Fotbal

Foto Update
UPDATE: Fanii lui U au luat peste 2000 de bilete la meciul cu Steaua. Obiectiv: umplerea peluzei!

Fanii lui U au luat peste 2000 de bilete
Sursa foto: suporterii Universitatii Cluj / facebook

UPDATE: Puţin peste 2000 de bilete s-au cumpărat în peluza clujeană, la finala cu Steaua! Mai există, însă, fani ai Universităţii Cluj care nu şi-au luat încă bilet şi o pot face în ziua meciului, de la Arena Naţională.  

3400 de locuri sunt, în total, în sectorul alb-negrilor de pe Arena Naţională. Alături de "U"-işti şi-ar putea face apariţia şi fanii lui Dinamo, iar peluza ar fi plină.

 

 

FOARTE IMPORTANT!!! Având în vedere că încă mai există cerere pentru bilete, acestea se vor putea cumpăra în ziua...

Posted by Peluza Sepcile Rosii on Friday, May 29, 2015

Suporterii "studenţilor" se vor deplasa cu trenul la Bucureşti, pentru finala din 31 mai - DETALII.

......................................................................................

UPDATE: Duminică, 24 mai, erau cumpărate 1.500 de bilete, din cele 3.400 disponibile în peluza rezervată pentru fanii Universităţii Cluj. Aceştia mai au timp să cumpere bilete cu 15 lei până miercuri seara. Între timp, însă, echipa a retrogradat, dar echipa speră ca fanii să o susţină în acest meci istoric. 

......................................................................................

FRF a pus la dispoziţie 3.400 de bilete pentru suporterii lui "U" Cluj la finala Cupei României cu Steaua, programată pe 31 mai, în capitală, pe Arena Naţională.

Acestea nu se vând online, cum se întâmplă cu restul,  ci la casele de bilete de la Cluj Arena, până sâmbătă, 23 mai, ora 20.00, la preţul de 15 lei.

515 bilete au cumpărat fanii lui "U" Cluj până aseară (20 mai)! Aceştia mai au două zile pentru a umple peluza destinată lor, la prima finală a echipei, după 50 de ani! Mai există, însă, o posibilitate de a cumpăra bilete în acel sector: în ziua meciului, de la Arena Naţională din Bucureşti. 

