Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Video Victorie preţioasă pentru CFR în Gruia! Trupa lui Miriuţă a urcat pe locul 5 în Liga 1, dar aşteaptă celelalte rezultate!

CFR Cluj a urcat pe loc de play-off!
Foto: facebook.com/Football-Club-CFR-Supporters

CFR Cluj a reuşit o victorie importantă, vineri seara, în Gruia contra celor de la CSM Poli Iaşi, scor 1-0! Echipa antrenată de Vasile Miriuţă a urcat în premieră pe un loc de play-off (locul 5), însă aşteaptă rezultatele celorlalte formaţii. 

Unicul gol al partidei din Gruia a fost reuşit de portughezul Filipe Nascimento. Mijlocaşul clujenilor a trimis impecabil din lovitură liberă, la vinclu, fără şanse pentru Grahovac (min. 58). CFR se află pe locul 5 după 12 etape cu 17 puncte!

FINAL CFR Cluj - CSM Poli Iaşi 1-0 VIDEO

A marcat: Filipe Nascimento '58

CFR Cluj: T. Marc - Tiago Lopes, Larie (74 A. Mureşan), Horj, Peteleu - L. Rus, Nascimento - Tomislav Sorsa, Juan Ruiz (60 Omrani), Nouvier - Bud (84 Gomelt). Antrenor: Vasile Miriuţă. Rezerve: Vâtcă, Ene, A. Păun, Al. Chiriță.

Poli Iași: Grahovac - I. Voicu, Mihalache, Frăsinescu, Țigănașu - Mitic, Al. Crețu - Al. Ciucur (65 V. Gheorghe), Ștefănescu (53 A. Boiciuc), Bole (75 Piccioni) - A. Cristea. Antrenor: Eugen Neagoe. Rezerve: Caparco, Chelaru, Bosoi, Bădic.

Arbitru: Adrian Cojocaru (Galaţi)

- Meciul s-a terminat! CFR Cluj s-a impus cu 1-0!

- min. 84: Schimbare CFR: Intră Tomislav Gomelt, iese Cristi Bud!

- min. 74: Schimbare CFR: Iese Ionuţ Larie (accidentat), intră Andrei Mureşan. Primul a predat banderola portughezului Tiago Lopes.

- min. 60: Schimbare CFR: Omrani a intrat în locul lui Juan Ruiz.

- Min. 58: GOL CFR 1-0! Filipe Nascimento a transformat impecabil o lovitură liberă de la circa 20 de metri!

- Min. 36 - RATARE URIAŞĂ CFR! Peteleu n-a reuşit să-l învingă pe Grahovac din 8 metri!

- Min. 33 - OCAZIE CFR! Cristi Bud şutează înşelător de la peste 20 de metri, iar Grahovac a fost la un pas să scape mingea în propria poartă!

- La meciul de vineri seara din Gruia asistă aproximativ 2.000 de spectatori.

A început partida!

Echipele de start:

CFR Cluj: T. Marc - Tiago Lopes, Larie (74 A. Mureşan), Horj, Peteleu - L. Rus, Nascimento - Tomislav Sorsa, Juan Ruiz (60 Omrani), Nouvier - Bud (84 Gomelt). Antrenor: Vasile Miriuţă. Rezerve: Vâtcă, Ene, A. Păun, Al. Chiriță.

Poli Iași: Grahovac - I. Voicu, Mihalache, Frăsinescu, Țigănașu - Mitic, Al. Crețu - Al. Ciucur (65 V. Gheorghe), Ștefănescu (53 A. Boiciuc), Bole (75 Piccioni) - A. Cristea. Antrenor: Eugen Neagoe. Rezerve: Caparco, Chelaru, Bosoi, Bădic.

Arbitru: Adrian Cojocaru (Galaţi)

---

CFR Cluj vrea să treacă în această seară de CSM Poli Iaşi şi să acceadă pentru prima dată în zona play-off-ului. Ardelenii sunt neînvinşi din decembrie 2015 pe teren propriu şi vor să lege încă o victorie în Gruia.

Căpitanul Mario Camora este nerefăcut, iar Alexandru Neagu a făcut o întindere. Dan Roman s-a antrenat bine şi va fi în lot pentru acest meci.

