Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Update VIDEO: Paszkany şi Mureşan au fost la DIICOT! Ambii au răspuns ironic la întrebările jurnaliştilor. Cuvinte cheie din comunicatul oficial: Grup infracțional, delapidare de peste milioane de euro şi spălare de bani, la CFR Cluj

VIDEO: Paszkany şi Mureşan, la DIICOT!
Foto: stiridesport.ro

UPDATE, ora 16:30: Iuliu Mureşan a plecat după aproape 40 de minute. Şeful CFR-ului a refuzat dialogul cu presa: "Am venit în calitate de preşedinte" au fost singurele sale cuvinte. 

UPDATE, ora 15:51: A apărut Iuliu Mureşan, preşedintele clubului CFR Cluj. "Întrebaţi-mă de Cupă dacă vreţi. Am venit în calitate de invitat" s-a rezumat să declare acesta.

UPDATE, ora 14:30: Arpad Paszkany a plecat de la DIICOT. Scurtul dialog cu jurnaliştii:

- Ce v-au întrebat procurorii?

- Nu vă pot spune.

- Sunt probleme la clubul sportiv?

- Habar nu am.

- Ce calitate aveţi? Martor, suspect?

- Nici o calitate.

- Atunci de ce aţi venit?

- Dacă eşti chemat, vii.

 

COMUNICATUL OFICIAL DIICOT

Poliţiştii de combatere a criminalităţii organizate şi procurorii D.I.I.C.O.T. din Cluj efectuează 20 de percheziţii domiciliare, la membrii unei grupări infracționale, bănuiți de evaziune fiscală, spălare de bani și delapidarea a peste 9.600.000 de euro, din fondurile unui club sportiv. 10 persoane urmează să fie conduse la audieri.

La data de 19 mai a.c., polițiștii Brigăzii de Combatere a Criminalităţii Organizate Cluj, sub coordonarea procurorilor D.I.I.C.O.T. – S.T. Cluj, efectuează 20 depercheziţii domiciliare, în municipiile Bucureşti şi Cluj – Napoca, pentru destructurarea unui grup infracţional organizat.

Activitățile vizează persoane bănuite de comiterea infracțiunilor de evaziune fiscală, spălarea banilor și delapidare cu consecinţe deosebit de grave.

Din cercetări a reieșit că, în perioada 2008 – 2013, membrii grupăriicu funcţii de conducere în cadrul unui club sportiv, ar fi delapidat aproximativ 9.650.000 de euro din patrimonial societății. Suma ar fi fost obţinută din bonusurile de calificare la o competiţie sportivă şi din drepturile de televizare. 

Pentru ascunderea activităţii infracţionale, s-ar fi folositfirme off- shore din Cipru şi Seichelles, precum şi contracte fictive de prestări servicii emise de acestefirme pentru clubul sportiv.

De asemenea, cei în cauză ar fi evidenţiat în actele contabile ale clubului sportiv cheltuieli care nu ar fi avutla bază operaţiuni reale ori ar fi evidenţiat tranzacții fictive, pentru a se sustrage de la plata taxelor și impozitelor datorate bugetului de stat.

10 persoane urmează să fie conduse la sediul D.I.I.C.O.T. - S.T. Cluj, pentru audieri.

La acțiuni participă și polițiști din cadrul structurilor de combatere a criminalităţii organizate din Sălaj, Maramureş şi Bistriţa –Năsăud, precum și jandarmi.

Activitatea a beneficiat de suportul de specialitate al Serviciului Român de Informații.

UPDATE, ora 13:00: Arpad Paszkany este în aceste momente la sediul DIICOT Cluj. "La ora 7 procurorii au venit la mine, dar eu oricum mă trezesc devreme, şi mi-au spus să mă prezint la sediul DIICOT. Nu au ridicat documente", a spus fostul finanţator al CFR-ului.

UPDATE, ora 12:00: Surse juridice spun că Arpad Paszkany va ajunge în jurul prânzului la sediul DIICOT Cluj, iar Iuliu Mureşan după masa. Procurorii se află acum la locuinţele celor doi. 

 
Procurorii DIICOT, la casa lui Arpad Paszkany din Cluj. Foto: stiridesport.ro

Revenim cu detalii. 

UPDATE: Două maşini ale procurorilor DIICOT au descins pentru verificări şi la stadionul lui CFR Cluj, din cartierul Gruia, în jurul orei 7 dimineaţa. Aceştia au stat câteva ore în incinta arenei. 

