Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Update CSMS Iaşi - CFR Cluj! Intrarea neglijentă a lui Mincă din minutul 20 i-a costat prima înfrângere pe ardeleni! Accidentarea gravă pentru Guima!

CFR Cluj, prima înfrângere în Liga 1!
CSMS Iaşi a provocat prima înfrţngere celor de la CFR Cluj. Foto: stiridesport.ro

CSMS Iaşi a provocat prima înfrângere celor de la CFR Cluj (2-1) şi este lider pentru moment în Liga 1. Momentul culminant al meciului s-a consumat în minutul 20, când portarul Mincă a avut o ieşire neglijentă asupra unui adversar, gest urmat de eliminare directă şi penalty pentru ieşeni. Gazdele au mai punctat o dată până la pauză prin Enescu (38).

CFR a încercat o revenire în 10 oameni în partea a doua, când a şi marcat dintr-un penalty uşor acordat (78), însă accidentarea gravă a lui Bruno Guima a făcut imposibilă o remiză. Portughezul este suspectat de ruptură de ligamente la genunchi, acesta s-a prăbuşit la pământ ţipând de durere.

FINAL CSMS Iaşi - CFR Cluj 2-1!

Min. 85 - Bruno Guima  s-a accidentat grav după un duel în careu şi a părăsit terenul ţipând de durere. Portughezul acuză o entorsă la genunchi!

Min. 78 - GOL CFR CLUJ 2-1! Ionuţ LARIE reuşeşte o execuţie de mare fineţe!

Min. 77 - Penalty pentru CFR Cluj! Bruno Guima cade uşor în careu după un presupus duel cu Mihalache, însă arbitrul dictează lovitură de la 11 metri!

Min. 48 - Ocazie CFR Cluj! Tînc reia cu capul din corner la colţul scurt, însă portarul respinge!

Min. 46 - Dublă schimbare la CFR! Voiculeţ şi Guima au intrat în locul lui Păun, respectiv Beleck

Min. 38 - GOL CSMS Iaşi 2-0! Enescu majorează diferenţa pentru gazde!

Min. 24 - GOL CSMS IAŞI 1-0! Golubovic înscrie cu siguranţă în dreapta lui Marc!

Min. 20 - Penalty pentru CSMS Iaşi! Mincă vede direct cartonaşul roşu pentru un fault întârziat asupra lui Golubovic şi este înlocuit cu Marc! Sergiu Negruţ este jucătorul "sacrificat" de Feri Dican! VIDEO

A început partida!

---------------------------------------

UPDATE. Echipele de start

CSMS Iași: Grahovac - I. Voicu, Mihalache, Frăsinescu, Țigănașu - Mitic - Enescu, Viveiros, Șt. Grigorie, Bole - Golubovic

CFR Cluj: Mincă - Coelho, Larie, Tînc, Camora - A. Mureșan, Petrucci - Tiago Lopes, Negruț, Păun - Beleck

CSMS Iaşi - CFR Cluj live online 7 august 2015, ora 21. Trupa lui Feri Dican este neînvinsă în Liga 1 şi vrea să producă surpriza şi în această seară la Iaşi. Ardelenii s-au deplasat încă de miercuri în Moldova cu autocarul într-un drum de circa 8 ore. CFR Cluj va pregăti mai multe schimbări în formula de start. Astfel, în linia mediană ar putea fi titularizat Claudiu Voiculeţ, care a fost reactivat în Gruia. 

"Ne aşteaptă o deplasare foarte dificilă, la un adevrsar bine organizat şi agresiv. Important este să rămânem cu picioarele pe pământ, să fim aceeaşi echipă muncitoare, umilă şi să ne vedem. Iaşi a început bine acest campionat, apoi au pierdut 3-0 la Pandurii, dar cred că ne va aştepta o partidă foarte dificilă", a declarat Feri Dican. 

-----------------------------

Echipele probabile

CSMS Iaşi – CFR Cluj

CSMS Iaşi (4-2-3-1): Grahovac – Voicu, Mihalache, Frăsinescu, Ţigănaşu – Mitić, V. Gheorghe – Nuno Viveiros, Şt. Grigorie, Bőle – Golubović
Rezerve: Caparco, Ciucă, Bosoi, Creţu, Enescu, Piccioni, L. Ganea

CFR Cluj (4-2-3-1): Mincă – Dani Coelho, Larie, Tânc, Camora – A. Mureşan, Petrucci – Tiago Lopes, Voiculeţ, Al. Păun – Beleck
Rezerve: A. Marc, L. Goian, Vítor Bruno, Jakoliš, N. Roşu, Guima, C. López

 

Unul dintre cei mai doriţi jucători din Liga 1 e gata să redevină titular la CFR Cluj: "M-a contactat toată Liga 1, dar am rămas la CFR!"

