Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Update "Jandarmeria a recomandat accesul în tribune. E incredibil ce face CFR-ul". Reacţia clubului "U" Cluj după decizia feroviarilor de a închide tribunele la Derby

"E incredibil ce face clubul CFR!"
Foto: Daniel Rus

UPDATE: Vlad Munteanu, administratorul special al clubului, a fost mai dur decât Pârvulescu la adresa rivalei.

“Am participat la ședința de dimineață cu Jandarmeria, iar recomandarea Jandarmeriei a fost  pentru accesul la tribune. Ei, cei de la CFR , nu au ținut cont de asta. E un gest incredibil pentru secolul în care trăim. Am văzut că ei tot ies cu asta în față, cu acele pagube făcute de câțiva suporteri care au luat-o pe căi greșite. Să se meargă în instanță și cine a făcut așa ceva, să plătească! Noi n-am scos în evidență pagubele făcute de galeria lor după un meci pe Cluj Arena, deși puteam foarte bine. Dar nu mi se pare normal să interzici accesul pe stadion unui cetățean din Cluj sau nu numai, unui microbist care și-ar fi dorit să vadă un meci bun de fotbal”, a declarat Munteanu pentru actualdecluj.ro.

Oficialii Universității Cluj au reacționat la decizia clubului CFR Cluj, care a hotărât să nu scoată la vânzare bilete la tribunele stadionului din Gruia pentru meciul cu "șepcile roșii", de luni, 29 septembrie. 

CITEŞTE toate detaliile pe linkul de mai jos:

Stiridesport a avut dreptate! Clubul CFR Cluj nu vinde bilete la tribune pentru meciul cu "U". Măsuri extreme pentru a-i opri pe ultraşi

"Îmi pare rău să aud acest lucru pentru că suporterii clujeni și-ar fi dorit să se bucure de spectacol, însă este decizia lor și noi nu avem multe posibilități să schimbăm acest lucru. Noi suntem oaspeți și trebuie să ne supunem. Știu că anii trecuți au fost acele evenimente regretabile, însă fotbalul este frumos cu spectatori, mai ales că este un derbi local și nu cred că s-ar mai fi întâmplat astfel de lucruri acum. Oricum, fanii ne vor fi alături de oriunde ar fi", a spus directorul sportiv al universității Cluj, Eugen Pîrvulescu.

Jurnalistul Alin Fornade lansează o carte despre "U" Cluj: "Am fost fascinat de fanii și istoria acestei echipe"

