Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Exclusiv Ce s-a decis în cazul INSOLVENŢEI lui CFR Cluj! Avocaţii ardelenilor: "NU e frumos ce s-a întâmplat în acest dosar. CFR poate intra în faliment!"

Avocat: "Nu e frumos ce s-a întâmplat!"
Jucătorii aşteaptă ieşirea clubului din insolvenţă. Foto: stiridesport.ro

CFR Cluj aşteaptă cu sufletul la gură ieşirea din insolvenţă în aceste zile! Miza este salvarea clubului de la faliment şi evitarea neparticipării pentru încă un sezon în cupele europene, în cazul în care echipa se va califica sportiv pe unul dintre locurile eligibile!

Curtea de Apel Cluj i-a audiat AZI (luni) pe avocaţii şi reprezentanţii echipei din Gruia în urma apelului depus de administratorul judiciar săptămâna trecută. Judecătorul sindic de la Tribunalul Comercial amânase din nou soluţia în cazul închiderii procedurii pentru luna iunie, dată care ar fi ruinat practic intenţiile "noului" investitor al celor de la CFR.

Unul dintre avocaţii ardelenilor a avut un discurs interesant în faţa judecătoarei Curţii de Apel: "Judecătorul sindic trebuia demult să închidă acest dosar. Nu este frumos ce s-a întâmplat în acest dosar :). E drept, dosarul este unul fierbinte, iar doamna judecător a evitat să se pronunţe, poate vrea să meargă în concediu. Avem un plan aprobat, confirmat şi imuabil. Toate creanţele au fost achitate! Cererile acestea au fost formulate cu rea credinţă pentru a pune presiune pe noul finanţator şi pentru a obţine nişte bani în plus (e vorba de jucătorul Voiculeţ, clubul FC Baia Mare şi alţii - n.r.)", a spus acesta.

Avocatul i-a reamintit judecătoreri că CFR Cluj ar putea intra în faliment!: "Dacă nu dispuneţi închiderea procedurii, atunci clubul CFR 1907 va intra în faliment. Dumneavoastră decideţi dacă CFR intră sau nu în faliment. Mai mult, CFR va pierde milioane şi nu va putea participa în cupele europene", a adăugat acesta.

Judecătoarea a dat termen de pronunţare 30 mai (marţi), CFR având şanse mari să iasă din insolvenţă în termenul dorit!

