Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Video CFR a învins-o pe Dinamo în capitală! Ardelenii au reuşit o victorie preţioasă şi au urcat pe locul 5 în Liga 1!

CFR Cluj, victorie preţioasă cu Dinamo!
Foto: Zoli Cantos

FINAL Dinamo Bucureşti - CFR Cluj 0-2 VIDEO

Au marcat: Juan Ruiz '3, Sorsa 28

Min. 28 - GOL CFR 0-2! Sorsa a majorat diferenţa pentru CFR Cluj cu un lob superb peste Brănescu.

Min. 12 - Penalty ratat DINAMO! Palic trimite în bara laterală!

Min. 10 - PENALTY pentru Dinamo! L.Rus ar fi atins balonul cu mâna în careu, însă reluările video au indicat faptul că mingea l-a atins în piept!

Min. 3 - GOL CFR Cluj 0-1! Juan Carlos Ruiz a deschis scorul rapid pentru CFR Cluj după o execuţie norocoasă!

A început partida!

Echipele de start: 

Dinamo: Brănescu - Romera, Nedelcearu, M. Popescu, M. Oliva - Nistor, Busuladzici, Palici - Hanca, Nemec, Rotariu
Rezerve: Penedo, Marici, Ceccarelli, D. Popa, Mahlangu, Gnohere
Antrenor: Ioan Andone

CFR Cluj: T. Marc- T. Lopes, Larie, Horj, Peteleu - L. Rus, Nasciemento - Tomislav, J. Ruiz, Camora- Omrani
Rezerve: Mincă, Ad. Păun, D. Roman, Nouvier, Al. Chiriță, Negruț, A. Mureșean
Antrenor: Vasile Miriuță

Arbitru: Cătălin Popa (Pitești). Asistenţi: Mircea Grigoriu (București), Daniel Mitruți (Craiova)/ Observator LPF: Octavian Goga (Brașov).

...

Dinamo Bucureşti - CFR Cluj, luni 21 septembrie, ora 20.30. Dinamo Bucureşti şi CFR Cluj închid luni etapa a 16-a, un meci care poate asigura în bună măsură calificarea în play-off pentru fiecare dintre cele două formaţii. Andone a reuşit să redreseze echipa în ultima perioadă, care a făcut un meci excelent cu Astra în Cupa Ligii (5-2, prelungiri).

Vasile Miriuţă vrea s-o ţină însă pe Dinamo în spatele echipei sale. Ex-dinamovistul Laurenţiu Rus, care a petrecut 5 ani în Ştefan cel Mare, vrea o victorie cu CFR.

"Nu cred că e cel mai important test pentru play-off, însă jucăm cu Dinamo, o formaţie care a crescut în ultimele etape. Au un antrenor bun şi au reuşit un meci senzaţional cu Astra în Cupa Ligii, deci ne aşteaptă un joc foarte greu. Trebuie să dăm 150% pentru a câştiga luni seara. Lazăr e un jucător foarte bun, ştiu că a luat roşu şi nu va juca contra noastră, însă Dinamo are şi alţi jucători buni. Noi ne-am pregătit bine şi vom vedea dacă ne-a folosit acestă pauză. Nu ne gândim la titlu, obiectivul nostru este prezenţa în play-off"

"Respect tot ce înseamnă Dinamo, clubul, suporterii şi conducerea de acolo. Însă îmi doresc o victorie ca să-i ţinem în spatele nostru. Nu cred că Andone va avea probleme acolo, echipa e pe un drum bun. Ştiu că s-a tot vorbit despre posibila mea colaborare cu Dinamo. Nu a fost nimic adevărat acum, în trecut au fost nişte discuţii. E vorba de campionatul trecut, înainte să plec în Ungaria de la CFR", a comentat Miriuţă.

Laurenţiu Rus, mijlocaş CFR Cluj

"E un meci important pentru noi toţi, pentru că întâlnim o echipă care vrea locul nostru de play-off. Poate e un meci mai deosebit pentru mine, am avut 5 ani frumoşi la Dinamo, dar dau sută la sută pentru CFR. Ce o face mare pe Dinamo? Palmaresul, publicul, în acest moment chiar şi presa. Play-off se joacă până la ultimul joc. Îmi doresc să câştigăm"

Golgeterul Cristi Bud este suspendat pentru acest meci, iar francezul Brian Nouvier a avut un deces în familie, însă Miriuţă speră să-l aibă în lot până la ora meciului.

