Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Update VIDEO: A căzut cerul în Giuleşti, Rapidul pierde şi este foarte aproape de "B"! Cernat a dat un hattrick pentru Oţelul. Toate rezultatele din runda 32

VIDEO: Rapid pierde dramatic în Giuleşti
Foto: csuc.ro

PROGRAM ETAPA 32, LIGA I, SEZONUL 2014-2015

Duminică, 17 mai

FINAL: Rapid - CSU Craiova 1-2

A marcat: Daniel Niculae 23 VIDEO / Mateiu 72 VIDEO, Herghelegiu 73 VIDEO

FINAL: Concordia - Viitorul 2-0

Au marcat: Maftei 35 - VIDEO, Boldrin 58 VIDEO

* Odată cu această victorie, Concordia Chiajna face 38 de puncte şi are şanse mari să scape de retrogradare, mai ales dacă CFR nu-şi ia punctele înapoi de la TAS. 

FINAL: Oţelul Galaţi - Ceahlăul 4-1

Au marcat: Cernat 72-penalty VIDEO, 83 VIDEO, 90+2 VIDEO, Hamroun 86 VIDEO / Balint 77 VIDEO

click pentru clasamentul live

Sâmbătă, 16 mai

FINAL: CSMS Iaşi - CFR Cluj 0-3 DETALII şi VIDEO

FINAL: FC Braşov - Steaua 2-3 DETALII şi VIDEO

FINAL: ASA Târgu Mureş - Petrolul 0-0 detalii

A marcat: Voiculeţ (85)

* Gol de senzaţie înscris de Claudiu Voiculeţ, de la 20 de metri lateral dreapta, în vinclul porţii lui Pecanha - VIDEO

Vineri, 15 mai

FINAL: FC Botoşani - Pandurii  1-1 detalii

Au marcat: Acsinte 31 VIDEO / Cordoş 24 VIDEO

ACUM: Dinamo - Gaz Metan 1-1 detalii

Au marcat:Trtovac - autogol 82 VIDEO / Zaharia 90+4 VIDEO

 

Luni, 18 mai

20:30 "U" Cluj - Astra Giurgiu Look TV, Digi

 

