Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Livetext CUPA României. CFR Cluj s-a calificat în sferturile competiţiei! Dan Roman a marcat primul gol pentru CFR Cluj!

CFR s-a calificat în sferturile Cupei!
Foto: csuc.ro

FINAL CUPA ROMÂNIEI. CFR Cluj vs. CSM Poli Iaşi 2-0

A marcat: C. Bud '6, Dan Roman 73

Gol CFR 2-0! Dan Roman a marcat primul gol pentru CFR la numai un minut dupa ce a intra pe teren!

Gol CFR Cluj 1-0! Camora a centrat perfect în careu, la bara a doua, pentru Cristi Bud, care a reluat cu capul din 8 metri la colţul scurt!

A început partida!

ECHIPELE DE START

CFR: Marc - Lopes, Larie, Mureșan, Camora - Nascimento, Rus - Păun, Nouvier, Juan Carlos - Bud. Antrenor: Vasile Miriuță.

CSM Politehnica Iași: Grahovac - Voicu, Mihalache, Saric, Sato - Crețu, Ciucă, Mitic, Țigănașu - Moldovan, Piccioni.  Antrenor: Eugen Neagoe

...

Antrenorul celor de la CFR Cluj a fost sancţionat de Comisia de Disciplină a FRF! Vasile Miriuţă a fost trimis în tribună după un schimb de replici cu arbitrul asistent Octavian Şovre, după faza care a generat penalty-ul pentru CS U Craiova la meciul de la Severin pierdut de clujeni cu 2-1.

Astfel, Miriuţă a fost suspendat pentru două partide, exact ultimele din acest an pentru CFR Cluj. E vorba de meciurile cu CSM Poli Iaşi şi FC Voluntari din campionat. Oficialii clujenilor au protestat faţă de decizia comisiilor. Pentru un act de indiciplină, antrenorul Gheorghe Hagi a primit doar un avertisment după ce a împins un jucător la meciul cu CS U Craiova.

Vasile Miriuţă a prefaţat întâlnirea cu CSM Poli Iaşi din această seară.

"Iaşiul e în revenire de formă, iar Neagoe i-a pus pe picioare. Au jucat bine în ultimele 2-3 partide, practică un joc bun agresiv, cu jucători care pot face diferenţa pe faza de atac. E un meci de Cupă pe care îl jucăm acasă şi trebuie să-l câştigăm şi să mergem mai departe. Voi folosi cea mai bună echipă în meciul de Cupă. Gazonul este bun, căldura funcţionează. Păcat că nu a fost la fel la meciul cu Timişoara. Nu este o scuză, dar cred că am fi câştigat partida"

"E un final de an dificil şi e normal să se adune o anumită oboseală. Nu este uşor pentru că Astra se apropie. Dacă am fi avut acele 6 puncte, nu ar fi nicio problemă. Am fi fost la 10 puncte de Astra şi 11 faţă de Botoşani. Din punct de vedere sportiv, acum am fi fost în play-off 99% la sută. Dar depinde doar de noi calificarea, nu stăm la mâna altora."

"Omrani a fost cusut, bine că nu s-a întâmplat ceva mai grav. Aici este vine jucătorului, nu avea voie să facă aşa ceva, deşi a luat un galben pentru un fault inexistent la Vătăjelu. Iar apoi nu trebuia să aplaude arbitrul. Sper că va învăţa pe parcurs"

PLEACĂ LARIE LA STEAUA?


Miriuţă a comentat şi posibila plecare a lui Ionuţ Larie la Steaua. Fundaşul de 28 de ani este unul dintre titularii incontestabili în ultimii doi ani. "Nu am auzit despre posibila plecare a lui Larie la Steaua. Fiecare poate să declare ce vrea. Steaua poate lua orice jucător, pentru că are bani. Larie e un jucător bun, de bază pentru echipa noastră. Ar fi o pierdere mare dacă s-ar lua decizia să fie transferat, însă şefii ştiu cel mai bine acest lucru", a spus Miriuţă.

CFR Cluj nu poate conta pe Sora, care a suferit o leziune fibrilară şi nu va mai juca în acest an, iar Gomelt este incert până la ora meciului. Va reveni însă portarul Traian Marc.

CFR Cluj - CSM Poli Iaşi va fi în direct pe Dolce Sport 1 şi DigiSport 1.

Stadion: "Dr. Constantin Rădulescu" (Cluj-Napoca). Arbitru: Florin Andrei (Târgu Mureş). Asistenţi: Gabriel Bârjac (Zalău) şi Iulius-Radu Timar (Marghita)

