Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

LIGA I: Multe goluri în primele meciuri din etapa a 9-a. Steaua - CFR Cluj, derbiul rundei!

LIGA I: Steaua - CFR, derbiul etapei 9
Foto: Facebook / Joo Ferenc Frames

CFR Cluj întâlneşte, joi seara, în ultimul meci al etapei a 9-a, vicecampioana Steaua Bucureşti. Echipa lui Reghecampf este lider în Liga I, dar feroviarii vin cu moralul aproape de cer, după un 5-0 cu Voluntariul pe teren propriu. Partida se joacă joi, de la ora 21:00. 

Liga I, etapa a 9-a

Marţi, 20 septembrie

CSMS Iaşi - Pandurii 3-2 (Ciucur 35, Boiciuc 54, Piccioni 62 / Alexandru 5, 57)

FC Viitorul - Dinamo 1-1 (Alex 84 / Lazăr 17)

Miercuri, 21 sep.

17:00 FC Voluntari - CS Universitatea Craiova

20:30 Chiajna - FC Botoşani

Joi, 22 sep.

ora 16:00 Gaz Metan - ACS Poli

ora 18:30 ASA Tg. Mureş - Astra

ora 21:00 CFR Cluj - Steaua

CLICK PENTRU CLASAMENT

 

Comentarii
  • 2016-9-22, 21:04
  • Scris de : 5-0 hai steaua
.
  • 2016-9-22, 18:18
  • Scris de : miri ceferist pana la moarte
"Nu mi-a plăcut Steaua niciodată. Eu sunt "câine"
  • 2016-9-22, 18:45
  • Scris de : Sezi bland prostovane
stelist, dinamovist, uist, cefrist (sau ce fel de ist mai vrei) pana la moarte, spus din partea unui jucator sau antrenor e harneala pt suporterii imbecili.
  • 2016-9-22, 17:31
  • Scris de : asta este o informatie eronata!
Derby-ul etapei se joaca la Gilau, unde se deplaseaza acsfan. Deoarece imasul de joc n-are tribune, Primaria din Gilau a pregatit, din ospitalitate pentru galeria echipei vizitatoare, 150 de pari ascutiti in care acsfanistii sa-si infigă gaoazele pe durata meciului. Daca merg mai mult de 150 pot sa facă cu schimbul.
  • 2016-9-22, 18:21
  • Scris de : ce-ti mai plac astea cu gaoaze :)))))
  • 2016-9-22, 14:23
  • Scris de : traditional
îi violează steaua graaaav ca de obicei
  • 2016-9-22, 15:41
  • Scris de : oare?
O sa fie mai grav decat la finala Cupei Romaniei din 2015, cand "muistele" s-au intors sfartecate in trei gauri, iar pinguinii cu gurile pline si cu rozetele rupte de oile lui becali... Si pe alocuri de cateii rosii?
  • 2016-9-22, 15:32
  • Scris de : lori
Normal. Nu au câștigat niciun meci în casa stăpânilor.
  • 2016-9-22, 13:17
  • Scris de : LORI KKWC
STEAUA BUCURESTI VS STEAUA CFR CLUJ...oare cu cine sa tin????
  • 2016-9-22, 13:44
  • Scris de : LORI KKWC
Forta forta ACSFAN!!!
  • 2016-9-22, 14:42
  • Scris de : LORI KKWC
Elore fiuk, elore lanyok, elore kolozsvari Vasutas Torna Csatorna!
  • 2016-9-22, 15:11
  • Scris de : Zsolt Szilagyi (unicul capitan)
elore ACSFAN!
  • 2016-9-22, 11:53
  • Scris de : De la 3 în sus luați de la stăpânii voștri
.
  • 2016-9-22, 13:46
  • Scris de : Hiena
Vezi ca noi jucam in liga 4 . Steaua azi joaca cu franari
  • 2016-9-22, 13:46
  • Scris de : Hiena
Vezi ca noi jucam in liga 4 . Steaua azi joaca cu franari
  • 2016-9-22, 07:41
  • Scris de : redactia
Oare de ce suporterii Universității nu comentează la articolele despre sobolani? La știrile despre Simbol e plin de șobolani.
  • 2016-9-22, 10:29
  • Scris de : trolul loveste din nou
Ti-ai dat autogol din foarfeca si tu razi ca prostu.
  • 2016-9-22, 07:50
  • Scris de : Strabunicul cand traia tot cu CFR tinea.
Domnul Cutarescu care postezi Redactia. Doresc sa te informez ca eu tin cu CFR din 1971 si sincer ma doare in phoola de echipa ta securisto-comunista asa zis studenteasca. Asa a fost mereu.
  • 2016-9-22, 17:23
  • Scris de : ba laba trista
Doresc sa te informez ca ma doare-n pula de cand tii tu cu Cfr,iar strabunicu tau n-avea cum sa tina cu Cfr-ul ma fraiere pt. ca atunci nu existau Cai Ferate Romane,mananci rahat ca de obicei,vezi ca esti prost?
  • 2016-9-23, 10:55
  • Scris de : clujanu
Nici familia ta nu era în Cluj erau la coasă cugu nu era nici ca proiect.Ia pune mîna pe o carte de istorie să citești de cînd în România circulă trenul.
  • 2016-9-22, 12:00
  • Scris de : Holo
Sincer reusita gluma.Care Cfr pe vremea lui strabunicu-to ember?:)))
  • 2016-9-22, 11:56
  • Scris de : străbunicul tău ținea cu Mongolia ca cafere nu exista pe atunci. 2006 -maxim 2018
.
  • 2016-9-21, 10:44
  • Scris de : conteaza numele?
cand va schimbati numele, din stiri de sport cu o stire pe zi mai rar doua?
  • 2016-9-21, 10:33
  • Scris de : Stefan
HAI CFR!VICTORIE!