"Iaşiul e o echipă care a făcut o figură frumoasă anul trecut, are jucători cu experienţă, ne aşteaptă un meci greu. Când vine un antrenor nou jucătorii sunt mai motivaţi, însă e important ca noi să ne facem jocul. Trei puncte ar fi foarte importante pentru că suntem la poarta play-off-ului. Trebuie să o şi deschidem. ", a spus Vasile Miriuţă

Echipele probabile

CFR Cluj: Mincă – Tiago Lopes, Larie, Horj, Peteleu – L. Rus, Filipe Nascimento – Šorša, Juan Carlos, Nouvier – Bud

Rezerve: T. Marc, Ene, A. Mureşan, Tânc, Al. Chiriţă, Al. Păun, Omrani

CSMP Iaşi: Grahovac – Voicu, Mihalache Frăsinescu, Ţigănaşu – Mitić, V. Gheorghe – Bőle, Ştefănescu, Ciucur – A. Cristea

Rezerve: Caparco, Bosoi, Sarić, Sato, Creţu, Boiciuc, Piccioni

Comentarii
  • 2016-10-18, 20:04
  • Scris de : adi
Hai CFR . Restul este Can Can ieftin ca Decebal, Balegar,...frUstratul . etc...!
  • 2016-10-18, 21:03
  • Scris de : eu
Mare adevar graiesti Adriane.Dar ai uitat un lucru esential si anume FRUSTRAREA 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
  • 2016-10-18, 08:54
  • Scris de : sergiup.
Domnule Miriuta! Vazand meciul de aseara la Timisoara, CFR-ul va avea 20 de puncte in 21 oct. Joaca mult mau bine decat urmatorul adversar. La cornerele adversarului - zic eu - sa ramana un atacant la mijlocul terenului ptr. a prelua o eventuala minge respinsa de coechipieri. Multe meciuri se decid la demarari rapide.(Asta ar trebui sa fie permanent in vizorul portarului cfr-rist, indiferent cine este in poarta.) Acum sa vedem cine va fi arbitru... Doamne ajuta, victorie la Ovidiu!
  • 2016-10-18, 10:30
  • Scris de : Miri
Mersi Penciule, esti un scump! Te pup!
  • 2016-10-17, 14:48
  • Scris de : paul pop
Faptul ca suporterii lui U is cam imbecili este un fapt constat de multa vreme, certificat tot mai pregnant. Dar eu despre miriutza vreau sa vorbesc, a scapat porumbelul pe gura referitor la cat de bine jucam ca jucam cel mai bine din tat campionatul. Sa fim sobrii si umili, am avut si noroc, intradevar se alearga bine, se face presing, dar pt campionatul romanesc. Daca eram in cehia sa zic, nu mai departe eram praf. Aseara un uist notoriu mi-a urat noroc si a laudat cfr, ceea ce ma bucura, ca oamenii cum era asta injurau cfr la greu, ceva se schimba, dar nu trebuie sa vorbim tampenii, sa fim suficienti si cazuti in propria admiratie............ca nu este cazul si nu vreau sa dezvolt, daca batem in continuare si urcam in play off merita sa ne bucuram, dar inca n-am obtinut nimic, asa ca Miri mai ho........
  • 2016-10-17, 23:57
  • Scris de : U-ist notoriu
O sa iti mai fac un frstior daca ma-ta msi are fertilitate pe himen
  • 2016-10-20, 13:15
  • Scris de : paul pop
Tu cu ma-ta sa-mi luati sus , unul prin fata si unu prid dos, si apoi va schimbati, daca obositi v-o trag in urechi, da sa va spalati leoarbelor
  • 2016-10-17, 17:20
  • Scris de : Ma popica , cum spui tu ca nu s-a obtinut inca nimic?
Au plecat 4 jucatori de baza de ca CFR, unu gratis iar pe ceilalti 3 s-a luat 1.3 milioane euro . Jucatorii plecati au fost inlocuiti iar clubul o duce bine financiar (deocamdata)si excelent sportiv (ar fi pe 2 daca nu ar fi existat depunctarea). Miriuta e respectat in vestiar, nu-s scandaluri sau certuri intre jucatori si conducere. Daca actionarii mai si baga ceva bani in club si la vara se mai iau vre-o 2 milioane pe jucatori CFR iasa din insolventa.
  • 2016-10-17, 16:21
  • Scris de : un U-ist adevarat nu sta de vorba cu tampitii
  • 2016-10-17, 16:19
  • Scris de : Labilule
Ca esti labil psihic si penibil este o ceritudine,u-ist de mic actualmente mare cfr-ist,un papagal notoriu.
  • 2016-10-17, 14:59
  • Scris de : Ala nu i U ist inseamna
  • 2016-10-17, 13:10
  • Scris de : CFR echipa Clujului, mandria Ardealului
CFR a urcat pe 2 cu 23 puncte, asta daca mitici nu luau cele 6 puncte.
