Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Mesajul lui Iuliu Mureșan pentru suporterii lui U Cluj: "Numai ei nu respectă regulile!"

"Numai fanii lui U nu respectă regulile"
Foto: Daniel Rus

Conducerea lui CFR Cluj va stabili azi modalitatea de intrare la derby-ul Clujului (luni 29 septembrie 2014). Stiridesport.ro a anticipat decizia feroviarilor. Cel mai probabil, pentru acest meci se vor comercializa bilete numai în sectorul destinat galeriei oaspeților, acestea la suprapreț (DETALII AICI).

Iuliu Mureșan lasă să se înțeleagă că fanii lui U Cluj nu vor mai avea acces la tribune și amintește de episodul de la ultimul derby disputat în Gruia.

Întotdeauna într-un derby se egalizează valorile. Nu contează foarte mult forma de moment sau alte lucruri, sigur Universitatea va juca mai bine cu noi decât a făcut-o cu CS U Craiova. E un meci greu, dar nici nu mă gândesc să nu îl câștigăm. Vom lua măsuri pentru a ne asigura că nu vor exista incidente. Sunt niște reguli pe care trebuie să le respectăm. Din păcate, cei de la Universitatea, mă refer la suporteri, în ultimii ani nu au respectat regulile care spun că trebuie să stea în zona protejată destinată galeriei oaspete. Sunt singurii din țară care nu au stat acolo în ultimele partide și ne-au creat mari probleme. Ultima dată au făcut pagube de 15.000 de euro și au intrat în teren. Am plătit atunci 10.000 de lei amendă fără să fim vinovați. Vreau ca meciul să se joace doar pe teren”, a punctat oficialul la emisiunea Fotbal Plus.