Comentarii
  • 2017-5-30, 03:15
  • Scris de : Ionci de pe migdalului
Ioi tulai duamne. Vine sepsi ia la noi suporteri magyar. O sa fim la faliment daca sepsi detroneaza la noi si o sa este ei echipa magyarorszag din erdely. Ioi pericol pazte la usa
  • 2017-5-29, 22:02
  • Scris de : Dan Manastur
Daca ies din insolventa "gruistii" mie o sa-mi vina sa ma spanzur. Haide-ti s-o facem impreuna (seppuku colectiv), noi manasturenii si (a)marastenii. Nu mai suport atatea umilinte.
  • 2017-5-30, 08:33
  • Scris de : luis
Cum spunea cineva,undeva,pentru seppuku,ai nevoie de curaj si onoare.Ma indoiesc ca,vajnicii luptatori cu pisoarele si lansatori de borduri au asa ceva.Trebuie sa-si caute alta solutie.De exemplu ,inecatul in propria saliva sau sperma.
  • 2017-5-30, 09:36
  • Scris de : Misu
:))
  • 2017-5-29, 21:58
  • Scris de : 2
pentru toti frUstratii va dau o veste rea: la curtea de apel CFR a castigat de fiecare data cand la tribunal au fost decizii impotriva ei ,asa ca roadetiüva unghiile CFR e ca si iesita din insolventa
  • 2017-5-29, 18:04
  • Scris de : Cipriotu
Uite asa mai au si fr"u"stratii motive sa-si pună la lucru neuronul obosit 😉. Hai CFR!!! Mâine suntem iesiti din insolventa!
  • 2017-5-29, 18:03
  • Scris de : boritu
gura mu i stilorpregativa de derbiul cu Penitenciarul GHERLa cu ghibolui nu comentati cfr ul ati avut numai investitori capcane si interlopi plus impresara mama te iubesc dar nu ca si pe Flrin Salam
  • 2017-5-29, 17:36
  • Scris de : Mai, ASSfanistilor...
De ce nu va vedeti de căruță voastra, hodorogita de plimbarile pe coclauri? P.S. Vedeti ca ultimele tomberoane, maturoaie si veste de G"u"NOIERI - din glorioasa epoca Walter-Ana-Maria Mop - toate inscriptionate "Mama te iubesc, dar nu ca pe U", sunt scoase la licitație. Iesiti cu banul ASSfanistilor!
  • 2017-5-29, 17:08
  • Scris de : Sepsi si CFR hajra elore
Fratii in veci vor fi frati. La meciurile directe stam impreuna si cantam imnul tarii noastre magyarorszag
  • 2017-5-29, 17:13
  • Scris de : LORI KKWC
Si in pauza ne-o dam la ochiul maro
  • 2017-5-29, 20:19
  • Scris de : gaUra maro
Sa vedeti ce v-o trageti voi cat de repede....frUstratilor !
  • 2017-5-29, 16:19
  • Scris de : Sebi
Hotiile astora de la cefereu cu patronul arpy camuflat in ceva anonim sarac zis bagacean o sa iasa la iveala. Nu le dau mai mult de 2 ani pana la faliment.
  • 2017-5-29, 20:21
  • Scris de : hopa
in 2 ani CFR o sa aibe minim 2 trofee !!!
  • 2017-5-29, 15:33
  • Scris de : Arpad Ferenc
Nu ma faceti sa vin din Cipru sa rezolv treburile!
  • 2017-5-29, 15:10
  • Scris de : Nu e frumos ce s-a întâmplat in acest dosar?
Dar ce s-a întâmplat înainte de acest dosar e frumos domnule avocat? KVSC a intrat in insolventa cu datorii de 20 milioane de euro și acum vrea sa iasă repede, repede plătind doar vreo 4 ca dacă nu, vezi doamne, pierde niște ipotetice milioane de euro... dar statul și ceilalți jucatori, furnizori la care nu li s-au plătit milioanele de euro muncite? Adică vreti liber la câștigat alte milioane de euro, prin fentarea altor fraieri ?
  • 2017-5-29, 15:19
  • Scris de : Cfr victorie
Daca am furat cupe campionate de ce sa nu furam si statul sau angajatii. Daca nu furi nu castigi e deviza noastra. In viitor scopul nostru e sa mai dam un tun...ca champions league nu mai visam...sunt 3-4 tururi preliminare. Mai dam un tunuletz cu ceva bani de la digi mai vindem un jucator doi si bagam insolventa din nou
  • 2017-5-29, 14:29
  • Scris de : franar=hot
cum va mai rabda pamantul sobolanilor! dupa ce-ati intrat in cardasie cu hotii din Bucuresti (frf+liga), v-ati tras titluri false, platind arbitrii si spagi catre Sandu@co, ati facut bani care apoi au fost drenati prin offshoruri, ati inselat o gramada de firme, jucatori, antrenori, ati fraudat statul, ati intrat in smecherii cu drepturile TV si liga, ati cotizat la partide politice si la Ponta, v-ati falsificat istoria....si acum va trebuie dreptate!!! Nu scapati gunoaielor!
  • 2017-5-29, 20:22
  • Scris de : misu
Ce ai tras ...breee ?!
  • 2017-5-29, 14:25
  • Scris de : Jinu
Duc cerseste avocatul ala...nu am vazut asa ceva...cred ca judecatoarea e amanta lui. Cum ii zice el aveti grija domnita ca decizia dvs baga sau nu kvscul in faliment. Si aia o tacut ca muta?
  • 2017-5-29, 14:38
  • Scris de : Donner
Au bagat judecatorii on faliment cluburi ca glasgow rangers....nu pe neica nimeni gruia1907strazi. Dar acolo nu prea e cu mita.