Cristian Bagacean / facebook

Comentarii
  • 2015-5-29, 21:22
  • Scris de : Clujul in culoare
Fotbal caritabil cu generatia de aur maine 30 mai 2015 http://floresti-gilau.ro/fotbal-pentru-suflet-familie-prin-fotbal/
  • 2015-5-29, 16:50
  • Scris de : calin
E sigur ca la stadion se pot cumpăra bilete? Eu am fost plecat din cluj și nu am reușit sa-mi cumpar
  • 2015-5-29, 18:20
  • Scris de : mihai
@ calin-hai linistit ,nici eu inca nu mi-am luat bilet,m-am hotarat doar azi sa merg totusi la finala,la stadion se pot cumpara bilete in peluza noastra,la fel cei care vin din alte judete fac la fel cumpara direct de la stadion haide U
  • 2015-5-29, 17:24
  • Scris de : Dsn
100%. Ne vedem acolo.
  • 2015-5-29, 16:11
  • Scris de : cfrist
E laudabil dat fiind ca e inceput de sesiune. Indiferent de rivalitate (care imi va lipsi in anii urmatori) sper sa castigati cupa. Veniti cu ea la Cluj! Atata doar, spectacol in peluza, nu scandal pe strazi, devalizat wc-uri sau...un tren
  • 2015-5-26, 10:11
  • Scris de : coco_cfr
Dragi uisti. Ma bucur ca mergeti multi in capitala. Va rog sa dati m..e Stelei si FRF-ului si din partea noastra. Sa aduceti cupa la Cluj!
  • 2015-5-25, 09:56
  • Scris de : ucj
Nu conteaza banii cat conteaza fanii Nu conteaza liga cand iubesti echipa.
  • 2015-5-25, 09:34
  • Scris de : paul_pop
Mult succes U, poate acum rescrieti istoria asta trista a acestui club , care de-a lungul anilor a adunat atatea si atatea sperante si energii, dar a fost tot timpul ca un canar intr-o colivie........ La cfr nu trebuie sa revina arpi, daca revine cfr pierde multzi suporteri, printre care cu singuranta si subsemnatul....... Dupa 50 de ani reeditati bucuria pe care tatal meu trait-o in 1965.......
  • 2015-5-30, 18:56
  • Scris de : ?
Dacă se întoarce arpi nu mai ești nici cfrist, nu mai ești nici uist ( n-ai fost niciodată) echipa nu se schimbă NICIODATA orice ar fi, tu ești de fapt un papagal penibil, o prostituată.
  • 2015-5-25, 07:50
  • Scris de : CAMPIONII
titlu ,cupa ligii ,cupa romaniei ,supercupa romaniei adica 4 trofee intr-un an restu e cancan........... pt o echipa retrogradata si in curs de faliment sa aduci probabil 2000-3000 de oameni atata drum e o chestie,mai ales ca ceferistii cu petrolul or mers 150 desi erau pe cai mari! asa ca respect fanilor lui u dar cupa e a noastra!
  • 2015-5-25, 10:03
  • Scris de : dorin
Caracterele adevarate se regasesc numai in momentelea grele. Multi vad, putini pricep.
  • 2015-5-25, 02:02
  • Scris de : bra
finala...final...cine mai stie...
  • 2015-5-25, 00:10
  • Scris de : liga satelor
Abia astept sa inceapa liga 1 sa vad el clasico voluntari-cfr, cfr-chiajna, cfr-acs recas, viitorul- cfr, cfr- craiolguta, botosani-cfr ...sa mai zic????:))))
  • 2015-5-25, 02:00
  • Scris de : bra
pt un fost u-ist te uiti cam mult la meciurile cfr-ului
  • 2015-5-24, 23:33
  • Scris de : sth
e ok, 1500 clujeni, plus 2000 dinamovisti si uite cum u-istii se vor lauda ca o facut o deplasare de 4000 de oameni
  • 2015-5-25, 00:11
  • Scris de : Voi ati fist 50 la finala cu Petrolul. Deci sunteti o echipa fara suporteri.
.
  • 2015-5-25, 00:00
  • Scris de : gllll
Stai fiule ca pana miercuri se mai vand 1000 cel putin
  • 2015-5-24, 23:11
  • Scris de : cea mai slaba echipa a u.cluj din istorie
valter munteanu marginean a.m.prodan teja ogararu falub si 26 se idioti AU RETROGRADAT echipa fanion a clujului AR FI EXTRAORDINAR DACA ar fi declarati PERSOANE NON GRATA in cluj-napoca