  • 2016-10-17, 08:31
  • Scris de : daniel.
de ce joaca U gratis pe stadionul județului și alta echipa trebuie sa plătească? Adică s-a spulberat mitul cu chiriașii?
  • 2016-10-17, 11:08
  • Scris de : batman
U nu joaca gratis. Toti bani din incasarile de bilete se duc pa societatea care administreaza stadionul. Acelasi tratament il au si echipele care au jucat gazde pe Cluj Arena impotriva Universitatii.
  • 2016-10-17, 16:17
  • Scris de : mircea luca
Dacă vine astra sau insolvanta07 sa joace pe Mircea Luca scot banii, miile de euro. U joaca gratis. Din bilete simbolice cu 5 lei pe tot stadionul nu strângi bani. Deci U joaca gratis ca e stadionul lor. Restul scot banii:)))
  • 2016-10-17, 20:33
  • Scris de : eu
Voi nu ati avut si nici nu o sa avetzi vreodata stadionul vostru.doar la pata rat era dar a fost inchis pe veci.amin.😂😂😂😂😂😂😂😂 .
  • 2016-10-17, 16:44
  • Scris de : batman
In general in liga 4 si in unele cazuri si-n liga 3 spectatorii nu platesc. La U e un caz special, pentru ca ei nu au stadion asa ca nu ei pun pretul la bilete ci SC Cluj Arena S.A. iar U Cluj nu vede nici un ban din bilete. La CFR de exemplu tot ce se incaseaza intra in contul CFR-ului.
  • 2016-10-17, 18:52
  • Scris de : hopaaa
și banii din bilete la cine merg dacă U e susținută de primărie în asociere cu Universitățile? La cluj arena care e o societate publica nu privata. Deci tot la club ajung dacă primăria susține echipa. Deci joaca GRATIS! :))))
  • 2016-10-17, 20:28
  • Scris de : Baaaaaaaaaaaa prostovane, SC Cluj Arena S.A. e pe minus.
Bolovane, esti prost copac!!!!!!! 1 la mana: ACSFAN nu e a primariei, ea are doar a 7 parte din asociatie. 2 la mana: Primaria nu poate da bani la o echipa de fotbal ( vezi cazul de la Ploiesti , primaru de acolo a dat bani la Petrolul Ploiesti si amu e cercetat de DNA). 3 la mana: chiar daca Boc ar vrea sa ajute U, cu riscul sa faca puscarie( HA HA HA ) orice ban trebuie sa treaca de votul consiliului local cluj. SI 4 la mana: Esti atat de prost incat nu vei baga la cap ce ai citit mai sus si vei sustine in continuare aceleasi aberatii.
  • 2016-10-18, 01:37
  • Scris de : da da
Cine te-o mințit ca primăria nu poate baga bani în fotbal?:)) nu poate da banI la o echipa privata iar U nu mai e privata. La Craiova, chiajna, Timișoara , voluntari etc echipele sunt susținute de primărie. La cfr nu poate da bani ca e privata și ar însemna că da banii patronului. Deci mai citește legile. Cum am zis echipa e a primăriei în asociere cu Universitățile și U joaca gratis pe Mircea Luca. GRATIS
  • 2016-10-18, 17:35
  • Scris de : Nu fi bolovan si repeta toate imbecilitatile pe care le auzi in galeria lui U
Eu ti-am zis mai sus ca nu o sa bagi la cap. U e asociatie sportiva de drept privat. Craiova are patron si il cheama Mihai Rotaru iar daca Olguta baga bani publici 'la greu' in echipa o face pe barba ei, lucru pe care BOC nu-l va face in veci!!! Primaria poate sustine U cu bani pentru masa, cazare, chirii , medicamente, plata asigurarilor medicale, chestii dinastea marunte. Adica apa de ploaie. Stadionul nu e in proprietatea Primariei, si chiar daca ar fi a exista o societate privata care ar administra arena, sociatate asta ar vrea sa faca bani. La fel cum e actuala societate care administraza Cluj arena. Deci i-ar arde pe astia de la U la fel cum o face si actuala societate.
  • 2016-10-19, 08:13
  • Scris de : Fără patroni
prostovane primăria suporta toate cheltuielile echipei inclusiv cele legate de stadion. Deci GRATIS. Doar e echipa Clujului!
  • 2016-10-18, 01:44
  • Scris de : Da da
Iar primarul de la Ploiești e cercetat pt ca a dat bani la petrolul care era privata , echipa lui Capra. Ești foarte dezinformat. Olguta Vasilecu baga saci de bani în cu Craiova pt ca e legal echipa fiind a comunității nu are patron cu e arpy la cfr sau cine o fi acum.