  • 2017-5-29, 14:12
  • Scris de : Ati luat teapa. Metoda insolventa
Voiculet si altii o fugit degeaba pe teren. Talharul arpy la rezolvat. Ramane cu ochii in soare. Oameni cu caracter, ardeleni nu hoti ca aia din sud :))
  • 2017-5-29, 15:01
  • Scris de : paul pop
Slab bai, daca ziceai de Piccolo, platit intre timp, mai intelegeam, dar sa amintesti de Voiculet sau Ganea, care-i si dinamovist
  • 2017-5-29, 15:39
  • Scris de : Mda
Pai eu daca fac un contract de munca cu tine pe 6 luni pe salariu de 2000 lei si ma tot amani...si in luna 6 omi zici ca ai intrat in insolventa ca asa e legea si imi mai dai nimic...si apoi observ ca au aparut bani la club ceva patron nou care arunca cu banii....nu e normal sa imi cer banii pt care am facut contractul? Dar hotii de la cfr fac tot ce pot sa nu mai plateasca un ban sa dea tepe
  • 2017-5-30, 08:46
  • Scris de : paul pop
Da exact asa functioneaza legea, am patit pe pielea mea cu celebra si nervoasa firma top ceramica, cu patroni italieni, langa gara. Am avut contract de proiectare de 12000 euro pt un bloc p+4 , am primit 1200 euro la masa credala. am vrut mai mult si nu s-a putut, mai ales ca predasem proiectul in termen. ceeace a fost mai nasol a fost ca au ramas neplatiti colaboratori externi, proiectanti instalatii, care au luat de la mine toti 1200 euro. munca de-a moaca.
  • 2017-5-29, 20:25
  • Scris de : adi
Fraiere bani s-au cerut de catre toti si s-au achitat , a fost un tabel de crerditori care s-a achitat in totalitate ! Voi sunteti niste trepadUsi de 2 bani, ce sa mai vorbim de lege...!
  • 2017-5-29, 13:58
  • Scris de : paul pop
o prezentare reala a faptelor. https://www.clujust.ro/raportul-de-inchidere-procedurii-de-reorganizare-cfr-1907-urmeaza-decizia-la-curtea-de-apel/ Iar pentru cretinul de serviciu, nu am falimentat nici o firma, nu am furat din nici un vestiat iar tu esti un tampity cu spume. Si asta este axiomatic.
  • 2017-5-29, 14:07
  • Scris de : Hotii
Hoti ati foat hoti ati ramas. Cautati chichite prin lege virgule sa nu platiti munca prestata de fostii jucatori. Platiti ce vreti doar.
  • 2017-5-29, 15:03
  • Scris de : paul pop
imi pare ca simt ca iti pare rau, pacat tembelule, iar despre jucatori au luat 10 %, multi de atat au si jucat. Nu am inteles niciodat de ce un jucator foarte slab trebuie sa fie infinit mai bine decat un om cu universitate.........si toata lumea ii oripilata cum de Ganea nu este platit.
  • 2017-5-29, 15:09
  • Scris de : @cretinel
tare ingust esti pop! pai nu voi i-ati facut contract? nu voi i l-ati negociat?
  • 2017-5-29, 15:31
  • Scris de : paul pop
Contractul era sa joace, sa produca, cand juca ganea ala era dezastru asaceva ca ala nu am vazut si ala avea 10.000 euro pe luna, voiclet idem. Pai in ce lume traim........plus ca la maftei au platit si spitalizarea........, in lumea reala nu proci nu mananci, la fotbal nu se aplica, voiculet ii cea mai bine platita mama din romanica, schimba astia legea din cauza lui, ca a sarit calul si loveste in altii..............
  • 2017-5-29, 13:53
  • Scris de : Lori KVSC
La anul titlul de echipa ungurilor din ardeal ne va fi luat de sepsi sf gh. Eu zic sa facem o fratie cu ei
  • 2017-5-29, 13:23
  • Scris de : vali
Prima mare problema e ca reprezentam o amenintare pentru fotbalul din capitala si a doua ca trebuie sa asteptam ca ACSFAN-ul sa ajunga in liga 1.
  • 2017-5-29, 12:52
  • Scris de : Hopaa
Platiti datoriile kurvelor. Avocatii zic multe apara pe cine da banul. Si pe un pedofil il prezinta ca cel mai corect si educat om. Sa vedem ce zice judecatorul.
  • 2017-5-29, 12:46
  • Scris de : Lore
Ii baga in faliment dupa lege. Daca a luat mita ii rezolva
  • 2017-5-29, 12:14
  • Scris de : corect ar fi ca echipa asta de infractori sa dispara in negura istoriei
alaturi de becali si fcsb-ul lui, clubul infiintat de pazskany, pe aceleasi principii, ar trebui sa dispara pentru totdeauna. Acesti infractori, au contribuit prin practicile lor necurate, favorizate de sistemul corupt, la decaderea totala a fotbalului si au ucis spiritul acestui joc in Romania. Nu sunt singurii, dar alaturi de Dragomir, de Sandu, au fost/sunt cele mai nocive personaje din fotbalul romanesc.
  • 2017-5-29, 12:32
  • Scris de : Dem bolo
Ar fi bine sa sugi tu p..a !
  • 2017-5-29, 12:20
  • Scris de : misu
Te mai suporti...!!!!????