Potrivit ultimelor informaţii, Iuliu Mureşan şi Arpad Paszkany sunt aşteptaţi astăzi la sediul DIICOT. 

Percheziţiile sunt la sediul clubului, acasă la Paszkany şi Mureşan, dar şi la membrii Consiliului de Administraţie al clubului. 

...

Procurorii DIICOT au dispus mai multe percheziţii la la adrese din Cluj şi Bucureşti, dar şi la sediul CFR Cluj! Anchetatorii susţin că ar fi vorba de infracţiuni de constituire a unui grup infracţional organizat, delapidare, cu consecinţe deosebit de grave, evaziune fiscală, în formă continuată şi spălare de bani, în formă continuată, conform stiripesurse.ro.

Mai exact, e vorba de o sumă de 8.485.682 euro care ar fi fost sustrasă ilegal de şefii clubului, prin intermendiul unui societăţi de tip off-shore din Cipru şi Seychelles. 

Percheziţii se fac şi la locuinţele lui Arpad Pazkany şi Iuliu Mureşan, conform oradecluj.ro.

Vom reveni cu amănunte!

 

Comentarii
  • 2016-5-20, 10:46
  • Scris de : La puscarieeè
Scroafa securitate și chelul interlop au zilele numărate. Nu-I prinde campionatul european în libertate.
  • 2016-5-20, 10:44
  • Scris de : Victor&Giovanni
Vă așteptăm lângă noi
  • 2016-5-20, 10:42
  • Scris de : R I P
Vine o zi, vine o zi când se va sfarsiii
  • 2016-5-20, 07:56
  • Scris de : Ahile
In curând galeria grup feroviar roman va cânta melodia vine o zi- Holograf. Asta la fiecare meci:)) Trebuiau sa vina si pe strada lor băieții de la Dna:)). Echipa bogata băgata in insolventa asa de pe o zi pe alta
  • 2016-5-20, 02:17
  • Scris de : miuie la mitici
Razbunarea miticilor ca am castigat cupa sub nasul lor, impotriva tuturor.
  • 2016-5-19, 23:07
  • Scris de : Falimentarilor
Voi vedeti-va de retrogradarea voastra, strigand : haide Ceee " U " !
  • 2016-5-19, 23:30
  • Scris de : Ninoooo
Taci szobolany ca se adeverește ca sunteți blatisti. Așteptăm arestarea scroafei Iulia și a cheltui interlop.
  • 2016-5-20, 11:39
  • Scris de : Faliment"U"
hai cu ce"U" ! Hai cu ce"U"!
  • 2016-5-19, 23:03
  • Scris de : sobolanii de somes se bucura de parca FC Milog"U" ar fi castigat "sampion lig"
BA impotentilor!!!!! Va doare ca echipa fanion a Clujului a castigat un nou trofeu? Sau poate sunteti suparati ca stapanii vostri au pierdut cupa? SSSSSCCCCCLLLLLAAAAAAAVVVVVIIIIILLLLLOOOOORRRRRRRRR!
  • 2016-5-19, 23:31
  • Scris de : Hopa
Szobolany e doar una. I echipa măgar de la gruia.
  • 2016-5-19, 23:43
  • Scris de : Szobolany=FC cersetor"U" , se STIEEEEEEE!!!
HA HA HA!!! CUPA ESTE.......unde este? IN GRUIAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!
  • 2016-5-19, 22:45
  • Scris de : @ Cornel Muntea
Ma robotule da slab de minte esti ma. Sa-ti aduca franarii proiecte la verificat dobitocule, ca de la mine nu mai pupi. Nu mai ai loc in creier de atatea cifre tinute minte pe de rost. Cum sa nu ma bucur ma berbecule, cand cei mai mari dusmani pe care i-a avut "U", indivizi care au atentat la existenta celui mai important simbol al Clujului, sunt dovediti infractori? Ma bucur si am sa sarbatoresc alaturi de toata suflarea U-ista, cand procurorii o sa va puna cruce, pentru ca indivizii aia pe care tampiti ca tine i-au adulat, au incercat sa stearga din istoria Clujului un spirit curat roamanesc. Transilvania la care faci tu referire dobitocule, nu e Transilvania noastra, e Transilvania lor.
  • 2016-5-20, 05:35
  • Scris de : Cluj
