Fotbal

Video IMAGINI. Suporterii lui CFR Cluj au plecat de dimineaţă spre capitală cu 11 autocare: "Să vină CUPA în Gruia!"

Fanii lui CFR au plecat spre capitală!
Foto: stiridesport.ro

Suporterii lui CFR Cluj şi-au dat întâlnire la primele ore ale dimineţii la stadionul "Dr. C-tin Rădulescu"! Aproximativ 600 de fani cu steaguri şi fulare au plecat spre capitală în 11 autocare pentru finala Cupei României cu Dinamo Bucureşti! 

Majoritatea dintre aceştia şi-au luat liber de la serviciu pentru a asista la cel mai important meci din ultimii ani pentru gruparea ardeleană. În afara celor 11 autocare, alte câteva sute de fani se vor deplasa în Bucureşti cu maşinile personale şi microbuse. "Estimăm că vom fi cel puţin 1.500 de suporteri. Din păcate ziua de marţi nu ne avantajează, dar vom fi la înălţime. Sper să ne întoarcem cu trofeul acasă", a spus unul dintre suporteri înainte de plecare!

 

Imagini de la plecare suporterilor în capitală

Fanii lui CFR Cluj au plecat la Bucuresti
Comentarii
  • 2016-5-17, 21:26
  • Scris de : In Cluj a fi sarbatoare maine...daca ia Dinamo cupa bineînțeles. Decat unguri mai bine romani. Ca de aia ii zice Cupa României :)
.
  • 2016-5-17, 21:12
  • Scris de : Numai"U"
11 autocare deci cate un suporter pe autocar! Hai Dinamo!
  • 2016-5-17, 20:04
  • Scris de : Brs
REMARC CU STUPOARE UN CONGLOMERAT IMPRESIONANT DE PINGUINI CARE INCEARCA ARTA IRONIEI, DAR REUSESC SA FACA DOAR CE STIU EI MAI BINE: SA SE UMPLE DE PENIBIL. PT ACESTI ACTORI RATATI AM URMATORUL MESAJ: NOI AM FACUT ISTORIE IN CHAMPIONS LEAGUE, VOI VA INCHEIATI ISTORIA IN 'LIGA C'.
  • 2016-5-17, 20:38
  • Scris de : Tibi
Adevar graiesti , dar pentru U-isti daca le zici asta le doare adevarul.
  • 2016-5-17, 17:52
  • Scris de : patriots
Sa vedem ce va face kvsc cand se va intona imnul Romaniei, va avea curajul sa afiseze steagul acela al lor cu scaunele cacate dimineata? Macel
  • 2016-5-17, 18:11
  • Scris de : kvsk
.ceee. o sa scandam in lb maghiara. Romanii sa stea jos noi tot deasupta HAJRA CFR
  • 2016-5-17, 17:41
  • Scris de : dragos
AM REFUZAT IMBARCAREA IN AUTOCAR CA NU MI-O DAT SENDVICI SI NU MI-O PLATIT BILETU DE MECI. DA II SUSTIN DE LA TV!!! HAIDE CU CFR!!!
  • 2016-5-17, 17:02
  • Scris de : :)))
Astia s toți :))) Vai de voi. Mai bine statea ti acasa la televizor decat sa va faceți de rusine prin capitala
  • 2016-5-18, 17:56
  • Scris de : Sory
Uite frustratule ca nu ne-am facut de rusine si am adus cupa la cluj nu am lasat-o in bucale la stapanii vostrii,voi anul trecut nu ati fost in stare sa dati macar un gol,noi facem cinste si istorie in acest oras.
  • 2016-5-17, 16:40
  • Scris de : cefi
Nu e corect, trebuia sa se joace in Regie sau pe Rocar, sa fie galeriile egale.
