Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Schimbări-şoc la CFR Cluj! "Bursucul" e noul antrenor! Vine şi "Baciul"? Miriuţă a fost informat că nu va mai antrena în Gruia!

Dan Petrescu antrenor! Vine şi Baciul?
Dan Petrescu, alături de Bilaşco (dreapta), ar putea face echipă în Gruia. Foto: stiridesport.ro

UPDATE. Vasile Miriuţă ar fi fost informat deja că nu mai este antrenorul lui CFR Cluj, acest fiind în vacanţă la Budapesta. Dan Petrescu ar urma să fie prezentatat la începutul săptămânii viitoare la CFR Cluj, însă şefii din Gruia pregătesc încă o surpriză de proporţii. În Gruia ar putea ajunge şi Gică Popescu, care ar putea ocupa chiar funcţia de preşedinte, conform sport.ro.

Tandemul Petrescu-Popescu a fost în cărţi şi pentru CS U Craiova în ultima perioadă. Preşedintele Iuliu Mureşan are în continuare putere de decizie, însă ar putea primi o funcţie onorifică.

Vasile Miriuţă s-ar putea despărţi de CFR Clun în următoarea perioadă! Noul staf administrativ din Gruia i-a propus preşedintelui Iuliu Mureşan un nou nume pe banca tehnică. E vorba de Dan Petrescu, care este liber de contract după experienţa din Dubai cu Al Nasr.

Conform digisport.ro, Dan Petrescu negociază cu formaţia din Gruia şi are mari şanse să revină în Liga 1, deşi Iuliu Mureşan îl confirmase pe Miriuţă pe banca tehnică. 

"Negociez cu CFR Cluj, singura echipă din România care m-a căutat să-mi propună un contract. Nu ştiu de unde a apărut informaţia că am fost o variantă pentru Steaua. Cu mine nu a discutat nimeni. Sunt în discuţii cu CFR Cluj, chiar dacă ei au antrenor sub contract", a declarat tehnicianul de 49 de ani pentru digisport.ro.

"Bursucul" a fost recomandat noului acţionar de către Bogdan Mara şi Marius Bilaşco, ultimii doi fiind prezentaţi deja în noul staf administrativ din Gruia.

Dan Petrescu a cucerit titlul şi SuperCupa României cu Unirea Urziceni. În Liga 1 a mai antrenat la Sportul Studenţesc, Rapid, ASA Tg. Mureş. În străinătate le-a pregătit pe Wisla Cracovia, Kuban Krasnodar, Dinamo Moscova, JS Suning (a câştigat Cupa Chinei).

 

