Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Video CFR Cluj - Gaz Metan! "Vişiniii" n-au mai repetat prestaţia excelentă cu Steaua şi rămân departe de play-off!

CFR, doar remiză cu Gaz Metan în Gruia!
Filipe Nascimento a marcat pentru CFR Cluj. Foto: Facebook/JooFerencFrames

CFR Cluj a ratat şansa de a bifa cea de a treia victorie consecutivă în Liga 1! Trupa lui Miriuţă n-a mai reuşit prestaţia excelentă cu Steaua şi a trăit periculos în Gruia cu Gaz Metan Mediaş, o formaţie disciplinată tactic în stilul lui Cristi Pustai. Golul neaşteptat al lui LLullaku din finalul primei părţi (44) a bulversat şi mai mult CFR-ul.

Miriuţă a plusat după pauză cu francezul Omrani în atac, alături de Bud. A urmat o cursă pentru egalare în repriza secundă, finalizată prin golul portughezului Filipe Nascimentă din penalty (59). Clujenii au forţat desprinderea spre final, însă Omrani, Păun sau Bud au fost neinspiraţi de fiecare dată. CFR Cluj a solicitat un nou penalty în minutul 93, însă căderea lui Nascimento nu l-a impresionat pe arbitrul Balaci.

.... 

FINAL CFR CLUJ - GAZ METAN MEDIAŞ 1-1 VIDEO

A marcat: Llullaku '44 VIDEO

Min. 59 - GOL CFR 1-1! Filipe Nascimento a marcat cu un şut la vinclu, în dreapta lui Pleşca!

Min. 58 - Penalty pentru CFR! Trtovac a atins balonul cu mâna în careu!

Min. 46 - Două schimbări la CFR: Intră Alexandru Chiriţă şi Billel Omrani, părăsesc terenul Tînc, respectiv Juan Ruiz. 

Min. 44 - GOL GAZ Metan 0-1! Llullaku a deschis scorul cu un şut din interiorul careului!

Min. 36 - OCAZIE IMENSĂ CFR! Cristi Bud a ratat întâlnirea cu mingea la 2 metri de poartă, după pasa lui Juan Ruiz!

A început partida!

CFR Cluj vrea a treia victorie consecutivă în campionat după succesul istoric cu Steaua (2-1) de pe Arena Naţională. Trupa lui Miriuţă poate depăşi în această seară pe Gaz Metan Mediaş în meciul direct din Gruia şi să se apropie de locurile de play-off.

"Acesta este obiectivul nostru. Cred că băieţii au revenit cu picioarele pe pământ. Avem un meci acasă şi am încredere că îl putem câştiga, deşi Gaz Metan este o formaţie periculoasă pe contraatac", a spus antrenorul Miriuţă. 

Echipele de start:

CFR Cluj: Mincă - Tînc, Larie, Horj, Peteleu - Rus, Nascimento - Sorsa, Ruiz, Nouvier - Bud. Antrenor: Vasile Miriuţă.

Rezerve: Marc, Mureșan, Ene, Păun, Neagu, Omrani, Chiriță.

Gaz Metan Mediaș: Pleșca - Crețu, Trtovac, Buzean, Rugasevici- Danci, Cristea - Romeo, Bic, Llullaku - Gavra. Antrenor: Cristi Pustai.

Rezerve: Marinescu, Stancu, Petre, Olaru, Munteanu, Pereira, Axente. 

Arbitru: Marian Balaci (Mehedinţi)