  • 2016-10-18, 17:39
  • Scris de : Dezinformat esti tu. Craiova are patron, pe Mihai Rotaru, iar echipa nu e a comunitatii, la fel cum nu e nici U.
  • 2016-10-17, 17:47
  • Scris de : mircea luca
stadionul e a lui U! suporterii au cerut sa fie preț pe bilete sa nu fim ca șobolanii din gruia cu gratuități. Și au acceptat un preț simbolic de 5 lei inclusiv la tribuna 1. restul care vor sa joace 7000 euro pe meci plus utilități :))
  • 2016-10-17, 11:18
  • Scris de : UCJ
N a existat o astfel de echipa. Si cu Tritenii am fost gazde. Vom fi oaspeți în retur, la Triteni
  • 2016-10-17, 11:18
  • Scris de : UCJ
N a existat o astfel de echipa. Si cu Tritenii am fost gazde. Vom fi oaspeți în retur, la Triteni
  • 2016-10-17, 02:16
  • Scris de : medias
Tot în playOUT sunteți sobolanilor:))) ce tot playoff visati:)))
  • 2016-10-16, 20:11
  • Scris de : Mata
Un kkt de om mai mare ca savu asta nu exista. Foot pe maica lui si tot neamul lui de homosexual. Sa mori in chinuri zdreanta
  • 2016-10-17, 09:53
  • Scris de : stiulete
Ce-ti mai place a lingi hemoroizii la gay...
  • 2016-10-17, 00:33
  • Scris de : acoperitu
Ăla cel puțin nu se ascunde ca pizsdele vișinii după nikuri și își asuma ce scrie. apucăturile din viata reala unde umblati cu fularul în plasa sau ascuns pe sub geaca le expuneți și în mediul virtual sobolani raiosi
  • 2016-10-17, 05:04
  • Scris de : Decebal Savu
Sunt atât de obsedați de mine încât mă acuză si de afirmații pe care nu le fac eu. Le pare rău că li se spune adevărul. Ei tot spun că eu nu s din Cluj. Poate le pare rău că țin cu U nu cu cfr
  • 2016-10-17, 13:46
  • Scris de : Unu din Beius
Du-te ma Savule in phoola mee. Vezi mai spala-ti bratara tricolora de pe mana stanga ca e deja cam jegoasa. La tine ,,cum ii turcu si pistolu``? Sau cum ii Savu si tricoloru?
  • 2016-10-18, 13:11
  • Scris de : Holo
Ma gunoi sovin cand vedeti Ttricolorul va ia dracu,ma jegosule cand vorbesti despre Tricolor iti dai doua palme si te ridici in picioare ,mai spala-te pe gura ca esti plin de gulas si rahat,ma pis pe tine si pe steagul vostru transilvanean.
  • 2016-10-18, 15:05
  • Scris de : eu
Maaa gunoi sovin de la pata rat.mai treci pe la scoalaaaa.eu ma inchin in fatza tricolorului,dar nu neaparat in fatza celui roshu-galban si mnyerau.am alte culori preferate ,maaaaa.el este plin cu gulas,iar gura ta este plina cu KAKAT maaaaaa.
  • 2016-10-18, 17:55
  • Scris de : holo
Ma n-ai nimerit-o, eu nici pe departe nu-s sovin, am nevasta unguroaica ,in schimb tu esti unul mare,pe la scoala mai du-te tu ember pt. ca mie o a treia facultate nu-mi mai foloseste la nimic,sterge-te la gura esti plin de spume.
  • 2016-10-18, 18:11
  • Scris de : eu
Ember unde ai facut celelalte 2facultatzi?din limbajul folosit se pare ca le-ai facut la pata rat.dtuaca tu ai nevasta unguroaica eu sunt Papa de la Roma.😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
  • 2016-10-18, 20:11
  • Scris de : Holo
Dupa scris mi-am dat seama ca esti un pokemon,despre facultati discutam dupa ce mai cresti, termini liceul intri la faculta si-o termini,am raspuns exact cu aceeasi moneda la comentariile tale(stii tu care).Nu mi-ai spus care-s culorile tale preferate si in fata carui Tricolor te inchini in Romania tara in care te-ai nascut,ai crescut si traiesti.Aaa,era sa uit,vreau sa te intreb ceva,Farkas este nume unguresc?Daca da inseamna ca esti Papa de la Roma,o seara faina sanctitate.
  • 2016-10-18, 22:21
  • Scris de : eu
Cu pokemonul nu ai nimerit-o.am o facultate in plus fatza de tine.stii care?Culorile mele preferate nu are rost sa le spun,deoarece nu cred ca esti in stare sa deosebesti culorile .in ceea ce priveste numele si eu pot scrie ce nume vreau..oricum nu ma inchin im fata steagului care vrei tu.deci pot sa fiu Papa de la Roma.
