Fotbal

CFR Cluj a fost eliminată din Cupa României la penalty-uri! Larie şi Deac au ratat pentru clujeni! Programul sferturilor de finală

CFR, eliminată din Cupa României!
CFR joacă pentru semifinalele Cupei

FINAL ACS Poli Timişoara - CFR Cluj 0-0 (6-5 după penalty-uri)

Eliminare: Seroni 50

Lovituri 11 metri: pentru Poli Timişoara au transformat Drăghici, Fucek, Soljici, Bărbuţ, Scutaru, Neagu şi a ratat Străuţ.

Pentru CFR au marcat Nascimento, Tiago Lopes, Gomelt, Omrani, Bud şi au ratat Larie şi Deac.

A început partida!

Echipele de start:

ACS Poli: Curileac - Străuț, Cânu, Scutaru, Șeroni - Soljic, Poparadu - Bărbuț, M. Croitoru, Fucek - Pedro Henrique

CFR Cluj: Mincă - Tiago Lopes, Larie, Horj, Camora - Gomelt, J.C. Ruiz - L: Rus, Deac, Nouvier - Omrani

Partida de pe arena "Dan Păltinişanu" din Timişoara se dispută într-o singură manşă. CFR Cluj este calificată în finala SuperCupei României şi acum vrea să ajungă în semifinalele Cupei

Porgramul sferturilor

Marți, 28 martie

ACS Poli Timișoara - CFR Cluj, ora 20:30, stadion „Dan Păltinișanu”, Timișoara – DigiSport, Dolce Sport

Miercuri, 29 martie

CS Mioveni - FC Voluntari, ora 18:30, stadion Orășenesc, Mioveni – DigiSport, Dolce Sport

CSU Craiova – Dinamo, ora 21:30, stadion Municipal, Drobeta Turnu Severin – Pro TV, DigiSport, Dolce Sport

Joi, 30 martie

FC Viitorul - Astra, ora 21:00, Complex Sportiv Academia „Gheorghe Hagi” – Sport.ro, DigiSport, Dolce Sport

