Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Sport alert Şeful LPF a luat poziţie în cazul depunctării celor de la CFR Cluj. Mitică Dragomir a găsit soluţia salvatoare

"Depunctarea va fi ştearsă cu buretele"
Foto: Alexandru Hojda - Mediafax

CFR Cluj a pierdut 24 de puncte din clasament după ce n-a reuşit să stingă litigiile cu 5 foşti jucători, Maftei, Sepsi, Voiculeţ, Hora şi Liviu Ganea. Oficialii vişiniilor au atacat decizia comisiilor şi speră să aibă câştig de cauză la Recurs, motivând că gruparea din Gruia a intrat în insolvenţă.

Gino Iorgulescu, preşedintele LPF, admite că feroviarii şi-ar putea recăpăta punctele. "Dacă cei de la Comisie hotărăsc aşa, atunci CFR îşi poate recupera punctele. Pot intra în solvenţă multe cluburi, aşa cum intră orice societate din ţara asta. Noi sperăm să fie cât mai puţine echipe în situaţia asta, dar şi insolvenţa la un moment dat e bună pentru că îi aduce cu picioarele pe pământ pe cei care conduc şi fac bugetele.

Bugetele trebuie să fie în limita posibilităţilor, nu să fie fictive, să apară jucători cu salarii foarte mari, iar apoi să nu mai poată să le plătească. Deci trebuie să luăm şi partea bună din această insolvenţă pentru că ea educă şi pune cluburile pe linia de plutire dacă se respectă regulile", a spus oficialul.

Şi Dumitru Dragomir e convins că situaţia se va schimba. "Până la urmă, clubul CFR va plăti suma restantă şi depunctarea va fi ştearsă cu buretele.

Nu se va ajunge până la TAS. Mai mult ca sigur, varianta salvatoare va veni de la Ligă, care le va achita jucătorilor salariile direct din drepturile TV pe care le datorează grupării din Gruia", a spus fostul şef al LPF pentru ziarulring.ro.

Comentarii
  • 2015-2-12, 13:51
  • Scris de : Z.A
Jucătorii trebuie să se înscrie la masa credală până în 23 martie 2015.Instanța ar urma să afișeze numai în 8 mai 2015 lista finală a celor care vor mai primi bani de la CFR Cluj. Deci dragi franari nu mai sperati la punctele alea 24 inapoi ca nu are rost ! La fel si pentru actualii jucatori ai cfr-ului,primii bani ii veti lua poate la sfarsitul lui mai ! va dorim foame usoara !
  • 2015-2-12, 16:59
  • Scris de : muie "U"
Decat sa mancam de la pata rat mai bn greva foamei. Magarule
  • 2015-2-12, 15:57
  • Scris de : 1u
esti prost!
  • 2015-2-12, 13:02
  • Scris de : vox pulis
Voi astia , autointitulatii fani cfr, e imposibil sa dispareti, caci voi de fapt nici nu ati existat vreodata.
  • 2015-2-12, 15:58
  • Scris de : 1u
hauz mo! extraordinar! medikmenteeeeee!
  • 2015-2-12, 12:59
  • Scris de : LORI KKWC
SI NOUA LA FOMISTII DIN PELYZA VISINIE CINE NE DA SHAORMELE INAPOI NEA GINO? SA NE INSCRIEM SI NOI LA MASA CREDITALA!
  • 2015-2-12, 15:59
  • Scris de : 1u
sa n suj poola sub masa credala la tatz!
  • 2015-2-12, 12:54
  • Scris de : misu
Muie CRF
  • 2015-2-11, 20:44
  • Scris de : misu
Forta CFR!
  • 2015-2-11, 20:05
  • Scris de : Rromales gruia
Noua scandare in cocina. Allez, allez cfr Rromales. Forza Trica Tziganul
  • 2015-2-12, 16:00
  • Scris de : 1u
nu tz rushane mo?! da fratii tai kre ii aduci in deal la fiekre meci, aia di pa pata rat c or zace? suj poola!
  • 2015-2-11, 18:39
  • Scris de : misu
Priviti "adevaratii" u-isti mai jos(M..e C.R! Astia pretind ca sunt suporteri, sunt clujeni.... ! RUSINE SCURSURILOR- ADEVARATA SATISFACTIE PENTRU VOI ESTE DE A INJURA CFR-UL !!!!
  • 2015-2-12, 12:55
  • Scris de : ssssst ca iti pute gura de la cat s-a cacat scroafa iulica in ea
  • 2015-2-12, 16:01
  • Scris de : 1u
meri mo n pyzda m.a-tii!
  • 2015-2-11, 15:16
  • Scris de : bobo
Dragomir habar nu are ce prevede legea insolventei ! Visati mult si bine ,nu se va face nici o plata pana nu se stabileste tabloul creditorilor,planul de reorganizare si scadentarul platilor ! Urmatoarea infatisare la tribunal e parca pe la sfarsitul lui martie !
  • 2015-2-12, 16:02
  • Scris de : 1u
hauz mo la el mo, cik tablou creditorilor! hahahahahahahaaaaaa
  • 2015-2-11, 15:11
  • Scris de : cfr
penalul busca de ce si a schimbat numele? si a vrut sa va mute la bucale? mai bine va muta la pata rat
  • 2015-2-11, 16:22
  • Scris de : Muie cfr
Ca sa i dea muie la mata sub acoperire :)))
  • 2015-2-12, 16:02
  • Scris de : 1u
hauz mo la el mo, cik tablou creditorilor! hahahahahahahaaaaaa
  • 2015-2-11, 15:09
  • Scris de : cfr
busca s o intors de frica la voi pe el unde crezi ca il doare de voi in container gozerilor
  • 2015-2-11, 16:47
  • Scris de : Muie cfr
Busca s a intors sa o mai penetreze pe mata si pe tine
  • 2015-2-11, 15:03
  • Scris de : vic
oare cata spaga primeste cretinul asta de Gino daca le da punctele inapoi ?
  • 2015-2-11, 14:46
  • Scris de : gelu
Punem pariu ca arpix si scroful vor fura si ultimii bani din Drepturile Tv ? jucatorii tot nu vor fi platiti ! pe cei doi infractori ii doare in p...a de punctele alea ! Oricum nu mai aveau ce face cu echipa asta de 2 lei !
  • 2015-2-11, 15:07
  • Scris de : cfr
echipa asta de 2 lei v o umplut de muie de 2 ori la voi acasa jelule
  • 2015-2-11, 15:12
  • Scris de : giusi
da ,jucatorii intre ei ei si noi U-istii pe voi sobolanilor !
  • 2015-2-11, 16:25
  • Scris de : popa
Cred ca tu ți o sugi singur.Esti tare baiete.