ieri s-au platit toate datoriile cu ,, pericolul`` de depunctare.