• ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Sport alert Miriuță a explodat după înfrângere! E primul antrenor care are curaj să declare așa ceva împotriva conducerii

"Gata, jucătorii nu mai rezistă!"

Antrenorul CFR-ului, Vasile Miriuță, a explodat după înfrângerea echipei sale, 1-2 cu FC Brașov (detalii și foto). El dă vina pe șefii echipei pentru modul în care se prezintă fotbaliștii pe teren, deoarece aceștia nu au mai fost plătiți de prea multe luni.

"Nu e vorba că nu am mai avut energie, e vorba de problemele care sunt la echipă, doamnelor şi domnilor! Băieţii ăştia sunt neplătiţi de luni de zile! Vin la antrenament şi mă întreabă când se vor da banii! Aşa nu se poate face peformanţă! Sunt neplătiţi de luni de zile! Acesta e adevărul! Nu suntem plătiţi pentru munca făcută.Vă daţi seama cum e să mergeţi la lucru şi să nu vă luaţi banii de câteva luni de zile!?

Nu pot să le cer ce le ceream acum 2-3 luni! Ce motive aş avea să-i mai cert? Aceşti jucători formidabili au făcut 26 de punct în 13 etape. Ce pot să le mai cer? Sunt neplătiţi şi nu mai rezistă nici ei! Sunt la capătul răbdării aceşti jucători şi am tot respectul pentru ei! Au familii, copii, sunt străini! Aceasta e problema în România, nu suntem respectaţi! Ce să ne tot ascundem pe după deget! Nu avem niciun sindicat, nu avem nicio lege! Antrenorii sunt daţi afară şi jucătorii sunt neplătiţi! Suntem vai de mama noastră! Dacă mă dă afară, care e problema? Rada e neplătit de 6 luni şi jumătate! E imediat ca şi o femeie care naşte la 9 luni!", a spus Miriuță după meci.

"De ce să-mi dau demisia? De ce nu întrebaţi conducerea când plăteşte banii. Nu îmi dau demisia! Mai sunt 4 jocuri în campionat în care voi face totul să fac cât mai multe puncte cu echipa asta. N-am voie să fiu vehement sau ce? Conducerea să dea banii jucătorilor şi antrenorilor. Să ştiţi că jucătorii sunt foarte supăraţi şi trişti! Nu ştiu ce vor face la următoarele meciuri. Suntem sătui de promisiuni, vrem fapte!", a răbufnit Miriuţă.

Reacția lui Miriuță vine în aceeași zi în care jucătorilor li s-ar fi promis că le vor intra în cont două salarii - DETALII

Etichete

miriuta
Comentarii
  • 2014-11-04, 16:17
  • Scris de : LORI KKWC
Muri, papa bun caca gros. Acuma caca papa.
  • 2014-11-04, 13:20
  • Scris de : 4u
aoleoooooo cum nu au un pic de laptic sobolanii au gasit scuze. rabdare sa-i vina banii la Arpi pe fieru vechi de la peluza pisinie.jegosilor altii au jucat fara bani o perioada mai mare dar au jucat cu sufletul curat pt Cluj. aici e diferenta.jos cocina din gruia sa aiba si sobolanii chef de fotbal. pretu primit pe fieru vechi poate acopera datoriile la soricei
  • 2014-11-04, 12:34
  • Scris de : CAMPIONII
FORZA CFR4EVER!!!
  • 2014-11-04, 12:29
  • Scris de : misu
Dar noi cei din tribuna mai rezistam? Fara shaorma fara bere burger, cat dracu mai crezi ba Muresan ca rabdam????/?
  • 2014-11-04, 12:53
  • Scris de : alex
dar voi nuisti fara a trage pe nas cum rezistati si fara caldura acasa
  • 2014-11-04, 12:51
  • Scris de : 1u
esti prost sh nesimtit!
  • 2014-11-04, 16:13
  • Scris de : luis
Bai m1ucea, tu esti non stop la toate stirile, te contrazici tot timpul, folosesti scris de tastatura (daci ai vreo 10-12 ani). Mai bine te pregatesti de admintere la liceu sau profesionala ca acolo maxim iti e locul. Pa.
  • 2014-11-04, 20:32
  • Scris de : luis
jegUle nu mai scrie in numele meu.Scursura ordinara a societatii.
  • 2014-11-05, 06:15
  • Scris de : luis
Muistule foloseste numele tau, nu mai scrie in numele altora
  • 2014-11-04, 11:07
  • Scris de : alex
miriuta esti un papagal fara minte ce tot vrei cu costea esti pe invers de tot incepi meciul cu el nu ai viziune despre joc fara o tactica doar cu mingi aruncate pe virfuri joci ca la rascruci care da mai tare in fata dute odata nu ai stofa eal si pe costea si monroi sunt nuli nu ai valoare ca si muresan care pina sa vina la cfr na vazut un meci si nici na fost pe vriun stadion de acea zamfir il pacaleste cum vrea
  • 2014-11-04, 00:39
  • Scris de : csaba_killer
Iooooi, isteneeeeem, crapaaaaaam la noiiiiiiiiii. Da nui bai dache crepem k merem in vale la U dora cu iei am tinut pana sa vie Arpicheeee !!! Ioiiiiiiiii, ce se petrece la noooooooiiiiiiiiii! APOCALIPSAAAAAAAAAAAAA
  • 2014-11-04, 12:54
  • Scris de : 1u
cine sapa groapa altuia... vai d muma voastra, frustratilor!
  • 2014-11-04, 12:54
  • Scris de : 1u
cine sapa groapa altuia... vai d muma voastra, frustratilor!
  • 2014-11-04, 09:36
  • Scris de : popei
MUIE LA uISTI! IN SPETA LA YANOS SI CSABA!!
  • 2014-11-04, 11:15
  • Scris de : petre
Muie tie dobitocule ! Sa ajungeti in C ,unde apartine frana!
  • 2014-11-04, 12:57
  • Scris de : 1u
noi "apartinem" d C, da voi unde zaci matale? hai k tz zac yo: d WC apartineti voi, acoale v-i loq! nu ala din gradina! ala ii 1 lux pt voi! MOOOOYEEEEEEEEEEEEEEEE n!!!!!!
  • 2014-11-03, 23:51
  • Scris de : Yanos Levente
Trebe faceti ceva cu bani la jucatori,altfel vai de noi.nu vrem soarta Urziceni,Poli Temesvar ori Vasluiu.Ioi istenem !
  • 2014-11-04, 13:00
  • Scris de : 1u
serios, za sa mori tu! auz mo cine vorbeste.. tatz aia din deal va ureaza sa ajunjetz exact unde va doritz sa ajungem noi! mooye n!