Comentarii
  • 2016-12-15, 19:50
  • Scris de : Numai ASAfan!
De ce nu dati stiri despre echipa celor din cele doua gropi, Marasti si Manastur + cei din Pata Rat. Ne este dor de Walter si de presedinta Prodan.
  • 2016-12-15, 19:50
  • Scris de : Numai ASAfan!
De ce nu dati stiri despre echipa celor din cele doua gropi, Marasti si Manastur + cei din Pata Rat. Ne este dor de Walter si de presedinta Prodan.
  • 2016-12-14, 14:44
  • Scris de : Ioan G
Sânt U-ist de mic copil dar vreau sa felicit CFR pt seriozitatea de care dau dovada atât jucatorii cat si conducerea clubului. Bravo.
  • 2016-12-14, 21:53
  • Scris de : doru
Ești uistul piszdii
  • 2016-12-14, 17:04
  • Scris de : UCLUJ
tu U ist???hahahahahhahhaa
  • 2016-12-14, 15:14
  • Scris de : Sânt ????? esti mic de tot :))))
  • 2016-12-14, 17:41
  • Scris de : Pintea
A fi U-ist adevărat trebuie sa înjuri non-stop CFR-ul ??? Sinteti intr-o mare eroare...Va roade invidia ? Trebuie sa fim corecți cu echipele din Cluj,orașul nostru !!!
  • 2016-12-14, 22:23
  • Scris de : UCj
Nu. Nu aia înseamnă. Dar nici să apreciezi o echipa care a vrut ca U să se desființeze. O echipă pur antiromânească
  • 2016-12-14, 03:42
  • Scris de : UCJ
Noi reprezentăm Clujul la toate sporturile (ieri la baschet) Voi reprezentati satul gruia
  • 2016-12-14, 15:58
  • Scris de : paul pop
Da, reprezentati nenuratele esecuri la chiat toate sporturile, dar asa este, eu nu inteleg spiritul lui U...........
  • 2016-12-15, 10:05
  • Scris de : daca nu intelegi, nu te mai fute pe tine grija
  • 2016-12-14, 06:42
  • Scris de : Viile Dejului,Mintiu Gherlii,Juc etc...
.
  • 2016-12-14, 12:41
  • Scris de : da ember, Transilvania Romana
  • 2016-12-15, 06:30
  • Scris de : Joja
Ma jojo,Tu esti mai Prost decat prevede legea.
  • 2016-12-15, 10:05
  • Scris de : sugi pula andi bozgore cu tot neamul tau de nomazi
  • 2016-12-15, 19:14
  • Scris de : o face mumata si o face foarte bine.
m
  • 2016-12-16, 11:04
  • Scris de : sa mori de cancer andi bozgore
  • 2016-12-14, 00:59
  • Scris de : 2
schimbati titlul mai penibililor de ziaristi ,daca nu erati petrolulisti sau acsfan-isti ati fi stiut ca Roman nu e la debut in tricoul Visiniu :)) ,mai sapati ziaristi penibili si veti vedea ca e la al 2-lea meci !!!
  • 2016-12-14, 04:51
  • Scris de : joker
Pe cine crezi ca interesează asta? Prima data când aud de jucătorul asta
  • 2016-12-14, 16:46
  • Scris de : Dan Roman...
S-a format, in timpul junioratului, la o echipa care nu mai exista cel putin anul asta in fotbalul romanesc. Se numea "u" Cluj. Avand in vedere modul in care va respectati jucătorii, nu-i de mirare ca n- ai auzit de Dan Roman. Sper sa aducă cat mai multe victorii primei echipei a Clujului, cea supranumită CFR-VICTORIE
  • 2016-12-14, 21:55
  • Scris de : muiecfr
Un Uist adevărat nu se duce la sobolani . care fac pasul ăsta sunt scoși din istorie.
  • 2016-12-13, 23:21
  • Scris de : CFR
Bravo baietii! Sunteti cei mai buni. Hai CFR!
  • 2016-12-13, 22:59
  • Scris de : In Cluj-Napoca doar CFR conteaza!!!!!!!!!!!!!!!
  • 2016-12-13, 22:28
  • Scris de : Stefan
HAI CFR!VICTORIE! Retardati mintali ai razbonicilor pisoarelor isi dau in petec. Saracii.
  • 2016-12-13, 21:25
  • Scris de : ai de plm!
Astia sunteti! 100! curve udmr-iste, ati fugit acasa in harghita si covasna si l-ati lasat pe scroafa singur in cocina
  • 2016-12-14, 01:00
  • Scris de : 2
nu mai semnaliza atata ca ti se ard becurile :)))
  • 2016-12-14, 14:49
  • Scris de : @
bravo ma! asta e umor unguresc...razi ca-i bancul tau
  • 2016-12-14, 12:42
  • Scris de : sugi pula andi bozgorule
  • 2016-12-13, 21:22
  • Scris de : 100 de șobolani. în Cluj sunteți în deplasare viniturilor
.
  • 2016-12-13, 20:57
  • Scris de : Se joaca cu porțile închise în cocina
.
  • 2016-12-13, 19:29
  • Scris de : pistike
mai avem 7 bilete pt deplasarea din gruia. întâlnirea va avea loc la ora 18 în downtown.
  • 2016-12-13, 18:52
  • Scris de : UCluj
Hai Iași!
  • 2016-12-13, 19:58
  • Scris de : mda
ASCFAN-ul moare de grija altora, daca nu poate sa joace in Cupa.
  • 2016-12-13, 19:31
  • Scris de : Hai CFR, VICTORIE!
Echipa ce onorează Cluj-Napoca!
  • 2016-12-13, 17:49
  • Scris de : Miriuta
si un an daca ma tin astia in tribuna nu-mi fac probleme, ca domnul Popa imi face munca mai bine ca mine. Dar va rog sa nu afle iuliu, ca ma da afara, ca si asa zice ca-s cam scump.
  • 2016-12-13, 15:56
  • Scris de : Sergiu Popa
Nu cred ca pleaca Larie ca este un jucatot foarte bun. Dar daca totusi pleaca, atunci este o nesimtire totala, daca I. Muresan i-l da sub 2.5 milioane de euro plus el plateste tva. Acest om merita atata! Iar daca Jiji nu are bani, sa fie sanatos, nu discutam cu asemenea oameni, care are frica mare de CFR, si vrea sa distruga echipa prin metoda ca ia cei mai buni jucatori. El si asa numai castiga campionatul ca sunt altii mai buni ca el, chiar si Reghe va fi dat afara in curand... Hai, CFR, victorie cu Iasi.