Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

De vină e fostul antrenor de la "U" Cluj! Reacția lui Adi Falub după înfrângerea cu FC Brașov

De vină e fostul antrenor de la "U" Cluj
Cine e de vină pentru înfrângerea lui "U" Cluj de la FC Brașov?
  • 17.93%
    Ogararu
  • 18.62%
    Falub
  • 59.31%
    Jucatorii
  • 4.14%
    FC Brasov
Voteaza si tu!

Adrian Falub s-a apărat pentru înfrângerea cu FC Brașov, scor 0-1, aruncând vina, voalat, pe fostul antrenor, George Ogăraru. Noul tehnician de la “U” Cluj a spus despre olandezul Castillion, adus de Ogăraru la echipă, că nu are calitate și că jucătorii, care au făcut pregătirea de iarnă cu fostul tehnician, cad din punct de vedere fizic, pe finalul meciurilor.

“Este inadmisibil să ratezi singur cu portarul. Asta e lipsă de calitate. Asta ți-o dă Dumnezeu, ori o ai, ori n-o ai. Echipa a căzut fizic pe final, e al treilea meci când a doua repriză cădem fizic, nu știu cum să explic”, a spus Falub. Castillion a ratat o ocazie mare în prima repriză, la o fază la care a rămas singur cu portarul.

“Poate că nici schimbările nu au fost inspirate în acest meci”, a dres Falub situația pe final.

DETALII și VIDEO de la meciul FC Brașov -"U" Cluj

Etichete

falub ogararu
Comentarii
  • 2015-3-13, 22:48
  • Scris de : teja
ce pretentii putem avea , valoarea lotului isi spune cuvantul .Poate sa vina si Mircea Lucescu antrenor acuma ca tot nu ar putea face mare lucru, Trebuie sa vina fotbalisti adevarati si determinati . Asta i --- nu putem face nimic atata timp cat nu marchezi nu poti avansa --logic .Sper ca nu i umbra psd-lui la mijloc--- stiind ca clujul nu prea accepta acest partid si finantatorul si ponta ar avea culori asemanatoare . Pacat de oras , pacat de stadion, pacat de suporteri ca nu vine nimeni sa faca sa construiasca o adevarata echipa .Cum de la Rapid sa putut , ? , cum de Chianja functioneaza ? , cum la Tg Mures este echipa ? --- bravo lor, cum , cum , cum cum ....pana cand --------pacat
  • 2015-3-14, 13:22
  • Scris de : 1u
nu are nici makr o legatura da ceapa mo! nici1a dan hechipele dan Cj nu s unde trea sa shie... ar trei sa luptam mpotriva aceluiash dushman!!!
  • 2015-3-14, 00:19
  • Scris de : hiena
La noi nu se poate pentru ca nu joaca cei mai buni, nu sunt adusi cei mai buni,la noi nu se poate pentru ca nu meritam,foarte bine mergem unde ne e locul,...
  • 2015-3-14, 04:10
  • Scris de : panda
ii posibil sa fie jucatorii impotriva lui Adi?ii posibil ca prodanca sa si ia revansa fata de publicul clujean ?ii posibil ca Florin sa nu mai doreasca echipa in primul esalon?se doreste o razbunare pentru fotbalul clujean ?sincer nu mai inteleg nimic, ce se doreste cu fotbalul in Romania . Chiar nu se gaseste nimeni sa formeze o echipa de fotbal in cluj--mai ales cu o asemenea baza sportiva si stadion.......................chiar ca nu mai inteleg nimic, nimic , nimic ---pacat , pacat
  • 2015-3-14, 13:23
  • Scris de : 1u
ai dreptate mo!
  • 2015-3-13, 21:09
  • Scris de : uno
Stați linistiti.Walter e la Bucale, U Cluj termina intre 8-12.Prietenii știu de ce.
  • 2015-3-13, 21:28
  • Scris de : due
Nu prea cred. Din clipa din care CFR-ul retrogradeaza, cei din Bucale nu mai au nici un interes ca sa tine U in divizia A. Acest club a fost reinviat ca sa pune piedici CFR-ului, si cum inceteaza rostul lui de a exista, nua mai ramane nici un interes ca sa fie tinut in viata artificial.
  • 2015-3-13, 21:35
  • Scris de : :)))
Ba tu citești ce tâmpenii scrii? Pacaliciule.
  • 2015-3-13, 21:31
  • Scris de : bula
care piedici, numai ajutoare a oferit pentru franari. Walter e in barca cu oricine da banu.
  • 2015-3-13, 21:09
  • Scris de : Sorin
De vina e inteligentul de Vlad Munteanu cu scoala p@lii din Germani sau unde naiba s-o mai fi scolit. Daca il lasau pe Teja in pace si ii aduceau 4 fundasi, eram pe locul 6 lejer acum. Dar noa... stilul p@zdii de la Ajax si transferurile aberante facute de super antrenorul Ogararu isi arata "roadele". In loc sa aduceti in iarna 4 fundasi, l-ati dat pe Bucsa si pe Ninu si ati dublat toate posturile de mijloc si atac (la care teoretic stateam bine). RUSINE SA VA FIE NESIMTITILOR !!!
  • 2015-3-13, 21:50
  • Scris de : RedDog
Asa e! Am zis si io msi demult ca Bucsa si Ninu nu trebuiau sa plece ! Daca Ogararu a vrut sa se scape de Bucsa , care era motoril echipei , nu prea cadea in repriza 2 , fizic ! Walter a gresit , trebuia sa i incurajexe pe Ninu si Bucsa , sa mai aduca intariri , si eram mai Sus ! Nu stilul olandez! Haide U !!!!
  • 2015-3-13, 21:30
  • Scris de : geo
Bine ca il avem pe speranta universitatii van cacalcan ha ha haaaaaaaaaa
  • 2015-3-13, 21:06
  • Scris de : Cristian
de vina este vlad muteanu in frunte cu van ogararu !!!
  • 2015-3-13, 20:37
  • Scris de : walter
de vina sunt munty-comision si teja-secondo asta este creatia lor ZERO BARAT rusine rusine rusine fara panarama de meci cu ceahlaul si bla bla cu pandurii eram RUSINEA ARDEALULUI iar acum apelati la BUTOANE ca vine MATINEUL
  • 2015-3-13, 20:22
  • Scris de : bula
da pe Cepulimii ala de ce il bagi meci de meci titular ?