  • 2015-5-24, 23:11
  • Scris de : cea mai slaba echipa a u.cluj din istorie
valter munteanu marginean a.m.prodan teja ogararu falub si 26 se idioti AU RETROGRADAT echipa fanion a clujului AR FI EXTRAORDINAR DACA ar fi declarati PERSOANE NON GRATA in cluj-napoca
  • 2015-5-21, 20:25
  • Scris de : gigi
Phiii ce de frane prin zona !
  • 2015-5-21, 19:26
  • Scris de : Arrow
Concluzie la postarile de mai jos: din ce in ce mai multi suporteri de "calitate" a lui Paskany isi revarsa frustrarile pentru ... ce? Chiar ati reusit sa ma faceti sa ... LOL!!!
  • 2015-5-21, 15:55
  • Scris de : cfr
ATENTIE NATIONAL ARENA INCHIDETI WC URILE CA VIN PINGUINII SE CACA NUMAI PE LINGA GARDURI NU PREA AU VAZUT BUZI LA VIATA LOR
  • 2015-5-21, 20:03
  • Scris de : numai U
franari ,de la foame nu mai stiti sa cum se scrie si cum se citeste? nu mergem in cocina ,unde cerinta impune excremente peste tot ,stai relaxat!!! !!!
  • 2015-5-21, 18:24
  • Scris de : cadu
"BUZI" normal ca nu au vazut , eventual toalete. Dar zici si tu cu ce esti obisnuit. Nu trebuia anunti in gura mare ca ai BUDA cu cocean ...
  • 2015-5-21, 16:06
  • Scris de : 'U'
Franari spurcati de pula sa ne luati.Numai mancati shorma gratis veci franarilor si numai aveti nevoie nici de punga pentru fular hahahahhaha:)))))
  • 2015-5-21, 15:03
  • Scris de : toto riina
Puneti niste banere dealea si la Pata Rat
  • 2015-5-21, 23:26
  • Scris de : Dealea :))) taran din satul gruia. Dute da de mancare la porci si culca te
.
  • 2015-5-22, 09:41
  • Scris de : toto riina
se scrie "du-te". Kinder Pinguin ce esti. Ciupica rosie
  • 2015-5-21, 18:19
  • Scris de : "dealea" :))) inapoi la casa de copii
  • 2015-5-21, 14:34
  • Scris de : kuku
Eu propun să se faca o chetă printre ”potențialii” zeci de mii de spectatori de la meciul cu Ceahlăul, din ultima etapă. În felul ăsta echipa o să aiba bani de deplasare, iar suporterii pinguini își vor putea cumpăra bilete la finală; eventual, vor putea face autostopul către București, începând de pe Calea Turzii. P.S. Pentru amintire, la finala de la Iași (2008) ”frânarii” au fost cam 2000, iar la cea de la Târgu Jiu (2010) mai mult de 1500.
  • 2015-5-25, 09:23
  • Scris de : hiena
ma muie penala,noi ne cumparam 2000 de bilete ,voi a-ti mers moca ,asa ca mucles jegule
  • 2015-5-21, 20:17
  • Scris de : UCLUJ
Vad ca ati fost acolo...nici macar nu stiti unde s au desfasurat finalele respective. in 2008 a fost la Piatra Neamt, in 2009 la Trgu Jiu si n 2010 la Iasi
  • 2015-5-21, 18:42
  • Scris de : plm
Pl pe moca ati mers ca in excursie
  • 2015-5-21, 18:12
  • Scris de : alin
La finala cu petrolul desi ati avut transport gratuit si nu erati nici retrogradati nici in insolventa cum suntem noi acum ati fost 150! Ceva mai penibil de atat nu exista! Sa nu mai amintim alte episoade gen alba iulia cand vi s-au dat 300 bilete si ati venit 100 pe ruta ocolitoare...sau faza cu boxele din gruia, mi-ar fi rusine sa ies pe strada ma suporteri de rezultate ce sunteti!
  • 2015-5-21, 14:41
  • Scris de : kaka la kuku :)))
  • 2015-5-21, 14:47
  • Scris de : coco
Si cel putin 3000 la Piatra Neamt: http://www.obiectivbr.ro/cfr-cluj-a-cistigat-cupa-romaniei-pentru-prima-oara-in-istorie-si-a-realizat-eventul_id19636
  • 2015-5-21, 19:44
  • Scris de : hopa
