Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Update Grevă la CFR Cluj! Decizia luată astăzi de jucătorii lui Miriuță

Grevă înăbușită la CFR Cluj!

UPDATE Jucătorii lui Miriuţă sunt nemulţumiţi de faptul că nu şi-au mai încasat salariile de câteva luni. Aceştia au refuzat să se antreneze marţi şi miercuri. Azi, lucrurile au revenit la normal. Antrenorul i-a convins pe elevii săi să renunţe pentru moment la protest, pentru a nu pune în pericol meciul cu Dinamo. "Mai trageţi puţin de voi, nu rezolvaţi nimic dacă nu vă antrenaţi. Arătaţi sâmbătă cu Dinamo, încă o dată, că sunteţi băieţi de caracter", le-ar fi spus antrenorul. Şedinţa de pregătire, care a avut loc la baza CUG, a decurs normal. CFR Cluj - Dinamo se joacă sâmbătă, 18 octombrie, în Gruia, de la ora 21:00.

......................................................................................................................................

CFR Cluj e în derivă! Lucrurile au scăpat de tot de sub control la clubul care a câştigat de trei ori campionatul în ultimii ani! Nemulţumirile sunt legate de faptul că există restanţe salariale, la unii jucători, de aproape 4-5 luni! Din partea conducerii a venit doar rugămintea de a accepta amânarea plăţilor. Nici măcar în momentul în care clujenii au ajuns pe locul doi în campionat, la egalitate de puncte cu Steaua, nu s-au virat bani în contul jucătorilor. Miriuţă şi staff-ul său tehnic se află în aceeaşi situaţie. 

Au refuzat ultimele două antrenamente!

Antrenorul e neputincios şi nu mai ştie ce să facă pentru a-şi motiva jucătorii. Ultimele două zile au fost cumplite. Fotbaliştii din Gruia au refuzat să se antreneze. Marţi şi miercuri s-a jucat tenis cu piciorul, în locul obişnuitelor şedinţe de pregătire. Reprezentanţii vestiarului, Rada şi Tade, au discutat cu preşedintele Iuliu Mureşan, însă n-au primit garanţii că lucrurile se vor rezolva.

Se gândesc să-şi depună memorii!

Mai mulţi oameni importanţi din lotul lui Miriuţă se gândesc să-şi depună memorii pentru a deveni jucători liberi de contract. CFR Cluj joacă împotriva lui Dinamo, sâmbătă, 18 octombrie. Rămâne de văzut dacă fotbaliştii lui Miriuţă vor recurge la o formă de protest la meciul împotriva câinilor roşii. 

În week-end-ul trecut, golgheterul Gregory Tade a refuzat să facă deplasarea la Baia Mare pentru amicalul câştigat de feroviari cu 3-0. Atacantul francez i-a explicat antrenorului că nu mai poate accepta să joace fără să fie plătit!