  • 2016-5-17, 16:34
  • Scris de : REALITY
Nu conteaza ca suntem 500 , 600 sau 1500 ! Important este ca SUNTEM NOI , nu avem suporteri INCHIRIATI DE LA STAPANII vostri din Bucuresti !!! Pe fularul meu scrie : 1907...ISTORIA NOASTRA CONTINUA !!! HAI CFR !!! Frustratii , mars pe site-urile echipelor mici si neinsemnate !
  • 2016-5-17, 16:48
  • Scris de : Tocmai aici e problema si caiza ca sunteti numai 500. Sunteti suporteri fabricați din 2006 incoace . Fara traditie fara istorie nu aveti de unde sa fiti mai multi. Pe fularul tau ar trebui sa scrie cfr arpi 2006
.
  • 2016-5-17, 17:31
  • Scris de : serios
Bravo pentru istoria voastra fara rezultat.
  • 2016-5-17, 17:40
  • Scris de : Si suporteri de rezultat
.
  • 2016-5-17, 16:59
  • Scris de : sau shaorma cu de toate
.
  • 2016-5-17, 16:32
  • Scris de : andrey
Forta Cfr CLuj!campionii...mai cu viata!
  • 2016-5-17, 15:51
  • Scris de : Rezumat
Pe puncte: 1. Număr suporteri: noi am fost peste 5 mii , voi - sub 500. 2. Atmosferă: am cântat de ne-a apreciat toată lumea, atmosfera ca la ”U” voi doar pe Youtube în Italia, Germania sau Anglia mai vedeți. Voi - cântați cam 20, restul sunt pensionari. 3. Implicare club. La noi - 0. La voi - asigurare bilet, transport, unora inclusiv materiale promoționale cu clubul. Așteptăm măcar UN (UNUL, 1, un, one, eins, uno, egy) care să zică cât a costat și dacă a plătit el din costurile acestui meci. Sunteți niște papagali, aplaudaci ai securistului, pensionari și șomeri cu preponderență, plătiți ca să dați iluzia că mafia securistoidă mai poate fi cumva salvgardată. 4. Situația de facto. Noi eram deja retrogradați, falimentați și hăituiți de arbitri, voi - ați scăpat prin șiretlicuri și fărădelegi de la aplicarea minimală a legii, ajutați de arbitri, favoriți ai comisiilor. 5. Atitudine. Noi cu curaj și mândrie, voi - cu fularele ascunse pe sub haine. Adevăratul meci deja l-ați pierdut. Că o să mai furați un trofeu sau nu - oricum nu mai contează.
  • 2016-5-17, 16:46
  • Scris de : gruia
Mai baietas, cand ati fost voi persecutati de arbitri si de FRF? Acum cand desi sunteti in insolventa (si cu salariile neplatite de un an), federatia nici macar nu va depunctat; sa nu spun ca, in mod normal, trebuia sa va dezafilieze, ca pe vechea echipa a Craiovei. Slugi pinguine nemernice ale miticilor, fie ca-s catei, fie ca-s oi
  • 2016-5-17, 18:06
  • Scris de : Răspuns
1. Hoții clare: Anul trecut în liga 1 în meciurile cu Chiajna, Botoșani și Petrolul (primele 3 exemple)+multe altele, anul ăsta: cu Târgoviște, Târlungeni, Șoimii. La toate am fost acasă și, dacă ai răbdare, caută-n arhive să vezi filmările știridesport , ca să vezi câte penalty-uri nerefuzate, off-side-uri inventate și manevre ordinare au suportat puștanii ăștia. 