Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Exclusiv Miriuţă confirmă întâlnirea dintre Iuliu Mureşan şi liderii vestiarului lui CFR Cluj: "Nu mă întrebaţi ce au discutat. Nu ştiu şi nici nu vreau să ştiu"

Iuliu Mureşan a făcut ordine în vestiar

UPDATE Vasile Miriuţă a negat faptul că jucătorii săi ar fi refuzat să se antreneze marţi, dar a confirmat faptul că liderii vestiarului au discutat cu preşedintele Iuliu Mureşan, pentru a cere explicaţii legate de întârzierile mari la plata salariilor.

"Antrenamentul ăsta a fost, cei care au jucat la Pandurii au făcut tenis cu piciorul, un pic de alergare, ceilalţi au avut alergare şi sala de forţă. Discuţii mai sunt tot timpul. Ştim cu toţii că sunt mici probleme, dar nu numai aici, sunt şi la alte echipe. Se fac eforturi mari, sperăm să se rezolve problemele cât mai repede. Ştiu că a fost o discuţie între un comitet de jucători care reprezintă vestiarul şi domnul Mureşan. Ce au discutat, sincer, nu mă întrebaţi, nu ştiu şi nici nu vreau să ştiu. Eu sunt aici să antrenez echipa să joace cât mai bine. În rest, mă depăşesc aceste probleme, vă spun sincer. După cum am discutat cu băieţii, nu sunt probleme, vor da totul pentru calificare. Îi cunosc foarte bine, am nişte băieţi extraordinari, Felgueiras, Rada, Deac, Monroy, Camora, nu mai vorbesc de ceilalţi. Toţi sunt nişte luptători şi o vor dovedi cu Dinamo Minsk", a declarat Miriuţă.

......................................................................................................

UPDATE Jucătorii lui CFR Cluj au refuzat să se antreneze marţi dimineaţa, ca formă de protest pentru faptul că nu şi-au primit salariile pe ultimele 5 luni! Feroviarii erau aşteptaţi la baza de pregătire CUG, pentru o şedinţă normală de pregătire, dar au preferat să rămână în Gruia, unde au jucat tenis cu piciorul!

Liderii vestiarului au cerut o întrevedere cu preşedintele clubului, Iuliu Mureşan, care a avut loc la stadionul dr. Constantin Rădulescu. Acesta le-a dat asigurări că vor primi o parte din restanţe după meciul cu Dinamo Minsk. "Calificaţi-vă în play-off şi va fi bine. Se fac eforturi pentru a se plăti restanţele", le-a transmis oficialul. Fotbaliştii vor intra în cantonament în această seară, după antrenamentul oficial programat pentru ora 20:30!

..................................................................................................

CFR Cluj va disputa în patru zile două jocuri cruciale pentru viitorul clubului: returul cu Dinamo Minsk (7 august) şi partida de campionat cu Steaua (10 august). Vestiarul clujenilor stă însă pe un butoi de pulbere. Jucătorii vor să profite de moment şi să forţeze mâna conducerii pentru a primi o parte din restanţe. Astfel, vişiniii au refuzat să se antreneze marţi dimineaţa, în ciuda insistenţelor lui Vasile Miriuţă. Jucătorii au rămas la stadionul din Gruia unde au jucat tenis cu piciorul şi au ameninţat că nu vor intra în cantonament pentru a pregăti confruntarea cu Dinamo, dacă doleanţele lor nu vor fi satisfăcute.

Un episod similar a avut loc şi în returul campionatului trecut, când feroviarii au refuzat să intre în cantonament înaintea unui meci cu Concordia Chiajna. Atunci, clubul a legitimat de urgenţă 14 juniori pentru a se asigura că, în cazul unui protest extrem, CFR va putea putea evita ruşinea de a pierde prin neprezentare. Iuliu Mureşan declara după acel episod că se gândeşte serios să se retragă de la echipă.

Între timp, problemele financiare s-au rezolvat doar parţial. Jucătorii au fost plătiţi până în decembrie 2013, pentru ca formaţia din Gruia să-şi poată primi licenţa. 

