Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Ioan Ovidiu Sabău a vorbit despre proiectul noii echipe a Universităţii Cluj: "Discutăm de 6 luni. Se pot face lucruri frumoase!"

Sabău: "Încercăm să reorganizăm U Cluj!"
Sabau se va implica din nou la U Cluj. Foto: stiridesport.ro

Ioan Ovidiu Sabău a recunoscut, într-o intervenţie televizată, că este implicat în noul proiect de la Universitatea Cluj, încă de la începutul anului! Din acest motiv, Sabău a refuzat şi postul de director tehnic propus recent de către Federaţia Română de Fotbal. "Moţul" a vorbit despre planurile sale la Universitatea Cluj.

”Încercăm să reorganizăm clubul Universitatea Cluj. Lucrurile sunt pe făgașul cel bun, mai sunt multe de făcut, dar se pot face lucruri frumoase la Cluj. Sunt optimist. Suntem mai mulți implicați. Din punct de vedere sportiv, mă voi implica mai mult eu. Dar suntem mai mulți și sper să reușim împreună.

Sunt discuții de vreo șase luni de zile. Am avut discuții cu oameni importanți aici, la Cluj. M-am concentrat pe ceea ce înseamnă Universitatea, pe reorganizare. Am apreciat mult interesul celor de la FRF dar oferta a venit într-un moment în care eu deja aveam discuții foarte avansate aici și era foarte greu să mă întorc", a comentat Sabău la DigiSport.

CE SE ÎNTÂMPLĂ CU ACTUALA "U" CLUJ?

Conducerea actuală a Universităţii Cluj susţine că va înscrie echipa în liga a 2-a sau a 3-a în cursul acestei luni. Mai mult, se aşteaptă şi finalizarea tratativelor cu noii investitori, care ar trebui să salveze clubul de la faliment. În aceste condiţii, Asociaţia"Alb-Negru", fondată de Primărie şi cele şase Universităţi Clujene, nu ar putea prelua actualul club!

Emil Boc a dat undă verde "noului" U Cluj! Cine sunt conducătorii şi ce sume vor fi investite? Există şi o nouă siglă!

 