2. Înjuri, exact ca orice alt frînar: niște birjari isterici și schizofrenici care perorează pentru civilizație dar au o gândire și o exprimare de Uzbekistanul secolul XII. 3. Voi nu ați plătit nici femeile de seriviciu, nici pizza, nici foștii jucători, nici badigarzii, nici către stat nimic (citește documentele oficiale). Sunteți cea mai de țepari echipă din istoria fotbalistică a României. Trebuie să fiți DE MULTĂ VREME în liga a 4-a. 4. Suntem prieteni cu dinamoviștii, dar e normal că șobolanii fricoși să perceapă orice relație ca între stăpâni și sclavi... doar așa v-au învățat Arpi cu Iuliu. :) „Sclavi”, cum om fi, v-am umilit peste tot unde v-am prins: și dacă cîștigam, dar și dacă pierdeam. Știu că doare. Dar în vreo 2 ani, când de cfr nu va mai ști nimeni, vei putea ține înapoi cu fcsb :)
  • 2016-5-17, 20:03
  • Scris de : gruia
Baietas, eu nu urmaresc diviziile secunde, sunt suporter de rezultat (al meciurilor spectacol); urmaresc Barcelona, Real Madrid, Atletico, Bayern, Manchester United, PSG. Din Romania sunt interesat si o sustin pe CFR, prima echipa din provincie (cum spun miticii vostri) care a obtinut titlul in fata cateilor, oilor sau a rapidistilor din 1991. Nu contest ca, poate, ati fost defavorizati de unii arbitri in Divizia B. Totusi, nu mi-ai raspiuns la intrebare: de ce clubul infractorului Walter n-a fost macar depunctat, iar CFR, pentru o culpa mult mai mica a fost depunctat? Aud... catelusule. P.S. Prin centrul Clujului se vorbeste ca va spuneti Sepcile Rosii ca sa va aratati slugarnicia fata de Catelusii Rosii. Hai CFR, fala Clujului si Mandria Ardealului! Aduceti Cupa Romaniei in Gruia!
  • 2016-5-17, 17:50
  • Scris de : sp oltean lebenitar
  • 2016-5-17, 14:58
  • Scris de : Radu
Gest superb facut de echipa clujeana. Singura echipa de fotbal (nu de flegme si ura) din Cluj va juca finala cu un mesaj in memoria lui Patrick Ekeng, inscriptionat pe manecile tricourilor. Respect. Haide fotbalul clujean! O noua performanta, cu care Clujul a fost obisnuit, va fi atinsa in aceasta seara! Din pacate, rusinea Clujului, continua sa-si dea in petec si sa faca ceea ce suportarii ei stiu cel mai bine: sa scuipe coji de seminte.
  • 2016-5-17, 12:49
  • Scris de : Milt
600 ? pai tot eu un pas inainte si doi pasi inapoi ...in Iunie 2013 tot pe National au fost 40.000. din Ploiesti si 250 din Cluj - Napoca.Cate persoane intra intr-un autocar ? 45 / 50 x 10 = ......De ce nu au mers cu trenul ? o garnitura cu ... vagoane si cateva mii de suporteri ? Drum bun si sa vedem un meci mare...40.000. de caini pe stadion ! ce Atmosfera , ce atmosfera vom avea...
  • 2016-5-17, 11:41
  • Scris de : Hai Dinamo !!! Cluj-Napoca sustine Dinamo
.
  • 2016-5-17, 12:26
  • Scris de : paul pop
Ai ce bine infratirea asta, de fiecare data au fost capaciti sobolanii tarcati si javrele, in Gruia la un meci de cupa Cfr a castigat si in zece oameni, apoi sobolanii au inceput sa se planga ca Kone joaca dur,a bagat doar unul in spital, grigore daca imi aduc aminte bine. Este bine ca clujeanul neimplicat a inceput sa-i fie lehamite sobolanii tarcati.
  • 2016-5-17, 11:31
  • Scris de : HAI CFR!VICTORIE!
HAI CFR!VICTORIE!