Comentarii
  • 2014-8-06, 15:56
  • Scris de : Muie cfr desfiintarea
Hai sa vedem sobolanilor cum va descurcati fara bani si fara suporteri. Daca cadeti in B iar nu mai auzim de voi 40 ani. Noroc cu Gadola ca vrea sa faca blocuri pe baza voastra sportiva, ca altfel nu mai existati acum.
  • 2014-8-06, 16:24
  • Scris de : esti prost
mars la stirile despre n"u"liversitatea...e plin de stiri cu voi pe insolventa.ro
  • 2014-8-07, 19:01
  • Scris de : Muie cfr
Forta Dinamo Minsk !
  • 2014-8-05, 19:58
  • Scris de : Joó Ferenc
Stirea este o mare eroare ca sa nu spun provocare... Echipa a avut o zi de sala si refacere, nici vorba de greva. Restante sunt inca dar nici o clipa nu s-a pus problema de vreo greva, mare parte din jucatori au confirmat deja asta. Articolul pare dedicat meciului dintre CFR si steaua, unul care spera sa-si faca efectul bine stiut si tintit de deontologica presa de sport! Cheers guys! :D
  • 2014-8-05, 19:45
  • Scris de : Haide CFR !!!!!
Cine este asta: Haide "U" ? o vad omniprezenta pe toate garajele dosnice ale Clujului, dar se pare ca este o echipa imaginara.Nici nu exista, de fapt...este o fata morgana a unor fiinte lipsite de simtul realitatii si de...discernamant. Tocmai voiam sa-i felicit si sa-i indrum spre vitrina de trofee ale clubului care n-a adus in Cluj nicio echipa de valoare in ultimii 30-40 de ani. baieti, va atribui cu placere rolul de paznici la aceasta "onorabila" vitrina. Totusi...lamuriti-ma...cine a auzit in ultima vreme de echipa care este prezenta pe toate gardurile dosite si nedorite ale frumosului oras Cluj ?
  • 2014-8-05, 21:00
  • Scris de : misu
Eu am vazut scris "haide u" pe toate ghenele dosite de la periferia Clujului.Referitor la "greva" ...baietii isi fac meseria (vezi antena 3) !
  • 2014-8-06, 11:48
  • Scris de : FRANA
Cand ai fost cu Mata la cautat in gunoaie,jegosule!!
  • 2014-8-06, 14:10
  • Scris de : Lawrence
Noi va dam mumu de ani de zile, ungurilor!
  • 2014-8-05, 19:17
  • Scris de : misu
Nu cred ca este chiar asa, probleme sunt peste tot !
  • 2014-8-05, 15:56
  • Scris de : Hugo
bullshit news . ro
  • 2014-8-05, 15:48
  • Scris de : vali
De ce sa ne suparam pe stiri de sport cand in sinea noastra am presimtit fiecare ca nu-s platite restantele, iar aceste restante prefigureaza din pacate acest sezon. Nu le poti cere jucatorilor concentrare maxima in teren cand conturile lor sunt goale. Nu m-ar surprinde ca pana in 31 august sa-i vedem plecati si pe Felgue si Camora; ar accepta un contract mai mic in schimbul stabilitatii financiare.
  • 2014-8-05, 15:17
  • Scris de : Unu care stie
Vaa spun eu ca baietii nu sint platiti din pacate.
  • 2014-8-05, 15:00
  • Scris de : Iuliu
stiridesport mananca rahat...baietii sunt probabil obositi. CFR Cluj plateste mereu la timp
  • 2014-8-05, 15:18
  • Scris de : haide "U"
plateste la timp arbitrii si adversarele hahahahahahahaahhahaha haide "U" haide "U"haide "U"haide "U"haide "U"haide "U"haide "U"haide "U"haide "U"haide "U"haide "U"haide "U"haide "U"haide "U"haide "U"haide "U"haide "U"haide "U"haide "U"haide "U"haide "U"haide "U"haide "U"haide "U"haide "U"haide "U"haide "U"
  • 2014-8-05, 19:43
  • Scris de : Haide CFR
Cine este asta: Haide "U" ? o vad omniprezenta pe toate garajele dosnice ale Clujului, dar se pare ca este o echipa imaginara.Nici nu exista, de fapt...este o fata morgana a unor fiinte lipsite de simtul realitatii si de...discernamant. Tocmai voiam sa-i felicit si sa-i indrum spre vitrina de trofee ale clubului care n-a adus in Cluj nicio echipa de valoare in ultimii 30-40 de ani. baieti, va atribui cu placere rolul de paznici la aceasta "onorabila" vitrina. Totusi...lamuriti-ma...cine a auzit in ultima vreme de echipa care este prezenta pe toate gardurile dosite si nedorite ale frumosului oras Cluj ?
  • 2014-8-05, 17:33
  • Scris de : popa
:)) ce ai? Excitat insolvent..:))
  • 2014-8-05, 14:44
  • Scris de : paul
obisnuitele stiri "bune" din partea "stiri de sport" inaintea meciurilor importante.