Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Paszkany NU a obţinut ridicarea controlului judiciar, dar poate lua legătura cu oamenii din fotbal!

Sancţiuni ridicate pentru Paszkany!
Foto: stiridesport.ro

Tribunalul Cluj a judecat, luni, solicitarea avocaţilor lui Arpad Paszkany de ridicarea a măsurii controlului judiciar. Judecătorii au menţinut în continuare această măsură, însă omul de afaceri a obţinut câteva "privilegii" la termenul din 1 august. Paszkany poate părăsi municipiul Cluj-Napoca, va putea lua legătura cu reprezentanţii şi angajaţii SC T. SRL.

De asemenea, el poate lua legătura cu agenţii de jucători, reprezentanţii sportivilor, avocaţi şi intermediari ai acestora, care au contribuit la transferurile echipei CFR Cluj, conform soluţiei din dosar.

Fostul patron al clubului din Gruia, dar şi preşedintele Iuliu Mureşan ar putea scăpa definitiv de controlul judiciar de 60 de zile , care expiră duminica viitoare, în cazul în care procurorii DIICOT nu vor cere prelungirea măsurii. Alfel, Iuliu Mureşan şi-ar putea relua funcţia de conducere la CFR Cluj începând de săptămâna viitoare. Confor administratorului judiciar, Iuliu Mureşan este în continuare administratorul special al "feroviarilor" şi nu s-a pus niciodată în discuţie înlocuirea lui.

Arpad Paszkany şi Iuliu Mureşan sunt inculpaţi în dosarul delapidării de bani de la clubul CFR. Procurorii susţin că a fost sustrasă suma de 10 milioande euro din patrimoniul clubului, bani proveniţi din calificarea directă în grupele Ligii Campionilor!

Comentarii
  • 2016-8-05, 09:58
  • Scris de : dragos
Ce bine ar fie sa vine iar domnul Arpi la noi cu banii. Imi si fac abonament daca mai jucam la Champions League si daca ia titlul! HAIDA CFR
  • 2016-8-04, 14:26
  • Scris de : DNA
Poate se duce la prietenul lui Marko Attila si il convinge sa vina sa isi demonstreze nevinovatia
  • 2016-8-04, 14:12
  • Scris de : Bra
Antrenor cand aducem?
  • 2016-8-03, 17:14
  • Scris de : coco
Toata stima pt d-l Paszkany. Ce a facut el pentru fotbalul din Cluj nu a facut nimeni de cand se joaca acest sport in acest oras!
  • 2016-8-03, 15:51
  • Scris de : Emil Bolovan
A Kiraly Matyi aka Lori spala-te pe dinti ca puti a balegar
  • 2016-8-02, 23:30
  • Scris de : Pinguin derutat
Eu vreau sa-mi fac abonament la U pentru campionatul urmator. Sa ma duc la U-Busca sau la U-Boc?
  • 2016-8-03, 18:12
  • Scris de : U Cluj
....sa te duci la U - ma-ta-n pizda !
  • 2016-8-03, 12:30
  • Scris de : du-te la cantina, am auzit ca acuma incalzesc shaorma
  • 2016-8-02, 21:58
  • Scris de : Mapispeu
Personal ma cam doaren pe**s de toti bozgorii, dar pentru omul asta am respect. A facut ceva pentru clubul cfr, si mai ales pentru orasul cluj. La pinguini le doresc sa moara in chinuri ;)
  • 2016-8-02, 23:38
  • Scris de : XXL
Te aprob in ceea ce-l priveste pe Paszkani. Datorita lui a renascut CFR. Nu sunt de acord sa ii insulti pe conlocuitorii maghiari si nici sa le doresti pinguinilor sa moara (repede), pentru ca nu vor mai fi chinuiti de victoriile si de trofeele obtinute de CFR... si ar fi pacat sa nu se intample asta.
  • 2016-8-03, 03:30
  • Scris de : Hmm
Ba șobolan insolvent-faliment. Nu mai visa. Urmează LACATUL
  • 2016-8-03, 10:25
  • Scris de : muie la u isti
lacatul pe mana ta inputitule de pe somes.
  • 2016-8-03, 10:23
  • Scris de : Kein problem fratiuc. Merem la primar sa ne faca o noua societate si cerem sa jucam pe Cluj Arena.
  • 2016-8-02, 19:55
  • Scris de : hic hec
probleme sobolanilor? Ce prosti sunteti! in loc sa va bucurati de ultimile clipe din viata, voi va paruiti intre voi. Da Doamne sa ramana, cam cati am botezat eu! Nu va grabiti inca sobolanilor, ca mai aveti de tras, sa cunoasteti umilinta, desi la voi asa ceva nu prea conteaza
  • 2016-8-03, 15:31
  • Scris de : Mai mari umilinte servite chiar la voi acasa..nu cred ca există.2 titluri.
.
  • 2016-8-02, 15:22
  • Scris de : paul pop
Adu chelule banii inapoi, ca in ultimii doi ani am vazut cu disperare ca ne bat tot felul de amaresteni, gen botosani, u cluj, chiajne, voluntari si ate scursuri. De asta te uras grofule, nu ca esti grof, ci pentru ca ai creat o iluziei si apoi ai furat banii. Singura chestie in care ai dreptate este cea referitoare ca nu ai fost ajutat deloc de primarie, ca ai facut stadion singur, dar asta nu poate justifica devalizarea clubului.
  • 2016-8-02, 20:13
  • Scris de : @
gradinarule, stai sa vezi cum o sa injuri cand incepe spanul sa va vanda schela la fier vechi. El a platit-o, nu? Deci e a lui, asa ca.....
  • 2016-8-02, 21:19
  • Scris de : eu
pinguinule,frustrarea doare?????
  • 2016-8-02, 15:28
  • Scris de : eu
se pare ca nu stii ce vorbesti.ori esti un pinguin frustrat deghizat in CFR-IST.