  • 2016-5-17, 10:37
  • Scris de : Re
Fotbalul clujean al ultimilor ani: (I) CFR Cluj: 3 titluri, 5 cupe, 8 participari in cupele europene - a adus la Cluj echipe precum: Chelsea, Manchester United, Bayern Munchen, AS Roma, Internazionale Milano, Athletic Bilbao, Basel sau Galatasaray cu care chiar a jucat FOTBAL - i-a adus in Cluj sa joace pentru o echipa din Cluj pe Emmanuel Culio, Rafel Bastos, Cristian Fabbiani, Sebastián Dubarbier, Yssouf Koné, Lacina Traoré, Giorgi Chanturia, Roberto De Zerbi, Felice Piccolo, Antonio Semedo, Beto, Ivo Pinto, Mário Felgueiras, Ricardo Cadú, Rui Pedro, Modou Sougou, Aitor Monroy, Álvaro Pereira - si-a construit un stadion prorpiu si a creat o o comunitate de suporteri civilizati, putini, dar de calitate, care apreciaza competitia sportiva si viata urbana toleranta a Clujului; (0) U Cluj: s-a zbatut permanent la retrogradare - a jucat mai tot timpul penibil cu echipe precum: Soimii Pâncota, Metalul Resita, FC Caransebes iar de la anul: Industria Galda de Jos, CS Osorhei, ASC Recea sau CS Iernut, cu jucatori precum: Robert Boboc, Carlo Erdei, Darius Hîmpea, Olimpiu Morutan, Dan Berci sau Mirel Bolboasa - nu a fost în stare sa mentina o activitate sportiva demna si decenta pe superbul stadion construit de administratia locala din bani publici - a dispretuit permanent cetateanul clujean prin ura animalica, scandaluri, scandari si distrugeri pe care le-a proferat cu ocazia meciurilor sau a altor evenimente prin care doreau sa arate câti de multi (dar, din pacate, si prosti) sunt, dovezi suplimentare ale inadaptarii la viata urbana si toleranta, deschisa si optimista a Clujului. Haide Clujul fotbalistic!
  • 2016-5-17, 17:15
  • Scris de : rerere
Da. Numai ai uitat sa mentionezi ca toate trofeele au fost castigata datorita implicarii a unei persoane. A lui Arpi care a vazut doar o posibilitate de a sifona bani care veneau atunci pe participarea in UCL. Atat. Concluzia? Se vede. Cat??? 600???
  • 2016-5-17, 11:00
  • Scris de : Geo
Ai uitat sa specifici ca au eliminat șobolan anul trecut din cupa. Hai Dinamo!
  • 2016-5-17, 15:04
  • Scris de : @Geo
Vai ce performanta uluitoare!..., dar asa-i cand traiesti in g"U"noaie printre sobolani, vorbesti numai despre sobolani si orice zi cand ai de mancare ti se pare banchet!
  • 2016-5-17, 10:48
  • Scris de : Nostalgie
Se pare ca amintirile te chinuiesc. Au fost bani de spalat dar acum gata cascavalul. U a fost intotdeauna un club sărac. Cu toate acestea in Cluj doar "U" conteaza, Sa mergeti la o finala in capitala 600, asta spune multe.
  • 2016-5-17, 11:03
  • Scris de : de unde 600. Daca se aduna 300 cati is de toti e mult
Hai Dinamo
  • 2016-5-17, 09:50
  • Scris de : :)
pe astia-i duce scroafa la pus rosii si la scos de buruieni in gradina lui arpi din sf.gheorghe
  • 2016-5-17, 10:12
  • Scris de : JUCAM FINALA SPRE DIVIZIA C
Să-i lăsăm pe CFR -iști . Noi să ne încolonăm spre PÂNCOTA . Avem o FINALĂ de disputat !!! Încrezători spre viitor , scăpăm și de ȘOIMII. Haide U !!! NUMAi U !! VAIDEU !!!
  • 2016-5-17, 09:39
  • Scris de : Hai Dinamo
.In seara asta 90 % din Cluj tine cu Dinamo si patruzeci mii dinamovisti vor scanda U Cluj-Napoca
  • 2016-5-17, 20:47
  • Scris de : -----
Oi fii eu dinamovist, dar eu scandez asa : Muie U Cluj-Napoca!
