• ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Video CFR Cluj vrea să încheie turul de campionat cu o serie de 5 jocuri fără înfrângere! Fanii din Gruia au făcut show în deplasare!

CFR Cluj, invincibilă pe final de tur!
ASA şi CFR au oferit unul dintre cele mai frumoase meciuri din tur Foto: asatirgumures.ro

Feri Dican a reuşit să-şi impună stilul pe banca CFR-ului, deşi puţini îi dădeau vreo şansă. Feroviarii au jucat ofensiv şi cu ASA Târgu Mureş şi vor să încheie turul cu o serie de 5 jocuri fără înfrângere în Liga 1, în ultima etapă cu CS U Craiova. Clujenii s-ar afla pe podium la finele primei părţi, însă aşteaptă decizia TAS-ului din octombrie.

Claudiu Voiculeţ, jucătorul care a făcut-o pe ASA să spere la titlul până în ultima etapă, vrea să repete performanţa în Gruia. "Ştiam că va fi un meci greu la Târgu Mureş, dar este bun şi un punct până la urmă. Dacă ne vom bate la titlu? Abia după ce va începe play-off-ul se va vedea cu adevărat cine se va lupta pentru titlu, deocamdată ne dorim să prindem play-off-ul. Faptul că nu am pierdut în ultima vreme ne dă încredere, iar meciul cu Craiova trebuie să-l câştigăm pentru a termina turul bine", a spus Cludiu Voiculeţ.

Fundaşul Lucian Goian a revenit printr titularii echipei din Gruia, care mizează pe experienţa sa. "Ne-am dorim foarte mult să câştigăm la Tg. Mureş, mai ales pentru suporterii care au venit de la Cluj şi ne-au încurajat. Cred că am arătat o creştere evidentă în joc în ultimele partide şi asta ne bucură. Ne dorim o victorie de final de tur cu Craiova, mai ales că jucăm acasă. Referitor la punctele de la TAS, noi facem calculul cu cele 6 puncte adăugate, pentru că au fost câştigate pe teren şi e normal să le primim înapoi. Altfel va arăta clasamentul atunci", a explicat Lucian Goian.

Fanii CFR-ului au făcut spectacol în deplasarea de la Tg. Mureş 

 

Peluza Vişinie prezentă la Târgu Mureş!