Bai,tu esti chiar cretin cu acte in regula,toata suflarea aia de călcat de care vorbesti tu e un caz medical,nu voi sunteți adevărații fraier,voi sunteti niste victime(sau niste sugaci),ca eleganta nu-si are locul,cu spirit de haită,cu creier spălat si idei fixe!
  • 2016-5-19, 21:02
  • Scris de : unu altu
Franarilor ati uitat un steag de brigada la fratii nostri de la Bucuresti oare cum e sa fi umilit peste tot prin tara?
  • 2016-5-19, 17:59
  • Scris de : Popescu Mircea
http://www.clujust.ro/acuzatiile-diicot-cazul-cfr-cluj-paszkany-si-muresan-au-calitatea-de-suspect/
  • 2016-5-19, 17:40
  • Scris de : Gruia
Ma intreb, de ce se bucura atat de mult pinguinii ca a inceput o ancheta penala? Pinguinii au uitat ca au patronul la "mititica"? Ca sunt in pragul falimentului? Ca abia au bani sa isi deplaseze echipa la Pancota? Ca au avut-o presedinte pe tiitoarea lui Regheblat? Ca se posteaza in pozitia CAPRA in fata cateilor si a oilor? Stati linistiti, anchetele privind conturile din off-shore dureaza, iar eventualele fraude sunt greu de dovedit. Ca sa nu uitam: Felicitari CFR, castigatoarea Cupei Romaniei, fala Clujului su Mandria Ardealului!
  • 2016-5-19, 20:45
  • Scris de : Hopaa
Ce felicitări ba szobolany. Încă un trofeu ciordit de mândria arealului cu patron și președinte hoti.
  • 2016-5-19, 21:08
  • Scris de : Gruia
Pinguine, sa ai sănătate după cum graiesti. La fel lui Arrow.
  • 2016-5-19, 18:06
  • Scris de : Se vede cum au fost obtinute. Spalare de bani ! Nu mai au nici o valoare.. Hotii din gruia
.
  • 2016-5-19, 23:08
  • Scris de : HA HA HA !!!! O noua cupa in GRUIA!!!
Si sobolanii mor de ciuda!
  • 2016-5-19, 20:41
  • Scris de : Gruia
Mai pinguini, n-ati vazut cum a fost furată Fala Clujului si Mândria Ardealului de arbitrii in finală Cupei României? Atunci sunteti retarzi.
  • 2016-5-19, 22:55
  • Scris de : Mda
Noi am văzut miraculosul u-cfr 2-0 la pauza și 2-3 la final cu penalty în minutul 90. Așa blat mai rar.
  • 2016-5-19, 17:49
  • Scris de : ai prins glas asa ca baga baga
  • 2016-5-19, 17:49
  • Scris de : Ursu
Zilele obosoitilor de genul tau sunt numarate.
  • 2016-5-19, 17:49
  • Scris de : Ursu
obositilor*
  • 2016-5-19, 16:50
  • Scris de : nsa
nah o venit o plecat...pinguinii tot latra ...le e foame nu au intrat spaghetti in conturi
  • 2016-5-19, 17:29
  • Scris de : citeste bine
Daca tie iti arde de mistouri cand in comunicatul oficial DIICOT se precizeaza "Activitățile vizează persoane bănuite de comiterea infracțiunilor de evaziune fiscală, spălarea banilor și delapidare cu consecinţe deosebit de grave." inseamna ca viata ta se rezuma doar la maioneza din shaorma. Ar fi bine sa citesti un pic despre aceste fapte penale sa vezi despre ce e vorba.
  • 2016-5-19, 17:37
  • Scris de : Daca nu scrie in maghiara nu inteleg astia. Daca era destept vedea pe fata lui Arpi ca nu prea e de bine. Bine ca s a scos dosarul de la naftalina, ca demult asteptam
.
  • 2016-5-19, 17:39
  • Scris de : adevarat
Numai pierzi vremea cu astia care s-au trezit si ei studenti prin Cluj si au pus botul la o shaorma, cand pana atunci au vazut numai Festivalul Ridichilor si Fiii satului
  • 2016-5-19, 16:58
  • Scris de : Haha
Vezi ca pinguinii Au fost 8000 la finala anul trecut , au facut legea pe stadion si a fost 100lei drumul , voi o mana de oameni pe gratis dintre care 70% de peste 50 de ani , vai de voi , daca era pandurii in finala era mai ok din punct de vedere al galeriei
  • 2016-5-19, 23:12