  • 2016-5-17, 10:46
  • Scris de : @
Astia sunt studenti la matineu, nu la seral / Si au un stil de joc fenomenal / De la suporteri li se trage: sunt fenomene, / Ale prostiei si lansatului de flegme/ De aia li se spune printre-ai nostri / Spargatorii de seminte, capete, chiuvete si... "Sepcile Prostii"!
  • 2016-5-17, 10:23
  • Scris de : paul pop
Tine pe dracu, doar cretinii din Cluj. Ieri am avut stricata masina si am luat un taxi. Taximetrist un baiat tanar . Am deschis discutia despre fotbal , baiatul era neutru, dar a inceput sa judece, pai astia de la U nu au facut nimic pentru cluj, doar bani vor........ Si ce-i daca deseara striga aia U cluj, ajuta la ceva, tot club infiintat de Stalin ramane dinamo, tot jeguri umane, imi pare rau ca odata am sustinut pe U cluj, in multe meciuri la bucuresti, unde U era furata pe fata de arbitrii. Acum imi pare rau , tampenia asta cu dinamo a venit dupa 2000 incoace, uistii mai vechi isi aduc aminte cum dinamo a bagat in b pe u, atunci la meciurile cu SC bacau, aranjamentele lui Campeanu Remusica, cum tot dinamo umbla sa termine poli timisoara....... transferul fortat a lui Sabau si cate si mai cate, iar azi niste imbecili striga haide dinamo, inteleg sa nu-i intereseze ce face cfr, dar sa sprijini acel club de rahat, apoi mai bine franar de 1000 de ori............
  • 2016-5-17, 19:01
  • Scris de : mai pop
Toata lumea stie ca esti oaia neagra a breslei tale, nu-i cazul sa mai semnalizezi asta. Interesanta discutia cu taximetristul, dar ala nu ti-a zis ca voi ati fost echipa armatei? A armatei, ca aveati antrenor un capitan de artilerie din someseni, nu si-a amintit de steaua-cfr? Tu nu stii ca dupa razboi ati fost echipa sindicatelor infratite a jidanilor si ungurilor? Ca asa zisa echipa ta de adoptie a fost o echipa a hortistilor in timpul razboiului? Istoria adevarata nu va ajuta ma tarane din maramures, ignorant, prost, arogant si adus in Cluj tocmai de aia pe care-i blamezi.
  • 2016-5-17, 10:35
  • Scris de : CeFuRau hotii din gruia
Cat ati furat voi in 5 ani impreuna cu iredentistul arpi si securistul muiesan, nu a furat dinamo in 50 ani de comunism. O rusine pt Cluj . Hai Dinamo
  • 2016-5-17, 10:48
  • Scris de : @
Dar cat si-a furat-o mata, sifilitica, de la soferii de TIR nu stii? Ia intreab-o!
  • 2016-5-17, 10:47
  • Scris de : paul pop
Ma , plezneste fierea in voi, vai mama voastra unde a ajuns U, cfr a fost intotdeauna in cluj , in b in c, dar exista, mai bine decat in A in influenta lui Dinamo, parca ieri era dupa un meci pierdut de U acasa, iesea de pe tunel dl campeanu dupa meci sa mearga de la tribuna e la cea v, si au inceput injuraturile si fluieraturile. ziua urmatoare remus isi anunta demisia, aia erau uisti, acum is niste oameni fara coloana. imi cer scuze pentru uistii vechi, dar asta este realitatea. Iar chestia cu paszkani nu s-a dovedit ca a furat, cind se v-a dovedi o sa va dau dreptate si nu mai sustin cfr, pana atunci......haide cfr, clujul si muie la dinamo
  • 2016-5-17, 21:10
  • Scris de : sobolane
cand mafia voastra pedelista cu morar,zagrean,kovesi va disparea atunci il vei vedea si pe arpi cu bratari
  • 2016-5-17, 11:01
  • Scris de : De ce înjuri mai vinitura
  • 2016-5-17, 09:31
  • Scris de : dragos
Anul trecut U era retrogradata si au fost 5000 de suporteri, la protest acu 2 luni la fel, la astia nu se aduna de 3 curse nici cand joaca finala, cu toata ca transportul e decontat si mancarea asigurata. Acu 4 ani cu Petrolul in finala nici nu au contat in tribuna. HAI DINAMO!! Clujul e alaturi de tine!
