Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Sport alert Se reaprinde rivalitatea Steaua - CFR Cluj! Duckadam îi acuză pe clujeni după arbitrajul lui Kovacs. N'Doye, desfiinţat: "E un măscărici parvenit cu belciug în nas"

Se reaprinde rivalitatea Steaua - CFR!
Foto> Daniel Rus

Preşedintele de onoare al Stelei, Helmuth Duckadam, a avut o ieşire virulentă după meciul pierdut la Tg. Mureş. Oficialul Stelei a făcut legătura cu CFR Cluj când a analizat prestaţia arbitrului Istvan Kovacs. Eroul de la Sevilla nu l-a iertat nici pe Ousmane NDoye. "Acest măscărici parvenit să-şi vadă dracului de treaba lui", a spus Duckadam la Dolce Sport.

Despre Kovacs...

"Nu-i mai spun nici măcar arbitru. Nu vreau să-l jignesc, ca să nu aveţi probleme cu CNA-ul. Din partea mea, pot să-l fac și nesimțit fără probleme. A decimat o echipă. Şi vorbim de o echipă care încearcă să reprezinte fotbalul românesc cu cinste în Europa. Situație mai clară decât lovitura lui Mureșan nu există pe fața pământului. Ndoye nici măcar nu încearcă să-l evite pe Keşeru. Faza cu Tănase e de râsul lumii. Nu-mi venea să cred, cât poţi să fii de nesimţit? Se vede că acest om n-a jucat fotbal ca să-și dea seama că își bate joc de munca unor fotbaliști"

Despre Burleanu...

"Cu Târgu Mureș nu s-a greșit. A fost rea-voință. Dacă acest arbitru va mai arbitra în curând, le cer demisia tuturor celor de la Federație în frunte cu Răzvan Burleanu"

Despre CFR Cluj...

"Târgu Mureș nu are nicio vină. Şi îmi pare rău că Pustai n-a rămas la declaraţia oferită într-o primă fază, când a zis că nu comentează arbitrajul. După aceea a devenit penibil. Sunt alte jocuri. Se pare că încă sunt echipe foarte puternice, chiar dacă nu mai sunt conduse de cine le-a condus până acum un an de zile. Mă refer la o echipă care a fost în mai multe rânduri campioană şi felicitări pentru ce au realizat. Steaua are o echipă prea puternică, chiar dacă ieri am fost decimaţi. Steaua are o echipă mult prea puternică pentru ca cineva să-i poată sufla campionatul. Orice s-ar încerca, bunul simţ şi raţiunea vor triumfa. Nu poţi să-ţi baţi joc etapă de etapă de o echipă"

Despre N'Doye...

"Vreau să fac o remarcă la acest măscărici parvenit de N'Doye. Pe lângă faptul că a avut nesimţirea să nici nu încerce să-şi ferească un coleg de-al lui fotbalist, mai are tupeul după meci să ceară respect şi să facă mişto de un club de talia Stelei. Acest parvenit cu belciug în nas şi în urechi, şi pe unde dracu le mai are, să-și vadă dracului de treaba lui. Văd că sare mereu la bătaie. N-a sărit la bătaie cu cine trebuie până acum. Poate că într-o zi vom discuta între patru ochi"

N'Doye e regele comediei din Liga I: "M-am săturat să bat Steaua! Cu Steaua e meci ușor, mă! Mai greu e cu Ceahlăul"

 

