Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Sport alert CFR Cluj - CSMS Iaşi, remiză în Gruia! Ardelenii n-au reuşit să detroneze liderul! Tiago Lopes, aproape de autogol!

CFR n-a reuşit să răstoarne liderul!
Foto: Facebook/Joo Ferenc Frames

CFR Cluj n-a mai reuşit evoluţia din Cupa României în faţa liderului din play-out, CSMS Iaşi şi rămâne în urma echipei lui Napoli. Clujenii au dominat partida, însă au fost la un pas de autogol în finalul primei părţi, când Tiago Lopes a respins nefericit în bara laterală (45). Moldovenii au fost la un pas de surpriză în finalul partide, însă Traian Marc a blocat şutul lui Bole (75)

FINAL SCOR CFR Cluj - CSMS Iaşi 0-0 VIDEO

CFR Cluj: T. Marc - Tiago Lopes, Larie, L. Goian, Camora - Ruiz, Petrucci, Gomelt (Cristi BUD 46) - Jakolis (Nouvier 63), Cristian Lopez, Vitor Bruno. Antrenor: Toni Conceicao.

Rezerve: Vâtcă, A. Mureșan, Dani Coelho, Negruț, Nascimento.

CSMS Iași: Grahovac - Voicu, Ciucă, Frăsinescu, Ţigănaşu (Bădic 58) - Bole, Mitic, Creţu, Llullaku (Nuno Viveiros 68) - A. Cristea, Golubovic. Antrenor: Nicolo Napoli.

Rezerve: Caparco, Onduku, Piccioni, Saric, Bosoi, Nuno Viveiros

Min. 76 - RATARE URIAŞĂ Iaşi! Lukas Bole a scăpat pe partea dreaptă, a pătruns în careu şi a şutat de la 10 metri, însă Marc a respins senzaţional!

Min. 71 - Schimbare CFR: Intră F. Nascimento, iese Vitor Bruno

Min. 68 - Schimbare Iaşi: Intră Nuno Viveiros, iese Llullaku.

Min. 63 - Schimbare CFR: Intră Nouvier, iese Jakolis!

Min. 58 - Schimbare Iaşi! Bădic intră în locul lui Alex. Ţigănaşu

Min. 46 - Schimbare CFR Cluj! Intră Cristi BUD, iese Gomelt!

Min. 45 - Tiago Lopes a reluat, dintr-o centrare, cu capul în bara laterală a propriei porţii, fiind la un pas de autogol! Video

Min. 40 - OCAZIE CFR! Vitor Bruno a şutat puternic la colţul lung, însă Grahovac a scos cu un ultim efort!

A început partida!

Echipele de start

CFR Cluj: T. Marc - Tiago Lopes, Larie, L. Goian, Camora - Ruiz, Petrucci, Gomelt (Cristi BUD 46) - Jakolis (Nouvier 63), Cristian Lopez, Vitor Bruno. Antrenor: Toni Conceicao.

Rezerve: Vâtcă, A. Mureșan, Dani Coelho, Negruț, Nascimento.

CSMS Iași: Grahovac - Voicu, Ciucă, Frăsinescu, Ţigănaşu (Bădic 58) - Bole, Mitic, Creţu, Llullaku (Nuno Viveiros 68) - A. Cristea, Golubovic. Antrenor: Nicolo Napoli.

Rezerve: Caparco, Onduku, Piccioni, Saric, Bosoi, Nuno Viveiros

Arbitru: Iulian Călin.

...

CFR Cluj este pregătită să atace primul loc din play-out după calificarea în Cupa României de joi cu ASA Tg. Mureş, scor 2-0. Ardelenii vor juca împotriva formaţiei lui Nicolo Napoli, care nu a primit gol în ultimele 3 partide. Meciul este în direct pe Dolce Sport 1 şi DigiSport.