Comentarii
  • 2017-6-08, 11:24
  • Scris de : P.S.
Vine si SAPUNARU! El a fost un mare jucator! A FOST! Far acuma este mai lent, trebuie sa fie cineva langa el, sa nu scape adversarul si sa marce pe banda lui. Nu merita nicidecum o suma uriasa, ca este un jucator deja matur, cu multi ani, care din pacate poate gresii destul de des... (A si facut la ASTRA.) Sa dea domnul sa nu am dreptate.
  • 2017-6-03, 16:34
  • Scris de : Steaua CFR cluj
Revenim la istorie
  • 2017-6-03, 07:07
  • Scris de : Luis
Am auzit ca vine si Ana-Maria Prodan la pachet cu Petrescu Dan. Si Reghe e asteptat din iarna ca acum a semnat cu arabii si nu mai are ce face...dar in iarna ii dau arabii bani numai sa scape de el si vine la cefere. Haida draga cefere!
  • 2017-6-02, 15:20
  • Scris de : gigi
si m ... u... istii au ramas dela WALTER si MARIA MOP cu celebra... ma ma te iubesc dar nu ca si pe FLORIN SALAM
  • 2017-6-02, 13:59
  • Scris de : Dan Manastur
Dacă câștiga iar frânarea campionatul îmi fac seppuku. Numai U!
  • 2017-6-02, 13:04
  • Scris de : A inceput miticizarea
Sa vina si limoniu marginean cu cap de mop si regheblat director sportiv.
  • 2017-6-02, 10:36
  • Scris de : LORI KKWC
Miticizarea clubului a inceput. Se rasuceste Attila in mormant (nu regele razboinic, regete spirtarilor).
  • 2017-6-05, 15:20
  • Scris de : Ionel B
Nu va bucurați, fraților, asa s a început și la,,U"si uite unde s a ajuns. Sa nu crede ți ca miticii vin la Cluj sa facă treaba bună, vin ca sunt mulți bani în joc, asa ca,nu săriți asa tare în sus de bucurie și va și vedeti în CL, puțin țică răbdare.
  • 2017-6-02, 09:46
  • Scris de : frUstrarile continuâ....
.
  • 2017-6-02, 06:24
  • Scris de : Asa da
Asta e antrenorul Urzicenilor? Aia care au trecut de grupe in Champions League si dupa o saptamana s-au desfiintat? E de bine zic :))))
  • 2017-6-02, 06:12
  • Scris de : Hmm
Vechile metehne ale hotilor de la cfr. Azi confirma ca antrenorul ramane si maine anunta noul antrenor. Sigur vor mai cumpara un trofeu.
  • 2017-6-02, 15:30
  • Scris de : Hai, no...
Așa-i în tenis, vorba lui Caragiu. Și voi, când erați g"U"noierii preacinstitului Walter, v-ați dat afara, fără preaviz, pe cea mai măreață președinta de la U Cluj, Ana-Maria Prodan. Este fiica de lăutăreasa și are profilul "academic" al suporterilor Acsfan.
  • 2017-6-02, 00:57
  • Scris de : UCLUJ
Din cocos nu faci gaina nici din curva gospodina! Gunoaiele tot gunoaie!
  • 2017-6-02, 08:32
  • Scris de : gigi
ping...u...nilor ati ramas in slapi chiloti si izmene pe unde a trecuut Ana MARIA MOP a trecut crivatul
  • 2017-6-02, 10:35
  • Scris de : lasa ca trec acuma puscariasii mitici in pas de defilare
  • 2017-6-02, 01:58
  • Scris de : CCLUJ
Din cocos nu faci gaina, nici din pinguin masina walter v-a falimentat, ati ramas in pata rat Fotbal doar la amatori Si glume de jucatori Tot ce v-a ramas e ura Asa ca, sa ne s.p.
  • 2017-6-01, 23:31
  • Scris de : Doru
Mai treci pe la scoala, inainte de a scrie un mesaj, sau ai scis de pe buda?
  • 2017-6-01, 22:57
  • Scris de : caractere
Ieri scroafa declara ca miriputa e antrenorul ce ii pregateste de cl,azi nu mai e !!! ?????
  • 2017-6-01, 23:22
  • Scris de : unul
🖕🖕🖕🖕🖕🖕🖕🐧🐧🐧🐧🐧🐧
  • 2017-6-01, 22:55
  • Scris de : S.P.
Vor fi mari scgimbari spre binele echipei! Despre asta vom mai discuta. Dar un lucru sa nu neglijati. G. Becali intodeauna i-a jucatori buni pe bani putin sa slabesaca echipa adversa de care i-i e frica. Sa stie Gigi, ca CFR-ul nu vinde nici un jucator sub 1 milion de euro. Daca nu plateste sa merga in... nu se vinde ptr el cu 200.000-300.000 euro si el i-l da ca brendul Steaua pe 3-4 sau 6 milioane in Europa. Este o nesimtire ce face el! Nici vorba de asa ceva! I-si bate joc, de alte echipe, nesimtitul. Larie are pretul de 1 milion, nu discutam cu alt pret, daca nu-i convine sa merga in... Dar ce, el face piata in Cluj sau conducerea CFR-ului. Daca e am de vanzare 2 litri de lapte, eu spun pretul in piata sau cel care vrea sa-l cumpere??? Trebuie sa ne trezim domnilor, ce vrea acest FCSB... La anul, ori Messi, ori Ronaldo se va plimba pe strazile orasului Cluj. I-l asteptam cu drag. Doamne ajuta!
  • 2017-6-01, 23:32
  • Scris de : Doru
Mai treci pe la scoala, inainte de a scrie un mesaj, sau ai scris de pe buda?
  • 2017-6-02, 10:25
  • Scris de : 2
da ce tu esti cumva profesor?
  • 2017-6-01, 23:25
  • Scris de : unul
👍👍👍👍👍👍