Comentarii
  • 2016-9-29, 16:32
  • Scris de : S.Popa
Vedeti, domnule Miriuta, daca adversarul de aseara al Barcelonei facea figura aia ce o faceti Dvs, si anume la cornere pune cate un om stabil si daca e posibil si inalt la ambele bare, atunci Barcelona nu marca golul nr. 2! Putea s-o scoata lejer cel de langa bara dreapta. Nu s-au orientat cum se face in locurile mai bune si au pierdut meciul... Hai CFR, rezultat bun la Tg. Mures!
  • 2016-9-28, 22:49
  • Scris de : Verdes Attila aka Hiena
Toti U-isti de sub mine sa ma linga la hemoroizi. pam-pam
  • 2016-9-28, 18:13
  • Scris de : laci
Toti ceferistii de sub mine sa ma linga la hemoroizi
  • 2016-9-27, 14:29
  • Scris de : mule la tarani
Pentru taranii de la assfan, CFR e treia echipa in topul spectatorilor din esalonul de elita a fotbalului romanesc(http://liga1.ro/html/clasament_spectatori), nu ca si clona voastra care joaca derbyuri cu Gilau si Mociu, de unde proveniti voi taranocilor.
  • 2016-9-27, 14:37
  • Scris de : hmm
Nu ca voi jucați cu voluntari și chiajna. Și sunteți pe locul 3 la medie intrun campionat în care se joaca cu tribunele goale:))) aseară vreo 600 în cocina:))
  • 2016-9-27, 20:00
  • Scris de : Spre informare!
Seara trecuta, în Gruia s-au vândut 1632 de bilete; alte 1112 intrări au fost înregistrate pe abonamente, iar 282 de elevi si-au marcat prezenta (pe gratis) la turnicheti. La castane de ce nu se poate?
  • 2016-9-27, 23:26
  • Scris de : Bra
NU ARE ROST SA LE ARATI NUMERELE OFICIALE! EI SUNT PREA FRUSTRATI SI PROSTI SI DUPA 2 MINUTE O IAU DE LA CAPAT CU POEZIA LOR. SUNT LIMITATI, intelegi? Atat mai au, ca merg in nr mare momentan prin comune...in rest ZERO.
  • 2016-9-28, 01:57
  • Scris de : Ceferistu
mey Bra și la noi jucam pe sate gen chiajna sau voluntari. Dar mergem zero mii de fani.
  • 2016-9-28, 05:04
  • Scris de : Bra
Ok, cumpara-mi bilet de avion si vin la urmatorul chiajna-cfr. Ok? Astia merg in zona si cand erau in liga 1 in ultimii ani erau si mai putini ca noi...acum e entuziasmul echipei noi dar peste 3-4 ani cand se zbat sa ramana in liga 2 nu crezi tu ca lucrurile revin la normal? Si mai lasa-ma cu acsfanistii ca numai fanii cfr ii mai baga in seama.
  • 2016-9-28, 13:10
  • Scris de : sa vina pe tava
mentalitate de șobolan asistat de patron. Se vede ca ești suporter la tv :)))
  • 2016-9-28, 10:55
  • Scris de : penibilule cumparati bilet daca esti suporter, asa sunteti obisnuiti sa vi se dea totul moca,o shaorma nu vrei papagalule?
Caricaturilor
  • 2016-9-28, 13:50
  • Scris de : Bra
Uau...credeam cai evident din ce am spus ca nu sunt in tara...acsfanistilor prostia voastra nu are limite.
  • 2016-9-29, 10:32
  • Scris de : Bra
Ba acsfan io nu sant în tara. Ieu lucrez la cules de castraveți în nederland
  • 2016-9-27, 21:28
  • Scris de : Da mă așa-i ați fost vreo 10000 du- te mă și umflă- ți mingea
S-a văzut la tv câți ați fost mă obositule cu informările tale cu tot,mari papagali puteți fi
  • 2016-9-27, 21:10
  • Scris de : Birul de presa UDMR
Dar de unde aveti datele astea ? Ca nu prea pusca cu ale noastre ? Daca aceste estimari superoptimiste va apartin in exclusivitate, atunci inseamna ca avem nevoie de o persoana asa inventiva ca si dumneavoastra, placut foarte mult asta cu "282 de elevi si-au marcat prezenta" esti tare gyere gyorsan !!!!
  • 2016-9-28, 16:59
  • Scris de : mai, birou de udemerica
Daca te-ai fi informat puteai afla ca pe langa elevii din tribune, la meci au participat si 40 de copii cu deficiențe hipoacuzice, care au însoțit echipele la deschiderea meciului si au primit cadou cate un echipament CFR. Voi la acsfan sau la u-buska de ce n-ati facut la fel? Pentru ca sunteti obisnuiti sa fiti MILOG"u".
  • 2016-9-27, 20:42
  • Scris de : dezastru
Pai slab de tot atâția am mers noi la gilau în liga 4. E vai de mama voastră sobolanilor:)))
  • 2016-9-27, 21:28
  • Scris de : UCLUJ
ce sa vb de meciul cu cfr dej unde am fost peste 4 000
  • 2016-9-28, 22:51
  • Scris de : UCLUJ
