Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Iuliu Mureșan: "Iau în considerare retragerea". Gestul disperat făcut de CFR Cluj după ce jucătorii au refuzat să se antreneze

Mureșan: "Iau în considerare retragerea"
Iuliu Mureșan a vorbit despre situația de la CFR. Foto: Călin Ilea

Iuliu Mureșan a comentat astăzi situația de la echipă și a admis că este cea mai grea perioadă din ultimii 13 ani. Mai mult decât atât, acesta a dezvăluit că se gândește chiar să se retragă din club.

Președintele feroviarilor a dat totuși asigurări că echipa va fi pe teren la meciul de vineri, cu Concordia Chiajna. Soluția de avarie găsită de oficiali este legitimarea de urgență a mai multor juniori din cadrul clubului.

Iuliu Mureșan a dezvăluit că va avea chiar astăzi o întâlnire cu Arpad Paszkany pentru a discuta despre situația critică în care a ajuns echipa.

"E o situație grea. Jucătorii nu au amenințat că nu se prezintă la meciuri, dar ca și măsură de precauție am decis să legitimăm 14 juniori ai clubului, care vor avea drept de joc din acest meci, cu Concordia.

Dacă aș avea 100.000 de euro în cont, fiți siguri că aceștia ar merge toți la jucători. Ei trebuie să înțeleagă că nu rezolvă nimic prin acest protest. Este cea mai dificilă situație din ultimii 13 ani și iau în considerare chiar să mă retrag în cazul în care nu vom mai reuși aceleași performanțe. Nu rămân la o echipă care se luptă pentru locul 7.

Vom încerca din sezonul viitor să ne întărim cu jucători mai puțin cunoscuți, chiar și din liga a doua. Dintre jucătorii aflați la final de contract probabil că le vom prelungi contractele la unul, maxim doi dintre aceștia.

Nu am ce să-i reproșez lui Miriuță. Este un om pozitiv, care a făcut o treabă bună, alături de preparatorul fizic", a spus președintele feroviarilor.

Iuliu Mureșan a recunoscut că jucătorii au fost plătiți doar până în luna decembrie și se fac eforturi pentru a se achita și restanțele pe luna ianuarie.

Grevă generală la CFR Cluj! Jucătorii s-au săturat de promisiunile lui Paszkany și refuză să se mai antreneze

FOTO Giorgi Chanturia se deplasează cu ajutorul cârjelor, după ce a fost faultat de Papp. "Mi-e dor să umblu ca un om normal"

