Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Audio sondaj
Cititorii au decis! Universitatea Craiova are cel mai frumos imn al unei echipe de fotbal din România

VOT Craiova are cel mai frumos imn!
Meciul din tribune
Care este cel mai frumos imn din România?
  • 24.35%
    Rapid Bucuresti
  • 0.81%
    Petrolul Ploiesti
  • 33.94%
    Universitatea Craiova
  • 4.40%
    Dinamo Bucuresti
  • 0.49%
    Poli Timisoara
  • 2.68%
    Steaua Bucuresti
  • 12.68%
    U Cluj
  • 1.33%
    FC Arges
  • 11.96%
    CFR Cluj
  • 0.30%
    UTA
  • 1.25%
    Dinamo - Mandri de a fi caine
  • 4.47%
    U Craiova - O iubire alb-albastra
  • 1.24%
    U Cluj imnul din 1943
  • 0.08%
    FC Brasov
Voturile s-au incheiat.

Fotbalul se joacă și în tribune. Cel mai iubit sport de pe planetă nu ar mai fi atât de atractiv, dacă nu ar exista galeriile.

Vă place un meci care se joacă fără două peluze care să se dueleze de la distanță? Nouă nu. Tocmai de aceea vă invităm la vot. Vrem să aflăm care este cel mai tare imn din România.

Rapid, Petrolul, Universitatea Craiova, Universitatea Cluj sunt recunoscute în țară pentru suportul fanilor, dar și pentru arsenalul de cântece pe care aceștia îl au la meciuri.

Categoric echipele de mai sus s-ar bate la titlul de cea mai tare galerie. Dar pentru cel de cel mai frumos imn? Vă invităm să votați. Sondajul se oprește la 1 noiembrie. 

Dacă aveți alte sugestii, puteți să le scrieți la comentarii.

Imn Rapid Bucuresti

Imn Petrolul Ploiești

Imn Universitatea Craiova

Imn "U" Cluj

Imn Dinamo

Imn Steaua

Imn Poli Timișoara

Imn CFR Cluj

Imn FC Argeș

Imn UTA Arad

Sugestiile cititorilor:

Imn Dinamo - Vama Veche - Mândria de a fi câine 


Tudor Gheorghe - O iubire alb albastra(Imnul Universitatea Craiova)