  • Scris de : ati plecatde la cluj maxim 2000 de calicii . Restul au fost din galeria lui dinamo
  • 2016-5-19, 17:10
  • Scris de : nsa
bravo , dvpdv sportiv ati castigat ceva ?
  • 2016-5-19, 17:15
  • Scris de : dar dpdv sportiv une era CFR acuma 15 ani si unde erai tu?
  • 2016-5-19, 16:24
  • Scris de : Cfrist vechi
Domnule Arpi in ddplasarea la bucuresti era promis si micul dejun si cina , ne-ati platit doar deplasarea si mancarea nu am primit-o , e ultim deplasarea la care merg . Ne-ati mintit , am rabdat foame si nu ne-am pus mancare si bani cu noi crezand ca va tineti de promisiune.
  • 2016-5-19, 23:30
  • Scris de : U-is vechi, batran si prost
Ce frumos e la CFR!!!! LA noi la U e saracie. Nu se da mic dejun, se da MWUE, iar mamele noastre se prostitueaza ca sa avem bani pt deplasare la Tarlungeni.
  • 2016-5-19, 16:32
  • Scris de : Bra
A te stiu pe tine din autocar...tu esti ala de l.au prostit u.istii undercover ca se da papa si ti.ai tradat satra pt un corn. Macar ai vazut si tu cum arata o finala castigata cu suturi la poarta. Interesant e ca ai ales sa ramai in gara de nord cu fratii tai, ramasi acolo de la finala trecuta.
  • 2016-5-19, 16:41
  • Scris de : Cfrist vechi
Care sunt ca am fost doar pesroane de peste 50 de ani , astia tineri 20 maxim cati au fost erau in alt autocar , restu doar noi pensionarii
  • 2016-5-19, 16:43
  • Scris de : @bra
Bra pe noi ne-a interesat mai mult excursia care a fost gratis si ne-a mintit in legatura cu mancarea, nu finala si suturile .
  • 2016-5-19, 22:20
  • Scris de : Bra
Sa fii sanatos...macar ti/ai mai adus si tu aminte cum arata fotbalul
  • 2016-5-19, 16:07
  • Scris de : Hopaa
La pușcărie cu bozgorul ciorditor!!! Cupele și campionatele furate cu penalty în minutul 90 sa fie anulate și 1907 gruia desființată.
  • 2016-5-20, 21:04
  • Scris de : PINTEA
Pasarea Mihai Viteazu...pinguin !
  • 2016-5-19, 23:32
  • Scris de : Altceva? Daca asta e tot, te rog sa-ti iei medicamentele si sa te pui la somnic.
  • 2016-5-19, 15:04
  • Scris de : Urmeaza sluga bozgoruluii la audieri
  • 2016-5-19, 15:23
  • Scris de : patriots
Cine? Lori? Ii cu carnea in gura toata ziua, e mai mult decat sluga lui, e papusa lui
  • 2016-5-19, 15:04
  • Scris de : paul pop
Eh, nu parea prea fericit, sper sa nu se spele pe maini , sa ramana Muresan singur, s-ar putea sa-i para rau ca l-a ascultat pe arpi bacs. Despre astia , sobolanii tarcati, atata ii duce mintea si nu mai mult........cum ii echipa si conducerea lor asa is si suporterii. astia nici nu is club din Cluj, toata conducerea ii la bucuresti
  • 2016-5-19, 15:08
  • Scris de : cefi
Spectatori, nu suporteri, un pic de decenta te rog
  • 2016-5-19, 15:02
  • Scris de : King Kong
Va cer putina decenta, pinguinilor. Tot eu sunt in spatele "investitorilor" italieni, iar daca va legati, in general, de orice patron din fotbal, voi da ordin sa se retraga cei 10000 de euroi din conturile clubului din Pata Rat. Atentie!
  • 2016-5-19, 15:04
  • Scris de : cum e in Seychelles? Dar in Cipru?
  • 2016-5-19, 14:47
  • Scris de : CeFuRau hotii din gruia
.
  • 2016-5-19, 14:17
  • Scris de : FB
Foarte bine, daca au facut smecherii sa-i ia si pe Paskany si pe Muresan. Cupele insa si performanta sportiva nu poate sa o ia nimeni CFR-ului. In schimb, U Cluj e si cu banii smecheriti, si in Divizia C. Cam asta e diferenta!
  • 2016-5-19, 14:49