Comentarii
  • 2014-10-27, 20:28
  • Scris de : piteaviteazul
Daca il lasa Jiji,asta moare de foame….Ce pacat ca si-a pierdut mintile,amaritul ! Il inteleg ca isi arata si el utilitatea la Steaua,poate prinde o prima de la stina…! Penibilul a devanit vocal !!!
  • 2014-10-27, 20:28
  • Scris de : piteaviteazul
Daca il lasa Jiji,asta moare de foame….Ce pacat ca si-a pierdut mintile,amaritul ! Il inteleg ca isi arata si el utilitatea la Steaua,poate prinde o prima de la stina…! Penibilul a devanit vocal !!!
  • 2014-10-27, 20:28
  • Scris de : piteaviteazul
Daca il lasa Jiji,asta moare de foame….Ce pacat ca si-a pierdut mintile,amaritul ! Il inteleg ca isi arata si el utilitatea la Steaua,poate prinde o prima de la stina…! Penibilul a devanit vocal !!!
  • 2014-10-27, 20:28
  • Scris de : piteaviteazul
Daca il lasa Jiji,asta moare de foame….Ce pacat ca si-a pierdut mintile,amaritul ! Il inteleg ca isi arata si el utilitatea la Steaua,poate prinde o prima de la stina…! Penibilul a devanit vocal !!!
  • 2014-10-27, 20:28
  • Scris de : piteaviteazul
Daca il lasa Jiji,asta moare de foame….Ce pacat ca si-a pierdut mintile,amaritul ! Il inteleg ca isi arata si el utilitatea la Steaua,poate prinde o prima de la stina…! Penibilul a devanit vocal !!!
  • 2014-10-27, 20:28
  • Scris de : piteaviteazul
Daca il lasa Jiji,asta moare de foame….Ce pacat ca si-a pierdut mintile,amaritul ! Il inteleg ca isi arata si el utilitatea la Steaua,poate prinde o prima de la stina…! Penibilul a devanit vocal !!!
  • 2014-10-27, 20:28
  • Scris de : piteaviteazul
Daca il lasa Jiji,asta moare de foame….Ce pacat ca si-a pierdut mintile,amaritul ! Il inteleg ca isi arata si el utilitatea la Steaua,poate prinde o prima de la stina…! Penibilul a devanit vocal !!!
  • 2014-10-27, 20:28
  • Scris de : piteaviteazul
Daca il lasa Jiji,asta moare de foame….Ce pacat ca si-a pierdut mintile,amaritul ! Il inteleg ca isi arata si el utilitatea la Steaua,poate prinde o prima de la stina…! Penibilul a devanit vocal !!!
  • 2014-10-27, 20:28
  • Scris de : piteaviteazul
Daca il lasa Jiji,asta moare de foame….Ce pacat ca si-a pierdut mintile,amaritul ! Il inteleg ca isi arata si el utilitatea la Steaua,poate prinde o prima de la stina…! Penibilul a devanit vocal !!!
  • 2014-10-27, 20:28
  • Scris de : piteaviteazul
Daca il lasa Jiji,asta moare de foame….Ce pacat ca si-a pierdut mintile,amaritul ! Il inteleg ca isi arata si el utilitatea la Steaua,poate prinde o prima de la stina…! Penibilul a devanit vocal !!!
  • 2014-10-27, 20:28
  • Scris de : piteaviteazul
Daca il lasa Jiji,asta moare de foame….Ce pacat ca si-a pierdut mintile,amaritul ! Il inteleg ca isi arata si el utilitatea la Steaua,poate prinde o prima de la stina…! Penibilul a devanit vocal !!!
  • 2014-10-27, 20:28
  • Scris de : piteaviteazul
Daca il lasa Jiji,asta moare de foame….Ce pacat ca si-a pierdut mintile,amaritul ! Il inteleg ca isi arata si el utilitatea la Steaua,poate prinde o prima de la stina…! Penibilul a devanit vocal !!!
  • 2014-10-27, 20:28
  • Scris de : piteaviteazul
Daca il lasa Jiji,asta moare de foame….Ce pacat ca si-a pierdut mintile,amaritul ! Il inteleg ca isi arata si el utilitatea la Steaua,poate prinde o prima de la stina…! Penibilul a devanit vocal !!!
  • 2014-10-27, 20:28