Imnul lui "U" Cluj 1943

Imnurile lui FC Brașov

1

2 - În orașul de sub Tâmpa - Mircea Baniciu

Comentarii
  • 2014-1-31, 10:28
  • Scris de : Petrolist
HAI PETROLULE! Cel mai frumos imn este cel al Petrolului. Fiecare vers are maigia și melancolia lui, aparte. Mai este frumos și http://www.youtube.com/watch?v=WZTRJc8D3bc. Hai Petrolul!
  • 2013-10-31, 21:52
  • Scris de : pasa
silvania simleul silvaniei......le bate pe toate...
  • 2013-10-31, 18:54
  • Scris de : Rosu Iulian
Imnul Craiovei este cel mai frumos...si cred ca majoritatea oamenilor au aceasta parere.
  • 2014-1-31, 10:29
  • Scris de : Petrolist
Într-adevăr este, dar și al Petrolului este frumos, nu?
  • 2013-10-31, 17:13
  • Scris de : BIRO
Cine stie imnul al OLIMPIA SATU MAREI care este cel mai frumos!!!!1
  • 2013-10-29, 01:23
  • Scris de : cosmin
Unele sunt chiar caraghioase ca sa nu zic de-a dreptul penibile.... Sa le luam pe rand: - FC Brasov: se vorbeste acolo de o "echipa ca in povesti" de zici ca e Barcelona si de unii Pescaru si Gyorfi de zici ca e vorba de Messi si Ronaldo. Fratilor, astia au terminat vreodata mai sus de locul 4 in prima liga?? Sau tocmai de aia sunt de poveste... :)) - U cluj(asta nou): oda bucuriei => plagiat, ponta etc... n-are rost sa discutam! - Steaua: mai bine nu-l compuneau...e penibil! - Poli Timisoara: Yellow Submarine - The Beatles 1968. Examen picat, plagiat, copiat, ponta etc... - Dinamo: in stilul acestui club: urat de tot!! In fine... mai sunt vreo 2-3 tentative pe la alte tot atatea echipe, dupa care urmeaza ADEVARATELE imnuri: 1. de departe Craiova - capodopera a maestrului Paunescu; 2. Rapid 3. Poate o sa va mire... UTA Arad 4. Sa zicem U Cluj varianta din timpul razboiului, desi se aude ca din transee... Parerea mea!!
  • 2013-10-31, 11:03
  • Scris de : Imnul Oficial al U Filaromonica
https://www.youtube.com/watch?v=ExvbCYldMf0 Avem si inregistrari noi :)) la imnul oficial ,dar parca sunetul vechi e mai frumos ,mai autentic ,desi se aude rau de pe vinilul zgariat .
  • 2013-10-28, 11:52
  • Scris de : mda
Cel m-ai vechi imn este cel de la "U"Cluj....asa ca lasati prostia la oparte.....in primul rand eu respect cel m-ai vechi imn si abia dupaia care cum suna.....1.U Cluj 2.Craiova 3.Rapid 4.Petrolu
  • 2013-10-26, 18:54
  • Scris de : Catalin
Dacia Chisinau http://www.youtube.com/watch?v=Mwh74uYTnHI
  • 2013-10-26, 13:29
  • Scris de : Eugen
Toate echipele au imnuri foarte frumoase important cred ca ra fi ca aceste imnuri sa fie cantate de stadioane pline la meciuri de fotbal, si nu sa se strige tot felul de injurii la adresa altora. Va imaginati imnul oricarei echipe intonat de 25-30 sau chiar de 50 de mii de spectatori, atunci sigur v-ar placea orice imn. Cu scuzele de rigoare nu vreau sa supar pe nimeni dar imnul echipei cu care tii este cel mai frumos.
  • 2013-10-26, 11:46
  • Scris de : vasile
Iar oltenii fara praz in tartacuta ,tabarara pe noi ca am copiat imnuri . Pune-ti ma imnul lui U oficial din 1943 ,nu cantece de galerie. Asa U are 15 imnuri compuse. Ii adevarat ca ii foarte apreciat datorita versurilor frumoase si as zice a unor lipsuri .dar nu ala ii imnul
  • 2013-10-26, 11:39
  • Scris de : vasile
Foarte frumos imnul lui U ,doar ca l-ati gresit ,ala ii cantec de galerie nu imnul echipei ,vai vai :)) https://www.youtube.com/watch?v=ExvbCYldMf0 varianta noua https://www.youtube.com/watch?v=VU6eO3-tkOg varianta veche si oficiala
  • 2013-10-26, 10:54
  • Scris de : mihai
1. "U" (cel din 1943 - interpretat de filarmonica) pt ca e singurul care suna a imn cu adevarat 2.Rapid 3.Craiova 4. Dinamo -vama veche (dar la mare distanta fata de locul 3 )
  • 2013-10-26, 10:49
  • Scris de : mihai
cei care au votat "oh my darling clementine" cantat de desperado sunt complet retardati.
  • 2013-10-25, 21:54
  • Scris de : mario gotze
Cred in steaua - Cristian Buica
  • 2013-10-25, 20:50
  • Scris de : Florin
Respect pentru echipele cu traditie indiferent in ce liga joaca acum.Numai acele echipe au cele mai frumoase imnuri.Hai RAPID
  • 2013-10-25, 20:47
  • Scris de : Dan
Cand "U"niversitatea Cluj avea deja imn , 90% din echipele enumerate mai sus nici macar nu existau ! Sunt 3 echipe in tara asta care pot sa zica ca au imn in adevaratul sens al cuvantului , U Cluj , Rapid si Universitatea Craiova ! Restul sunt slagare...
  • 2013-10-25, 20:31
  • Scris de : mihai
la "U" de ce nu puneti imnul oficial din 1943 ? slava tie studentie e doar un imn al suporterilor pana la urma .
  • 2013-10-25, 19:54
  • Scris de : risty
Vama Veche-Mandrii de a fi caine. Fortza Dinamo !!! Luptam pentru onoare , luptam pentru glorie !!!
  • 2013-10-25, 20:47
  • Scris de : aius
poate vrei chiajna.cioara!
  • 2013-10-25, 19:33
  • Scris de : radulescu dorian
rapid nu craiova
  • 2013-10-25, 20:48
  • Scris de : vasile
du-te la fier si lasa tu....
  • 2013-10-25, 18:51
  • Scris de : raul
da unde este GLORIA BISTRITA ?
  • 2013-10-25, 20:16
  • Scris de : That`s me
Imnul gloriei chiar e superb !!!
  • 2013-10-25, 18:45
  • Scris de : draghici vasile
oare ar putea cei mai infocati suporteri ai altor echipe sa spuna ca exista alt imn mai frumos ca al CRAIOVEI? vorbind cu sinceritate, HAI OLTENII, OLTENI SUNTEM IN INTREAGA TARA, IUBIM OLTENIA PAMANT ROMANESC, HAI UNIVERSITATEA HAI CRAIOVA HAI STIINTA
  • 2013-10-25, 19:39
  • Scris de : Marian
asa a fost si asa va fi mereu... Forta Universitatea Craiova!
  • 2013-10-25, 18:31
  • Scris de : stefan
Atat pot sa spun ca imnul Slava tie studentie ("U" Cluj) s-a nascut in tribuna luand contur de la meci la meci in foarte multi ani, fata de alte imnuri fabricate la voie sau nevoie prin studiouri sau pe terase la un pahar de vorba in cateva minute.
  • 2013-10-25, 18:10
  • Scris de : dan ""U"
Ce bine ar arata Liga 1 cu toate echipele din lista asta !
  • 2013-10-25, 18:29
  • Scris de : matei
CORECT!
  • 2013-10-25, 17:59
  • Scris de : dan "U"
Imn"U"l nostrum este cel mai frumos ! Avem si cel mai vechi imn http://www.youtube.com/watch?v=VU6eO3-tkOg , Mai imi plac imnurile Craiovei si Rapidului, in rest nu prea au treaba!
  • 2013-10-25, 17:30
  • Scris de : eu
cel mai vechi imn este al lui U Cluj
  • 2013-10-25, 17:27
  • Scris de : Mircioxx
bueeei steaua e numai unaa unde e?
  • 2013-10-25, 17:05
  • Scris de : Dan
Rapid, Craiova, Dinamo cele mai frumoase... Stoaia nu avea ca imn o manea?!
  • 2013-10-25, 17:16
  • Scris de : mario gotze
dute ma drq
  • 2013-10-25, 16:54
  • Scris de : matei
Rapidul suna tare bine, dar si Craiova!
  • 2013-10-25, 17:45
  • Scris de : darkwar
corect, danke :)