Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Sport alert CFR, victorie de moral cu ASA în derby-ul Ardealului! Echipa lui Mutu are emoţii pentru play-off! Cristi Bud a reintrat la CFR Cluj!

CFR Cluj a învins echipa lui Mutu!

CFR Cluj a reuşit o victorie de moral în faţa echipei lui Adi Mutu şi Gabi Mureşan, care şi-a periclitat şansele la play-off, în derby-ul din Gruia, scor 1-0. Francezul Nouvier a marcat unicul gol al unei partide cu faze rarisime la ambele porţi.

Adi Mutu a avut o nouă evoluţie ştearsă, acesta remarcându-se mai mult după ce a fost schimbat, de pe banca de rezerve, când l-a secondat pe Grigoraş la câteva faze.

CFR Cluj - ASA Tg. Mureş 1-0

A marcat: Nouvier '73

Min. 90: Schimbare CFR! Intră L. Goina, iese F. Nascimento

Min. 84: Schimbare CFR: Cristi BUD revine la CFR Cluj. Atacantul l-a înlocuit pe C. Lopez

Min. 83 - OCAZIE IMENSĂ ASA! Laurenţiu BUŞ a reluat puternic din 11 metri, însă Marc a respins incredibil de pe linia porţii, cu un reflex de handbal!

Min. 73 - GOL CFR CLUJ 1-0! Brian NOUVIER a marcat cu un şut din interiorul careului!

Min. 60 - Schimbare ASA: Intră Jazvic, iese Adi Mutu

Min. 58 - Tiago Lopes (CFR Clu) a şutat înşelător spre poartă, însă mingea a trecut pe lângă bară!

Min. 56 - OCAZIE ASA! Adi MUTU a trimis un şut de la marginea careului, însă balonul a fost respins de Marc!

Min. 44 - OCAZIE IMENSĂ CFR: Păun a scăpat pe dreapta în careu şi a şutat din unghi, pe lângă Stăncioiu, dar şi pe lângă poartă!

Min. 24 - Păun de la CFR Cluj cade în careu după un presupus contact cu M. Constantin. Arbitrul Ov. Haţegan i-a acordat un galben pentru simulare!

Min. 13 - Ocazie CFR: Adi Păun a trimis un şut înşelător din afara careului mare, însă Stăncioiu nu s-a lăsat păcălit!

A început partida!

Echipele de start:

ASA: Stăncioiu - G. Matei, I. Gonzalez, M. Constantin, Brandan - N'Doye, Mureşan - Gorobsov, Mutu, Voiculeţ - Ţucudean. Rezerve: Viciu - Balaur, Jazvic, L.Buş, Borza, Ciolacu, Dedov. Antrenor: Petre Grigoraş.

CFR Cluj: Marc - Tiago Lopes, Larie, A. Mureşan, Camora - Ruiz, Petrucci, Nascimento - Păun, C. Lopez, V. Bruno. Rezerve: Mincă - Tânc, L. Goian, Negruţ, Bud, Nouvier, Beleck. Antrenor: Toni Conceicao. 

....

CFR Cluj va juca cu sabia deasupra capului în derby-ul Ardealului cu ASA Târgu Mureş, duminică (20.30), în Gruia, în aşteptarea unei noi decizii drastice pentru club! Adi Mutu, Stăncioiu şi Petre Grigoraş speră să prindă un loc în play-off chiar după meciul cu CFR.

Fotbaliştii lui Toni Conceicao sunt la curent cu o nouă posibilă depunctare dictată de comisiile FRF pentru neplata jucătorilor. Internaţionalul Adi Păun a vorbit despre partida cu ASA şi despre confruntarea cu Adi Mutu, un duel al generaţiilor.

"Va fi un meci dificil cu o echipă bună, care s-a întărit în această iarnă cu jucători valoroşi. Aşteptăm o partidă frumoasă şi sper ca lumea să se bucure. Mă bucur că Adi Mutu a revenit în campionatul nostru şi că o să joc împotriva lui, chiar este unul dintre idolii mei. Nu ştiu dacă voi apuca să joc cu el la echipa naţională, mi-aş dori din tot sufletul. ASA se luptă cu Iaşiul pentru play-off şi vor dat totul pe teren, dar şi noi ne dorim cât mai multe puncte.", a comentat Păun, care a fost din nou rezervă cu Astra la Giurgiu (2-2).

EMOŢII PENTRU DEPUNCTARE 

Atacantul lui CFR Cluj este de părere că o nouă depunctare ar complica şi mai mult situaţia CFR-ului care trebuie să lupte pentru evitarea retrogradării."Suntem la curent cu situaţia depunctării, din păcate nu este aşa cum ne-am dorit. Sper să nu  mai pierdem alte puncte pentru că ne va fi foarte greu şi pentru moral. Deja ni s-au luat 6 puncte, acum se aude că vom mai pierde şi altele, dar sper să nu se întâmple acest lucru", a spus el.