  • 2016-10-18, 23:05
  • Scris de : Holo
Ember dacă n-am nimerit-o my mistake, dar le-am nimerit pe restul nu-i stres,despre scoli mă repet n-are rost sa discutam pt. ca trebuie sa mai cresti si sa mai studiezi, referitor la culori ai dat-o cotita, te eschivezi în continuare,dar știu răspunsul, trebuia să fii bărbat și s-o spui pe față ca nu-i problemă,disting culorile pune-ma la incercare,eu n-am pretenția ca sa te închini în fata nici unui tricolor singurul lucru pe care-l vreau este sa respecți tricolorul tarii în care te-ai născut și trăiești alături de noi românii.Iti cer prea mult concetatene?Și la final Îți mai spun ceva borat,ești Papa de la Roma crede-ma,o seară făină.
  • 2016-10-18, 07:37
  • Scris de : Decebal Savu
Auzi separatist visiniu,asuma-ti identitatea! Te deranjează tricolorul? Dar steagurile separatiste de la cfr nu te deranjează?
  • 2016-10-18, 15:07
  • Scris de : eu
auzi poponar separatist,suji pohola.te deranjeaza steagurile ??? dute de unde ai venit.
  • 2016-10-19, 00:35
  • Scris de : Da mă muie ne deranjează carpele voastre și analfabeții
.
  • 2016-10-18, 22:34
  • Scris de : Decebal Savu
Eu sunt acasă. Du te tu de unde ai venit. Ia ti si echipa cu tine
  • 2016-10-18, 23:33
  • Scris de : Holo
Decebale lasă-l (lasă-i) în lumea lui (lor), nu merită osteneala,sunt niște sovini separatisti deghizați în suporteri, mâine UNIVERSITATEA echipa Clujului are meci,dacă vii te astept la o bere după,Hai ,, U" Cluj România.
  • 2016-10-18, 23:33
  • Scris de : Holo
Decebale lasă-l (lasă-i) în lumea lui (lor), nu merită osteneala,sunt niște sovini separatisti deghizați în suporteri, mâine UNIVERSITATEA echipa Clujului are meci,dacă vii te astept la o bere după,Hai ,, U" Cluj România.
  • 2016-10-19, 10:12
  • Scris de : eu
Ar fi bine sa nu faci pe nimeni sovin separatist.voi marii suporteri ai nuliversitatzii ar fi bine sa vedetzi ce avetzi voi in gradina.iar savu nu cred ca o sa vina la meci deoarece el afirma ca locuieste la Oradea.
  • 2016-10-19, 07:09
  • Scris de : Decebal Savu
Are meciuri nu meci. Fotbal, baschet fete, baschet băieți (baschetbaliștii reprezentând Clujul si Romania in Europa)
  • 2016-10-19, 07:09
  • Scris de : Decebal Savu
Are meciuri nu meci. Fotbal, baschet fete, baschet băieți (baschetbaliștii reprezentând Clujul si Romania in Europa)
  • 2016-10-19, 07:09
  • Scris de : Decebal Savu
Are meciuri nu meci. Fotbal, baschet fete, baschet băieți (baschetbaliștii reprezentând Clujul si Romania in Europa)
  • 2016-10-18, 18:26
  • Scris de : Decebal Savu
Da ma deranjează.
  • 2016-10-18, 23:03
  • Scris de : eu
Daca te deranjeaza pune-ti plasture pe ochi sa nu vezi.Noi sumtem acasa.cei care trebuie da plece suntetzi VOI.DRUM BUN SI CALE BATUTA🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗
  • 2016-10-17, 10:16
  • Scris de : eu
numai dracu este obsedat de tine,Binshan borat.tu si la Oradea si la Binsh esti vazut ca un poponar,si care pe unde te prinde acolo ti-o trage .inclusiv seful tau de la Faist Mecatronic.
  • 2016-10-17, 10:53
  • Scris de : laba trista
@eu scrie cu numele tău piszda visinie. posteaza cu profil de facebook real labar trist.
  • 2016-10-17, 11:23
  • Scris de : eu
voi lua exemplul tau.sau acela este numele tau real,laba trista ??? frumos nume .
  • 2016-10-17, 10:20
  • Scris de : Decebal Savu
În primul rând nu lucrez la Mekatronic. Iar la chestia cu poponarul...nu pot comenta ineptii de genul asta. As ajunge prea jos
  • 2016-10-17, 11:23
  • Scris de : eu
mai esti si mincinos.
  • 2016-10-16, 20:09
  • Scris de : U cluj
http://www.napocanews.ro/2016/10/steagul-transilvaniei-independente-la-un-meci-pe-stadionul-cfr-cluj.html e oglinda voastră
  • 2016-10-16, 21:46
  • Scris de : Da da
