Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Foto VIDEO. Lucian Goian, primul antrenament cu CFR Cluj! 22 de jucători, prezenţi la reunirea "vişiniilor", care vor pleca în cantonament în Italia!

VIDEO. Goian, prezent la reunire cu CFR!
Feroviarii clujeni s-au reunit luni la baza Transilvania. Foto: stiridesport.ro

Lotul echipei CFR Cluj s-a reunit luni la Baza Sportivă "Transilvania", unde au participat 22 de jucători. La reunirea "vişiniilor" s-a prezentat şi preşedintele Iuliu Mureşan, care a venit însoţit de ultima achiziţie, Lucian Goian. Fundaşul de 32 de ani vine din postura de jucător liber şi va semna un contract cu echipa din Gruia.

Noutăţile clujenilor sunt portarul Traian Marc (Dinamo), portughezii Dani Coelho, Vitor Bruno (ambii de la Peanfiel), dar şi mijlocaşul Neluţ Roşu (FC Botoaşni). De la antrenamentul de azi au lipsit însă piesele de bază, Camora, Muniru, dar şi tinerii Păun şi Veres, învoiţi. Ultimii doi vor juca cu România Under 21, marţi la Tg. Mureş, cu selecţionata Armeniei în premilinariile campionatului european.

CFR Cluj va pleca marţea viitoare (23 iunie) într-un cantonamet de 10 zile lângă Torino. Ferovarii vor disputa 4 jocuri amicale, undul dintre adversari fiind FC Lugano din Elveţia.

 
Reunire CFR Cluj 15 iunie 2015

Lucian Goian, primul antrenament cu CFR CLUJ! 22 de jucători, prezenţi la reunirea "vişiniilor", care vor pleca în cantonament în Italia! http://bit.ly/1QyhfoJ #cluj

Posted by StiriDeSport.ro on Monday, June 15, 2015

-----------------------------

Lotul prezent la renunire:

Portari: Mincă, Marc, Vâtcă, Began

Fundaşi: Larie, L. Goian, Tânc, Ene, Jakolis, Dani Coelho, Răzvan Pop,

Mijlocaşi: Petrucci, Neluţ Roşu, Vitor Bruno, Pintea, Ţârlea, Cubleşan, Kereki (de la echipa a doua)

Atacanţi: Negruţ, Bruno Guima, Carter

ABSENŢI: Camora, Muniru, Gregory Tade, Tiago Lopes, Jazvic, Veres şi Păun (ambii selecţionaţi la România Under 21)

PLECĂRI: Ciprian Deac (Akobe), Dore, Chanturia, Carp

 

 