Comentarii
  • 2016-11-23, 12:17
  • Scris de : mda
Ăsta singur unicul șobolan care posteaza pe siteul ăsta sa mai schimbe exprimarea. ca deja ne-am prins ca singur postează 20 de comentarii la o știre. E chiar penibil.
  • 2016-11-23, 22:29
  • Scris de : am mai gasit una pentru fericirea voastra
https://www.youtube.com/watch?v=ZiIYBkvB1_c Pinguini si assfanisti... vai si amar.
  • 2016-11-23, 21:39
  • Scris de : iti place maneaua assfanista?
https://www.youtube.com/watch?v=adjMpZteQhE Mai ass(se citeste-n engleza "es")fanistilor de la "universitati"! Al doilea cantec, poate caracterizeaza suporterii de odinioara ai Universitatii Cluj, dar sigur nu pe cei actuali:https://www.youtube.com/watch?v=jC8IhoObVeY
  • 2016-11-23, 20:03
  • Scris de : adm
tu esti unicul pinguin de la pata rat care posteaza pe acest site.esti chiar penibil.
  • 2016-11-23, 11:52
  • Scris de : Sergiu P.
Domnilor de la CFR! Deja va puteti gandi la trei jucatori gen Traore, Sougu si Semedo, si daca vin in iarna la CLUJ, cu cei care sunt in prezent la echipa, si cu multa daruire, la anul sunteti in Cupe!!! Atentie cu Tg.J., domnule Miriuta, ca este o echipa gen. Medias, care nu joaca fotbal frumos, dar eficace, dur si pragmatic.Sa vina Cristi Bud sa marce cel putin un gol... Hai CFR pe locul 3 lunea viitoare! Doamne ajuta!
  • 2016-11-23, 04:20
  • Scris de : Acsfan e....
Cfr a batut: dinamo, fcsb, si astra, e detinatoarea Cupei Romaniei si are mari sanse la un nou titlu de campioni. Felicitari.
  • 2016-11-23, 02:42
  • Scris de : foarte slabe, ca de obicei...
... prestatiile comentatorilor ascfanisti si pinguini. De fapt, de cand au fost parasiti de Ana-Maria Prodan, nici nu-si mai regasesc identitatea. Cred ca de aia misuna pe dealuri si prin catune. Mie-mi este mila de ei...
  • 2016-11-22, 18:25
  • Scris de : adi
Felicitari CFR Cluj !
  • 2016-11-22, 15:04
  • Scris de : asssinegru
Stapanii nostri milițieni l-au înjurat pa Andone, pentru ca il bănuiesc ca a vândut meciul franelor. Asa sta treaba.
  • 2016-11-22, 13:31
  • Scris de : Am doua presimtiri...
Cluj-Napoca o sa aiba doua campionane la fotbal in acest sezon competitional. Cea care reprezinta elita fotbalistica din Cluj, o sa castige Liga 1. Cealalta o sa castige Liga satelor, dar o sa piarda la baraj. P.S. Condoleante assfanistilor. Mi-a spus Misu Domsa ca s-a simtit, la finalul meciului de pe stadionul lui DINAM"uuuuuuu", aproape la fel de bine ca dupa titlurile castigate de Mandria Ardealului si Faima Clujului pe Ion Moina si pe Cluj-Arena.
  • 2016-11-22, 21:10
  • Scris de : UCluj
Am 2 presimtiri: ca mândria satului Gruia va rata play off ul in extremis si ca echipa Clujului, U, va promova
  • 2016-11-22, 20:18
  • Scris de : dany
faima comunei gruia ca în rest clujul e cu U
  • 2016-11-22, 09:27
  • Scris de : paul pop
Multumim cfr, atat, restul este tacere din cauza ca nu mai exista...............
  • 2016-11-22, 06:26
  • Scris de : Horace
Clujul a jucat ca de obicei. Eficient, cu faze spectacol, tactic superior adversarului. Asteptam un nou titlu in Cluj, cat de curand. Mandru ca sunt clujean!
  • 2016-11-22, 13:31
  • Scris de : UCluj
Clujul e U! Ieri a jucat satul gruia
  • 2016-11-22, 05:56
  • Scris de : Acsfan e nambar uan
Era un acsfanist care imi zicea aici pe site in urma cu cateva saptamani ca cfr pica iar in play-out si ca degeaba eram atunci la 1 pct de steaua fara penalizare, ca vezi doamne steaua nu jucase inca in acea etapa. Deci tristete??? Nu te prea pricepi la pronosticuri. Eu iti urez sa joci la pariuri si sa pui tot contra cfr-ului pana ramai pe strada:)
  • 2016-11-23, 12:21
  • Scris de : hmmn
bai ăsta cu 20 de comentarii pe articol, tu ești ok? Mă întreb asa
  • 2016-11-22, 00:54
  • Scris de : RARES
