Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Update VIDEO: Guima a început recuperarea, după accidentarea groaznică de vineri: "Mă voi întoarce! Cariera mea nu s-a terminat"

Guima: "Cariera mea nu s-a terminat!"

UPDATE: Guima a început deja recuperarea 

 

Am inceput recuperare! Already starting the recovery. No time to loose! I'll come back! 💪🏻😡

A video posted by Bruno Guima (@bruno.guima) on Aug 9, 2015 at 12:33am PDT

 

Atacantul Bruno Guima va rata, cel mai probabil, restul sezonului după accidentarea din ultima etapă, când echipa sa, CFR Cluj, a pierdut la Iaşi, scor 1-2. Medicii l-au anunţat pe portughezul de 29 de ani că a suferit o ruptură de ligament încrucișat anterior și de menisc, notează actualdecluj.ro, un verdict care nu l-a doborît, însă, pe Guima. 

"E un moment dificil din cariera mea, sunt urmărit de ghinioane, dar nu mă dau bătut. În această săptămână mă voi opera, iar apoi voi da totul ca să revin.

Mă simt rău, m-am simțit cumplit, dar am norocul să fiu înconjurat de niște colegi minunați. Nu mă dau bătut! În iarnă sper să încep deja alergările, iar din retur să joc la un moment dat. E o perioadă grea, dar nu s-a terminat cariera mea”, a spus Guima pentru sursa citată.

TRIMITE-I UN MESAJ DE ÎNCURAJARE JUCĂTORULUI DE LA CFR CLUJ, ÎN RUBRICA DE COMENTARII!

CFR Cluj a făcut cel mai slab meci din startul de sezon. Căpitanul Larie promite revanşa, marţi, cu Petrolul!

 

