Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Sport alert Supercupa. Ardelenii de la CFR vor să păstreze trofeul la Cluj! Miriuţă: "Lui Camora i-aş fi dat paşaport acum 4 ani!"

Miriuţă vrea primul trofeu cu CFR Cluj!

CFR Cluj vrea să păstreze Supercupa pe Someş după confruntarea de sâmbătă (21.45) cu Astra Giurgiu! Antrenorul Miriuţă visează să câştige primul trofeu din carieră. Antrenorul ardelenilor l-a recomandat din nou pe căpitanul Mario Camora la echipa naţională.

Portughezul Camora vrea să-i demonstreze selecţionerului Christoph Daum că merită să joace sub tricolor, chiar în meciul împotriva campioanei Astra.

"Ne aşteaptă un meci greu cu campioana României cu o echipă şi un antrenor foarte buni. Au jucat cel mai bine şi au merita să câştige campionatul. Vom juca cu trofeul pe masă, dar am mare încredere în jucătorii mei.

Emoţii sunt mereu, dar sunt sigur că băieţii vor da totul şi sunt singur că trofeul va rămâne la Cluj. E un avantaj pentru noi că Şumi nu va sta pe bancă, dar au jucători care pot face diferenţa. Alibec e un jucător foarte bun, aţi văzut ce a făut anul trecut. Le-au rămas însă 8-9 titulari care pot juca şi în absenţa lui.

Jucăm în Cluj la 5 minute de stadionul nostru. Vom avea publicul de partea noastră şi îi aşteptăm în număr cât mai mare să ne susţină şi cred că putem să le facem o bucurie

"SUNT PREGĂTIT SĂ JOC PENTRU ROMÂNIA"

Mario Camora vrea să îşi adauge în vitrină ultimul trofeu din campionatul intern. Fundaşul stânga de 29 de ani spune că e pregătit să îmbrace tricoul naţionalei.

"E un meci normal, însă e o finală şi am nevoie de acest trofeu, e singurul pe care nu l-am câştigat în România. Am aflat că domnul Daum vine la Cluj, însă nu mă gândesc la acest lucru, ci să câştig încă un trofeu. Sunt pregătit să joc pentru România, iar dacă acest lucuru se va întâmpla, voi da totul! E ţara în care m-am obişnuit deja şi mă simt bine!", a spus Camora.

"Fundaş stânga nu găseşti ca şi el în România. Sper să primească cetăţenia şi să fie convocat odată cu venirea noului selecţioner. La fel, Larie trebuia să fie convocat la echipa naţională. I-aş fi dat paşaport românesc lui Camora încă de acum 4 ani, dacă aş fi fost selecţioner", a completat Miriuţă.

Traian Marc, portar CFR Cluj

"Mă gândesc la orice eveniment în meciul de sâmbătăm chiar şi la penalty-uri.E  drept, ultima dată am luat ultimul trofeu după loviturile de departajare. Va fi mai ciudat acum dacă se va trece direct la 11 metri, ar fi o premieră fără prelungiri. Sperăm să câştigăm noi".

