Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Update Video
FINAL. ASTRA vs. CFR! Ardelenii au avut 2-0 pe terenul liderului, însă două gafe din repriza secundă le-au anulat victoria în prelungiri!

CFR, egalată în prelungiri la Giurgiu!
În tur rezultatul a fost egal, 1-1. Foto: facebook.com/Sergiu.Photography6

CFR Cluj a fost la un pas să producă surpriza etapei la Giurgiu, pe terenul liderului Astra, scor 2-2! Ardelenii au jucat foarte bine 60 de mine, timp în care au şi condus cu 2-0, însă două gafe în apărare i-au privat pe "feroviari" de cele 3 puncte!

La CFR s-a remarcat spaniolul Juan Carlos Ruiz, care a reuşit un gol şi o pasă de gol, la prima apariţie într-un meci oficial! 

FINAL ASTRA GIURGIU vs. CFR CLUJ 2-2 VIDEO

Au marcat: Boldrin '63 / Juan Carlos RUIZ '38, Vitor BRUNO '55

Min. 90+2 - GOL ASTRA 2-2! Boldrin reuşete "dubla" în al doilea minut al prelungirilor, în urma unei noi desincronizari în apărare între fundaşul A. Mureşan şi portarul Marc!

Min. 63 - GOL Astra 1-2! BOLDRIN a marcat primul gol al Astrei după o imensă gafă a portarului Traian Marc, care a scăpat mingea printre picioare! VIDEO

Min. 55 - GOL CFR 0-2! Vitor BRUNO a majorat diferenţa pentru trupa lui Toni Conceicao! VIDEO

Min. 38 - GOL CFR 0-1! Juan Carlos a reuşit să încrie din marginea careului, cu un şut în colţul lung, după ce a preluat scurt cu dreptul o centrare din partea dreaptă! VIDEO

A început partida!

CFR Cluj joacă pe terenul Astrei Giurgiu, liderul la zi al campionatului! Ardelenii nu mai au nicio şansă la play-off după ce TAS a respins apelul, astfel că "vişiniii" vor lupta pentru menţinerea în prima ligă. De partea cealaltă, Marius Şumudică se află în toiul unui scandal, în care este bănuit că a jucat la pariurui. De asemnea, Teixeira şi-a depus memoriu pentru a deveni liber, din cauza restanţelor salariale.

Echipele de start

Astra: S. Lung jr. - Queiros, Găman, Oros, Morais - Lovin, Seto, Boldrin - Enache, Niculae, De Amorim
Rezerve: Gavrilaș, Florea, Roșu, Boudjemaa, Dandea, Ioniță

CFR Cluj: Marc - Coelho, Larie, Mureșan, Camora - Gomelt, Ruiz, Petrucci - Jakolis, C. Lopez, Vitor Bruno
Rezerve: Mincă, Lopes, Păun, Beleck, Goian

Comentarii
  • 2016-2-15, 19:11
  • Scris de : vittorio
Mihai should have saved both the goals
  • 2016-2-15, 18:52
  • Scris de : vittorio
Muhai should have saved both the goals and CFR shhoud nave win again the first team in the rank.
  • 2016-2-15, 11:03
  • Scris de : paul pop
ok, toate bune, imi pare rau de munca jucatorilor de la cfr, dar ceea ce s-a intamplat sambata o sa se mai intample sunt multi gafeuri in echipa. Marc, celalt portar alt gafeur, tanc, goian, alte parodii, daca ieie muresan cine intra? poate ene, pe la macar nu il pot injura ca-i juniorul cfr ului, ala cu barba, mijloca lateral, o parodie de jucator cu toate ca marcheaza, dani coelho, alta parodie, petrucci trage in plopi, gomelt si ala are impresia ca-i tehnic si de valoare si ii pasta, beleck mai bine sa incerce la MMA ETC. Din pacate asta este cfr, pe paun l-au pierdut cu toate ca asta isi dorea sa ramana la CFR, fiind si intr-o grupa pe care muresan , in matura lui gandire a desfiintat-o total, nimeni nu a analizat cine are valoare si cine nu.........transferuri aproape deloc, se simte ca lipseste zamfir, ca muri nu prea le are cu asta.........Doamne ajuta ca cfr sa scape. Primaria doar face valuri, ca bani nu are de dat la sport, peste ei vine valul cu o multime de proiecte neterminate unde trebuie sa bage serios mana in buzunar.
  • 2016-2-15, 11:05
  • Scris de : paul pop
De rosu era vorba.
  • 2016-2-15, 14:20
  • Scris de : paul pop
Imi place sa vorbesc cu mine
  • 2016-2-15, 10:51
  • Scris de : clujul-suntem-noi
Hai CFR!!! U e doar o amintire urata de pe vremea comunismului (echipa judetenei de partid), CFR e viitorul acestui oras
  • 2016-2-15, 23:35
  • Scris de : U CLUJ
Ti ai luat pastilele azi?
  • 2016-2-15, 10:19
  • Scris de : Lineker
ceferistii au prins curaj si invadeaza orasul http://www.stiridecluj.ro/social/cum-se-plimba-sobolanii-intr-o-cafenea-de-fite-din-centrul-clujului-foto
  • 2016-2-14, 17:20
  • Scris de : Rey
2 pauza x final...si vine meciul cu A.S.A. 2 pauza x final ...
  • 2016-2-14, 14:22
  • Scris de : sergiu
Trebuie vazut, si daca Muresan A. greseste in continuare cum a fost si cu Dinamo in 20 dec.2015, trebuie scos din centrul apararii. Nu avem nevoie de amatori, in urma carora CFR-ul pierde puncte, ceea ce costa bani multi...
  • 2016-2-14, 12:22
  • Scris de : svf
Traiane, Marc! Cum mergi maine pe strazile Clujului, si cum te uiti in ochii celor, care iubesc CFR-ul, stiind ca ai gresit copilareste la primul gol, pe care ai primit printre picioare, nici n-a fost sut, doar un pas la portar... La al doile-- daca ai vazut ca au adormit Muresan si Larie -- puteai sa iesi din poarta, la 5-6 metrii, asa cum facea Beto candva... Hai CFR!
  • 2016-2-15, 09:20
  • Scris de : Pintea
Marc a mincat efortul echipei !! Sper ca v-a primi un concediu pe banca de rezerve...si-a cistigat locul cu prisosinta. Pacat !!!
  • 2016-2-14, 18:32
  • Scris de : @
:) unde ai vazut tu pe strazile Clujului, idioti din aia? ajunge sa se uite in ochii celor care nu iubesc rahatul ala din gruia, si te asigur ca poate fi linistit si cu simtul datoriei implinite.
  • 2016-2-14, 13:16
  • Scris de : vff
Da la al 2 lea gol al cfr-ului nu ai văzut cum Gaman a plonjat fără nici o logica și lung se făcea că plonjează? Echipe de rahat blaturi ordinare.Rusine!
  • 2016-2-14, 10:14
  • Scris de : LORI KKWC
Felicitari galeriei care a facut drumul pana la Giurgiu sa sustina echipa.
  • 2016-2-15, 09:15
  • Scris de : Pintea
Lasti-o mai moale cu GALERIA ,fotbalul e jucat de echipe ,nu de galerii !! Clujul e reprezentat binisor in liga I si II...asa ca galeria boate urla cu succes !!!
  • 2016-2-13, 22:53
  • Scris de : Oare cat o fi câștigat Sumumica la pariuri
  • 2016-2-13, 21:54
  • Scris de : andrey
forta CFR Cluj..e foarte bun transferul ne mai trebuie ceva in atac...!