Sobolane cand jucati voi finalele alea furate erati pe val pe podium in clasament nu la retrogradare. acum unde sunteti? Vezi pe liga1.ro cum e cu media de spectatori. Haha
  • 2015-5-21, 19:44
  • Scris de : hopa
Sobolane cand jucati voi finalele alea furate erati pe val pe podium in clasament nu la retrogradare. acum unde sunteti? Vezi pe liga1.ro cum e cu media de spectatori. Haha
  • 2015-5-21, 14:56
  • Scris de : kuku
Multumesc pentru completare. La acel meci până și cei din Urziceni au fost însoțiți de 2000 de suporteri. Sunt curios câți pinguini vor merge la Bukale.
  • 2015-5-21, 15:01
  • Scris de : psr
Si la Bucuresti vreo 200 ati fost, felicitari, smecherii de internet lovesc din nou. Si iar mergeti la case dupa bilete si sunteti agresati si postati pe facebook.
  • 2015-5-21, 16:44
  • Scris de : Zoli
Hai pașli de aici cfriștilor. De când nu mai are bani ăla de sus să de-a șpagă ba la adversari ba la arbitru sunteți pe nicăieri.
  • 2015-5-21, 14:13
  • Scris de : marius m
e ok pt prima zi avand in vedere situatia clubului si sansele de a castiga finala!sa nu uitam ca franarii au mers 200 la finala in conditiile in care transportul a fost gratis clubul nu era in insolventa cum suntem noi azi si ei aveau sanse sa castige finala!numai U
  • 2015-5-21, 14:16
  • Scris de : coco
Care finala, ca au fost mai multe? :)
  • 2015-5-21, 17:05
  • Scris de : Aia ultima. Ati fost 100 de sobolani si 30000 de petrolisti
De fapt voi nici daca ati fi castigat CL nu v ati fi adunat mai mult de 2000. Ce mi place ca vorbesc la TRECUT despre voi:))))
  • 2015-5-21, 13:45
  • Scris de : paul _pop
Mult succes, dar daca veniti cu un 3-0 scuip pe voi si nu ma mai apuca nostalgia cu U niciodata.
  • 2015-5-21, 14:09
  • Scris de : Gaudi
mai peisagistule, ai terminat de aranjat buruienile la pascanii prin birouri? ramai tu cu nostalgia dupa frana, ca "U" nu are nevoie de regretele tradatorilor.
  • 2015-5-21, 14:31
  • Scris de : pop paul
Cfr a facut ceva, a vut jucatori care chiar jucau fotbal, la U nu este cazul.In spiritul uist de zeci de ani, pe care nu doresc sa-l dezvolt acum, la inceput sunteti exuberanti, ca vom face si vom drege, apoi, dupa infrangere, curg injuraturile la adresa lui falub, pojar,jucatori , boc si alte oratanii..........dar nu ei sunt vinovati, ci materialul mai gaudi, si mai lasa pseudonimul asta ca ala a insemnat ceva , tu esti un rahat cu ochi, ala a fost mai tare ca moartea.....
  • 2015-5-21, 17:05
  • Scris de : @paul_pop
Crezi ca daca ai emigrat in Cluj ti-ai castigat dreptul sa vorbesti? SLUGA SI TRADATOR SPURCAT CE ESTI!
  • 2015-5-21, 14:43
  • Scris de : misu
Ia mai deschide odata gura sa ma cac in ea
  • 2015-5-21, 15:37
  • Scris de : paul_pop
Misule, sa te speli pe urechi, ca la noapte vine o poooooooooooooola in control, si intra prin capul tau plin de rahat, apoi inca un stol iti da mU e ca sa te linistesti
  • 2015-5-21, 18:21
  • Scris de : misu
Sa ii zici la mata sa se spele azi pe dinti cand vine
  • 2015-5-21, 13:50
  • Scris de : Camy
Pai tu esti bolnav psihic si nu avem nevoie de 'nostalgia' unui scelerat. Pa si maine seara sa bem in cinstea desfiintari hibridului de la 1907 strazi!
  • 2015-5-21, 13:51
  • Scris de : Camy
desfiintarii*
  • 2015-5-21, 18:38
  • Scris de : CFR-ist
Camy, unde sărbătoriți? Venim și noi, să ne bucurăm împreună pentru singura echipă a Clujului- Mândria Ardealului - din prima divizie. Zi-ne, unde!