Comentarii
  • 2016-4-25, 20:02
  • Scris de : ionut
Anul trecut finala cupei s-a disputat sambata deci au putut sa mearga in numar destul de mare. Anul acesta finala este in timpul saptamanii adica Marti. Problema e ca daca vrei sa mergi la finala ai nevoie de 2 zile de concediu si binenteles sa te lase seful liber. Asadar pentru suporterii CFR-isti care lucreaza fata de golanii care nu au un serviciu o sa fie destul de greu sa se prezinte. Daca meciul ar fi fost sambata cu siguranta erau peste 1000.
  • 2016-4-27, 20:59
  • Scris de : Foarte bine. Maxim 200 sa fiți. Sa vada o tara întreaga diferenta. In Cluj doar "U" conteaza. Viniturilor
.
  • 2016-4-26, 05:28
  • Scris de : UCluj
Decat sa vb aiurea, mai bine taci. Finala a fost duminica, 31 mai
  • 2016-4-25, 00:15
  • Scris de : juventus, patriots rmns și kvsc țin neapărat sa mulțumească public domnului Muresean și partenerilor pentru efortul depus de a pune la dispoziția noastră un tren gratis care sa ne duca în capitala la marea finala. Domnule Muresean va garantam s
.
  • 2016-4-25, 08:57
  • Scris de : Pintea
Terminati cu circul...de parca urlatorii ar juca !!!
  • 2016-4-24, 20:23
  • Scris de : S.P.
Domnule Muresan, Este o nesimtire totala ce a facut CFR astazi. Nu a vrut sa joace, sa marce gol, sa castige. De ce domnule, Muresan??????? Nu au primit salariile la zi? Care este treaba? Va rog, maine expilcati-ne care este motivul? Asa nu se poate, bagam un ban sa vedem meciul, si este o nesimtire totala, ce a facut echipa in acesta seara. Chiar si Camora, capitanul de echipa nu a vrut sa joace, dadea mingea mai mult inapoi, nu ianainte sa marce gol.Pasele scurte de 2 metri la 30 de cm de marginea terenului sunt inventiile proaste ale lui Consensaco.Sa le faca in Portugalia, nu la Cluj. Ce s-a intamplat domnilor dupa meciul cu ASA???? CFR are daua fete, pe care le schimba cum vrea: castig sau nu castig?! Si de ce nu ati intrat in pauza in vestiar sa trageti cateva suturi in cur, ca doar pentru asta au lucrat, nu pentru 83000 de euro cat primeste echipa pentru un loc in liga I la economoa finala.. Sa va fie rusine!
  • 2016-4-26, 14:36
  • Scris de : U Cluj
Doua chestii absolut geniale in comentariul tau: "Consensaco" si "daua fete". Bestiaaaaaaaal ! Tipic intelectual franaresc! Hahahahahahaha!!!!!!
  • 2016-4-24, 21:22
  • Scris de : gfd
Ai dreptate cfr are 2 fețe. De data asta nu a mai fost fundașul de la mures să le facă cadou 2 goluri.
  • 2016-4-24, 21:26
  • Scris de : misu
Si cel de la Botosani sa le dea 6 goluri , fruuustratule !
  • 2016-4-24, 20:03
  • Scris de : Peluza Visine
Cu ajutorul patronilor am rezolvat tren la bucurești gratis. Plus 3 mese, o apa plata și un suc american cola la jumate. Va așteptăm la casele de bilete din gruia sa va înscrieți. Forța patronii! Și la bine și la greu ducem spiritul vișiniu mai departe.
  • 2016-4-27, 20:52
  • Scris de : Milogilor nimai gratis va place
.
  • 2016-4-24, 22:03
  • Scris de : Depisteaza sobolanu
Bai aistia fara trecut si viitor...iar veniti aici sa va luati flegme in freza? Oricum e bine ca va antrenati de pe acum sa scrieti pe pag altor echipe ca de la anu numai cate un articol ici colo cu fosta echipa.
  • 2016-4-24, 21:28
  • Scris de : adisor
u-istule ,trenul nu este gratis ! Nimic nu este gratis in lumea asta, nici macar ce vi se intampla voua !!!
  • 2016-4-25, 00:09
  • Scris de : Ultrasii patronului :)))
Nu ca e 10 lei preț simbolic :))) poate te interesezi cât au plătit uisti care au umplut un tren, pe un bilet. Asta e, ei nu pupa în cwr patronii sa le plătească deplasările. Dar nici nu au obligații.
  • 2016-4-24, 21:53
  • Scris de : @adisor
gayutule esti malefic de-a dreptul!
  • 2016-4-24, 20:31
  • Scris de : Dany
Și biletul cât costa? Vreau sa vin și eu. Lasă un nr telefon sa te sun.
  • 2016-4-25, 00:17
  • Scris de : Lulu
E moca totul. Se vede ca nu ai mai fost în deplasări. Da tu ești mare ceferist
  • 2016-4-24, 19:00
  • Scris de : Napoca nu Koloszvar
Muie la sobolani!
  • 2016-4-24, 21:51
  • Scris de : eu
incearca prima data cu mumata si sora ta .
  • 2016-4-24, 20:12
  • Scris de : merci la fel,Pâncotarule.
.