  • 2016-5-17, 15:08
  • Scris de : @dragos
Asta pentru ca U Cluj n-a depasit, nici sportiv, nci mental, nici comportamental nivelul diviziei B. Deci, e normal ca la voi sa vina puhoi de prosti la meciuri din divizile inferioare, daca sunteti inferiori! Maximul vostru e cand promovati in Divizia A. CFR e la alt nivel daca nu ti-ai data seama: castiga campionate, cupe, supercupe, joaca in cupele europene, castiga meciuri cu echipe gen AS Roma si Manchester United, asa ca hai, eject ca esti de plans, stai in noroiul tau alb-negru si razi ca prostul la bec.
  • 2016-5-17, 16:05
  • Scris de : cfr e in insolventa si mai poate juca in cupe europene in 2020. Asta daca nu se desființează intre timp. Tu trăiești din amintiri
.
  • 2016-5-17, 11:22
  • Scris de : paul pop
Bun , si ce s-a rezolvat dupa marile mitinguri?
  • 2016-5-17, 16:07
  • Scris de : Nu ne am desființat. Asta s a rezolvat. In schimb voi o sa va desfiintati in maxim 2 ani.
.
  • 2016-5-17, 09:40
  • Scris de : abureala
Au fost 5000 la U anul trecut, cu peste 3000 de dinamovisti alaturi, asa sa va tot laudati..
  • 2016-5-17, 11:04
  • Scris de : Hopa
4000 au fost pe tren prostu padurii
  • 2016-5-18, 18:59
  • Scris de : Sory
Bun voi ati fost 5000 noi am fost peste 1500,dar voi nu ati fost in stare sa marcati macar o singura data pe cand noi am batut cateii la ei acasa in fata a 45000 de suporteri si am adus CUPA ROMANIEI LA CLUJ.Am adus glorie orasului si am provocat frustrare celor 3-4 mii de suporteri asemenea tie restul clujenilor si ardelenilor le-am adus putina bucurie, spuneti voi ca sunteti multi dar la ultimul meci ati fost 200,performante zero,invidie si ura maxim,singura bucurie o aveti cand invingeti CFR CLUJ si asta se intimpla foarte rar.
  • 2016-5-17, 10:16
  • Scris de : io
au fost 5000 de u-isti + dinamovisti...nu mai manca rahat
  • 2016-5-17, 10:23
  • Scris de : Daca nu le mai da shaorma gratis tre da manance ceva. chiar si rahat
  • 2016-5-17, 09:45
  • Scris de : aburit capul tau . in cocina din gruia tot 5000 de uisti si voi 200 cu tot cu difuzoare :)
.
  • 2016-5-17, 09:20
  • Scris de : Ce multi sunteti :)) nici o uliță d8n sat gruia nu umpleti
.
  • 2016-5-17, 09:22
  • Scris de : Toto Riina
Vezi ca este cursa din piata marasti... spre Jucu de jos.
  • 2016-5-17, 09:02
  • Scris de : paul pop
Drum bun si sperante, ardealul asteapta mult de la voi. Cfr exista doar datorita voua.
  • 2016-5-17, 09:12
  • Scris de : Înainte de 2006 unde erau suporterii astia ? Poate ai vrut sa zici invers
.
  • 2016-5-17, 11:14
  • Scris de : ??greu de raspuns
Hai ca ti raspuund eu. Astia sunt suporteri fabricati care inainte de 2006 nici nu stiau ca exista cfr.
  • 2016-5-17, 12:20
  • Scris de : Hmm
Unii din ei au făcut primul pas pe stadionul din gruia în primăvara lui 2008 când se luptau la titlu. Neștiință unde e stadionul exact au luat un taxi.