Posted by Peluza Vișinie on Friday, September 25, 2015
Comentarii
  • 2015-9-28, 22:03
  • Scris de : Andrey
Forta CFR Cluj campionii,ar mai trebui niste italieni ca davide petrucci la CFR !
  • 2015-9-28, 14:44
  • Scris de : Hmm
Sobolanilor, sa putreziti in cocina din gruia
  • 2015-9-28, 00:27
  • Scris de : mihai
la intamplare : https://www.youtube.com/watch?v=ip50ePHt1ow cautati U cluj pe youtube
  • 2015-9-27, 17:35
  • Scris de : muuuie uuuucluj
sobolanilor de pe somes acasa la curvele voastre sa va dea la muita,voi nu aveti dreptul sa comentati pt ca nu existati! Lumea buna a auzit doar de CFR. de muisti pe la cuba si pata rat,si aia de la pata rat vau retras sustinerea,
  • 2015-9-27, 14:32
  • Scris de : au iesit sobolanii din cocina
Insemnati momentul !!!! intrucat a fost singura deplasare la care au participat , bineinteles dupa o oala de sarmale oferita cadou ,plus bonus microbuzul ,plus abonament pt turul de campionat etc.......intr un cuvant jenant !!!!
  • 2015-9-27, 17:39
  • Scris de : SA SUGA PULA uISTI
sobolanilor de pe somes acasa la curvele voastre sa va dea la muita,voi nu aveti dreptul sa comentati pt ca nu existati! Lumea buna a auzit doar de CFR. de muisti pe la cuba si pata rat,si aia de la pata rat vau retras sustinerea,
  • 2015-9-27, 14:34
  • Scris de : Calin
de aceea au si cantat jumatate de meci ,ca altfel trebuia sa plateasca banii pt sarmale si shaorme inapoi
  • 2015-9-27, 00:17
  • Scris de : Sunteti frustrati si plini curuj. sunteti pizdele din Cluj. Muie sobolanilor In Cluj doar " U " conteaza
.
  • 2015-9-27, 17:38
  • Scris de : CFR
sobolanilor de pe somes acasa la curvele voastre sa va dea la muita,voi nu aveti dreptul sa comentati pt ca nu existati! Lumea buna a auzit doar de CFR. de muisti pe la cuba si pata rat,si aia de la pata rat vau retras sustinerea,
  • 2015-9-26, 19:01
  • Scris de : Cocosul
Show-ul gainilor!
  • 2015-9-26, 19:01
  • Scris de : Cocosul
Show-ul gainilor!
  • 2015-9-26, 16:49
  • Scris de : val
Ma bucura atitudinea realistă a stirilor de sport. Bine si mai tarziu. Cred ca au realizat ca este rațional sa facă diferența între elita (CFR) si lumea interlopă (gozerii lui Buska) a fotbalului din Cluj.
  • 2015-9-26, 18:54
  • Scris de : Ronny
Ce elita ba sobolan shaormist? Tu nu vezi ca nu existati in cluj? Peste tot doar fulare cu U si prin masini fanioane cu U. Sa nu mai zic ca joi seara au fost 15000 de Uisti care au facut o atmosfera pe care nu o vezi in liga satelor sau liga 1 cum ii ziceti voi.
  • 2015-9-27, 17:36
  • Scris de : muie uu
sobolanilor de pe somes acasa la curvele voastre sa va dea la muita,voi nu aveti dreptul sa comentati pt ca nu existati! Lumea buna a auzit doar de CFR. de muisti pe la cuba si pata rat,si aia de la pata rat vau retras sustinerea,
  • 2015-9-26, 23:37
  • Scris de : andrei
Ne cacam pe suportarii vostii platit de Buska. Va da interlopul asta o pita cald daca venuti la meci...si voi sariti a flamanzi!!
  • 2015-9-27, 00:02
  • Scris de : gigi
ungure ,vezi ca te-ai cacat pe tine si puti!!!
  • 2015-9-26, 15:43
  • Scris de : mimi
Hai CFR ! Apar frUstratii ca ciupercile dupa ploaie !!!!
  • 2015-9-26, 15:13
  • Scris de : Hopaaa
Si o bagat pascani coada si la stiridesport
  • 2015-9-26, 15:46
  • Scris de : bravo stiridesport! Uite ca se poate.
.
  • 2015-9-26, 15:06
  • Scris de : Arrow
Vedeti ca stiridesport.ro sunt impartiali si posteaza si articole fara continut "rautacios"!?! Uscaturile sa se abtina ...
  • 2015-9-26, 19:36
  • Scris de : Respect
Tie, pentru ca esti un U-ist civilizat.
  • 2015-9-26, 15:39
  • Scris de : Mda
Eu ii vad pro sobolani nu impartiali. Doar titluri derbyul ardealului si fanii au facut spectacol:) imi aminteste de citynews de acum cativa ani
  • 2015-9-26, 15:50
  • Scris de : popa
Și ce nu vezi tu corect aici? Meciul de ieri s-a disputat intre tripla campioana a României și actuala deținătoare a supercupei României Vă place sau nu..în momentul de fata este derby ul Ardealului.Iar faptul ca CFR a avut galerie la Mureș nu cred ca deranjează pe cineva.Dixit.
  • 2015-9-26, 15:44
  • Scris de : Mda pe naiba
Erai tu obișnuit sa ridice-n slavi marea ta echipa si sa improaste cu noroi "in deal".Cum apar 2,3 articole imparțiale cum fierbeti.Din păcate ptr voi,știrile despre adevăratul fotbal,sunt acolo sus,în deal.
  • 2015-9-27, 14:35
  • Scris de : eu
nu te mai obosi sa raspunzi celor de la pata.lasa-i sa fiarba.
  • 2015-9-26, 14:21
  • Scris de : misu
Echipa buna, suporteri frumosi ! Hai CFR !
  • 2015-9-27, 22:26
  • Scris de : misu
Rectific, echipa buna, suporteri frumosi, mancare ok! Hai CFR!