4000 inspre 9000. Personal i-am numarat pe suporterii simboului.
  • 2016-9-27, 12:43
  • Scris de : Stefan
A fost doar un meci mai slab. Fruntea sus. La Tirgu-Mures meci de 6 puncte.HAI CFR!VICTORIE! Rugam taranii de pe cimp (multi, da vorba lui Lapusneanu, ...) sa se abtina de la comentarii.
  • 2016-9-27, 13:27
  • Scris de : asa istavane!
Doamne ocroteste-i pe franari! :))
  • 2016-9-28, 15:03
  • Scris de : CFR-ist
Misca de aici baga-mi-as pula in gura ta de pinguin obosit. Misca in mortii si in ranitii ma-tii la echipa aia a ta de fututi in gura ce sunteti
  • 2016-9-28, 15:11
  • Scris de : Psihiatrie
L-am gasit baieti, e aici!!!
  • 2016-9-27, 10:37
  • Scris de : S.P.
Domnule Miriuta! De data asta n-a mers! Pacat! Aveti catva jucatori egoisti, pe care nu puteti sau nu vreti sa-i educati, sa-i disciplinati. Printre ei este Nouvier, care a preluat figura lui Jakolis: tribleaza pe linia laterala, crezind ca asa ajunge la poarta... Nu este bine ce face. Sa incerce pasele spre centru unde este o zona mai libera. Asta-i valabil si la aruncarile de margine.Tanc la fel nu este educat sa se uite si mingea sa fie dat la unul intr-o pozitie mai buna. Si Omrani a incercat cateva suturi fara rost, din pozitii dezajantajoase, -- au fost suturi(PASE) de nimic, s-a facut de ras. Omrani a primit o minge buna in careu, dar in loc sa o ia jos normal, si din intoarcere sa suteze, a vrut sa marce un gol stil Messi, frumos de tot. Spuneti-i sa nu mai faca esemenea magarii doar daca CFR-ul conduce cu 3-1 sau 2-0. Atunci poate sa faca teatru! La 1-0 ptr.adversar, sai 1-1, chiar este o nesimtire totala fata de colegi.(In careu fiecare sa lupte ptr. minge din putere, daca este faultat, culcat la pamant, atunci primeste echipa 11 m.) Ieri nu a fost ziua lui Cristi Bud! Vroiam sa-l imbratisam dupa meci, dar ptr. asta n-a facut nimic ieri, si nu joaca la Tg. Mures!!! Minca putea ghici usor traiectoria mingi la golul Gazului, ca in alta directie nu putea s-o dea Lullacu ca era inchis unghiul, trebuia sa se traga inainte de sut in partea stanga a portii, unde a mers mingea... La Steaua v-ati scapat de un gol. ptr. ca a-ti facut bine: la toate cornerele adversarului sa fie la ambele bare cate un om. Practica ne-a demonstrat: este foarte util. La Tg. Mures trebuie o alata tactica. Daca nu puteti dormi noaptea si este o disciplina de respect ptr. cele spuse de dvs, veti reusi un rezultat bun. Doamne ajuta!
  • 2016-9-27, 20:03
  • Scris de : Baga la cap Loti :)))
Trebuie sa recunosc tipu-i f. tare :))) Caricaturilorrrrr :)))
  • 2016-9-27, 13:06
  • Scris de : :))
un franar autentic si reprezentativ! ce sa mai...
  • 2016-9-27, 00:32
  • Scris de : tamas
Eu cunosc destul de multi U-isti,dar niciunul nu are mai mult de 12 clase.Il stiu pe unul,care a incercat sa absolve o facultate dar dupa un an a renuntat.Este cam mult ca sa fie coincidenta.Prosti,dar multi.
  • 2016-9-27, 14:22
  • Scris de : XXL
Tu de unde a-i mai aparut colegu ? "_Eu cunosc destul de multi U-isti,dar niciunul nu are mai mult de 12 clase" Ember ! Te rog eu frumos, ca si asa rad astia de noi.
  • 2016-9-27, 18:31
  • Scris de : XXL
Mai putoiule, atunci cand imi clonezi numele ia langa tine pe cineva care stie (macar la nivel elementar - clasele a 5-a si a 6-a din gimnaziu) gramatica limbii romane. Constat ca acsfanistii au decazut mult fata de perioada cand erau pinguini.
  • 2016-9-27, 14:25
  • Scris de : erata
ai mai
  • 2016-9-27, 13:07
  • Scris de : La 80 de ani de cfr1907
Din pacate nu pot decat sa te contrazic, pe vremea studentiei mele din 82-87 eram singurul ceferist dintre toti studentii, restul toti erau Uisti. In 87 am tras un chef mostru de unu singur in Chios la aniversarea a 80 de ani de la infiintarea clubului nostru -din pacate colegii invitati m-au refuzat politicos.... Am incercat sa-l gasesc pe inca un ceferist despre care auzisem ca terminase Medicina cu un an mai mare ca mine, dar se pare ca fusese doar o gluma a colegilor.Degeaba le spuneam ca peste vreo 20 de ani....cupe,campionate, degeaba generatiile alea de studenti era chiar imposibil sa fie ceferiste.