Pai ungurii de la kwcs fac legea acolo. Atunci ce te miri? Nu mai e mult pana o sa cânte în ungurește și în meciuri oficiale nu doar în amicale
  • 2016-10-17, 10:18
  • Scris de : eu
asta inseamna ca vorbesc mai multe limbi.pe cand voi,marii univesitari de la pata rat grohaitzi doar una,si aceea cu greseli.
  • 2016-10-16, 20:09
  • Scris de : U cluj
http://www.napocanews.ro/2016/10/steagul-transilvaniei-independente-la-un-meci-pe-stadionul-cfr-cluj.html e oglinda voastră
  • 2016-10-16, 07:46
  • Scris de : hahahaaa
hai ca bate dinamo și îi arunca pe sobolani la locul lor :))
  • 2016-10-17, 05:05
  • Scris de : A bătut și Medias
Deja sunt frânarii la locul lor
  • 2016-10-17, 05:05
  • Scris de : A bătut și Medias
Deja sunt frânarii la locul lor
  • 2016-10-16, 21:28
  • Scris de : Bra
Expertiza exfanista? Lasa fotbalu ca-i prea complex pt tine.
  • 2016-10-16, 06:26
  • Scris de : amorim
hai, valea de aici, ca in groapa se inparte ajutorul social (platit de mine)
  • 2016-10-16, 13:06
  • Scris de : jojo
Bine ca nu se imparte:))
  • 2016-10-15, 19:35
  • Scris de : Felicitari Sanatatea Cluj!
A doua echipa a Clujului, Sanatatea-virusii verzi, este la a sasea victorie consecutiva. http://www.cjsport.ro/fotbal/virusi-fara-antidot-sanatatea-cluj-a-castigat-al-saselea-meci-la-rand-in-liga-a-iii-a-marcand-de-trei-ori-la-iernut-in-primele-20-de-minute/ Sanatatea o ia pe urmele CFR-ului. Are sanse de promovare in Liga a doua. Ar fi bine sa avem o echipa din Cluj-Napoca in Liga a doua. Altii fac de rusine orasul prin sate si catune... deghizati ca acsfan-isti.
  • 2016-10-16, 06:29
  • Scris de : Vasile din pata rat (nascut in Tulcea)
Bravo :))
  • 2016-10-15, 14:08
  • Scris de : doua precizari
1. Vad ca unii acsfan-isti au nedumeriri despre ce cauta CFR in play-off. Cauta sa aducă orasului nostru un nou titlu de campioana. Altii, poate vor deveni campioni sătești. 2. Aceeasi acsfan-isti, evident frustrați ca nu se mai mai pot (auto de)numi pinguini pana anul viitor, încearcă sa se bage in vorbe cu suporteri CFR-isti care au experienta a trei campanii din CL si a trei din EL. Dragi acsfan-isti, ar trebui sa va vedeti lungul nasului. Discutați si comentați cu cetatenii din Bobalna, Botu sau Troieni. Acolo va este locul si atat puteti.
  • 2016-10-15, 13:14
  • Scris de : cluj
galerie de 30 de oameni , bine frana
  • 2016-10-15, 18:06
  • Scris de : boc si tise
stii cum e . e usor sa faci sex cu uuula altuia , fa sex cu scula ta .
  • 2016-10-15, 17:57
  • Scris de : boc si tise
da asa este . suntem 30 . poate 35 . dar jucam acasa pe stadionul nostru . clujeanule eu am o firma cu 30 de oameni . lunar platesc impozit la stat cat platesti tu in 20 de ani . iar acel stadion este a judetului cluj . daca nu crezi intreaba pe boc si pe tise . cred ca ei mai amintesc a cui este stadionul .
  • 2016-10-17, 15:52
  • Scris de : U Cluj
Ma pish si pe tine si pe firma ta. Dupa ce inveti sa scrii corect in limba romana ("stadion a judetului cluj"), poti sa te speli pe gura pe anul asta (dupa ce ai mancat ca.cat), si apoi poti sa comentezi (daca se poate ceva inteligent) despre "U" Cluj.
  • 2016-10-15, 14:35
  • Scris de : eu
30 ,dar buni.nu spargatori de pisoare,.nu bat jucatori cu bate de basebal,nu dau cu borduri in cap la mass-media,nu bat copii pe strada,si lista poate continua cu vitejiile comise de voi.si dealtfel savule vezi de-ale tale.
  • 2016-10-15, 08:02
  • Scris de : Observator
Am numarat au fost 1000 de boschetari la ora 20:30 pe vreme stabila fara nici unpic de ploaie.Am inteles ca domnul scroafa suparat pe faptul ca nu mai gaseste angajati pentru peluza visinie,a decis sa urmeze modelul astrei desenand o peluza iar in spatele desenului sa fie montate cateva boxe cu in care sa se auda cele 3-4 cantece cunoscute de peluza.Momentan pentru deplasari nu s-a gasit o solutie dar cel mai probabil aceasi peluza va aparea desenata pe o panza si afisata in peluza oaspete.suntem mandri ca suntem pe locul 3 ca medie de spectatori cu 3000 de suporteri platiti cand orasul nostru are o populatie de 300.000.