Comentarii
  • 2015-6-16, 09:22
  • Scris de : Tudor
mulțumesc CFR că ai redat demnitatea fotbalului românesc după ce ai luat titluri, cupe și super-cupe de sub nasul Bucureștiului interlop !
  • 2015-6-15, 23:22
  • Scris de : Cristian
luciane te-a adus anda banu in deal? ti-a plecat partenerul deac ,sau ai pus ochiul pe altul.....
  • 2015-6-15, 18:28
  • Scris de : claudiu
Dragi jurnalisti de la stiridesport, am aflat ca CFR pleaca in cantonament in Italia. Eu as dori sa aflu vesti si despre o alta echipa din Cluj, una care pana recent juca pe Stadionul Consiliului Judetean, pe langa Somes. Ce se-ntampla cu respectiva? Astazi, am auzit pe Eroilor ca, din lipsa de fonduri si din dragoste fata de suporteri, se va "cantona" la Ploscos. Din doua motive: cazarea va fi gratuita (intr-o fosta ferma zootehnica, care are apa la "valau"), iar "pinguinii" (cel putin 5000 la numar)v-or putea lua un mijloc de transport al CFR, ca sa-i insoteasca la antranamente.
  • 2015-6-17, 00:46
  • Scris de : ai rabdare pizdo. la cate datorii aveti nu va prinde revelionu nici pe voi
.
  • 2015-6-15, 19:21
  • Scris de : luis
Caludiu,hai sa nu fim si noi ca si ei.Sa-i lasam in pace,in durerea lor.Nu are rost sa-i ironizam,fiindca atunci nici noi nu suntem mai buni ca si ei.Inteleg de ce,la cate atacuri marsave ,urate,batjocoritoare au avut la adresa echipei noastre poate o parte dintre suporterii nationalist sovini ar merita umiliti,DAR,sunt si baieti de treaba acolo,ca nu se vad din cauza maimutelor,asta este o alta poveste.
  • 2015-6-16, 21:33
  • Scris de : ?
Prietene maimuțe și sovini aveți și voi destui dacă e să fim corecți și asta ar fi tot o altă poveste, din păcate astia nu vor disparea niciodată.
  • 2015-6-15, 19:57
  • Scris de : claudiu
Si eu sunt pentru moderatie. Dupa cum s-a putut vedea, am ignorat "urarile" ce mi-au fost adresate. Intrebarea este de ce nu vin pe aici si u-isti decenti?
  • 2015-6-16, 21:26
  • Scris de : ?
Răspunsul este foarte simplu: u-istii ,,decenți" își văd de treaba lor și nu postează tâmpenii la articolele despre Cfr.Dar citindu-ti comentariile pot să-ti spun că nu ești tu în măsura să vorbești despre decentă și moderație.
  • 2015-6-15, 22:22
  • Scris de : Asociatia Sepcilor Rosii
@claudiu tin sa iti aduc la cunostinta ca in galerie la 'U' face parte o fractiune 'Fazione Academica' unde sunt inscrisi doar studenti de la medicina de la UBB si de la Politehnica si la noi in ASR fac parte medici,ingineri,profesori si studentii care fac facultatile in cluj niciodata nu vin la voi in Gruia prefera sa vina la meciurile noastre in liga a 2-a sau in orice liga vom juca ca voi vati murdarit cu sange unguresc,vine meciul cu Ungaria la voi majoritatea tin cu bosgorii din budapestra si 5% cu Romania
  • 2015-6-16, 15:13
  • Scris de : luis
@Asociatia Sepcilor Rosii,tu esti un jeg xenofob,nationalist sovin.Tu ai numai bozgori in cap.Du-te si te spanzura.Toata lumea tine cu ce echipa vrea,nu poti tu sa spui cuiva cu cine sa tina.Dar de la un retardat sovin ca tine nu am la ce sa ma astept.Din pacate majoritatea u-istilor sunt ca tine.Asa ca sa nu imi vi mie cu intelectualii care merg sa faca galerie pe stadionul inchiriat,cu chiria neplatita.Vezi ca si eu pot sa raspund in maniera ta.
  • 2015-6-16, 00:14
  • Scris de : 2
sa-ti f-u-t tot neamul de pontalau in gura cu s-p-e-rm-a de bozgor ,sa-ti dam la asociatie tampitule
  • 2015-6-15, 22:51
  • Scris de : claudiu
Eu, ca roman, pot sa tin si cu CFR si cu Romania? Ce-ti spune mintiuta ta? Am acest drept? P.S. Dupa cum scriu, aici cel putin, suporteri de-ai lui U - care spun ca sunt studenti - cei mai multi comentatori "franari" sunt eseisti si stilisti literari.
  • 2015-6-15, 23:20
  • Scris de : Numai U
tu ca mancator de shaorma ,si suporter de rezultat cred ca ar fi bine sa taci ca te faci de ras .cand ati putut demonstra cu adevarat ,ca nu sunteti doar niste personaje incolore si inodore de la 7 strazi ati fost doar 106 .....
  • 2015-6-15, 18:41
  • Scris de : Peluza Sepcilor Rosii
@claudiu eu zic sa iti vezi de echipa voastra de cacat din Gruia care pana ce nu le-a dat TAS-ul cele 24 de puncte inapoi era gol cocina din Gruia si dupa ce va dat punctele ati uplut stadionul aici se vede ca sunteti suporteri de rezultat nu ca cei de la Universitatea care a umplut peluza pe National Arena si galeria stelei nici nu sa auzit.Hai sa iti spun ceva pe la toate terasele unde am oprit in drumul spre Bucuresti ne-o aplaudat lumea nu ne-o injurat cum au facut la adresa voastra ca oamenii sau saturat la cate blaturi ati facut ca sa castigati cele 8 trofee si pinguin ii mata care te-o fatat ca o facut o mare greseala cand ti-o dat viata