Comentarii
  • 2015-8-11, 12:55
  • Scris de : clujeano
Sanatate, Guima ! Hai CFR Cluj !
  • 2015-8-11, 11:46
  • Scris de : Tudor
Forza Bruno, rezistă, te vei face bine și vei juca din nou pentru CFR ! Tratează recuperarea ca pe o vacanță !!!
  • 2015-8-11, 10:32
  • Scris de : Stefan
Sanatate Guima.
  • 2015-8-10, 19:37
  • Scris de : uist vechi
Om fi noi suporteri și rivali dar înainte de toate ar trebui să fim oameni,eu îi doresc multa sănătate jucătorului.
  • 2015-8-11, 08:17
  • Scris de : misu
Bravo, un suporter adevarat !
  • 2015-8-10, 19:21
  • Scris de : D
Fique bem logo, Bruno!
  • 2015-8-10, 16:40
  • Scris de : Andrey
Forță CFR cluj !arbitri de ce nu dau 11 m pt CFR? Si tot timpul dau PT adversari!sunt cleosi jos arbitri jos Hoții forta CFR cluj campionii!
  • 2015-8-10, 17:50
  • Scris de : @Andras
gyere baszam szèt a szàdat ahogy szèt basztam az anyàdettis
  • 2015-8-10, 16:17
  • Scris de : a
Sanatate multa Guima! Iti tinem pumnii, sa ai forta sa revii. Cat despre ineptiile gozerilor si gozurilor lui "El Fugitivo", nu ma mira. Atat pot rationa cu al lor creier microcefalic. Ce spui @Arrow, asa-i ca i-am lasat in ceata pe cativa pinguini?
  • 2015-8-10, 16:08
  • Scris de : misu
Sanatate Bruno Guima !
  • 2015-8-10, 15:56
  • Scris de : Cornel
Mult succes guima!!! In returi joci in playoff! Recuperare grabnica! Fortza cfr!!!
  • 2015-8-10, 15:56
  • Scris de : Cornel
Mult succes guima!!! In returi joci in playoff! Recuperare grabnica! Fortza cfr!!!
  • 2015-8-10, 15:37
  • Scris de : laci
Mult succes Guima !multa sanatate
  • 2015-8-10, 15:07
  • Scris de : paul_pop
Ba , astia, suporterii actuali a lui U, ura nu tine loc de rezultate si nici tampenia de inteligenta,ma apuca greata cand va lecturez tampeniile
  • 2015-8-10, 14:27
  • Scris de : Dan
Doamne ajuta! Inca unu si kfr trebe sa bage magazionerul pe foaia de joc.
  • 2015-8-10, 13:01
  • Scris de : Ladislau
Asa trebuie facut ai in totalitate dreptate sa steie ambele pe banca si jucatorul Iasului si arbitrul
  • 2015-8-10, 17:49
  • Scris de : scrie in mongoloida ca esti varza bozgore
  • 2015-8-10, 12:51
  • Scris de : sfv
Domnule Muresan si Paszkany! Sa facut lumina: Guima a fost accidenat grav in interiorul careului de 16 m, nu s-a dat 11 m ptr. CFR, nu a fluierat falult arbitrul, nu a observat nimic, nici nu s-a dus sa vada ce este cu acest jucator. Este limpede: Catalin Popa nu este arbitru, si-a batut joc de meserie. Suntem in aceasi situatie cand cel mai bun arbitru din lume, Sandor Pulh a arbitrat in Irlanda, nu a dat fault la un contact cand jucatorului i-au rupt piciorul si a fost scos de pe teren. Aceasi situatie! Cu acel fault Pulh si-a terminat cariera de arbitru, cu totusi ca in prealabil de trei ori (!) a primit diploma de cel mai bun arbitru din lume. El nu a mai arbitrat nici o zi. Catalin P. la fel nu are ce cauta in Liga I, dar cred ca nici in esalonul secund. Faceti va rog demersurile cu probele video. Iar jucatorul de la Iasi, sa stea pe banca atat timo, pana cand Guima revine in joc. Toate costurile sa fie platite de jucatorul iesean. Domnul Burleanu sa faca odata ordine, ca e timpul!
  • 2015-8-10, 17:48
  • Scris de : Catalin Popa
Baaaaaaaaa obsedatule gataaaaaaaaaaaaa. Relatia noastra s-a terminaaaaaaat. Baga la cap ca nu te mai vreau. Dracu sa ma bata cine m-a pus sa imi iau gagic bozgor!!!!!!!!
  • 2015-8-10, 14:50
  • Scris de : vali
De accord cu tot ce spui. La ai nostrii se rup piciore, ligamente, degete, menisc (Ronny,Deac,Bouba Sare,Vass, Guima etc)dar adversarii nu primesc nici macar galben, in schimb jucatorii nostri sunt sanctionati cu galbene si rosii la orice atingere. La cea mai mica simulare arbitrul opreste meciul, dar in cazul asta se auzeau urletele de durete in microfoane, dar pe Popa nu l-a interesat. Seroni jucatorul rejelui dupa fractura de tibia si peroneu la Bratu a stat vreo 2 etape suspendat desi initial primise 16. Pana aci, ca deja-i prea mult!
  • 2015-8-10, 14:54
  • Scris de : vali
corect:Bancu in loc de Bratu
  • 2015-8-10, 14:31
  • Scris de : Nino nino
Sobolanule, ne doare pe noi la patina ca telenovelistul si a incheiat cariera, cum ne doare in pula si de kfr. Tot ce vremveste sa va vedem desfiintati.
  • 2015-8-10, 16:12
  • Scris de : muie uuuuuuuuuu
Sugeti pula la negrii pâna se face alba. Parerea mea e sa va duceti toti în pula mea ca e destula pentru toata lumea. Sa-mi usuc chilotii pe crucea ma-tii. Sa-mi luati cacatul la polizor pâna va sare pana în ochi. Bagami-as pula în capul vostru de imbecili avortati. Nu valorezi nici cat microbii de anthrax dintre celulele de sperma coclita infestata - cu sifilis din pizdele curvelor de mame ce avetzi. Bagami-ati limba-n gaura curului sa-mi gadilati hemoroizii. Spune-i mã-tii sã-mi dea banii înapoi. Esti mereu la fel de idiot sau azi este o ocazie specialã ? De ziua muncii mã-ta defileazã pe autostradã. Dacã as avea un dinte în cur te-as musca de nas. Dacã as avea un ochi în pulã m-as uita toatã ziua în gura mã-tii.
  • 2015-8-16, 10:44
  • Scris de : svf
Haideti, mai oameni buni, sa fim mai civilizati! Chiar asa, nu se poate... Maine urmeaza un meci greu ptr. CFR cu Pandurii. Opriti atacurile la 20-25 de metrii sa nu traga la poarta. Dopmnule Dican, va rog sa cereti, sa bage piciorul in traiectoria mingii. Cati baga piciorul in fotbalul international si nu-si rup piciorul, ptr. ca are bandaj de protectie. Daca Larie merge in careu la cornere, sa fie stabilit, cine ramine in locul lui la centrul terenului ptr. a contracara un atac fulger pregatit de adversari. Acesta este valabil la toate meciurile CFR-lui. Luni seara sa bem o bere la rece... Hai CFR!
  • 2015-8-10, 17:46
  • Scris de : Madarasz Lorand
Acuma spune si in magyar sa intelegem toti
  • 2015-8-10, 15:14
  • Scris de : Puliversitarule
Deocamdata voi o sa va desfiintati, gunoaielor.