  • 2016-10-16, 06:51
  • Scris de : luis
Hai mai observatorule,nu exagera.Tu,nu esti in stare sa numeri pana la 1000,de scris corect in limba romana ,nu mai spun nimic.Asa ca,polueaza altundeva atmosfera.
  • 2016-10-15, 18:04
  • Scris de : boc si tise
observatorule , si daca ereu doar 10 spectatrori noi jucam in liga 1 unde voipoate o sa jucati peste 5 ani . jocul si spectacolul nu doar in spectatori se numara . poate la voi la sat . e greu sa intelegi . pt tine pt boc si tise e fff greu . eu cu copii mei care au 5 respectiv 8 ani pot sa ma duc la meci la cfr dar la voi nu vezi copii in tribuna . de ce oare .
  • 2016-10-15, 22:19
  • Scris de : UCluj
Nu sunt copii în tribuna. Vaaai ce aberații.
  • 2016-10-16, 09:46
  • Scris de : eu
savule,esti penibil.
  • 2016-10-15, 17:39
  • Scris de : Suporter CFR
Da voi cat aveati la meciuri in Liga 1 ma? Nu inteleg de ce tot intrati sa comentati cand noi pentru voi nu existam, suntem inferiori etc. In Liga 1 si la voi si la noi, exceptand meciurile directe si cele cu Steaua si Dinamo erau 4-5 mii spectatori. In Liga 2 ati jucat si cu 300 spectatori voi aia fidelii ce sunteti mereu langa echipa
  • 2016-10-16, 09:08
  • Scris de : Observatoru
Eram doar 2-3 sute pentru ca acel fotbal corupt nu ne reprezinta,Liga 1 a ajuns,a ajuns liga satelor,liga unde meciurile sunt castigate de cine trebuie nu de cine joaca mai bine.Daca te uiti putin prin tara in liga 4 poti sa vezi cu cat drag merg la meci suporterii de la Petrolu,Otelu,Faru etc.La voi e simplu daca echipa merge sunteti pe stadion,daca nu merge cautati alta echipa ca e tot una.
  • 2016-10-16, 18:22
  • Scris de : Suporter CFR
Stai linistit ca eu am fost si cand echipa avea 24 pcte in minus. La ambele sunt suporteri de ocazie. Si la voi se duceau doar cand juca U cu Steaua si CFR.
  • 2016-10-15, 09:57
  • Scris de : eu
universitar de pata rat,treci pe la scoala si invata sa scrii.pe la medic sa treci sa-ti prescrie ceva pt.FRUSTRARE.o zi buna sa ai.
  • 2016-10-15, 14:10
  • Scris de : UCluj
Doare adevărul, așa i?
  • 2016-10-16, 09:48
  • Scris de : eu
Doare frustrarea,asa-i savule????
  • 2016-10-16, 06:21
  • Scris de : amorim
"asa i" :))
  • 2016-10-15, 06:54
  • Scris de : hopaa
haha 2000 de șobolani în cocina în liga 1:))))) jumate cu invitații și carnete de elev :))) vai de voi!
  • 2016-10-16, 18:38
  • Scris de : Suporter CFR
Biletele sunt la reducere cu carnetul, de la 15 lei la 5 lei. Si la voi erau la fel.
  • 2016-10-14, 23:26
  • Scris de : Frânarii iar joaca cu porțile închise. Sau poate sunt la birt.
.
  • 2016-10-14, 23:22
  • Scris de : Pintea
A fost greu,Iasul a dat o replica solida. Importante sint cele 3 puncte. Bravo echipei care a luptat exemplar.18
  • 2016-10-14, 23:20
  • Scris de : observator
Daca functioneaza maine nocturna, cred ca merg la meciul lui acsfan. Desi n-am facut liceul la seral, mi-ar placea ca acsfan sa aiba dreptul la nocturna.
  • 2016-10-15, 07:06
  • Scris de : mircea luca
Ar fi bine sa mergi. sa vezi și tu un meci pe cel mai modern stadion din tara. cocina voastră jumate e închisă ca nu prezintă siguranță :))
  • 2016-10-15, 13:19
  • Scris de : eu
mirciulica,tu sa nu uiti un lucru,si anume:VOI NU AVETZI STADION !!! STADIONUL ESTE AL TUTUROR CLUJENILOR.DACA VREAU SA FAC UN CONCURS DE FRIPT GRATARE SI MICI,BOGRACSOS,GULYAS,INCHIRIEZ STRADIONUL .VOI ATZI AVUT STADIONUL PATA RAT DAR CARE A FOST INCHIS.FRUSTRARE ESTE DUREROASA ??????
  • 2016-10-17, 08:27
  • Scris de : hopaaaa