  • 2015-6-15, 20:12
  • Scris de : Andrei
@Peluza Sepcilor Rosii, daca tot vb de baturi hai sa te vad.... vreau sa imi demostrezi ce blaturii, dobitocule. Hai sa imi spui un blat lui cfr care imi poti arata... unde sa dat bani, unde sau luat bani, ce arbitrii sau platit..... dovezi amice nu vorbe... Asa pot sa spun ca si bara a facut blat cu Juventus :))))
  • 2015-6-16, 20:50
  • Scris de : :)))))
N-ai cum să fii altul decât andrei leonard muiesan,neobositul analfabet :))))du-te ba bomba cu ceas la școală poate mai ai o șansă,idiotule.
  • 2015-6-15, 22:14
  • Scris de : Peluza Sepcilor Rosii
@Andrei blatul cand ati castigat ultimul titlu pe Cluj Arena cand prostu de Cristea vede rosu cand 'U' conducea cu 2-0 si arbitrul strain a dat un penalty inexistent la kapetanos si sa nu imi spui ca a fost penalty ca si Stefan Gadola a recunoscut ca nu prea a fost penalty ca il cunosc pe Gadola ca eu sunt coleg cu nevastasa la facultatea unde ii si ea lector
  • 2015-6-16, 14:25
  • Scris de : chompin
blaturi sunt in capul unor cretini :) ca oieru o adus banii pentru U nu comentati, spurcaciuni sovine ce sunteti :) U a ajuns o remorca a miticilor si politrucilor, condusa de un urmarit penal international; in trecut, U era echipa studentilor clujeni iar CFR era echipa muncitorilor, indiferent ca erau studenti romani sau maghiari, indiferent ca erau muncitori romani sau maghiari; ca si clujeni, indiferent de echipa favorita, ar trebui sa fim mandri de rezultatele CFR-ului si sa ne dorim si pentru U rezultate asemanatoare, nu sa semanam ura, asa cum vor miticii; voi nu vedeti ca din 12 echipe ramase in liga 1, 10 sunt din Regat si 2 din Ardeal? din cele 6 picate, 3 sunt din Ardeal?
  • 2015-6-16, 00:19
  • Scris de : 2
ma f-u-t-ut-u-le daca noi suntem blatisti atunci voi suntei si mai rau : tradatori , v-ati vandut pentru doua parale :))
  • 2015-6-15, 22:45
  • Scris de : claudiu
Amice, "peluzar", daca si mataluta esti lector - iau in considerare "arta" gramaticala in care te exprimi - atunci sistemul educational din Romania este la pamant. Sper sa nu fie asa (sa nu fii lector).
  • 2015-6-15, 20:06
  • Scris de : Andrei
@PELUZA SEPCILOR ROSII: ANIMALULE, NU SUPORTARI JOACA FOTBAL PE TEREN, CI FOTBALISTI, ACOLO UNDE VOI SUNTETI 0. Ne pisam pe totii suportarii vostrii ca si asa nu suportarii fac o echipa.Va mandriti si voi cu ceva care in fotbalul de astazi nici nu prea mai conteaza, mai ales daca nu este performanta.
  • 2015-6-16, 20:57
  • Scris de : :)))
Analfabetule tu nu te poți pisa decât pe tine și ne scutești pe noi de un efort
  • 2015-6-15, 19:23
  • Scris de : luis
CEEa ce ai uitat sa mentionezi despre "frumoasa galerie"este ca aproape 40 au fost arestati pentru diferite porcarii,printre care si droguri.Na cand ii veti elimina pe astia din randul vostru,poti sa spui ca sunteti respectati,pana atunci multora le este sila de acea galerie,si din cauza lor nu mai merg la meciuri.
  • 2015-6-15, 19:01
  • Scris de : claudiu
@peluzarule, nu stiu de ce trebuie sa te superi si sa reversi imprecatii. Eu am pus o intrebare. Acesta este un jurnal de sport si ar fi etic sa informeze despre toate echipele Clujului. Fie ca unele sunt, in cantonament, langa Torino sau langa Cluj (Ploscos). Altfel, salutari de bine, pinguinule!
  • 2015-6-15, 15:08
  • Scris de : paul_pop
Pai ce sa zic, pe portughezi nu ii stiu, sper ca Tony sa fi avut ochi, dar despre romani, numai ciuruchuri si expirati , pai asta este cfr, am ajuns sa speram ca ASA este in stare sa faca fata stelei, suntem penibili, vrem transferuri.......... Despre Arpico, penibil individ si mincinos, mai acum un an iesea la televizor si grohaia ca el nu are nimic cu drepturile TV, singurul care a votat voios sa se taie din bani a fost Muri, alt penibil, denumit de unii scroful, groful si cu scroful au mancat pulo c u l
  • 2015-6-15, 14:50
  • Scris de : Ce sa zic
Nu intereseaza pe nimeni titlul sau cupele europene...in insolventa nu ai drept de participare.
  • 2015-6-15, 14:30
  • Scris de : Dinu
Frumos la Baza sportiva Transilvania. Se continua in Italia. Bravo, sunt bani inseamna!
  • 2015-6-15, 14:29
  • Scris de : R
Echipa beton! Ne batem la titlu anul asta!
  • 2015-6-15, 14:37
  • Scris de : xxxx
:)))))))))))))))))))))))))))) buna gluma ! Nu va bateti si la CL cumva?
  • 2015-6-15, 14:13
  • Scris de : prima retrogradata se stie daca nu se desfiinteaza
.
  • 2015-6-15, 16:26
  • Scris de : Prima retrogradată e în B deja:))
.
  • 2015-6-15, 13:58
  • Scris de : misu
Catalin Carp ?
  • 2015-6-15, 13:49
  • Scris de : chitz chitz
Lucicaaaaa, nu uita de ultrasi!!!!!