Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Vasile Miriuță comentează situația din Gruia: "Sper ca bunul Dumnezeu să facă o minune!"

"Sper ca Dumnezeu să facă o minune"
Vasile Miriuță a comentat posibila excludere a CFR-ului din Europa. Foto: Daniel Rus

Vasile Miriuță, fostul antrenor al CFR-ului, a comentat situația din Gruia. Gruparea feroviară riscă excluderea din cupele europene din cauza unor datorii uriașe. (DETALII)

Plecat în luna noiembrie din România în Ungaria, la Gyor, Vasile Miriuță s-a declarat dezamăgit de situația în care se află fosta sa formație.

"Îmi pare extrem de rău! Va fi greu în primul rând pentru jucători. Eu sper să se rezolve situaţia de acolo, până la urmă. Sper ca bunul Dumnezeu să facă o minune!

Păi, de bani, de unde, tati? Aştept şi eu, ca şi ceilalţi. Am primit hârtia aceea de la club, că până pe 31 martie îmi vor da restanţele. Sper să se rezolve treburile în trei luni.

Nu poţi să-ţi baţi joc de jucători aşa, să nu le dai banii, nu există-n lumea asta aşa ceva! N-ai cum! Trebuie să se dea nişte legi clare, să se facă ceva! Ai bani, te înscrii în campionat, n-ai bani, nu te înscrii! Cum e peste tot. Altfel, mergem la infinit în aceeaşi mocirlă. Trebuie să ai garanţii măcar pentru 75% din buget", a spus Miriuță pentru prosport.ro.

Comentarii
  • 2014-12-24, 16:39
  • Scris de : Halide U
Sarbatori Fericite , sanatate, tuturor suporterilor clujeni fie ei ceferisti sau uisti
  • 2014-12-24, 17:04
  • Scris de : luis
Felicitari,asa este normal si sanatos.
  • 2014-12-24, 15:04
  • Scris de : Arrow
Unde-i "luis", unde-i "luis" ... sa vada comentariile suporterilor "civilizati" de la echipa din deal !!!!
  • 2014-12-24, 16:59
  • Scris de : luis
Sunt aici,si va doresc si voua toate cele bune,sanatate si fericire (si sa pierdeti finala cupei cu noi).Stiu ca sunt si "u"-isti civilizati.Trist este ca sunt putini si nu merg la meciuri din cauza celorlalti.Este fotbal nu razboi,de aia cred ca nu-si au rostul porcariile dintre oameni.
  • 2014-12-24, 17:05
  • Scris de : luis
Na, ce dracu ,am devenit popular.Trebuie sa ma opresc cu postarile.:-))
  • 2014-12-24, 12:19
  • Scris de : misu
Nu stiu de ce , dar am o presimtire ca toti aceia care se bucura de necazul altora o sa sufere la urma !!!! Doamne ajuta ! Hai CFR 1
  • 2014-12-25, 15:46
  • Scris de : Hmm
Ai dreptate. Voi franarii ati sapat groapa altuia si acum cadeti in ea
  • 2014-12-24, 14:17
  • Scris de : gigi
Exact asta patiti voi acum!!!!!
  • 2014-12-24, 11:21
  • Scris de : D-zeu
Stati linistiti ca nimeni nu va mai salveaza...o sa dispareti asa cum ati aparut !!! buhahaha sper sa intre chelu la puscarie pt manevrele cu drepturile tv !
  • 2014-12-24, 10:58
  • Scris de : val
Sa fiți voi fericiti, an de an cu același obiectiv Salvarea de la retrogradare!.Ca de vreo 10 ani asta faceti.
  • 2014-12-24, 10:09
  • Scris de : MUUUUUUUIE UUUUUUU CLUJ
PT. TOTI PSEUDO-JURNALISTII DE LA STIRI DE MUUUUUUU CLUJ, SI PT. PINGUUUUUUUINII DE LA PATA RAT !!!!!! VOI UITATI DOUA LUCRURI ESENTIALE, SI ANUME : 1)PROVERBUL CU SAPATUL GROPII. 2)PROVERBUL CU MOARTEA CAILOR. DECI ATENTIE PINGUUUUUUUINII !!!!!
  • 2014-12-24, 11:23
  • Scris de : stiridesport
ar cam trebui sa fie banati toti franarii care comenteaza asa aiurea !
  • 2014-12-24, 13:45
  • Scris de : Robert
No,no Mojar nu da cu coarnele!!! Prima data ar trebui sa nu scrieti voi aiurea. Eu inteleg ca sunteti Pinguini cu totii din redactie, dar un pic de respect fata de echipa care v-a adus la Cluj echipele grele ale Europei n-ar strica. Asa cum au fost Pascani si Muresan lor le puteti multumii ca ati vazut un Julen Guerero, Totti, Rui Costa, Lampard etc.. sau un Alvaro Pereira jucand pe viu si eventual sa le luati si cate un interviu. Altfel la ce valoare aveti mai sus de Dodel si Banel nu ajungeati, TARANOILOR.
  • 2014-12-24, 09:03
  • Scris de : sss
Mai cap patrat,inteligentule,cum vrei sa te numesti,scroafa e moarta in cotet te rog sa intelegi.
  • 2014-12-23, 23:56
  • Scris de : lobont
creier de,, pinguin,, nu de jurnalist
  • 2014-12-24, 00:30
  • Scris de : Stefan
Ce creier de pinguin bai pula de sobolan borat. Si mai va laudati cu locul 2 futuva- n gura de nasparliti.
  • 2014-12-24, 12:22
  • Scris de : gigi
esti un semianalfabet