Comentarii
  • 2015-5-18, 18:31
  • Scris de : Andrei
CASTIGURI ONLINE PE CALCULATOR! Cautam operator PC pentru publicare anunturi - activitate acasa, -asistenta online, -prelucrarea datelor, -promovare. Cerinte: -operare PC, -navigare pagini web, -pachet MS office. Contract legal oferit din start! Se lucreaza part-time/full-time acasa. Detalii la adresa de mail kl8sk48@yahoo.com
  • 2015-5-18, 00:14
  • Scris de : tgggb
Scenariul e simplu ca U sa se salveze.. Daca U bate tot si Chiajna face 2 egaluri U termina pe locul 11 si se salveaza indiferent de punctele cfr-ului
  • 2015-5-18, 18:20
  • Scris de : popa
Vezi ca mai e și Gazmetan
  • 2015-5-18, 01:06
  • Scris de : E bun si locul 12. Nu le da nimic TAS
.
  • 2015-5-18, 18:19
  • Scris de : val
Ești sigur? Eu nu sunt chiar așa de sigur
  • 2015-5-17, 18:43
  • Scris de : vali
Cred ca putem vorbi de omenie la acest meci.
  • 2015-5-16, 23:21
  • Scris de : Isus
Adică, pe net toţi sunteţi anti-dinavoşti iar practic majoritatea dintre voi se simte frate cu ei. Logic.
  • 2015-5-16, 15:18
  • Scris de : U-ist vechi
Urăsc de când mă știu în egală măsură dinamo și steaua, aceste două echipe n-au fost agreate niciodată în orasul nostru.Care frați mă tampitilor, de unde și până unde ați ajuns voi frați cu ei? Faceți de rușine spiritul, istoria și tradiția UNIVERSITĂȚII!
  • 2015-5-17, 18:44
  • Scris de : CFR-ist foarte vechi
Mai sa fie. Cum poti fi asa ipocrit ? Da cine poala mea v-a tinut in A decenii la rand, daca nu Dinamo ? In anii 80 3/4 din echipa voastra era facuta din jucatori de la Dinamo. Popicu, Prunea, Moldovan, Dobrau, etc..etc. I-ati pupat in phoola de cand e lumea pe securisti. De fapt si voi ati fost echipa securitatii si a nomenclaturii de partid locale. Alea cu echipa studenteasca si alte vrajeli au fost doar asa pentru ochii lumii. Crezi ca toata lumea din orasul asta a coborat alaltaieri de pe carpet de vii cu dume d-astea?
  • 2015-5-18, 12:02
  • Scris de : U-ist vechi
Cfr-ist foarte vechi cu un discurs de cfr-ist foarte nou si foarte slab,plin de frustrari si clisee.Ai fost ma apropos de anii 80 la vreun meci cu steaua sau dinamo de atunci sa vezi ce atmosfera era pe stadion si cat erau de ,,iubite" echipele astea la Cluj?Eu la asta me refeream.N-am facut nici o referire la Cfr si n-am adus nici o ofensa clubului Cfr pe care ca U-ist vechi si clujean il respect si pentru care am jucat la juniori si am fost legitimat in anii 80 mai nea caisa.Ai imbatranit degeaba si n-ai inteles nimic din fotbalul clujean,doar ura si vrajba,mai demult la Cluj era o atmosfera foarte frumoasa intre suporterii celor doua echipe ma cfr-istule ,,foarte vechi".Si ne mai miram ca astia tineri isi dau in cap,cu asa inaintasi ca tine nici nu-i de mirare,macar noi astia ,,mai in varsta" ar trebui sa fim niste exemple de civilizatie si bun simt pentru ei.Ai priceput ceva din ce ti-am scris?Sincer ma indoiesc dar am facut o incercare,cine stie?
  • 2015-5-18, 11:16
  • Scris de : @cfr-ist foarte vechi
Nu stiu cat esti de vechi cfr-istule, ca specia asta nu prea a existat in Cluj. Daca ai fi totusi asa vechi precum spui ai fi stiut ca la Cluj, Dinamo si Steaua au fost intotdeauna urate, pentru ca reprezentau exponentele sistemului. Faptul ca "U" a intrat intr-o anumita perioada sub influienta lui Dinamo, nu a tinut de vointa proprie. Daca voi ati fi existat la un nivel la care sa fi contat, voi ati fi fost in sfera de influienta la stelei. Asa ca nu mai repetati ca niste papagali propaganda lui paszkany, in legatura cu "U". Voi nu aveti minte si cultura ca sa ganditi singuri, de aceea sunteti extrem de usor de manipulat. Atunci cand paszkany a vrut sa cumpere "U", nu l-a deranjat influienta lui Dinamo. Auzi la el, cfr-ist foarte vechi!!! Nu ti-ar fi rusine, lingator de cururi verzi
  • 2015-5-17, 08:23
  • Scris de : gogu
Cum nu sunteți frati? Ați declarat asta de nenumărate ori.Mai mult, la fiecare meci cu Dinamo în Gruia, galeria oaspeților era 70% formata din Uisti.Asta nu mai poți nega.
  • 2015-5-17, 08:23
  • Scris de : gogu
Cum nu sunteți frati? Ați declarat asta de nenumărate ori.Mai mult, la fiecare meci cu Dinamo în Gruia, galeria oaspeților era 70% formata din Uisti.Asta nu mai poți nega.
  • 2015-5-16, 11:33
  • Scris de : sss
Sa fac ceva pe Dinamo!Cu mine nu sunt frati!
  • 2015-5-16, 06:24
  • Scris de : dan
oare sa fii singurul sau primul care isi da seama cu cine v-ati infratit? nea coita latra pe oaia dar in shimb o tunde pe U Cluj. walter s-a dus oare prin dubai sa seveasca o cafeluta cu arpy? da nu are importanta, au lasat in urma lor doua galerii care se injura de numa,numa. de la vara tot orasul la matineu?
  • 2015-5-15, 23:50
  • Scris de : u
muie dinamo...din partea u-istilor adevaati
  • 2015-5-16, 08:37
  • Scris de : geox
Ăstia sunt prietenii, Dinamo.De câte ori va intalniti...vouă vi -o trag.Altii iau puncte lejer.Halal frăție.
  • 2015-5-17, 09:13
  • Scris de : hmm
Sobolane. Fratia e intre galerii nu intre echipe. Daca esti greu de cap du te la sapa.
  • 2015-5-17, 18:37
  • Scris de : geox
De galerii vorbeam și eu bambalaule
  • 2015-5-17, 18:28
  • Scris de : A bătut Chiajna.Sunteti în B.
.
  • 2015-5-17, 18:50
  • Scris de : rip
Noi suntem in b dar voi nu mai sunteti deloc. Rip kwsc!
  • 2015-5-17, 20:21
  • Scris de : 2
sunteti gata falimentati ,CFR macar are o sansa cu Tas dar voi sunteti pielea pulii!!
  • 2015-5-17, 18:27
  • Scris de : rosalbastru
Dada.Cine se aseamănă se adună.Adunatura de gloabe.
  • 2015-5-18, 15:47
  • Scris de : dragos
Sper sa castige ASA campionatul si sa va dea muie papagalilor,muie steaua!
  • 2015-5-18, 14:13
  • Scris de : DAN
TU CHIAR AR TREBUII SA TACI PANA LA FINAL DE CAMPIONAT. DACA PE CIOBAN IL APUCA NEBUNIA SE PISA PE VOI SI-O TAIE.