Comentarii
  • 2014-9-26, 12:08
  • Scris de : manasturuuuuuuu
Propunere: sa aloce fiecarei echipe jumatate de stadion, in care accesul si paza sa se faca prin grija fiecaruia separat. Astfel fiecare va raspunde, material, contraventional sau penal , de toate neregulile , dupa caz. Ce ne tot cacam pe noi cu acuzatii de o parte si de alta? Fiecare sa raspunda pentru faptele lui. Si asta ar trebui stipulat in regulamentul FRF sau al Ligii.
  • 2014-9-26, 11:02
  • Scris de : u
M ai Jupi ai un nume de tot cacatu exact precum sunteti toti latraii din Gruia .Sunteti niste frustrati cu toate cupele si campionatele voastre .Galeria voastra incape in wc-ul vostru spart dupa care tot plangeti.PA.
  • 2014-9-25, 21:50
  • Scris de : muie U
Va futem in gura pe toti muisti iar dupa un futai ne cacam pe kurvele voastre
  • 2014-9-26, 00:32
  • Scris de : tiamat
Hai ma muie zi unde si cand ca- s in concediu si-mi fac timp pentru tine.
  • 2014-9-26, 00:31
  • Scris de : tiamat
Hai ma muie zi unde si cand ca- s in concediu si-mi fac timp pentru tine.
  • 2014-9-25, 20:12
  • Scris de : franar obosit
pacat ca scroafa ne face iar viata amara....o sa fim batuti si fututi in cur de "U"isti...pacat...
  • 2014-9-25, 19:50
  • Scris de : Robi
Lasa bai Muntene, mitic smecheras, ai reparat budele sparte anul trecut de catre ,,studentii' tai ? Despre asta sa vorbesti tu. Ca n-are nimeni nimic cu cetatenii clujului, problema e cu asa zisii clujeni de fapt doar locuitori ai Clujului. Nu-mi venii tu cu texte de doi bani. Repara budele prima data si dupa aia poti sa casti gura.( Mai sa fie, ce parabola am tras fara sa vreau)
  • 2014-9-25, 17:39
  • Scris de : ha ha
Vreti in Gruia ,la meciul jucu cu petrol au fost mai multi spectatorii decit la u CLUJ -u CRAIOVA ,oare de ce ,sinteti multi doar la meciurile cu CFR ? retardatiilorrrrrrrr
  • 2014-9-25, 17:38
  • Scris de : ha ha
Vreti in Gruia ,la meciul jucu cu petrol au fost mai multi spectatorii decit la u CLUJ -u CRAIOVA ,oare de ce ,sinteti multi doar la meciurile cu CFR ? retardatiilorrrrrrrr
  • 2014-9-25, 17:38
  • Scris de : ha ha
Vreti in Gruia ,la meciul jucu cu petrol au fost mai multi spectatorii decit la u CLUJ -u CRAIOVA ,oare de ce ,sinteti multi doar la meciurile cu CFR ? retardatiilorrrrrrrr
  • 2014-9-25, 16:24
  • Scris de : 1u
Dragi mwisti, dejaba va hajitatz, p strada nu pe vetz avea c sa facetz. Va fi plin da pulitzishti sh jandarmi. Jandarmu nu t ntreaba d 2 ori, ala tz da d nu t vezi. Apoi, nu vetz putea mere numa pan la 7 strazi. Acoale dak nu havetz belet, veti fi ntorsh din drum. Da tat nu nteleg, kre ii baiu? tate stadioanele au tzarc pt galeria oaspetzilor sh acoale putetz mere catz vretz. Nu va convine pretzu, statz haksa! Oriqm, dejaba meretz sh n tzarc, meciu va fi o mare dezamagire pt voi, ase k mucles! Hai pa.
  • 2014-9-25, 16:58
  • Scris de : hiena
Ma p.u.l.a luni primul sobolan pe care il prind il leg de tren futuva in gura due jegosi ordinari va urasc can cacatul ce iese din mine
  • 2014-9-25, 20:37
  • Scris de : MU
pana te caci , citeste o carte , nu te sterge la fund cu ea psihopatule !
  • 2014-9-25, 16:38
  • Scris de : 2U
Mai analfabetule mai du-te in pula mea de prost ce esti....mai mult de 14 ani nu ai retardul pulii mele. Mars la cacat fraiere.
  • 2014-9-25, 15:38
  • Scris de : Razvan
dinamo a primit 200 de bilete pentru meciul cu rapid, voi primiti 800, care e problema?
  • 2014-9-25, 16:04
  • Scris de : air23
problema e ca sunteti nesimtiti in frunte cu purcica
  • 2014-9-25, 16:17
  • Scris de : Marius
Nesimtiti sunteti voi, sau ati uitat ce ati facut anul trecut?