  • Scris de : Ce zici tu e ca si cum te ai mandri ca esti uns cu rahat pe fata
.
  • 2016-5-19, 14:57
  • Scris de : toto riina
tu cu ce te mandresti ?
  • 2016-5-19, 14:13
  • Scris de : gyuszi
Arpi, staui linistit, ca daca te baga astia la beciul domnesc, avem noi grija de Anamaria, o facem managera la Romantic, stim noi ce cremvusti ii place.
  • 2016-5-19, 14:13
  • Scris de : Nea Nelu
Auditand un pic actele clubului dupa preluare Domnul Gadola si-a dat in sfarsit seama ce teapa i-a dat domnul Paszkany cu "datoriile" CFR si a ajutat putin DIICOT sa faca lumina si banii furati sa se intoarca unde e locul, in visteria clubului.
  • 2016-5-19, 13:51
  • Scris de : andi de pe citynews
In acest moment de cumpana un melodie frumos, imnu CFR sa cantam toti cu Ghita Munteanu a carui nume adevarat e Laci Erdelyi https://www.youtube.com/watch?v=uvzurHcP5RY
  • 2016-5-19, 13:50
  • Scris de : Dinamo=Securitatea
Bine ma tre sa se scoale astia cu cel putin 5 ore mai devreme in fiecare zi si toata viata sa-l prinda pe chelu cu ceva ilegalitati. Asta chiar daca a facut a facut cu cap si in fata legii vorbesc hartiile nu gargara. Imim vine sa rad. Acum ca securitatea a pierdut cupa romaniei ce s-au gandit mizerabilii hai sa incercam sa-l gadalim un pic si pe arpi. Numai ca pe Arpi il doare exact in varful phhhoolii ca nu-i mai gasesc fraierii nimic. Oricum sunt prea limitati sa gaseasca ceva la un om cu doua facultati, una la informatica in Germania.
  • 2016-5-19, 13:52
  • Scris de : Panciule tu esti?
  • 2016-5-19, 13:48
  • Scris de : paul pop
E forfota mare in Gruia, agitatie cat cuprinde. Lori si Bodea nu mai pupa vreun leu daca patronul span si scroafa ragaitoare intra la racoare.
  • 2016-5-19, 14:03
  • Scris de : Calin Bodea
Mai rau e ca mai avem si de recuperat....Sper ca Bunului Dumnezeu sa i se faca mila de noi, cei cinstiti si milostivi
  • 2016-5-19, 13:46
  • Scris de : IPS Tokes Laszlo
Si celor din offf shoreeeee, spaga daruindu-le
  • 2016-5-19, 13:37
  • Scris de : misu
Nu va bucurati asa repede !!!
  • 2016-5-19, 13:42
  • Scris de : Tara
Alt pupator de coaie. Alt salahor.
  • 2016-5-19, 13:26
  • Scris de : :))
Va recomanda sa recititi acest editorial al primului pupator de coaie cunoscut in presa locala sub porecla de Penciu http://citynews.ro/editorial/cfr-hobby-dorinta-impliniri-1262708
  • 2016-5-19, 13:22
  • Scris de : DNA
Banii scosi prin firmele fantoma din Cipru (ce coincidenta ca firma care a cumparat drepturile tv FARA LICITATIE sa fie tot din Cipru) s-au evaporat. Cum era vb cu King Kong labarilor?
  • 2016-5-19, 13:21
  • Scris de : romprest
Si eu am informatii ca Marcel Popescu a luat 20000 de euro de la U ca sa ii saboteze pe cei de CFR doar ca cei de acolo s-au prins repede si l-au indepartat. E credibila sau nu informatia ?
  • 2016-5-20, 00:09
  • Scris de : Marcel popescu e trimisul lui mnezo! acest stimat domn nu ar inventa asa ceva!
  • 2016-5-19, 13:45
  • Scris de : in loc sa zici mersi ca ai prins un loc de munca la Romprest la reciclat balegarul, tu stai pe net, nu?
  • 2016-5-19, 13:20
  • Scris de : Calin Bodea
Oare ce perchezitii se fac la Bucuresti? Ce treaba are echipa noastra cu Bucurestiul? Stie cineva?
  • 2016-5-19, 14:09
  • Scris de : Hmm
De acolo se da ora exacta la clubul "clujean"
  • 2016-5-19, 13:49
  • Scris de : stefan