CFRRRRRRRR- VICTORIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!FELICITARI BAIETI, SUNTEM MANDRI DE VOI!!!!!!LUAM TITLUL!!!!! FORZA CFR!!!!CEFERICIREEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)))))))
  • 2016-11-22, 05:06
  • Scris de : karaoke korp
s-O umflat shaorma în tine?
  • 2016-11-21, 23:41
  • Scris de : ascfan
Ce-i mare rezultat asta ??? noi o sa fim CAMPIONI. Liga patra, liga patra, ole ole ole
  • 2016-11-21, 23:37
  • Scris de : Acsfan e nambar uan
Bravo draga cfr! !!cfr!!!cfr!!!victorie!!!
  • 2016-11-21, 23:26
  • Scris de : hiha:)
La anu jucam în ieuropa lig. ooo stai ca suntem insolventi parliti saraci lipiți nu avem dreptul. O fosomboooo
  • 2016-11-22, 15:30
  • Scris de : Acs fan e nambar uan
Am batut steua,dinamo,astra...sa vina titlu, zic eu
  • 2016-11-21, 22:30
  • Scris de : Inca o muitză servită militienilor imbracati in alb negru:)))
.
  • 2016-11-21, 19:07
  • Scris de : kvsc
mai avem doua locuri pt deplasarea cu dinamo. plecarea este la ora 20 din fata tribunei 1 a stadionului din gruia.
  • 2016-11-21, 14:49
  • Scris de : honorius
de unde au plecat autocarele cu fani spre capitala? Eu am fost la stadionul Dr C. Radulescu la 11:30 dar era lacat peste tot...Va rog informatii!
  • 2016-11-21, 15:00
  • Scris de : Lorant KVSC
Nu s-a mai organizat nicio deplasare ca la ultimele deplasari s-au prezentat doar zero oameni.
  • 2016-11-21, 15:42
  • Scris de : aha
pentru ca,erau toti la muma-ta,sa-i dea muie.Si aia suge bine,nu glumeste,si baietiinau pierdut autobusul
  • 2016-11-21, 15:58
  • Scris de : da-ti restart bozgore
  • 2016-11-21, 12:10
  • Scris de : hmm
bate dinamo cu 4-1
  • 2016-11-22, 06:06
  • Scris de : HIENA
Ioi Istenem istenem , vad ca stapani nostri nici cu un penalti inventat nu reusesc sa castige o fosombo.
  • 2016-11-21, 11:19
  • Scris de : seba
Corect, CFR-ul are cota 3.90 la pariuri, domnule!!!!Aproape de 4 ori banii mizati!!!!! Merita incercat, macar 100 de euro, sau chiar 1000 de euro pentru cei care dispun de mai multe finante!!! Oricum si X2 are o cota imensa, 1.80!!!!! CFR-ul nu pierde domnilor!!!!La 1000 de euro pariati, se castiga net, 800 de euro!!!Asta da castig!!!!!
  • 2016-11-21, 11:05
  • Scris de : CAMPIONII
FORZA CFR!!!! BATEM, 2-1!!!! Luati cu incredere 2 SOLIST LA PARIURI, baieti CFR-ul are o cota foarte buna si este echipa mult mai valoroasa si cu traditie foarte buna in confruntarile cu Dinamo!
  • 2016-11-20, 22:13
  • Scris de : CFR
Hai CFR, perla Transilvaniei!
  • 2016-11-20, 16:42
  • Scris de : Acsfan e nabar uan
Depinde de forma cfr-ului, dinamo e slaba mai ales daca mergi peste ei. Ei au si mai multi juc de div 2 decat noi deci ar trebui sa castigam cu 2-1 cel putin.
  • 2016-11-20, 09:07
  • Scris de : gigi CFR-istu
Scarbelor ! M......e acsfan pinguinul Cluj, moarte gunoaielor !
  • 2016-11-20, 01:29
  • Scris de : jojo
dezinteres total al uistilor pt echipa 7 străzi. În schimb șobolanii se calcă în picioare care sa scrie mai multe comentarii la articolele despre Simbol. Nu degeaba scriu ăstia 8 articole despre U și unul despre frânari.
  • 2016-11-22, 22:05
  • Scris de : joja de ulei
medicament pt.frustrare nu este.desi,voi,asfanulistii aveti mare nevoie.
  • 2016-11-20, 15:27
  • Scris de : sapte strazi
Si Laurentiu Rus v-a intors spatele, gunoierilor!
  • 2016-11-19, 19:03
  • Scris de : opa!
inca nici o injuratura? greu de inteles o asa pasivitate. posibil sa fi cazut internetul pe undeva.
  • 2016-11-19, 19:13
  • Scris de : luis
Da de unde,acum sarbatoresc marea victorie de la "Gherla".Apoi cand termina de sarbatorit,si au consumat destul din bauturile spirtoase,etnobotanice,droguri datatoare de curaj,se vor apuca de postat.Doar jucam cu ai lor stapani inca neeutanasiati din bucale.
  • 2016-11-19, 15:49
  • Scris de : Stefan
HAI CFR!VICTORIE!