Comentarii
  • 2016-7-13, 23:07
  • Scris de : Bun simt
Dragi U-isti, atat timp cat acceptati indivizi precum imbecilul care se dă rebel, va meritată soarta. Haide Clujul!
  • 2016-7-13, 15:42
  • Scris de : Daniel
Tocmai a declarat Porumboiu ca cfr nu se mai satura sa facă blaturi. Făcea blaturi chiar și în amicale . Acuma când toți zic ca cefere făcea blaturi da o dracu de treaba, un sâmbure de adevăr exista.
  • 2016-7-15, 07:37
  • Scris de : diana_napoca
Bai Daniele,bai tata,tu esti de-o intelijentzaaa ceva de speriat!!!!Ba,daca a zis Porumboiu inseamna ca e lietar de lege!!!!Ba,t mai ai frati sau esti unicul retardat din familie???
  • 2016-7-17, 04:43
  • Scris de : Goguucluj
Diano...cfristo...dute si te culca!
  • 2016-7-13, 23:27
  • Scris de : Stop joc! Daca porumboiu o zis, atunci asa e. Da-o dreacu de treba, am ajuns sa ne indoim de spusele preacinstitului Porumboiu? RUSINE MAAA!
  • 2016-7-13, 19:42
  • Scris de : XXL
Danute, ultimul blat l-am facut când am castigat Cupa României (când am reparat onoarea Clujului, greu afectata anul trecut de clubul lui Buska) in fata cateilor din Bukale, stapanii pinguinilor. Urmatorul, sper sa-l reusim sambata si sa sducem un nou trofeu Clujului.
  • 2016-7-17, 04:46
  • Scris de : Goguucluj
Xl parerea mea despre time e ca esti degeaba pe lumea asta.oare mai stai aici?
  • 2016-7-13, 07:36
  • Scris de : mic
Sa vezi circ la noua echipa . Unde toata lumea o sa vrea sa fie sefi si directori . Cum numai pe pile se vor ocupa posturile .toate amantele directorilor o sa fie angajate . Voi va ganditi la datoria de 4 milioane de euro.cine sa cmp clubul ce sa cmp.datoriile cresc de pe o zi pe alta . Jucatorii cer si au dreptul la penalitati si dobanda . E departe normalitatea . Si atentie cu finantarea echipei pt ca primaria nu o poate finanta . Daca preia echipa si o sa joace gratis pe arena clujenilor da asta se poate numai ca ........... la ora qctuala numai in liga 3 se poate inscrie. Nu qre cum in alta liga . Si trb asteptat sanctiunea cu intrarea jucatorilor pe teren . Poate vor fi 10 puncte si vreo 20 000 ron amenda . Ei om trai si om vedea.....
  • 2016-7-17, 04:51
  • Scris de : Goguucluj
Sper ca tu sa nu mai apuci ziua AIA!!!sobolanule
  • 2016-7-13, 14:43
  • Scris de : saptstrazi
ba , ne faci de rusine ba , nu vesi ca esti pe dinafara subiectului , mai bine ramai la locul tau aici dupa saptstrazi si nu ne mai face de rusine---lasa-i pe cei din vale ca are cine sa gandi -noi sa ne vedem safii la locul lor ca nici ai nostri nu-s in situatie buna,
  • 2016-7-17, 05:16
  • Scris de : Goguucluj
Sa ti fie tarana usoara
  • 2016-7-13, 13:04
  • Scris de : Hmm
Bombalaule. În insolventa nu se aplica penalizări și dobânzi . Ești prost ca noaptea. De fapt ce sa știe un sobolan chestii juridice. Tu ești cu locomotivele alea alea.
  • 2016-7-12, 23:54
  • Scris de : parfum
Eu vreau ca Boc,in toamna, sa-i retraga palmaresul echipei lui Walter si sa-l paseze "noii constructii", iar peste 2-3 ani sa avem un duel in B sau A intre U Walter VS U Boc
  • 2016-7-12, 20:19
  • Scris de : RebelU
In afara de tine tradatorule si de securistul boc nimeni nu inghite gogoasa asta!
  • 2016-7-13, 01:05
  • Scris de : U Cluj
RebelU las-o mai moale cu criticile ca deocamdata suntem in buda si alta solutie dacat o noua societate care sa preia palmaresul, sigla si numele nu prea este.Societatea lui Walter e moarta.Nu-mi convine nici mie situatia dar alta nu este.In Romania echipele de traditie cam sunt pe duca.Trebuie sa strangem randurile si sa contribuim material si noi suporterii.Bine ar fi sa existe si investitori privati caci cu banii de la Primarie si universitatile din Cluj mare lucru nu se va putea face.E bine totusi ca exista initiativa si se misca lucrurile.Nu inteleg de ce tot il atacati pe Sabau.Mie personal imi pare un om integru care chiar vrea binele Universitatii.E un om corect care nu face blaturi (aici ma refer la episodul Jiul) chiar daca dauneaza interesului personal (al lui sau al suporterilor Universitatii).In rest Doamne ajuta sa fie bine! Haide "U"!
  • 2016-7-12, 21:42
  • Scris de : clujean in A&N
rebelule , ma asteptam , si imi pare rau ca nu am pus pariu , ca o sa apara contestatari ca si tine , acu sa atacati ca face parte din religia x , si ca pune suflet in tot ce-a ce face si ce-a facut............pacat ca mai exista exemplare ca si tine cu asemenea atitudini si gandire.In momentul de fata trebuie sa se formeze un grup compact si din partea noastra a suporterilor , sa-i ajutam pe cei care doresc si au posibilitatea sa faca o universitate care a facut fericiti generatii intregi--nu ca si in ultimii ani cu o parte dintre suporteri care in afara de injuraturi si sa distruga nu aveau altceva in gand Cu noua reorganizare asemenea manifestatii din partea suporterilor va disparea -gen veceuari , caramidari golanasi care nu au ce sa caute in tribune--- iti promit rebelule-daca nu iti place nu ai decat sa mergi in gruia sau la pata rat cu somesu sanicoara--si acolo poate o sa fi acceptat sa injuri si sa denigrezi---calmeazate tinere.....
  • 2016-7-17, 05:10
  • Scris de : Goguucluj
Mai taran ieftin...padure fara uscaturi nu este
  • 2016-7-12, 23:04
  • Scris de : daithi
Foarte bine, va urez tot succesul! Sa fie un "U" cu suporteri adevarati, ori cu scoala, sau cel putin cu comportamentul adecvat. Ar fi o onoare sa avem rivali cu onoare si demnitate care se bucura de succesul propriu si nu de baiul altora. Aveti istorie frumoasa care doar asa se poate onora: in spirit sportiv (si nu in spirit asa zis ultras cu violenta, injuraturi si ura).
  • 2016-7-17, 05:02
  • Scris de : Goguucluj
Esti un adevarat sobolan...arzi in flacarile iadului
  • 2016-7-12, 22:47
  • Scris de : RebelU
cred ca nu esti normal la cap franare.. boc a orchestrat blatul din 2008 cand cefura si pdl au bagat 2 copii plus pe becali dupa gratii sa mascheze blatul de 18 milioane de euro.. ai o dovada ca wc-urile au fost distruse de uisti? sa vorbestic and ai o dovada sau cand ai dovada ca s-a dat cu caramida..de securistii de la tribunal si curtea de apel sunt satul
  • 2016-7-12, 22:55
  • Scris de : daithi
Tu vorbesti de dovada, deplasatule?! Sustii niste conspiratii de 18 milioane cat nu valoreaza tot fotbalul romanesc - la care nu ai nici cea mai vaga dovada, si sustii, ca nu exusta dovezi despre spartul wc-urilor? cum adica? n-ai vazut, sau crezi ca atat de repede se uita si tu poti sa-ti aerisesti gura? Numai vorbe de frustrare, injuraturi si glasul tare ca logica-i zero
  • 2016-7-13, 08:14
  • Scris de : adi
Baa RebeiU, pleaca baa la Balaceanca ....!