E a voastra?!?! E a lu Pascalau si al sau porcusor. Voi nu aveti absolut nimic nici macar inters dovada cati ati fost pe national. Si lasa textele cu performanta ca si aia e pe bani. Fara bani ciuciu. Nimeni nu face numai de dragul binefacerii. Bagi bani ca sa scoti bani. Asa e normal. Hai pa
  • 2016-5-19, 13:18
  • Scris de : Tara
O intrebare. Unde sunt acum postacii franari? Cei cinci. Unde sunt? UNDEEEEE???
  • 2016-5-19, 13:32
  • Scris de : Hiena
La servici, javra... Voi nu stiti cum e la lucru... In timpul saptamanii adunati hegurile de pe pata rat, ca sambata sa fie scos la vinzare in oser de superviserul Ottila verdes
  • 2016-5-19, 13:41
  • Scris de : Tara
Sa-mi giugiulesti barzoiul, Dan Muresan.
  • 2016-5-19, 13:00
  • Scris de : Va sechestreaza si tinichelele din vitrina. Is manjite cu cacat. Iese gunoiul de sub pres sobolanillor
.
  • 2016-5-20, 00:11
  • Scris de : Macar la noi in vitrina nu sunt paianjeni.
Vai , era sa uit. A 4-a cupa a romaniei s-a ratacit in vitrina clubului. pam-pam!
  • 2016-5-19, 12:58
  • Scris de : Bozgore la puscarie cu tine. Cat au furat astia 2 din 2006 incoace, nu au furat echipele comuniste gen dinamo si steaua in 50 de ani
.m
  • 2016-5-19, 12:38
  • Scris de : Cristi
Adică domnul Iuliu Muresean și domnul Arad Zoltan Paszkany sunt infractori? Adică sunt hoți la fel ca miticii. Și eu care credeam ca la cefere e altfel, e profesionalism. Pe când ce sa vezi...se fura ca în codru.
  • 2016-5-19, 12:27
  • Scris de : Mori, cfr!
Practică însemnând că viaţa CFR-ului înseamnă moartea Universităţii Cluj. Concret, era un meci la Caracal, preşedinte la Craiova era George Ilinca, iar executiv era Jean Niţulescu. Dacă vor, şi am încredere în integritatea lor, vor recunoaşte. Jucau cu U Cluj şi mie mi s-a cerut să merg să dau bani, 10.000, Craiovei, ca să o bată pe U Cluj. Am spus: cum puteţi să faceţi aşa ceva? De ce trebuie să dispară U Cluj? În acel moment am intrat într-un conflict. (Marcel Popescu, Prosport)
  • 2016-5-19, 12:05
  • Scris de : U cluj
marcel Popescu dixit Nu se întâmplă nimic spectaculos la CFR. În momentul în care am fost întrebat de ce am plecat, am răspuns că nu mai sunt de acord cu o anumită practică. Practică însemnând că viaţa CFR-ului înseamnă moartea Universităţii Cluj. Concret, era un meci la Caracal, preşedinte la Craiova era George Ilinca, iar executiv era Jean Niţulescu. Dacă vor, şi am încredere în integritatea lor, vor recunoaşte. Jucau cu U Cluj şi mie mi s-a cerut să merg să dau bani, 10.000, Craiovei, ca să o bată pe U Cluj. Am spus: cum puteţi să faceţi aşa ceva? De ce trebuie să dispară U Cluj? În acel moment am intrat într-un conflict. cred ca de aici a plecat " razboiul clujului"
  • 2016-5-19, 11:45
  • Scris de : Eu
Radem si glumim dar problema este ca mâine era zi de salar si trebuia să primim si primele pentru că am făcut deplasarea la București și pe lângă toate astea mai e scadenta si factura la toretele cumpărate pentru meci.ati auzit careva intra bani pe card mâine sau din cauza la ce se întîmpla trebuie să căutăm alt job?
  • 2016-5-19, 11:20
  • Scris de : unu
Si uite asa se vor intoarce in club cel putin 4 milioane si Gadola va prelua in sfarsit clubul curat si iesit din insolventa.Pinguinii saracii se bucura, ca bibilica nu-i ajuta sa-si dea seama ca aceasta actiune de fapt e spre binele clubului.Se vor recupera prejudiciile de la cei care au dus banii acasa.
  • 2016-5-19, 11:37
  • Scris de : esti chiar simpatic :)
  • 2016-5-19, 11:36
  • Scris de : zuzu