Comentarii
  • 2016-7-17, 13:23
  • Scris de : Șobolanii din nou în deplasare în Cluj. În Gruia în deplasare, acasă de la Borș incolo
.
  • 2016-7-17, 12:03
  • Scris de : Felicitări Astra.
.
  • 2016-7-17, 09:01
  • Scris de : alb-negru
Noo unde sunteti shaormarilor, ce stati cu fularul in plasa, unu nu aud dupa ce v-ati facut de rusine!!Mai bine va vedeati de pizzda aia de gura ca sunteti vai de voi,in afara de cotonogeala nu stiti nimic
  • 2016-7-17, 12:11
  • Scris de : Dede
Nu stă nimeni cu fularul în plasă, țopârlane, că nu ne e frică de doi-trei psihopați cu fulare alb-negre și cărămizi în buzunare. Iar de rușine să nu vorbești, că aveți echipa în liga a 3-a și n-ați avut spectatori tot anul cât a avut CFR-ul ieri.
  • 2016-7-16, 15:21
  • Scris de : @postaci
Echipa care face orasul de rusine si de ras este cea care are o conducere cercetata pentru "constituire de grup infractional organizat". Aceasta conducere a dat "tepe" de zeci de milioane de euro statului, angajatilor, furnizorilor, altor cluburi, partenerilor de afaceri. Inclusiv acel stadion este pe terenul statului si pe care nu a platit nimic companiei de stat CFR din ce se stipula in contract, iar la constructia tribunelor au fost tepuite alte firme (Transilvania Constructii). Alte tepe date statului (tepe din care a fost finantat clubul CFR) se numesc Parcul Feroviarilor, Polus, Cartierul Tineretului. Toate aceste tepe insumate sunt mult mai mari (incomparabil) cu gratuitatea folosirii Stadionului Cluj Arena (dr. Mircea Luca)de catre echipa reprezentativa a unui oras studentesc: Universitatea Cluj. Acest Club are zeci de sectii si sportivi care aduc cinste orasului, cu campioni nationali, mondiali, olimpici. La JO de la Rio CS U Cluj va fi reprezentat de 7 sportivi.
  • 2016-7-16, 19:07
  • Scris de : Echipa care din punct de vedere sportiv face clujul de rusine e FC CersetorU.
prostalaule, care esti tu prostalau. Fa in mortzi ma-ti diferenta intre performantele sportive ale clubului CFR si posibila frauda financiara facuta de unii administratori ai clubului.
  • 2016-7-16, 17:42
  • Scris de : 2
ma berbecule ia zi ce echipa are patronul retinut ,de partea cealalta daca este cercetat nu neaparat vor fi gasiti vinovati !!Daca sti tu asa bine ce si cum a tepuit de ce nu mergi frumos sa le duc dovezi ,am impresia ca aia de la diicot sunt acelasi perdoane care l-au mai cercetat in dosarul gazeta iar tribunalul a hotarat ca este nevinovat iar daca instanta va stabili ca este vinovat atunci CFR are de castigat asa ca stai calm nu te agita ca nu-ti face bine la sanatate
  • 2016-7-16, 17:15
  • Scris de : Berbecule, U cluj ala de joaca fotbal nu mai are nici o legatura cu Clubul Universitatea ala care trimite sportivi la JO. Sau tu esti prost si nu ai aflat ca U e acum club profesionist de fotbal?
capisci?
  • 2016-7-16, 17:32
  • Scris de : Eu vad ca au acelasi nume, aceleasi culori, aceiasi suporteri. Forma de organizare e ceva temporar si care tine de vremuri. Nu manca rahat oportunistule ce esti.
U = Universitatea = Cluj Napoca
  • 2016-7-16, 18:55
  • Scris de : inteleg ca tu vezi acealasi nume si etc. Bomabalaule tu intelegi ce am scris io?
  • 2016-7-16, 15:58
  • Scris de : eu
decibal de la bins,cand te-a vazut ultima data un psihiatru ???
  • 2016-7-16, 14:24
  • Scris de : Bugs Bunny
Încă un trofeu câștigat de CFR pe stadionul (închiriat de) "U" Cluj :) Cam asta e singura contribuție a șepcilor roșii la renumele sportiv al orașului. Primăria ar trebui să sprijine în primul rând echipele cele mai performante din Cluj, nu cele care fac de râs sau de rușine orașul.
  • 2016-7-16, 14:59
  • Scris de : Aaa
Vorbești de echipa aia insolventa cu șefii cercetați penal pt o ciordeala corecta, aferenta?
  • 2016-7-16, 20:47
  • Scris de : Bugs Bunny
Cercetați da, dar nu urmăriți prin interpol și ulterior la bulău precum securistul ăla cu numele schimbat - patronul echipei ai cărei suporteri intră pe teren să-și trosnească favoriții :)
  • 2016-7-16, 15:59
  • Scris de : eu
WALTER proxenetul ,gUnoierul de la cluj.
  • 2016-7-16, 13:03
  • Scris de : vali
Stadionul pentru care studentii au cerut exclusivitate are nevoie de contributia lor. “Cluj Arena: datorii de peste 15 milioane lei, pierderi de şase milioane de lei. Autorităţlle din Cluj au luat în calcul inclusiv insolvenţa stadionului.”
  • 2016-7-16, 14:01
  • Scris de : O da prost ăi asta
Și care e faza? Se șterg toate din pix . Stadionul nu fuge de acolo :)))
  • 2016-7-16, 18:04