  • Scris de : piteaviteazul
Daca il lasa Jiji,asta moare de foame….Ce pacat ca si-a pierdut mintile,amaritul ! Il inteleg ca isi arata si el utilitatea la Steaua,poate prinde o prima de la stina…! Penibilul a devanit vocal !!!
  • 2014-10-27, 20:28
  • Scris de : piteaviteazul
Daca il lasa Jiji,asta moare de foame….Ce pacat ca si-a pierdut mintile,amaritul ! Il inteleg ca isi arata si el utilitatea la Steaua,poate prinde o prima de la stina…! Penibilul a devanit vocal !!!
  • 2014-10-27, 20:28
  • Scris de : piteaviteazul
Daca il lasa Jiji,asta moare de foame….Ce pacat ca si-a pierdut mintile,amaritul ! Il inteleg ca isi arata si el utilitatea la Steaua,poate prinde o prima de la stina…! Penibilul a devanit vocal !!!
  • 2014-10-27, 20:28
  • Scris de : piteaviteazul
Daca il lasa Jiji,asta moare de foame….Ce pacat ca si-a pierdut mintile,amaritul ! Il inteleg ca isi arata si el utilitatea la Steaua,poate prinde o prima de la stina…! Penibilul a devanit vocal !!!
  • 2014-10-27, 20:28
  • Scris de : piteaviteazul
Daca il lasa Jiji,asta moare de foame….Ce pacat ca si-a pierdut mintile,amaritul ! Il inteleg ca isi arata si el utilitatea la Steaua,poate prinde o prima de la stina…! Penibilul a devanit vocal !!!
  • 2014-10-27, 20:28
  • Scris de : piteaviteazul
Daca il lasa Jiji,asta moare de foame….Ce pacat ca si-a pierdut mintile,amaritul ! Il inteleg ca isi arata si el utilitatea la Steaua,poate prinde o prima de la stina…! Penibilul a devanit vocal !!!
  • 2014-10-27, 20:28
  • Scris de : piteaviteazul
Daca il lasa Jiji,asta moare de foame….Ce pacat ca si-a pierdut mintile,amaritul ! Il inteleg ca isi arata si el utilitatea la Steaua,poate prinde o prima de la stina…! Penibilul a devanit vocal !!!
  • 2014-10-27, 20:28
  • Scris de : piteaviteazul
Daca il lasa Jiji,asta moare de foame….Ce pacat ca si-a pierdut mintile,amaritul ! Il inteleg ca isi arata si el utilitatea la Steaua,poate prinde o prima de la stina…! Penibilul a devanit vocal !!!
  • 2014-10-27, 20:28
  • Scris de : piteaviteazul
Daca il lasa Jiji,asta moare de foame….Ce pacat ca si-a pierdut mintile,amaritul ! Il inteleg ca isi arata si el utilitatea la Steaua,poate prinde o prima de la stina…! Penibilul a devanit vocal !!!
  • 2014-10-27, 20:28
  • Scris de : piteaviteazul
Daca il lasa Jiji,asta moare de foame….Ce pacat ca si-a pierdut mintile,amaritul ! Il inteleg ca isi arata si el utilitatea la Steaua,poate prinde o prima de la stina…! Penibilul a devanit vocal !!!
  • 2014-10-27, 20:28
  • Scris de : piteaviteazul
Daca il lasa Jiji,asta moare de foame….Ce pacat ca si-a pierdut mintile,amaritul ! Il inteleg ca isi arata si el utilitatea la Steaua,poate prinde o prima de la stina…! Penibilul a devanit vocal !!!
  • 2014-10-27, 20:28
  • Scris de : piteaviteazul
Daca il lasa Jiji,asta moare de foame….Ce pacat ca si-a pierdut mintile,amaritul ! Il inteleg ca isi arata si el utilitatea la Steaua,poate prinde o prima de la stina…! Penibilul a devanit vocal !!!
  • 2014-10-27, 20:28
  • Scris de : piteaviteazul
Daca il lasa Jiji,asta moare de foame….Ce pacat ca si-a pierdut mintile,amaritul ! Il inteleg ca isi arata si el utilitatea la Steaua,poate prinde o prima de la stina…! Penibilul a devanit vocal !!!
  • 2014-10-27, 20:28
  • Scris de : piteaviteazul