Comentarii
  • 2014-9-25, 13:52
  • Scris de : Iuliu mUiesan
Imi e frica de bau bau
  • 2014-9-25, 13:46
  • Scris de : vlad
Vand slanina ieftina porc de origine romano-maghiar pe nume iuliu muresan
  • 2014-9-25, 13:46
  • Scris de : x
sobolanii visinii!!)))))))))))))
  • 2014-9-25, 13:20
  • Scris de : Dan
- Cât ai fost la Cluj ai simţit că Universitatea este echipa oraşului? - Ca şi tradiţie aşa este, trebuie recunoscut acest lucru. Atunci, în 2007, vreo 40% din suporteri s-au mutat în Gruia, pentru că "U" Cluj era şi în divizia B. Când au revenit în A, aceştia s-au întors. Au fost mulţi fani de la rivală care au încurajat CFR Cluj, veneau la meciurile noastre. ( E.Trica ) . Toata lumea vede asta Lucescu , Trica , Andone etc toti care au trecut prin cluj . dar franarii is cu ale lor :)) iesiti frate din gruia mai coborati la oras si treziti-va ca sunteti penibili o galerie de 100 de oameni platiti jumate unguri se compara cu U cluj ???
  • 2014-9-25, 13:19
  • Scris de : Mircea Sandu
Nu mai are rost sa comentati la diferite stiri, ca asa postacul de serviciu al sobolanilor rupe tastatura, ca cineva care intra pe stire sa creada ca au ei multi spectatori (nu suporteri)
  • 2014-9-25, 13:15
  • Scris de : Calin Bodea
Iuliu Muresan un Kim Ir Sen din gruia. Karaoke ultras se muleaza dupa besinile umflatului
  • 2014-9-25, 13:01
  • Scris de : Alin
Muresan e prost acolo in peluza oaspete intra cam 1200 de suporteri si daca vin 4000 pe aia ai lasi afara si tribuna 1 si 2 e goala ca nu scoti bilete la vanzare?Penibil!!
  • 2014-9-25, 13:01
  • Scris de : Scroafa muresan sluga bozgorului
Manevre securisto comuniste. Cea mai jegoasa echipa din Romania. Imn plagiat, galerie karaoke, suporteri de cacat care umbla cu fularele in plasa. Mie scarba de voi jegurilor .Ciuma Fotbalului Romanesc CeFuRa mereu
  • 2014-9-25, 12:52
  • Scris de : un cefsrist
o gloata de cretini de 16 ani din groapa de gunoi a clujului isi bat joc de o echipa iar suporterii celei mai iubite echipe din galaxie sint de acord cu ei, au mintea la fel ca un gibon. toti taranoii mutati la oras de la tara sint mari suporteri ai lui mU, si cind erau la coada vacii tineau cu steaua si cu nU iar idolul lor este fecali, puscariasul.
  • 2014-9-25, 12:56
  • Scris de : ...
Sa le lingi tu hemoroizii la toti aia de 16 ani, suporter de haleala
  • 2014-9-25, 12:49
  • Scris de : un ceferist
mai WC-U istilor, de ce nu ati mers voi la meciul cu Craiova sa va sustineti echipa? aveati 30.000 de locuri si ati fost 100! se poate asa cev la cea mai iubita echipa din univers? daca vreti pe un stadion civilizat platiti 200 lei, cu taxa de wc distrus inclusa, mai gibonilor!
  • 2014-9-25, 12:52
  • Scris de : 'U'
@un cefersit Foate bine puneti numa 200 de lei la bilete apoi vedem cum intrati voi pe stadion si cum iesiti si cum mergeti acasa
  • 2014-9-25, 13:48
  • Scris de : nume
Mergem normal, cum se intampla intr-o tara civilizata. Numai voi sunteti inca in evul mediu.
  • 2014-9-25, 14:09
  • Scris de : 'U'
Daca noi nu intram la meci nici voi nu intrati tu intelegi acest lucru?Daca biletele vor fii 200 de lei va iesii mare scandal o sa va dam foc la stadion sa suportati consecintele ...
  • 2014-9-25, 12:41
  • Scris de : mircea
Cand a ti jucat cu Steoaia unde au stat oile ? Ca trei sfert din stadion a tinut cu steaua.
  • 2014-9-25, 12:36
  • Scris de : Doar "U"
Dar unde sunt toți suporterii lui cfr ? Că la ultimul derby au fost mai mulți U-iști în tribune ! Unde v-ați ascuns, șobolanilor vișinii ?
  • 2014-9-25, 12:55
  • Scris de : MUIE cfr
Cum unde ? Aia au fost toti. Ei in Cluj sunt in deplasare si in Romania sunt acasa de la Bors incolo.
  • 2014-9-25, 12:29
  • Scris de : cipriotu
Prima greseala a lui Muresan a fost cand va lasat prima data in T II , nu stiu ce a fost in capul lui , o fi crezut ca se poate ajunge la o situatie de seminormalitate cu voi , dar sa inselat . El va dat un deget , voi ia-ti luat toata mana dupa care la-ti luat cu totul . A-ti semanat vant culegeti furtuna , la ce v-ati fi asteptat ? Acum Muresan doar va respecta legea , pe care de altfel o respecta toata lumea . Oricum , sper sa umpleti tarcul caci daca toti marii uisti (adica cei 500 de la meciul cu Craiova ) , tarcul va fi jumatate gol . Si nu speriati , nu vor fi supra preturi , asa ca chill baby ! Va asteptam , cu drag , credeti-ma ! Hai CFR CLUJ !
  • 2014-9-25, 12:39
  • Scris de : Sergiu
@cipriotu Greseala lui Muresan este ca creaza mereu tensiuni inaintea fiecarui meci cu 'U'cum a fost si anul trecut ca uistii au fost tinuti la porti aproape 2 ore in ploaie , e normal treaba asta? si de ce sa nu poata un un normal sa cumpere bilet la tribuna a 2 sau 1 asta nu inteleg sa vada un meci care e neutru nu tine nici cu U nici cu CFR?
  • 2014-9-25, 13:13
  • Scris de : Romania civilizata
1 la mana un singur control a fost facut de paza de la stadion restu a fost facut de jandarmerie. 2 la mana la meciul asta nu se poate merge ca si spectator neutru deoarece risti dupa meci sau inainte sa fii controlat de catre suporterii marilor echipe clujene ca cica ai fular,esarfa,steag etc. si daca refuzi si le comentezi la prosti risti sa o primesti si in gura si sa fie de fata si copilul sau/si prietena,sotia