Comentarii
  • 2014-10-16, 13:27
  • Scris de : ucluj
unu mai prost ca tine greu gasesti. bine ca se desfiinteaza chefr si scapam si de tine sobolan scarbos. cluj napoca e universitatea
  • 2014-10-16, 15:08
  • Scris de : nume
Asa, si?
  • 2014-10-16, 13:07
  • Scris de : paul pop prostu clujului
walter a achitat toate datoriile catre cluj arena.. voi sunteti dati in judecata de caile ferate ca nu prezentati contabilitatea la stadion iar chiria de 5000 de euro lunar nu ati achitat-o de cativa ani
  • 2014-10-16, 18:37
  • Scris de : esti prost
daca chiar te intereseaza CFR nu plateste chirie ci impozit pe stadion (impozit platesc cei care detin un imobil), iar impozitul este un mil. euro pe an. voi dati doar cinci mii pe meci iar walter se plange ca nu-l ajuta orasul, jalnic
  • 2014-10-16, 12:38
  • Scris de : cheferist
i o prostit muiesan. oricum bani nu sunt. nu cred ca terminam turul
  • 2014-10-16, 10:31
  • Scris de : 1u
Mi-e skrba d tatz handikpatzii kre vor neaparat sa vada o echipa, kre mere bine sh spre deosebire d altzii aflatz n faliment, lupta singura q tata mafia din fotbal sh e acolo sus! Rushane!
  • 2014-10-16, 10:45
  • Scris de : ac/dc
ce?
  • 2014-10-16, 13:02
  • Scris de : 1u
Qm c? Mooye!
  • 2014-10-16, 13:36
  • Scris de : ac/dc
Asa sunteti toti sau tu esti mandria "peluzei" visinie? :)))))
  • 2014-10-16, 13:35
  • Scris de : ac/dc
Asa sunteti toti sau tu esti mandria "peluzei" visinie? :)))))
  • 2014-10-16, 08:43
  • Scris de : misu
u-istilor treziti-va , este dimineata, visul frumos s-a terminat !!!!
  • 2014-10-16, 07:44
  • Scris de : yesss
no ase da. dupa ce am citit stirea asta m am incarcat pozitiv. altfel ma duc la lucru.
  • 2014-10-15, 21:24
  • Scris de : ceferrr
Stimati ziaristi! In loc sa scrieti diferite protii,mai bine stringeti gunoaiele in jurul vostru!
  • 2014-10-15, 22:40
  • Scris de : am scapat de sobolani
ceferrr, stai calm...va desfintati! ha ha uraaaa
  • 2014-10-16, 09:45
  • Scris de : Codrut
Nu inainte sa va batem si la voi acasa, in retur!
  • 2014-10-18, 09:38
  • Scris de : Verde de Paris
Tulai pretine Codrut, Am o capra.Nu Mi-o .... Capra mea e visinie, si codrut ,eu cred c-o stie.
  • 2014-10-15, 21:15
  • Scris de : psr
e adevarat ca insolventa iti interzice sa cumperi jucatori aduci liberi de contract pe salarii de 3000 euro dar in 2 3 ani ai scapat de datorii
  • 2014-10-15, 21:12
  • Scris de : psr
vali tu nu sti ce inseamna insolventa. la anul se preconizeaza ca u cluj iese din insolventa pe cand cfr urmeaza drumul vasluiului
  • 2014-10-15, 19:16
  • Scris de : ac/dc
Suporterii isi depun memoriu? Lasand gluma la o parte, sa-i lasam sa isi care crucea...sa nu radem de ei, oricum in caz ca se intampla ceva cu cfr 90% dintre ei o sa jure cu mana pe shaorma ca nu au mers la un meci al cfr-ului in viata lor si ca ei au purtat de cand se stiu...alb si negru, sa stiti ca nu o sa avem nevoie de voi. :*
  • 2014-10-15, 18:50
  • Scris de : vali
Daca la CFR sunt probleme cu banii, lucru adevarat din pacate, ce sa mai zica cei care-s in insolventa, ca dupa insolventa urmeaza falimentul.
  • 2014-10-15, 21:15
  • Scris de : Numai U
La U Cluj sunt platite salariile la zi. Asa ca sugeo gandindu te la unirea urziceni, ca asta urmeaza. ABIA ASTEPT SA SE DESFIINTEZE cfr 1907 strazi
  • 2014-10-15, 18:45
  • Scris de : Lori Kkwc
Ba da la noi fanii cei mai infocati nu se gandeste nimeni??? ALOOO domnu presedinte muresan, noi nu am mai primit un sandvici de 5 luni. Mi se pare ca sinteti cel mai slab presedinte din 1907 incoace. RUSINE DOMNULE PRESEDINTE! RUSINE!!!!
  • 2014-10-15, 18:37
  • Scris de : miriuta
Ne e bai mare cs eu ma fuc la Hungaria deci tpt un fasz mare muhahaa
  • 2014-10-15, 17:42
  • Scris de : hopa
cota ca se retrage din campionat kfr-ul e de 1,06 la william hill.
  • 2014-10-15, 17:31
  • Scris de : amanati desfiintarea
sper totusi sa intre pe teren la meciul cu dinamo ca am la pariuri un bilet pe 4 zile si am pus pe dinamo
  • 2014-10-15, 17:28
  • Scris de : ucj
se desfiinteaza kfr? ha ha ha
  • 2014-10-15, 17:15
  • Scris de : cfr
Nici o declaratie. Deriva e doar in capul vostru de asa-zisi jurnalisti
  • 2014-10-15, 16:49
  • Scris de : Panzer
E o gogoasa!
  • 2014-10-15, 16:13
  • Scris de : hahahaa
cand au scris ca tade a refuzat amicalul cu baia mare ca nu e platit cufureii au strigat ca sunt minciuni si ca tade se plimba prin iulius mall schiopatand.. apropo si azi s-a plimbat dar cu mana intinsa... hahaha Numai "U"!
  • 2014-10-15, 16:45
  • Scris de : misu
Esti penibil !!!!
  • 2014-10-15, 18:17
  • Scris de : hahahaha
spune-i lui Tade ca azi mi-am luat salariul :)))) stiu ca doare ca voi nu v-ati primit sanvichurile din tărâţe.. le veti primi cand va primi si Tade salariul.. de la comisiile lpf hahahaahahah
  • 2014-10-15, 15:55
  • Scris de : mihai
Sa-i vad eu jucand cu patos pt 1000 lei...
  • 2014-10-15, 15:51
  • Scris de : Anonim
Da... Si acum cateva zile scriati ca Paszkany a bagat in contul CFRistiilor 2 milioane de euro pentru a plati restantele saraliale.... "....au restantele saraliale la zi....." declara prosport acum ceva vreme. Nu mai credeti presa, fratilor!