Daca il lasa Jiji,asta moare de foame….Ce pacat ca si-a pierdut mintile,amaritul ! Il inteleg ca isi arata si el utilitatea la Steaua,poate prinde o prima de la stina…! Penibilul a devanit vocal !!!
  • 2014-10-27, 20:28
  • Scris de : piteaviteazul
Daca il lasa Jiji,asta moare de foame….Ce pacat ca si-a pierdut mintile,amaritul ! Il inteleg ca isi arata si el utilitatea la Steaua,poate prinde o prima de la stina…! Penibilul a devanit vocal !!!
  • 2014-10-27, 20:28
  • Scris de : piteaviteazul
Daca il lasa Jiji,asta moare de foame….Ce pacat ca si-a pierdut mintile,amaritul ! Il inteleg ca isi arata si el utilitatea la Steaua,poate prinde o prima de la stina…! Penibilul a devanit vocal !!!
  • 2014-10-27, 20:28
  • Scris de : piteaviteazul
Daca il lasa Jiji,asta moare de foame….Ce pacat ca si-a pierdut mintile,amaritul ! Il inteleg ca isi arata si el utilitatea la Steaua,poate prinde o prima de la stina…! Penibilul a devanit vocal !!!
  • 2014-10-27, 20:28
  • Scris de : piteaviteazul
Daca il lasa Jiji,asta moare de foame….Ce pacat ca si-a pierdut mintile,amaritul ! Il inteleg ca isi arata si el utilitatea la Steaua,poate prinde o prima de la stina…! Penibilul a devanit vocal !!!
  • 2014-10-27, 18:43
  • Scris de : Arrow
Nu este prima data cand afirm ca Istvan Kovacs este omul CFR-ului. Dragilor luati un pic si google-liti in cate meciuri scandaloase este implicat acest arbitru. Sau o sugestie pentru stiridesport.ro. Faceti voi o statistica cu meciurile dubioase arbitrate de el. Nu de alta, dar cititorii uita repede.
  • 2014-10-27, 18:23
  • Scris de : vali
"Orice s-ar încerca, bunul simţ şi raţiunea vor triumfa" - declaratie de pus in rama, mai ales ca vine de la un club cu traditie in hotii, cu patron si manager arestati si multe altele. Nu ma asteptam ca Duckadam sa fie asa sarac cu duhul, dar "prostia-i de la Dumnezeu si se iarta".
  • 2014-10-27, 18:00
  • Scris de : hmm
au castigat titluri doar din penalty dupa meciuri de poveste si reveniri de la 0-2 la pauza
  • 2014-10-27, 17:58
  • Scris de : hmm
acest cfr a adus doar rusine orasului. e asociat cu blaturile si maghiarismul.
  • 2014-10-28, 09:56
  • Scris de : Stefan
Cind ,,a adus doar rusine orasului'???? Cind a facut 10 puncte in C.L., cind a batut Manchester United, AS Roma sau Basel la ei acasa? Nu cumva o alta echipa, mai exact suporterii lor prin comportamentul lor primitiv(lovirea unui jandarm cu piatra din bordura, etc) aduc doar rusine orasului????
  • 2014-10-27, 17:24
  • Scris de : TEN POINTS
Mi-am pierdut si ultima farama de respect pentru marele portar. Nu esti decat un lingecur la poarta alba....
  • 2014-10-27, 16:55
  • Scris de : misu
Penibil: Orice se intampla in politica =Basescu e de vina; Orice se intampla in fotbal=CFR-ul e de vina !!!!Penibililor !!!!!!!!
  • 2014-10-27, 16:17
  • Scris de : UCluj
Cfr rusinea Clujului
  • 2014-10-27, 16:46
  • Scris de : bococi
Clujul sunteti voi. Doi suporteri in ghencea si 200 pe lighean arena :-)))
  • 2014-10-27, 16:25
  • Scris de : Yo
Zice un fr"u"strat :))
  • 2014-10-27, 16:14
  • Scris de : Ely
E oaie nu ai ce face
  • 2014-10-27, 15:42
  • Scris de : bra
SA SE STIE...ORICE INFRANGERE A LUI FCSBLAT E VINA CFR-ULUI..CLAR?
  • 2014-10-27, 15:20
  • Scris de : misu
Muresan la butoane