Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Sport alert Atac fără precedent la Arpad Paszkany: "S-a ajuns în situația asta din cauza minciunilor interminabile pe care le-a rostit cu nonșalanță ani de zile"

"Paszkany s-a ocupat numai cu minciuni!"

Felice Piccolo, fostul fundaş al celor de la CFR Cluj, îl acuză pe Arpad Paszkany pentru situaţia în care a ajuns clubul din Gruia. Actualul jucător al italienilor de la Spezia (locul 4 în Serie B) a spus că ar alege oricând versiunea lui Ştefan Gadola despre criza de la CFR în detrimentul celei a patronului vişiniilor. Cei doi oameni de afaceri şi prieteni s-au contrat în ultima săptămână prin presă, încercând să găsească responsabilii pentru declinul clujenilor.

“E păcat și dureros ce se întâmplă la Cluj, unde m-am simțit efectiv acasă. Am văzut că se discută despre faliment,desființare. Aici s-a ajuns din cauza celui ce-a condus clubul în toți acești ani, e vorba de cel de sus, de acționarul majoritar. Am câștigat la Manchester, am făcut istorie la un club din România, am făcut cinste CFR-ului și noi am adus foarte mulți bani în conturile clubului. S-a ajuns în situația asta datorită minciunilor interminabile pe care le-a rostit cu nonșalanță Paszkany ani de zile. A promis, nu și-a respectat absolut nici o promisiune. Și Dumnezeu e sus și vede, iar la un moment dat toate ți se întorc în viață. Nu are bani? Să se dea la o parte, să lase pe altcineva. Dar cere și bani pentru o societate plină de datorii. Unde sunt milioanele de euro din Liga Campionilor? Unde? Când începi să minți și doar cu asta te ocupi, aici ajungi. Îmi pare cel mai rău de băieții care sunt acolo și de Miriuță. Vorbim aproape zilnic, nu cred că mai rezistă nimeni. Ei sunt niște luptători, antrenorul e la fel. Sunt alături de ei de aici, din Italia”, a spus Piccolo pentru actualdecluj.ro.

Stoperul de 31 de ani crede că salvarea clubului va veni de la Gadola. “Acesta este Paszkany. Eu sincer cred că singura salvare a clubului ar fi să fie preluat de Gadola. În cinci ani, atât cât am stat în Cluj, el mi-a demonstrat că e un om de valoare. Nu există termen de comparație. Eu dacă mă uit în ochii lui Gadola, știu că mă uit la un om de încredere și am o stimă deosebită pentru el. La Paszkany nu te poți uita”, a încheiat fostul jucător al lui Juve.

CFR Cluj e în pragul falimentului, Paszkany şi Gadola se ceartă în presă!

INTERVIU. Iuliu Mureşan dă cărţile pe faţă! Ce spune despre noii investitori din Gruia şi cum vede redresarea clubului

Comentarii
  • 2014-11-19, 18:40
  • Scris de : Multumim Picccolo
In sfarsit un caracter care spune lucrurilor pe nume. Nu pot sa fiu suparat pe Arpi dar oricum este neserios. Nu ma gandeam. A fost un vis frumos .
  • 2014-11-19, 15:52
  • Scris de : Attila
Cine consideră o jucărie sufletele oamenilor,acela este un om neserios.
  • 2014-11-19, 03:02
  • Scris de : Keferistu
Mai băieți nu are rost sa va înjurați si sa va enervați , pentru ca CFR este terminată . Minciunile si hoția se pare ca au adus echipa in faliment , da acesta este cuvântul sa nu ne ascundem de el. Măriuță pleacă primul pentru ca știe clar ca acesta este sfirsitul , după care vor urma sa plece toți jucătorii . Arpike a făcut si a desfăcut după interesele lui . Hai C F R un slogan care va dispărea din peisajul fotbalului . Afacerea CFR a dat faliment, păcat de jucatori care nu își vor mai lua banii niciodată . Adio si la gara
  • 2014-11-19, 14:51
  • Scris de : 1u
esti prost rau! sh tz mai zaci sh Keferist.. mooye!
  • 2014-11-19, 00:30
  • Scris de : mihai
R.i.p. ***
  • 2014-11-18, 19:50
  • Scris de : Rusine cfr
Si despre blaturi nimic ? Ca arbitrii pro cfr ii cunoastem
  • 2014-11-19, 10:29
  • Scris de : Codrut
Am facut un blat la Manchester, unul la Roma, unul la Braga si inca cateva micute pe la Bratislava, Basel sau in primii ani in liga 1, la Bilbao si Saint-Ettiene
  • 2014-11-19, 14:04
  • Scris de : Flamanzii the 1907 strazi
Nu. Ati facut blaturi ca sa ajungeti sa jucati acolo. Si acuma toate se intorc impotriva voastra. Va meritati soarta. Nu o sa planga nimeni
  • 2014-11-19, 14:53
  • Scris de : 1u
qm nime ma? m.u.ma.ta! d unde mai face cash dak nu are cine sa-i dea mooye? CFR va trai!
  • 2014-11-19, 15:22
  • Scris de : Sugi pula cu cfr tau
Cum va trai? In divizia c . Acolo e locul vostru pizdelor. Suporteri de cacat , maxim 100 de boschetari, shaormisti. Cine va baga pe voi in seama. De aia v a lasat Arpi cu pula n cur si foarte bine a facut.
  • 2014-11-18, 17:34
  • Scris de : misu
Mai pinguinilor comentati despre insolventii vostrii ! Nu sunteti voi cu astea !!!Frustratilor B-ul va asteapta !!
  • 2014-11-18, 19:17
  • Scris de : hmm
taci in plm de sobolan ca ala anul voi nu jucati nici macar in b. hahaha. LACATUL. ps. si glasgow rangers a inceput din liga4
  • 2014-11-18, 17:53
  • Scris de : ultras gruia
Sa te speli cu ghetul lui taicato pe dinti :))
  • 2014-11-18, 16:59
  • Scris de : "u"ltras
bai piccolo , daca vorbesti de Dumnezeu si ai frica de el , da autodenunt cu toate magariile facute de paszkany si spune cum a furat cele 8 trofee cu care se lauda
  • 2014-11-18, 20:00
  • Scris de : val
Doua la voi pe mUina:)))..fraierilor!!
  • 2014-11-18, 16:49
  • Scris de : Sory
Sa ne iei de pula ba picolo, acuma arunci cu rahat jegule...
  • 2014-11-19, 14:57
  • Scris de : 1u
auz mo, stimabilul Piccolo nu a dat nici un interviu la absolut nici un ziar din Romania! ase k.. nu are rost..
  • 2014-11-18, 16:45
  • Scris de : 1u
Sh noi tatz tz dam multa mooye, fraiere!
  • 2014-11-18, 16:17
  • Scris de : o4
niciunul nu lauda cfr la plecare, vorbesc despre blaturi, tepe si se apuca de memorii pe fifa