 

Comentarii
  • 2015-8-08, 22:18
  • Scris de : jipa
Cea mai noua oferta de lucru! Foarte multi oameni s-au convins de seriozitatea noastra! NU este necesara niciun fel de experienta! Oferim curs gratuit si complet de instruire de la zero! Selectam urgent dezvoltatori de proiect pentru piata nationala si mondiala. Plata castigurilor realizate este garantata prin contract legal. Se lucreaza part-time (in timpul liber) sau full-time, la alegere. Cerem seriozitate maxima si dorinta de a invata ceva absolut nou si de viitor. Va oferim alte detalii dupa ce trimiteti textul ”Info” la adresa de email: mihailgheorghe48@gmail.com
  • 2015-8-08, 20:30
  • Scris de : arpike
haha ce smecher sunt din spatele monitorului...dau muie la toata lumea mai ales la Uisti...sunt cel mai tare pot comenta cu cate nume vreau eu... macar aici daca pe strada ascund fularul in plasa
  • 2015-8-08, 17:14
  • Scris de : tamas
Apropo,mai exista echipa Romprest...scuze,N cluj...am auzit ca s-au ratacit undeva in Gradiste sau Funafuti
  • 2015-8-08, 20:17
  • Scris de : ultras shaorma visinica
Pana mai are mata dinti in gura sa vina sa verifice in fiecare seara, apoi sa va duca in cioc slobozul acasa
  • 2015-8-09, 12:54
  • Scris de : tamas
Ai un os!
  • 2015-8-08, 12:56
  • Scris de : ceferist
Nu a fost 11 m nici la Iasi nici la Cluj. Cartonas rosu nu trebuia dat, nu a fost de rosu. (S-a comentat si la Dolce Sport, au fost corecti cei din platou). Cel care a fost itradevar 11 m. in finalul meciului, cand iau rupt piciorul lui Guima, pe acela nu l-a vazut arbitrul, nici nu s-a dus acolo sa-l vada, ce este cu el, deci Popa nu este arbitru. Este un nesimtit barberit pe cap.
  • 2015-8-09, 17:26
  • Scris de : Feri Dican
,, Cred ca a fost penalty și fiind zonă centrală trebuia să se dea cartonaș roșu, așa spune regulamentul" declara după meci Feri Dican.Vă spune ceva numele ăsta?
  • 2015-8-08, 19:22
  • Scris de : valc
Asa este, la niciuna dintre faze nu se impunea penalty. Minca l-a busculat pe Gobulovic dupa ce acesta a lovit mingea si nu mai avea cum sa influenteze faza. Nici noi n-am avut penalty, dar eliminarea lui Minca ne-a lasat in inferioritate. Oricum, sa auda si pinguinii, in acest meci jocul CFR-ului a fost slab. Sper sa isi revina. Haide CFR, Mandria Ardealului!
  • 2015-8-08, 10:52
  • Scris de : eu
citesc pe-aici si vad cata frustrare se ascunde in asa zisii "SUPORTERI" U.in frunte este marele bihorean decebal bogdan savu,cunoscut la oradea drept "homalaul mincinos".care zice ca este mare suporter u.vai de voi si de zilele voastre frustrarea este mare.bogdane hotarestete:esti din oradea ori din bins.sau nu stii nici tu.nu ma mira. si nu uita ca v-o trage bihoru de nu va vedeti.HAI BIHORU,HAI TARLUNGENIUL !!!!!!! MUUUUUUUUIE UUUUUUUU CLUJ!!!!
  • 2015-8-08, 10:57
  • Scris de : Avram Iancu
Suuuji puuuula mongol fasz
  • 2015-8-08, 16:10
  • Scris de : eu
amedig anyàd ès hugod ùzik ezt a sportot(mongol fasz szopàst)addig nics semmi baj,te hulje vadolàh.
  • 2015-8-08, 20:19
  • Scris de : Avram Iancu
Hai repede cu gura deschisa sa iti dau o diaree poponar reformat
  • 2015-8-08, 07:22
  • Scris de : Madarasz Lorand
Galeria lui cfr cluj is eu. Cine nu face ce zic eu nu are ce cauta in galerie. Sa fie la toti clar.
  • 2015-8-08, 07:42
  • Scris de : Rmns
Am inteles. Sa traiesti, stapane. Hjra cfr!
  • 2015-8-08, 06:51
  • Scris de : Scroafa Iulia
@sfv mai bine vi si servesti o shaorma mocca, din partea casei, alaturi de ceilalti fani infocati...0 sa cezi ca dupa ospat lucrurile se vad altfel.
  • 2015-8-08, 06:24