"Poate fi anul meu, îmi doresc să fiu titular sau să joc cât mai multe minute. Dar totul depinde doar de mine. Convocarea la naţională a fost cea mai frumoasă experienţă din viaţa mea, toţi m-au ajutat şi m-au primit cu braţele deschise. Acest lucru mă motivează în plus şi sper să mai fi chemat"

Comentarii
  • 2016-2-22, 17:14
  • Scris de : mimi
Un "CU CFR PANA LA MOARTE" pentru Dan Muresan !!!
  • 2016-2-22, 15:30
  • Scris de : Dan Muresan
Oricum punctele astea le pierdem iar la comisii, play-off din parti, poate retrogradare, asadar, de ce sa mai tin cu cfr?
  • 2016-2-22, 15:53
  • Scris de : paul pop
Ceea ce a facut cfr pentru cluj si pentru ardeal nicicand echipa lui ualter nu v-a realiza. Ea nu mai este U cluj odata cu preluarea de catre ualter, fi-su si toti regheblati. isi mai aduce cineva aminte cum dadea Szukala cu capul la meciul U steaua, szukala in alb negru si gol steoia? Dar la meciul de la bucuresti cum sarea idolul veselovski pe langa minge in careul de 6 metri? Doua blaturi penibile, dar alea cu spurcatii de la dinamo? Macar cfr cat poate lupta , sper sa ramana, dar greu...
  • 2016-2-22, 17:06
  • Scris de : Dan Muresan
Paul Pop: Acum inteleg multe lucruri. Nu degeaba esti hulit pe toate forumurile. Eu am scris ceva, cu subiect si predicat, tu ai mers pe filiera U Cluj. Ce treaba are U Cluj in toata treaba asta? Am amintit eu undeva de ei? Aaaa, vei spune ca sunt U-ist. Ma rog, de la unul cu neuronii odihniti, cum sunt ai tai, nu astept prea mult. Tare ma tem ca tu ai (la fel ca o parte a fanilor CFR) vise umede cu U. Ori ai fost brutalizat de vreun suporter care nu ti-a mai suportat idioteniile (iar acum arunci laturi inspre U), ori ai tinut candva cu ei, iar in adancul inimii tale inca tii. Altfel, nu inteleg de ce la orice comentariu tu faci instantaneu trimitere la U. Recunoaste, esti nebun?
  • 2016-2-23, 09:31
  • Scris de : paul pop
Da, doctor freud, te-ai prins. Sunt nebun.
  • 2016-2-23, 10:20
  • Scris de : Dan Muresan
Hai ca am avut dreptate. Ne-au privat de cele 4 puncte castigate! (alo, redactia?!). Uite ca fac si rime :). Paul Pop, unde iti putem aduce bombonele si biscuiti? La ce sanatoriu? Pavilionul numarul? Oricum...hai CFR si respect adevaratilor franari! Nu celor care s-au dat candva cu U si acum se cred 'cfr-isti de cand se stiu'...
  • 2016-2-22, 15:46
  • Scris de : val
Cu siguranță tu nu esti fan CFR.
  • 2016-2-22, 15:28
  • Scris de : Dan Muresan
Mda, mare branza, am batut si noi la capatului unui meci in care nu am jucat mai nimic. Deplorabil. Deplorabil si publicul. Nici 1.000 de suflete pt echipa care a castigat 8 trofee. De 'galerie' nu mai spun. 12 prunci si 3 pensionari obositi, dotati cu obisnuitele pungi de chipsuri si sucuri. Intre un 'cfr, victorie' absolut dezgustator, merge si un ragait neneorocit, nu? Oh, stai, a plouat ieri la Cluj...
  • 2016-2-22, 14:49
  • Scris de : svf
Domnule Doctor Hategan! Nu-miplace cand vii la Cluj sa arbitrezi ptr. CFR... Mi-e scarba! De ce ai atata ura fata de CFR Cluj? Te rog sa-ne raspunzi! Crainicul televizunii si cei care au comentat in pauza primei reprize au spus clar: nu a fost fault de galben la Paun. Nici n-a cazut in careu, deci nu avea intentie sa primesca 11 m CFR-ul. Au reluat de mai multe ori faza, si se vede clar ca a fost culcat de cel mai cotonogar fotbalist din aparare din Liga 1 si anume M. Consta., care sa-a plimbat un timp in China. Ba mai mult, Paun a fost culcat la pamant si jucatorul ASA l-a lovit in cap, de ce a cazut. Si dumneta nu l-ai vazut... Pe urma, orice fault de nimic al clujenilor a fost sanctionat cu galben. Ia-i topit pe cei de la Cluj. De ce domnule? Dumneta nu ai bun simt? Cum mergi sa arbitrezi in Franta? Candva ai fost printe cei mai buni arbitrii romani, acum esti printre cei mai slabi. E rusine! In fata mea nu mai esti arbitru!...
  • 2016-2-22, 15:11
  • Scris de : :))
mai mult de atat e imposibil :) https://www.facebook.com/353800178164054/photos/a.353809858163086.1073741829.353800178164054/449406315270106/?type=3
  • 2016-2-22, 17:14
  • Scris de : Pedro