  • 2014-9-25, 17:54
  • Scris de : 'U'
@Marius Orice franar care va fii prins luni cu fular va fii batut pana nu misca sa vezi atunci de ce suntem in stare sa sugeti pula toti ceferistii
  • 2014-9-25, 18:50
  • Scris de : cip
Asta explica multa neputinta.....ar fi frumos ca bataia sa fie in teren prin fotbal si nu pe strazi...sa aratam lumii ca suntem civilizati....Forza CFR!!
  • 2014-9-25, 18:20
  • Scris de : mrsilk
Pai in afara de bataie mai stiti ceva ?
  • 2014-9-25, 15:51
  • Scris de : cristi
bine punctat
  • 2014-9-25, 15:29
  • Scris de : cristi
Ce se tot caca si asta pe el? daca CFR-istii au devastata ceva la cluj arena, nu ei trebuie pt ca ei nu au stadion, sunt doar chiriasi.
  • 2014-9-25, 16:16
  • Scris de : Robert™
@cristi, daca tu stai in chirie si vin la tine in apartament si iti sparg tot prin casa... tu n-ai nici un cuvant de spus pt ca tu esti doar chirias ? Pagubele cine le suporta ? chiriasul sau proprietarul ? "U" plateste toate pagubele produse pe stadion in timpul unui eveniment pentru care a inchiriat stadionul ! si chiar daca suntem doar chiriasi acel stadion, este casa noastra, la fe cum sunt si stadioanele din Italia pt echipele din Italia !
  • 2014-9-25, 16:55
  • Scris de : cristi
mda, ai dreptate aici U cluj plateste :D
  • 2014-9-25, 16:05
  • Scris de : air23
esti incoerent
  • 2014-9-25, 16:05
  • Scris de : a
da voi de unde pizda mati aveti stadion,nu cumva e concesionat si al vostru?
  • 2014-9-25, 15:20
  • Scris de : coco
Lasa Vladut ca te intalnesti cu suporterii tai etapa urmatoare. Sa te prezinti fara bodyguarzi :)
  • 2014-9-25, 15:12
  • Scris de : Andante
Ha ! Faina treaba... Un bilet la tarc : 50 de lei...dragostea pentru u e nepretuita...:))) Program de vanzare a biletelor : Luni intre orele 10.00-18.00...dragostea pentru u devine enervanta...:))) Modalitate de achizitionare : Un bilet/persoana si doar cu buletinul personal...dragostea pentru u trece pe planul doi sau chiar trei...:))) Accesul in stadion : Doar pe baza de buletin si bilet de intrare incepand cu ora 19.00...Aici a fost prea indulgenta conducerea accesul trebuia inceput de la ora 20.30 Clujul civilizat felicita conducerea CFR-ului pentru aceasta initiativa !
  • 2014-9-25, 15:20
  • Scris de : U Cluj
@Andante Lasa franare ca va aratam noi civilatie in tribune pe strazi si pe teren va dam la muie bagamias pula in frana voastra si in scroafa Iulia.Sa va pregatiti de ce e mai rau jegosilor .
  • 2014-9-25, 15:29
  • Scris de : Andante
Cred ca ti-a fost destul de greu sa balmajesti si sa pui la cap cele cateva cuvinte scrise mai sus :))...Dar lasa ca nu-i nici un bai,in fond de unde nu e nici bunul Dumnezeu nu cere :))
  • 2014-9-25, 20:46
  • Scris de : MU
Nu fi rau Andante , nu vezi si tu ca macar incearca ? S-a pus pe silabisit inca de azi-dimineata si dupa-amiaza a terminat in timp record doua fraze si 5 injuraturi .
  • 2014-9-25, 15:35
  • Scris de : U Cluj
@Andante Vedem luni ..cine va fii prins cu fular cfr va fii batut pana numai misca sa vedem ce zice atunci Iuliu Porcul o sa-i placa?
  • 2014-9-26, 00:31
  • Scris de : Sory
Locuri în pușcării sînt și pentru cei de teapa ta.
  • 2014-9-26, 00:31
  • Scris de : Sory
Locuri în pușcării sînt și pentru cei de teapa ta.
  • 2014-9-25, 18:22
  • Scris de : mrsilk
Mai stiti altceva in afara de violenta ?Asa v-au educat parintii ?Teribilisme de doi bani , golanii de pustani de cartier needucati si ,,,cica ,,mari' suporteri ! Va cacati pe voi aiurea !
  • 2014-9-25, 15:03
  • Scris de : Gazda
Acces la meci: http://www.youtube.com/watch?v=QvFT92iWo7U