Ai mare dreptate! Cu totii ne inclinam in fata acestei mostre de inteligenta sclipitoare! Din ciclul 1+1 face cat vrea muschii mei, iti urez un calduros bun-venit in Asociatia Suporterilor Pe Interes!:-))))P.S.: in cazul in care te intrebi, grabeste-te cu decontul din finala cupei pina nu se prinde Gadola unde-i sunt banii!;-)
  • 2016-5-19, 11:33
  • Scris de : Unu altu
Oare cate prejudicii ai vazut tu recuperate in tara asta?
  • 2016-5-19, 11:32
  • Scris de : nu toti ca unu
ce faci ma, daca vi se iau de catre Diicot badoagele din vitrina? Cine sa mai dea inapoi 4 milioane? :)) Buna logica asta de franar....e bine pt club cand i se inchid patronii!!! Numai voi puteti vedea paharul plin, chiar daca-i gol.
  • 2016-5-19, 11:20
  • Scris de : unu
Si uite asa se vor intoarce in club cel putin 4 milioane si Gadola va prelua in sfarsit clubul curat si iesit din insolventa.Pinguinii saracii se bucura, ca bibilica nu-i ajuta sa-si dea seama ca aceasta actiune de fapt e spre binele clubului.Se vor recupera prejudiciile de la cei care au dus banii acasa.
  • 2016-5-19, 13:05
  • Scris de : Pe Gadola il doare undeva de voi. Pe baza sportiva din Gheorgheni face blocuri. El da bani daca castiga
.
  • 2016-5-19, 11:19
  • Scris de : Unu altu
Se stie ca toate deplasarile,mancarea,bautura suporterii platiti au fost platite din banii de CL...
  • 2016-5-19, 11:16
  • Scris de : Asociatia Suporterilor CFR
Cautam coloana vertebrala, gasitorului recompensa
  • 2016-5-19, 11:16
  • Scris de : Asociatia Suporterilor CFR
Cautam coloana vertebrala, gasitorului recompensa
  • 2016-5-19, 11:15
  • Scris de : LORI KKWC
NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM
  • 2016-5-19, 11:08
  • Scris de : wow
Oricum este o surpriza pentru mine, pentru ca ma gandeam ca atunci cand l-a dat pe Mazare in gat la DNA, Paszkany si-a negociat si imunitatea, dar se pare ca nu a spaguit destul. emil Boc ar trebui sa urmeze, caci covasneanul are gura sparta, scuipa tot ce stie. Si are ce spune despre micutul nostru primar, sub obladuirea caruia inflorea tot ce atingea Arpi. Oameni de seama ai orasulul...sa vomiti pe ei nu alta
  • 2016-5-19, 11:04
  • Scris de : Lollll
Nu degeaba a plecat arpy în dubai de ceva ani. Se aștepta să intre diicotul peste ei.
  • 2016-5-20, 00:02
  • Scris de : Bolovanule!!!!! 'arpy' e in Cluj. BOULE!
  • 2016-5-19, 11:03
  • Scris de : misu
Sigur este o gresala, cea mai titrata echipa romaneasca nu are cum sa fie implicata in asemenea treburi, plus ca domnii Iuliu Muresan si Arpad Paszkany sunt recunoscuti pentru eleganta si cinstea in absolut tot ce fac.
  • 2016-5-20, 00:00
  • Scris de : Echipa nu e implicata (poate doar in ochii oligofrenilor). Echipa e cea pagubita. Da no, de la prost ce sa ceri?
  • 2016-5-19, 10:54
  • Scris de : nicio surpriza, mai bine mai tarziu decat niciodata
  • 2016-5-19, 10:52
  • Scris de : U Cluj
No, "intelectualilor", "mandria ardealului", ati cam pus-o ! De-abia astept sa dispareti in pi.zda mamii voastre de pa "harta fotbalului romanesc" ! Drum bun si cale batuta! Jegurilor ! Scursurilor ! Zerourilor !
  • 2016-5-19, 23:54
  • Scris de : U-ist martalog, zabalos si foarte, foarte prost
HA HA HA !!!!! intre timp un nou trofeu a poposit in vitrina clubului CFR. Cine este ZERO in fotbal prostane? muhaha!!
  • 2016-5-19, 10:47
  • Scris de : Nino nino
Hopaaa ca ies la lumina ciordelile, blaturile și manevrele patronilor cu banii de la urma. No, ați pus-o, szobolany