  • Scris de : sfv
Domnule Muresan! Va rog sa faceti demersuri la FRF, acest arbitru sa nu mai antreneze niciodata. NICIODATA. A dat rosu pe nedrept lui Minca, nu a fost nici un 11 m, nici la Iasi, nici la Cluj, si nu a observat in final ca in careul Iasului i-au rupt piciorul lui Guima. Nu avem nevoie de esemenea arbitrii nepriceputi, nesimtiti si imbecili. Sa-ti fie rusnie Catalin Popa ptr. meciul de aseara!Eu in locul tau m-as baga intr-o gaura de sobolani... Trebuie reclamat -pe baza dovezilor video- la forurile internationale de arbitraj.
  • 2015-8-08, 09:03
  • Scris de : :))))
Mă tu la ce meci te-ai uitat? Lasă fotbalul că-i prea greu pentru tine.După fiecare meci vorbești numai prostii.A fost penalty clar mă bolovanule pt. Iași.N-ai zis nimic de penalty-ul cfr-ului:))) Ăla n-a fost 11 metri, mare dreptate a avut Maftei...
  • 2015-8-08, 07:32
  • Scris de : Catalin Popa
Ma primiti si pe mine in gaura de sobolani din gruia? Cate mese primim pe zi?
  • 2015-8-08, 06:57
  • Scris de : Hopaaaa
Sobolanule...dar penaltyul dat franei cum a fost? Gratuit desigur. A picat ala ca secerat desi nu a fost atins.
  • 2015-8-08, 06:46
  • Scris de : Hmm
Cand ati castigat campionate din penalty pe final erau buni arbitrii? Hahaha;))
  • 2015-8-07, 23:27
  • Scris de : UnDoiTrei...Patru...
Spunea cu ceva zile in urma Maftei : Ar trebui să ia exemplu celor de la U Cluj. Aceia sunt suporteri adevăraţi! Dacă m-au afectat înjurăturile lor? Ce să mă afecteze 3 simpatizanţi?! Păi ăia sunt suporteri? In imaginile epocale de la inceputul meciului de la Iasi se putea vedea clar in transmisie ca erau 4 (patru). Deci Mafeti a gresit ! nu erau trei ! Ei erau de fapt 4 (patru...).
  • 2015-8-07, 23:25
  • Scris de : David
Mai exista " N" ??
  • 2015-8-07, 23:01
  • Scris de : A doua vine de la sine
Pana o obtii pe prima e mai greu...dupaia numa te joci..
  • 2015-8-07, 22:57
  • Scris de : 07
si batuti si f-tuti! inca vreo 2 din astea si the end! :)). Weekend placut :0
  • 2015-8-07, 22:54
  • Scris de : valc
Vand fular cu cfr. O rusine de echipa.
  • 2015-8-07, 22:41
  • Scris de : foarte bun arbitrajul
penalty si eliminare fara dubii..pozitie de ultim aparator situatie iminenta de a inscrie..nu stiu ce dracu comenteaza sobolanii dar boul de minca putea accidenta serios adversarul prin intrarea aia.. ce sa te astepti de la un club de macelari? muiesan,cacadu,preputz sau negrutz sau cum il cheama(ala cu crampoanele in coastele lui Arlauskis)sunt exemple elocvente
  • 2015-8-07, 22:40
  • Scris de : arpi
singura echipa din iasi...este poli iasi !!!:))) multumim iasiule ca ne faceti weekendul fericit !
  • 2015-8-07, 22:35
  • Scris de : O daa
Inceput perfect de weekend. De bucurie ma duc sa lovesc 2-3 beri.
  • 2015-8-07, 22:33
  • Scris de : gogu
Imi dau lame
  • 2015-8-07, 21:25
  • Scris de : Lulu
Penaltyy Gol gooll keferei de pula sa ne iei ;)))
  • 2015-8-07, 21:27
  • Scris de : Andrei
Taci gaine proasta, nu vezi ca te faci de ras pe aici. Din 1-0 imediat ai sa vezi 1-2 si ramai cu buza umflat. Prostovanul!
  • 2015-8-07, 21:32
  • Scris de : Lulu
Va dau sarmele vreo 4 boabe in seara asta;)))
  • 2015-8-07, 21:36
  • Scris de : Andrei
vezi sa nu primit voi vreo 3-4 boabe. Cine drace mai este si Iasi? O echipa care face naveta din Liga 2 in Liga 1 si invers an de an.
  • 2015-8-07, 21:54
  • Scris de : Hopaaaaa
Haha ca e 2-0 la pauza;)))) se pisha sarmele pe voi hahaha rau ati ajuns hai cu cu a treia boaba hahahaaa
  • 2015-8-07, 21:18
  • Scris de : Didi
Steaua 2 nu are valoare sa reziste la iasi.