Ăsta e diferența. Tu îl închiriezi , U joaca gratis!::))) chiar și în liga a 4 a:))) și eu închiriez o garsoniera și pot sta un ea. Dar proprietarul sta gratis:))) sper ca am lămurit problema cu stadionul Mircea Luca.
  • 2016-10-17, 10:20
  • Scris de : eu
intreaba-i pe boc si tise cine plateste chiria pt.stadion.
  • 2016-10-15, 15:44
  • Scris de : fanU
Nu stiu al cui o fi stadionul dar știu ca de la inaugurarea lui U a jucat toate meciurile oficiale acolo. De fapt din 1919 joaca acolo cand era o simpla tribuna de lemn. Deci locul e brenduit pe vecie.
  • 2016-10-15, 16:41
  • Scris de : Eu
Stadionul este al tuturor.este construit din banii contribuabililor implicit si ai tai.dar poate juca acolo oricine cine scoate banii.dar nici decum nu este stadionul lui acsfan sau u.
  • 2016-10-15, 19:53
  • Scris de : da
Poate juca oricine dar joaca doar U pe Mircea Luca! chiar și în liga 4. Și joaca Gratis! restul câte un meci dacă platesc
  • 2016-10-16, 08:47
  • Scris de : Cluj
Mai,astia au ramas incremeniti in proiect,de unde pulla mea o tot dau inainte idiotii astia cu numele stadionului Mircea Luca,astia sunt genul ala de om prost ca bota,cu care nu te poti intelege,tot timpul isca i controversa.
  • 2016-10-17, 16:33
  • Scris de : tu esti ma?
te plateste regia bine? stiu sefii tai ca stai pe net in timpul serviciului? Nu ti-a trecut ticul ala nervos? Cand te prind te belesc si te ingrop in sare ma "economistule".
  • 2016-10-15, 12:44
  • Scris de : gogu caldararu
Pe CLuj Arena am fost la finala de supercupa dintre CFR si Astra. Intradevar e modern iar instalatia de sonorizare s-a auzit beton cand imnul CFR-ului rasuna pe toata arena. A fost sublim!
  • 2016-10-15, 22:21
  • Scris de : UCluj
Da. Pt ca la finale e obligatoriu să pui cele 2 imnuri. Si s a ales Cluj Arena pt ca..e neutru fata de voi sau Astra.
  • 2016-10-16, 13:16
  • Scris de : Esti un mare bou. La finala e obligarotiu intonarea imnul romaniei la deschiderea meciului . ATAT!
Proprietarii stadionului Cluj Arena au facut un mic cadou fanilor CFR-isti si au pus imnul CFR-ului.
  • 2016-10-16, 13:59
  • Scris de : Esti la fel de bou
Imnul lui U a răsunat pe National Arena în 2015!
  • 2016-10-16, 18:39
  • Scris de : Suporter CFR
Si al CFR-ului de vreo 3 ori pe National Arena :))
  • 2016-10-14, 23:06
  • Scris de : hiena
Maine-s pe Oser, nu contati pe mine. Dupa victoriile franarilor nici nu-mi vine sa mai merg pe Mircea Luca, imi vine sa vomit pe mine.
  • 2016-10-14, 22:33
  • Scris de : o seara trsita pentru acsfanisti
O sa aveti insomnii, si nu doar in noaptea asta. Noi suntem in paly-off, voi intre sate, unde va este locul. Doar sunteti "studenti"... sau gresesc?
  • 2016-10-14, 21:38
  • Scris de : ?
Unde ați dispărut mă? Să nu-mi spuneți că sunteți pe stadion pt. că-i gol. V-ati repatriat?
  • 2016-10-16, 10:42
  • Scris de : eu
facem sex cu mumata ,sora ta,si nevasta ta........
  • 2016-10-20, 22:51
  • Scris de : Tu
N-am soră, nevastă, mamă așa ca-mi sugi pula mă pisolcosule
  • 2016-10-14, 23:09
  • Scris de : In play off..Voi?
.
  • 2016-10-15, 06:58
  • Scris de : haha
și ce faceți în playoff insolventilor ca drept de cupe europene nu aveți ca sunteți pârliți insolventilor.
  • 2016-10-15, 16:01
  • Scris de : Păi îi batem,din nou,pe stapanii vostri...militienii de Bucale
.
  • 2016-10-15, 15:07
  • Scris de : in playoff o sa castigam titlu, iar din postura de campioni mai vindem 2-3 jucatori pe 2-3 meleoane si am iesit din insolventa. PAM PAM
  • 2016-10-15, 12:14
  • Scris de : lulu
pai... ei fac niste bani care voua v-ar ajunge sa promovati macar vreo doua trepte, lasa tu cupele europene. apropo: sa vorbeasca falitii de insolventi, e chiar o dobitocie. dar cred ca voi habar nu ave-ti cum se impart banii, dor prin pata rat, probabil. haide U.
  • 2016-10-14, 23:03
  • Scris de : Triteni,Moci,Gilau etc
.