  • Scris de : vali
"O da prost ăi asta" - la începutul și la sfârșitul cuvintelor se scrie "î" nu "â".Te-ai apreciat corect.
  • 2016-7-16, 17:17
  • Scris de : stadionul nu fuge, da chiriasi se pot schimba. Oare daca stadionul din gruia intra in renovare unde va juca CFR-ul? ghici ghicitoare?
  • 2016-7-16, 12:40
  • Scris de : CFR, VICTORIE!
Îndemnul pentru echipa mea de suflet nu m-a impiedicat sa vad cat de sărac in neuroni este creierasul pinguinilor postaci. Am de facut doua precizări, STADIONUL apartine CJ Cluj; pinguinii au stat in peluza galeriei CFR prin bunavointa presedintelui Muresan. N-o sa de mai intample. P.S. Presimt ca astăzi, chiar daca pinguinii vor ramane tristi, CFR o sa "ciordeasca" un nou trofeu; din nou pe stadionul infestat de pinguini.
  • 2016-7-18, 18:30
  • Scris de : U Cluj
Mai piszda, si eu am de facut 2 precizari: 1. Esti tareeee prooooost! 2. Am stat in peluza voastra de cacat nu pentru ca ne-a lasat scroafa-sefa (apropos, poti sa te duci la el in vizita sa-i duci ceva chiftele), ci pentru ca v-ati parasit-o voi, jegurilor !!!! Sunteti singura "galerie" din lume care si-a parasit peluza. Boule !!!!!!!!
  • 2016-7-16, 11:59
  • Scris de : No ce zici
Sunt clujean din Iris și spun doar atat: Forța Astra!
  • 2016-7-16, 16:01
  • Scris de : No zic ca
tu esti clujean ,venit in cluj calare pe balotul de paie pe somes.
  • 2016-7-16, 11:48
  • Scris de : Sa vina Supercupa la Cluj!
Dimineața mă trezesc Și am doar un gând nebun Să ajung pe stadion Și să cânt pentru blazon CFR, eu te iubesc!
  • 2016-7-16, 12:04
  • Scris de : Cu de toate
Du-Te ba la Mama-Manu.
  • 2016-7-16, 11:24
  • Scris de : UCJ
Pe Cluj Arena sunteți oaspeți mereu! Si azi asta veți fi! Veți sta la peluza oaspeților iar pe tabelă meciul e Astra Cfr. Noi în Gruia suntem gazde.am fost majoritari de fiecare dată contra voastră. Ba mai mult, v am ocupat și peluza o dată. Lupta Astra!
  • 2016-7-16, 17:24
  • Scris de : No ce zici
Io o sa stau la tribuna 1 si ma voi simti ca acasa.
  • 2016-7-16, 09:12
  • Scris de : stelu
CFR sa cistige pentru ca este mai buna.
  • 2016-7-15, 23:21
  • Scris de : Bra
Stadionul primariei ne poarta mereu noroc
  • 2016-7-16, 00:14
  • Scris de : Varu
Da da mai ales în meciul de cupa :)) și stadionul se numește Mircea Luca și este casa Universității.
  • 2016-7-16, 05:49
  • Scris de : Bra
Tu incerci sa ma pacalesti...tu la tine acasa platesti chirie? Care dintre universitati totusi? Aia lu walter sau aia lu boc?
  • 2016-7-16, 07:02
  • Scris de : Lupta Astra
Cine plătește chirie? U joaca gratis acolo. Pe Mircea Luca. Și gratis va juca și sezonul viitor indiferent de divizie. No acuma mori de ciuda ca U joaca pe cel mai modern stadion chiar și în liga 3 sau 4. Gratis, normal.
  • 2016-7-16, 10:28
  • Scris de : mda
Mda,toti asistati sociali si handicapati,au dreptul la gratuitati.U cerseste se milogeste si se umileste,nu aveti un pic de mandrie.Va mai si laudati ca fentati regulile si jucati gratuit.Ceea ce se intampla cu stadionul acela,se numeste hotie,de aia este societatea in faliment.Sper ca odata si odata,se vor sesiza organele competente,si vor lua masuri impotriva celor ce permit asa ceva.I n toata istoria voastra doar atat ati putut,sa va milogitimsi sa cersiti.Rusine.
  • 2016-7-16, 10:59
  • Scris de : Ayeae
Politicienii sunt oameni. Vor voturi. Noi mandate. Știu ca urmează alte alegeri. Ei știu ca Universitatea e iubita în oras. Nu mă refer doar la fotbal. La sportul clujean în general. Și da bine pt imagine sa fie alături de acest brand. Lucrurile sunt firești și simple.
  • 2016-7-16, 10:53
  • Scris de : Geo
Ba șobolanule, Universitatea e simbolul sportului clujean nu doar la fotbal. E normal ca Universitatea simbolul sportului clujean sa joace gratis pe stadionul construit din banii clujenilor printre care și iubitori de sport . Acolo de joaca și rugbi și atletism și sporturi de sala (judo, haltere,box karate, etc) amu io ce sa fac dacă toți reprezintă clubul sportiv Universitatea Cluj.
  • 2016-7-16, 16:05
  • Scris de : Geo
ba gunoier de la pata rat.voi sunteti simbolul prostiei,frustrarii si a diviziei D. ASTA SUNTETI VOI.
  • 2016-7-16, 12:35
  • Scris de : L
Simbolul prostiei si huliganismului cu siguranta este, doar nu este al sportului, performanta are un singur nume in Cluj, CFR! Sa va fie clar!
  • 2016-7-16, 14:06
  • Scris de : Ioooi
Ba șobolanule nu confunda sportul cu fotbalul. Ăla la care participa 300 de oameni în medie în liga 1. Sportul e mult mai mult.