Comentarii
  • 2014-5-06, 17:53
  • Scris de : ManagerDeFotbal@yahoo.com
Esti Pasionat de Fotbal ? ... intra Aici: Http://SmartUrl.it/RoML | | | Faci cont, creeaza-ti propria ta echipa de fotbal si dueleaza-te jucand gratuit cu alti Manageri din intreaga lume pentru a castiga Titlul, Cupa, Europa League, chiar Trofeul UEFA C.L! Poti castiga Bani, Telefoane, Trofee, Diplome, Cadouri, etc! Http://SmartUrl.it/RoML ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- (Pentru a accesa Link-ul incearca urmatorii pasi: Selecteaza link-ul, Click dreapta, Deschide Legatura ori Accesati sau Copiaza link-ul, da paste sus la bara de navigare si Enter) Http://SmartUrl.it/RoML ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- MANAGER DE FOTBAL AICI: Http://SmartUrl.it/RoML
  • 2014-5-01, 09:11
  • Scris de : 1u
sincer, nush dc va agitati dragi CFRisti. lasati-ii sa fiarba in suc propriu tatz coloratii din pata rat. toata echipa aia jegoasa a fost tzanuta n liga 1 de comunisti si activisti d partid n timpu lu raposatu, iar aqm la fel, d mafia din fotbal. cineva tre sa dea puncte n continuu la dinamo.. p d alta parte, knd dai n kp unui nevinovat p strada, spargi buzi k nu stii sa le folosesti sh din ciuda k u n-ai aksa, dspre c mai povestim? mai e sh xenofobia. are rost sa va stresati? linistitza-va. jos rasismul, jos xenofobia! traiask ardealu liber! FORZA CFR!
  • 2014-5-05, 00:09
  • Scris de : black
Ba tu în primul rand învață să scrii,scrii ca un oligofren și numai tampenii,câți ani aveai mă pută pe vremea lui răposatu ca sa vorbești tu despre fotbalul de atunci și despre U?tocmai voi vorbiti de mafia fotbalului,ce tupeu aveti dupa cate ati facut, cu Ardealul liber las o mai moale ca te lovesti la ochi
  • 2014-5-01, 12:43
  • Scris de : cristi
Dinamo si steaua sunt fix pux fata de ce ati fost, retine ATI FOST, sunt o satra de securisti, echipa partidului portocaliu sustinuta de toti bolsevicii din zona.Pupati-le picioarele lui boc si basescu, fara ei erati oi la stana? Ps tot asistat social ai ramas,sobo?
  • 2014-4-30, 16:03
  • Scris de : clujean
propunere!!! hai sa nu mai numim "scroafa" creatura din imagine si sa-i spunem simplu "suina" :D cat despre agonia franelor vreau sa spun ca exista un Dumnezeu care face dreptate in toate
  • 2014-4-30, 15:26
  • Scris de : ioan
Pentru locul 7 te lupti acum. La anul te vei lupta pentru locul 17
  • 2014-4-30, 15:32
  • Scris de : Vass Carol
Pleacă Muresan, lasa-ne!
  • 2014-4-30, 15:03
  • Scris de : CLAUDIA
Bate vantu schimbarilor rele la CFR, vant ce se simte si in tribune. Oricum echipa asta n-avea sanse atata timp cat U exista
  • 2014-4-30, 15:46
  • Scris de : popey
sa tio bagam in gura claudia! bine scroafa lui tatato??
  • 2014-4-30, 16:13
  • Scris de : E"U"
Voi, aia din deal, nu aveti ce sa bagati. Asa ca nu va mai dati mari, ca sunteti mici si nu va sta bine.
  • 2014-4-30, 15:01
  • Scris de : DRAGOS
ASTIA SE DESFINTEAZA DIRECT, CE LIGA 2, CE POVESTI...? UNDE LE E AROGANTA CELOR DE LA VASAS CFR? O SA BATA VANTU IN TRIBUNE CA ASTIA NU TIN CU ECHIPA NUMAI CAND IA TITLU. NICI CU INCA 10 TITLURI NU VA COMPARATI CU CEA MAI IUBITA ECHIPA "U"
  • 2014-4-30, 14:37
  • Scris de : Arpad
nu jubilati, pinguinilor! e un mic pas inapoi, vom fi din nou puternici...v-am privit mereu de sus
  • 2014-4-30, 15:24
  • Scris de : Cristi
Mai ales pe vremea cand visiniul era violet si cl era liga a treia , asa-i sobo? vezi ca sunt locuri libere la stana...de acolo ne poti privi de sus cum iti place, asa-i arianule?:)
  • 2014-4-30, 15:49
  • Scris de : popey
cristi ce nume de sugaci ai! futeoai pe kurva ta de mama!!
  • 2014-4-30, 16:06
  • Scris de : Cristi
Daca dadea ceasescu drumul la avorturi n-aveau toti bastarzi ca tine acces la aer.Hai pa, ca n-am maruntis,sobolanule!
  • 2014-5-01, 00:09
  • Scris de : E"U"
Ba esti nebun? Omu o facut-o singur pe ma-sa curva. ahahaha :)))))
  • 2014-5-01, 13:25
  • Scris de : cosmin
=)))))))))))))))
  • 2014-4-30, 14:29
  • Scris de : keep calm
Nu mor caii cand vor cainii
  • 2014-4-30, 14:19
  • Scris de : Max 'U' Cluj
se scufunda corabia plina cu unguri la bord sa terminat cu trofeele cumparate de Paszkany care acuma e mai interesat sa si-o traga prin Dubai si pe franari ia aruncat la cosul de gunoi...Forzz 'U' Cluj
  • 2014-5-01, 19:13
  • Scris de : ...
Ma u mare u ist..nai habar cati unguri are u in galerie..si u vb de iei..pla ta de prost..
  • 2014-4-30, 14:39
  • Scris de : aaa
tigan borat ce esti...afara din Ardeal!!!! sunteti adusi de Ceasusescu aici, nu apartineti aici!!!!...
  • 2014-5-04, 23:43
  • Scris de : rider
Pe voi cine v a adus aici ba iredentistule, afară cu tine și cu toți cei ca tine din Ardeal voi nu aparțineți nimănui
  • 2014-4-30, 18:15
  • Scris de : Rebel"U"
mai bine adus de Ceausescu decat de horty mure mure cefure! Beee Beee
  • 2014-4-30, 14:06
  • Scris de : Sory
N-ui treaba japițelor ce se întîmplă la CFR,NU TE F...TĂ grija.
  • 2014-4-30, 13:52
  • Scris de : japitza
V-au ajuns blestemele, arienilor! Unde vi-i aroganta postacilor?
  • 2014-4-30, 14:04
  • Scris de : Sory
Postac ești tu măi japiță,problemele se vor rezolva,important este că clubul ăsta a făcut ceva pt Cluj,să bați Manchester și Roma la ei acasă e mare lucru,va mai trece multă apă pe Someș pînă cînd o altă echipă românească va face asemenea rezultate,FORZZA CFR CLUJ.
  • 2014-4-30, 16:42
  • Scris de : japitza
Urmeaza marea deratizare sobolanilor, sunteti crispati :)). Lasa ca ingrosati din nou turma ciobanului, nu va faceti probleme, este loc destul pentru scursuri ca voi in staul.
  • 2014-4-30, 14:27
  • Scris de : Cristi
Discurs de stelist oparit, oare peste cat timp va mai castiga o echipa romaneasca cupa campionilor?:))
  • 2014-4-30, 14:47
  • Scris de : Loto
Oricum e mai bine decât cupa aia de pe mini-autocarul vostru, cu care va tot mandriti!
  • 2014-4-30, 18:16
  • Scris de : Rebel"U"
macar noi avem autocar! hahahahaahah
  • 2014-5-01, 00:03
  • Scris de : Rebel tolomac"n"
Razi tu razi, dar nu e rasul tau. Bucurați-va si voi de microbuzul vostru, cine stie cât o sa-l mai aveți si p-ăla.