(ref. imaginea postată mai sus) Păi asta-i tot ce poate galeria uistă, să insulte și să blesteme. Dar i-a ajuns din urmă echipa... Mi-e milă de voi, sincer.
  • 2016-2-22, 22:42
  • Scris de : @mai pedro mai
de ce nu-ti vezi tu parul din ochi? Citeste ce scrie unul din elita voastra ariana, mai jos. Ca sa te ajut, nickul lui e muie u. Poate te apuca rusinea, dar poate ca nu, "tot unu"
  • 2016-2-22, 13:45
  • Scris de : P.
A doua repriza a fost foarte buna, pase rapide, mingi trimise in fata portii; oricum, pentru al doilea meci doar, Conceicao si-a aratat clasa! Din camnpionatul vitor echipa va creste iar si se va bate, din nou, in cativa ani cu fortele Europei ! Haide Clujul!
  • 2016-2-22, 12:22
  • Scris de : Max"U'
Ma franarilor ce meci ati vazut ca ati fost pe spate si voi si ASA se speriau fotbalistii de la cele doua echipe sa intre mai tare la minge,ori esti fotbalist sa intri tare sau esti manechin si te feresti sa te accidentezi...un meci praf a fost aseara nu merita nici o echipa sa fie in liga 1 ca faceau numai figuratie.Anul acesta campionatul il va lua Dinamo!!!hai 'U'
  • 2016-2-22, 13:47
  • Scris de : @
Pentru tine exista liga2.com. Poti cumpara si chiuvete gata sparte de pe site-ul lor, e super-meserias!
  • 2016-2-22, 10:36
  • Scris de : Carmen
Castigati bani chiar acum, din prima luna! 100-285 de euro lunar! Cautam de urgenta persoane serioase care sa colaboreze cu noi intr-o activitate simpla, in timpul liber sau full-time, cu castiguri imediate, de 100 de euro lunar (part-time) sau 285 euro lunar (full-time), din prima luna. Oferim si cerem seriozitate absoluta! Pentru mai multe detalii, contactati imediat unul dintre membrii echipei noastre, la una dintre adresele noastre de email: carmen_otilia@yahoo.com
  • 2016-2-22, 09:01
  • Scris de : paul pop
Ceea ce este mai rau este meciul cu comisiile, iar acolo mitico-moldovenii ne rezolva. Cfr este singura echipa din ardeal care mai pune probleme. ASa ii o echipa de terminati, cu exceptia lui Gabi muresan, restul is pasta. Asa ca greul de abia incepe.
  • 2016-2-22, 07:28
  • Scris de : LORI KKWC
Felicitari ultrasilor care au facut deplasarea in gruia pentru acest meci!
  • 2016-2-22, 07:02
  • Scris de : Dinu
Bravo Clujul! Meci bun; echipa poate redeveni o forta in campionatul viitor! mandru ca sunt clujean, hai CFR - echipa Clujului!
  • 2016-2-22, 09:26
  • Scris de : U Cluj
U E Simbolul Clubului.
  • 2016-2-22, 09:27
  • Scris de : U Cluj
Clujului
  • 2016-2-22, 00:34
  • Scris de : kkwc
Doamne fereste de unguru prost! Bozgorii din gruia au facut ce-au facut dar s-au ales ca adversari in playout, iar cu bozgorii din Tg Mures. De faceau egal aia mergeau in playoff si astia scapau de un adversar greu. Dupa ce va mai iau comisiile 6 puncte....s-ar putea ca aia din Tg Mures sa va bage in B! Doamne ajuta!
  • 2016-2-22, 16:22
  • Scris de : bai baieteeee
10 martie,Botosani,tribunal...frisoane
  • 2016-2-22, 08:12
  • Scris de : muie uuu
kkwc mati de pinguin frustrat. iti dedic tie si familiei tale de romanotigani niste urari de bine................Te bag în pizda ma-tii cu picioarele înainte ca sa-ti dau si muie dupa aia. Zii lui ma-ta sa nu îsi mai schimbe rujurile ca îmi face pula curcubeu. Eu nu am pula ...... destula pentru ma-ta. Sa ma cac în pizda ma-tii cu bucati de pula. Bagami-as pula în ma-ta pâna îi fac pizda tunel de metrou. Sugeti pula la negrii pâna se face alba.
  • 2016-2-22, 15:18
  • Scris de : muuuiee uuuuu
Sa sug pula la toti uistiii!!!!
  • 2016-2-22, 15:31
  • Scris de : Dan Muresan
Ce limbaj elevat am!
  • 2016-2-22, 02:11
  • Scris de : klujean
tu crezi creolule ca in ardeal se fac aranjamente ca si in sud cu fini si nasi
  • 2016-2-22, 00:17
  • Scris de : tot unu
hajra kvsc a batut pe huj huj hajra
  • 2016-2-21, 22:53
  • Scris de : Iar d au futut ungurii intre ei
.
  • 2016-2-21, 23:15
  • Scris de : ai dreptate
Ungurul Nouvier l a batut pe ungurul Adi Muru
  • 2016-2-21, 11:10
  • Scris de : Fred
Eu tin cu toate echipele din Ardeal dar cu parere de rau sper sa bata ASA TG Mures !
  • 2016-2-20, 10:32
  • Scris de : Stefan
HAI CFR!VICTORIE!