Comentarii
  • 2017-3-30, 17:50
  • Scris de : no...lasa ca-i bine si asa
astia de castigau la Timisoara, iar le trebuia Ardealul...asa...s-or mai potolit o tzara
  • 2017-3-30, 13:06
  • Scris de : Molnar Attila
Ar trebui sa propunem domnului Arpi si Iuliu sa revenim la denumirea istorica care ne-a facut cel mai mult cinste: Steaua CFR Cluj, acuma ca Steaua lui Becali nu mai e. Hai SCC!!!
  • 2017-3-30, 09:36
  • Scris de : Numai U
Sampanie!!!!
  • 2017-3-29, 16:16
  • Scris de : gioni
urmeaza blaturile de omenie lumea sa scirbit o sa jucati cu tribune goale retragetiva o sa promoveze niste comune sa u eobligatorie prezenta
  • 2017-3-29, 16:11
  • Scris de : gioni
e rusine sa vezi asa ceva retragetiva daca faceti figuratie cine va tine in Blatiada urmeaza blaturile de omenie cu tribune goale
  • 2017-3-29, 12:50
  • Scris de : keferistul
Joc foarte slab al KEFERE-ului. De nerecunoscut, dupa parerea mea antrenorul este principalul vinovat, fara nici o strategie tactica, Miriuta este limitat si asta se vede, trebuie un antrenor profi care poate face din aceasta echipa una de top. Rusine
  • 2017-3-29, 12:10
  • Scris de : Stefan
Meciul cu Timisoara a fost ieri. Urmeaza meciul cu Craiova. HAI CFR!VICTORIE!
  • 2017-3-29, 10:11
  • Scris de : P.S.
Jocul nu a fost bine pregatit tactic, baietii au venit dupa o pauza de 3 zile obositi si nici n-au vrut sa castige... Gomelt putea inchide meciul de la 5 metri cand a dat peste. Dar l-a durut in prastie ca intra sau nu. Larie s-a facut de ras in fata natiunii! Deac parca a cazut din cer, nu si-a gasit locul in echipa, iar la 11 a fost de nerecunoscut. Baietii iau 5ooo de euro pe luna , care face 22.000 de lei, iar primarul capitalei i-a 6200 de lei. Unde este prestatia ptr. aceasta suma? Vati fentat de cuvintele vulpoiului IP, care a spus la televizor ca nu-l intereseaza Cupa si ca baga rezervele... Pai chiar ca l-a interesat si acuma rede tot banatul de prostia clujenilor... Sambata exista doar o varianta: victorie cu capitala Doljului. Trebuie sa spalati rusinea de pe obraz, altfel nu e bine prt. toti cei care iubesc fotbalul clujean. Doamne ajuta!
  • 2017-3-29, 23:00
  • Scris de : Jocul ...
Faza din minutul 82 este geniala.In careul celor de la Craiova ( chiar in careul mic acolo in colt cand face atacantul,mijlocas al CFR-ului preluarea la cinci metri de poarta)exista mai multe posibilitati : stop si tragi la poarta,tragi direct la poarta fara preluare etc.Dar de ce sa faci stop sau sa tragi direct la poarta din prima ? doar scorul este 0 - 0 ... Las-o , las-o sa zboare ca doar si mingea e pasari calatoare ... nu rede nimeni ! Nu , nu : nu rede nimeni si nu este nici o Rusine... e doar un sport ... Sambata este meci ? P.S. mai mergi la meci ? las-o sa zboare ...
  • 2017-3-29, 10:02
  • Scris de : LORI KKWC
Feliciteri fanilor care au facut deplasarea la Timisoara. Am demonstrat din nou ca suntem cei mai caldurosi fani!
  • 2017-3-29, 09:59
  • Scris de : P.S.
A fost cea mai mare rusine ptr. CFR din ultimii 5 ani...
  • 2017-3-29, 07:27
  • Scris de : luis
felicirai timisoarei.Au meritat calificarea.Noi,cam indolenti si neimplicati.Atmosfera de vacanta,ce mai.Sper sa ne revenim cu prazarii.Hai CFR!!!
  • 2017-3-29, 15:14
  • Scris de : luis
sunt luis si sunt gay, nu muncesc si n-am bani si astept cu nerabdare un meci acasa in gruia, ca poate reusesc sa mai mananc si eu. Domnule bagacean, domnul pazskany ne dadea shaorme la meciuri si sucuri, d-voastra cand o veti face? Cu respect....luis din savadisla!
  • 2017-3-29, 07:27
  • Scris de : luis
felicirai timisoarei.Au meritat calificarea.Noi,cam indolenti si neimplicati.Atmosfera de vacanta,ce mai.Sper sa ne revenim cu prazarii.Hai CFR!!!
  • 2017-3-28, 23:59
  • Scris de : UCLUJ
Bravo Recas!!!! ne ati scapat de franari!
  • 2017-3-29, 16:42
  • Scris de : Suporter CFR
Pacat ca nu poate scapa si limba romana de tine ca o cam pocesti.
  • 2017-3-29, 19:25
  • Scris de : U CLUJ
Cu ce am pocit o?
  • 2017-3-29, 19:25
  • Scris de : U CLUJ
Cu ce am pocit o?
  • 2017-3-28, 23:41
  • Scris de : Pintea
Miri mai dale 3 zile libere sa se refacă. Au jucat lamentabil....oltenii va fac ciur ! CFR a cîștigat Cupe si campionate la 11m,acum pierde in serie !!! Poli s-a străduit mult in raport cu CFR , vedetismul si superficialitatea ne-au dat o palma...ce zici Miri ???
  • 2017-3-29, 10:30
  • Scris de : eu Miri?
mai olah, de cand te tragi tu cu mine de chiloti si-mi spui Miri? Eu sunt domnul Miriuta si n-am nevoie de sfaturile tale de oligofren. De ce nu sari la scroafa, ca ne-a mintit cu neamtul si cu iesirea din insolventa, sau la chelul hot, care a platit creditorii cu bani bagati in pungi de 1 leu si acum umbla diicot sa vada de unde are bagacean bani de aruncat.
  • 2017-3-30, 20:38
  • Scris de : Pintea
De unde agita DOMN ? De cind m-a faci oligofren mai nenorocitule ? Cap sec!!