  • 2016-9-27, 21:29
  • Scris de : UCJ
am un amic, cfr ist. a fost student acum in 2011. tot singurul cfr ist era din facultate
  • 2016-9-27, 16:23
  • Scris de : Ucluj
Dar te respect pt ca esti cfr ist vechi. Si eu sunt cu U din studenție.
  • 2016-9-27, 14:20
  • Scris de : UCluj
Si azi e la fel. Studenții sunt tot U isti
  • 2016-9-27, 14:20
  • Scris de : UCluj
Si azi e la fel. Studenții sunt tot U isti
  • 2016-9-27, 14:20
  • Scris de : UCluj
Si azi e la fel. Studenții sunt tot U isti
  • 2016-9-27, 11:20
  • Scris de : zuzu
Hai da-va dreq de telectuali!:-)))))Numai sange albastru si intelighentie ridicata aveti in adunatura aia jalnica pe care in ridicolul prostilor ati numit-o pompos:"peluza visinie"!!! Sper ca va bantuim in cele mai negre visuri, scursurilor telectuale care sunteti voi!!!:-))))
  • 2016-9-27, 08:44
  • Scris de : dany
Pai tu având 3 clase în anturajul tau, santiere,descărcat tiruri sunt doar deastea ca tine. E normal sa nu ai de aface cu oameni mai cultivați. Deci nu ai de unde sa cunoști.
  • 2016-9-27, 07:06
  • Scris de : balazs
Nu te contrazic complet, dar ssi eu cunosc si mai multi ingineri, profesori, medici, avocati care sunt fani de mai multi ani decat ai tu. Deasemenea cunosc si "peluza" ceferista de vreo 30 de ani, dar sigur pe tine nu te-am vazut pe acolo. Daca te intereseaza un pic istoria echipei tale poate poti sta la o poveste cu Calin, Adi, Sobo...si altii.
  • 2016-9-27, 04:01
  • Scris de : hmm
și eu cunosc mulți frânari. Toți cu maxim 8 clase. Unul a dat proba de lucru la fujikura și a fost respins.
  • 2016-9-26, 21:56
  • Scris de : UCLUJ
dar nu vad nici un postac de serviciu din gruia pe aici. Miercuri nu mai incapeai de ei. Iti dai seama ce "suporteri" sunt. Azi cred ca ai fost mai putini decat noi in deplasare in Liga 4. Chiar 600 nu au fost, au fost mai multi. dat nu mai multi decat noi la Gilau ;))))
  • 2016-9-26, 21:33
  • Scris de : catre stiridesport.ro
Stimata redactie, va rugam frumos sa postati o poza cu tribuna kvsc-ista. Multumim!
  • 2016-9-26, 21:53
  • Scris de : super
au fost 600 spectatori la mândria ardealului :)))))
  • 2016-9-26, 21:44
  • Scris de : nume
Desteptule, meciul e in teren. Numai voi va uitati 90 de minute pe margine.
  • 2016-9-26, 21:30
  • Scris de : :))
stati ma ca inca harghitenii si covasnenii n-au sosit inca la Cluj. Is suparati ca nu le-a pus Boc placute cu kolzsvar. Bozgorasilor din Cluj, atatia cat sunt ei li s-o facut scarba de ei insasi. Trebuie intelesi! Multi au migrat deja la Temesvar. No...hajra kvsc! Elore kvsc! Bosmeg!
  • 2016-9-27, 07:02
  • Scris de : cornel dinu
Mai sunt si alti tarani de prin salaj si mai ales din maramures, mocani din sighet, borsa , viseu care aterizati in civilizatie s-au trezit sobo de generatii :))
  • 2016-9-26, 21:22
  • Scris de : Bra
frânari spurcați de pu*la ne luati
  • 2016-9-26, 23:52
  • Scris de : Bra adevaratul
Inteleg ca echipa voastra n-are nume, dar asta nu.i motiv sa-l furi pe al meu, hai ca iti dau niste exemple daca nu te ajuta pastarnacu: assfan, mandria comunelor, numai umbra. ....lasand la o parte trollul...Muresane ia-l pe Lulaku ca e jucator, voi l-ati luat pe ala de la medias care ii si mai ametit decat bud.
  • 2016-9-27, 13:30
  • Scris de : hmm
bai insolventilor. În insolventa poți aduce doar jucători gratis. Ce lukaku visezi , :)) Se vede ca ești în lumea ta.
  • 2016-9-28, 05:08
  • Scris de : Bra
Si care e problema? Nu poti da la schimb?
  • 2016-9-27, 04:03
  • Scris de : Bra
Ale ale baga-mi-as pu*la-n cefere
  • 2016-9-26, 21:07
  • Scris de : XXL
indiferent de rezultat kfr e de ca*cat
  • 2016-9-26, 20:31
  • Scris de : Nelu G
Hai rooooo țeeeeeeefrrrrrr.hahahaha.
  • 2016-9-26, 18:21
  • Scris de : LORI KKWC
Rusine celor care nu si-au facut timp sa faca deplasarea la stadionl pentru meciul cu Medias.Dupa victoria seculara cu Steaua credeam ca vom rupe tribuna