Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Video Cadu revine în Liga 1, dar nu la CFR Cluj! Fostul căpitan din Gruia a ales să joace pentru o nou-promovată!

Portughezul Cadu s-a întors în Liga 1!
Cadu a fost surprins azi la antrenamentul Rapidului. Foto: dolce-sport.ro

Rapid Bucureşti este aproape de o lovitură de imagine pe piaţa transferurilor. Cadu (34 de ani), fostul căpitan al celor de la CFR Cluj, s-a antrenat în această dimineaţă cu echipa lui Dan Alexa. El a evoluat în ulltimul sezon în Portugalia pentru Gil Vicente.

Giuleştenii au promovat în prima ligă, iar clubul se află în procedură de faliment. Portughezul, care a făcut istorie în Liga 1 la CFR Cluj, unde a cucerit 8 trofee, a spus că este de acord să semnze cu Rapid, dacă clubul va reuşit să evite falimnetul, anunţă dolce-sport.ro.

"Este un jucător cu experiență care ne poate ajuta. A spus ceva în fotbalul românesc și este un transfer foarte bun. El e într-o formă fizică ok. Probabil l-a atras foarte mult și Rapid. El era liderul CFR-ului în perioada lor de glorie, a fost cel mai important jucător din istoria CFR-ului", a spus Dan Alexa pentru Dolce Sport. 

Cadu s-ar putea întoarce chiar la CFR Cluj, în cazul în care varianta Rapid nu se va concretiza!

Ricardo Manuel Ferreira de Sousa zis Cadú are 202 de partide în Liga1, fiind al doilea stranier cu cele mai multe partide all-time după Takayuki Seto (204)

 

Comentarii
  • 2016-6-30, 16:55
  • Scris de : Caddu
A avu curaj RJ să vă spună de ce mănâncă cu paiu ???!
  • 2016-6-30, 16:51
  • Scris de : Caddu
Dau muie la toți mUisti să nu vă prind pa la Hermes ca o încurcat ca marele vostru RJ
  • 2016-6-29, 22:43
  • Scris de : XXL
Baietas, cand sa vin la Pata Rat, la reunirea pinguina in cantonament? Numai M"uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu"!
  • 2016-6-30, 14:08
  • Scris de : Seara cand vi la cules de resturi alaturi de boschetarii din familie
  • 2016-6-29, 19:35
  • Scris de : Prepeleac
Tocmai a declarat la Digi ca nu l-a cautat nimeni din deal. Iubit si asta, nu gluma...
  • 2016-6-29, 18:33
  • Scris de : Înseamnă ca sunt probleme grave la cfr daca nu merge in gruia si nu s a facut nici o oferta. Dupa cum merg lucrurile cred ca sezonul asta disparem si noi
.
  • 2016-6-29, 22:13
  • Scris de : U-ist prost si senil
Voi astia de la U , e foarte posibil sa disparti anu asta. Nu ca pana acuma aveati vre-o importanta . Cadu cu CFR au facut istorie. El la CFR nu se va mai intoarce veci in calitate de jucator. La fel cum nici Casillas nu se va mai intoarce la Rreal. Tot ce-i putem dori la Cadu e sa aiba succes la noua lui echipa oricare ar fi ea.
  • 2016-6-30, 03:42
  • Scris de : Mda
Nu face paralela cu cacadu la insolventa cefere cu patroni tâlhari cu casilias o legenda și real madrid un club extraterestru. Dacă compara cu cineva de la csms iași sau csu craiova părerea mai real.
  • 2016-7-01, 09:44
  • Scris de : copile, daca n-ai inteles comparatia esti extrem de prost.
BOLOVANE, daca tu ai inteles ca CFR-ul e la fel de valoroasa ca Realul si Cadu e un portar valoros ca si Casillas, inseamna ca ai probleme grave de intelegere a unui text. Intr-un cuvant esti analfabet functional.
  • 2016-6-29, 15:01
  • Scris de : vali
Daca semneaza cu "granzii", aceeasi presa sudista care l-a masacrat pe cand juca la CFR, îi va acorda tot respectul.
  • 2016-6-29, 14:01
  • Scris de : Tudi
Pana cand redactia pacii nu cenzureaza mesajele cretinilor (fie ei din deal sau din vale) eu nu mai citesc aceste pseudo-site. Oricum e vai de capul lui de cand noul vostru patronas are probleme cu legea.
  • 2016-6-29, 14:35
  • Scris de : Ahaaa
No, marș. Nu te plânge nime :))(
  • 2016-6-29, 15:51
  • Scris de : Tudi
Io zic sa meri de unde ai venit pe lumea asta. Nu te plange nimeni!
  • 2016-6-29, 13:52
  • Scris de : paul pop
ce pot scrie astia, a ales rapid, cfr nu i-a facut oferta in primul rand, ca aici venea, cred ca inca o poate ajuta pe rapid, da tare, stie alunecari, ceea ce multi jucatori romani nu mai stiu, plus ca este un adevarat lider de vestiar. dar la meciul cu cfr ii doresc sa faca ceea ce afacut cu Bayern la munchen.....
  • 2016-6-29, 13:28
  • Scris de : Hmm
Ăsta e bunic. Nu sta cu nepoțeii?
  • 2016-6-29, 13:58
  • Scris de : XXL
Păcat ca echipa pinguini este in Divizia C. Altfel, CADU le-o trăgea iar gozerilor lui Buska.
  • 2016-6-29, 17:55
  • Scris de : :))
XXXL a zis ma-ta cand i-am rupt esifagul si apoi peste 9 luni te-a scuipat pe tine :))))