  • 2016-5-19, 10:00
  • Scris de : paul pop
Pai, hm, nu ar trebui sa fie un lucru neasteptat pentru ca in perioada care o verifica astia 2008-2011 au intrat in club multi bani, participari in liga, campionate, cupe , vanzari de jucatori si tu intri in insolventa....., pai se stia ca arpico scoate bani la greu, chestia este daca ii si muresan implicat, mi-ar parea rau de el,dar asta trebuia sa se intample atunci. oare Romania are tratat de extradare cu Dubaiul?
  • 2016-5-19, 11:21
  • Scris de : @pop
urmeaza postacii, asa ca ai grija ce-ai pus pe planse si ce gainarii ai facut. De fapt aranjorii de ghivece prin birourile chelului nu prea prezinta interes. Dar am auzit ca iulia te-a angajat sa-i plimbi cainii, ca-i place cum le povestesti de Gaudi :). Desenator si ingrijitor de caini....fain asa ca-ntre maramureseni :)
  • 2016-5-19, 11:30
  • Scris de : paul pop
Daca iti spun ca esti cretin o sa revi, nu am nici o legatura cu arpico, ti-am mai zis cand aveai tot soiul de nick-uri, din chestia asta cfr nu are cum sa iasa decat bine. Muresan ii maramuresan , dar nu-l cunosc. Altceva, daca imi aduc bine aminte , din banii veniti de la uefa sau fifa nu aveau voie sa-i folosesca in alte scopuri decat sportive.....asa imi amintesc. Pt cfr era bine daca se intampla acum vreo sase ani, cand se scoteau sumele. Ce ma scoate din sarite este ideea unora:"Ioi, dar cum sa-l ia acum pentru chestii din 2008"
  • 2016-5-19, 13:59
  • Scris de : re
Da de comisioane la transferuri ainauzit? Si asta e in scop sportiv...
  • 2016-5-19, 12:37
  • Scris de : paul pop
O iau la buci din 76. Vreau update.
  • 2016-5-19, 09:29
  • Scris de : Lulau
Mult le-au trebuit , oricum "cineva" o sa primeasca o scrisoare si .. Nevinovati
  • 2016-5-19, 09:20
  • Scris de : eu
În sfârșit șnapanii au fost prinși. Hoții, borfașii, gunoaiele și derbedeiii care se erijau în „ oameni de afaceri de succes”, „civilizați”, „europeni”, care, cică ar fi „pus Clujul pe harta fotbalului” își dau arama pe față. În vreo lună vor dispărea și postacii lor, cei 3 boschetari plătiți cu salariul minim să latre lozincile securistoide, iar în vreo 2 ani nu va mai ști nimeni că a existat cfr. La pârnaie cu voi, mafioți nenorociți!
  • 2016-5-19, 10:02
  • Scris de : 2
stai linistit ,n-au furat mai mult ca walter :))
  • 2016-5-19, 10:31
  • Scris de : eu
Diferența e că noi ne-am dezis, chiar l-am înjurat pe walter și ne-am bucurat sincer când a fost ridicat. Voi ați fost slugoii securitului și a grofului toată viața voastră
  • 2016-5-19, 13:56
  • Scris de : 2
nu poti numi 6-7 ani o viata, dar vorba aia, pute pute dar e caldut
  • 2016-5-19, 09:57
  • Scris de : analfabetule
Voare la scoala limba romana ai facut cu femeia de servici analfabetule? La Pata rat cu tine....
  • 2016-5-19, 10:29
  • Scris de : eu
măi, postacule, într-o lună nu mai ai serviciu, că-ți ridică diicot-ul stăpînii securiști. :)) Pentru oligofreni ca tine (autoironnia e savuroasă!) : Femeia de SERVICIU e forma corectă :)) . Ai reușit într-o propoziție să te autocondamni, penibilule. La pușcărie cu voi, milogiiiiiilooooor ! :D
  • 2016-5-19, 11:04
  • Scris de : badula
Lasa ca noi nu retrogradam anul asta,la anul promovam in liga 1 si dupaia va rugam frumos sa ne lasati sa ne pregatim de champions league va rugam!!!
  • 2016-5-19, 11:27
  • Scris de : toti riina
asta ar fi una dintre glume