Fotbal

Sport alert CUPA Ligii. ASA Tg. Mureş a trecut de CFR la penalty-uri pe stadionul din Gruia! Calificare pentru echipa lui Gabi Mureşan

CFR Cluj, eliminată din Cupa Ligii!
Foto: stiridesport.ro

CFR Cluj a fost eliminată de ASA Tg. Mureş din Cupa Ligii după loviturile de departajare pe propriul teren 4-5 (1-1)! Echipa lui Gabi Mureşan s-a calificat în premieră în semifinalele competiţiei.

ASA a deschis scorul în Gruia prin Kuku (64), însă Cristi Bud a reuşit egalarea în finalul timpului regulamentar. Au urmat două reprize de prelungiri fără faze de poartă. Tiago Lopes şi Laurenţiu Rus au ratat la loteria penalty-urilor, respectiv Marius Constantin.

În prima semifinală se vor întâlni ACS Poli Timişoara şi ASA Tg. Mureş.

CFR Cluj - ASA Tg. Mureş 1-1  (4-5)

Au marcat: B. Kuku 64, Bud 83 VIDEO

Lovituri de la 11 metri!

5-4 - Cl. Iordache (ASA)

Ratare L. Rus (CFR)

4-4 - R. Surdu (ASA)

4-3 - C. Bud (CFR)

3-3 - E. Dică (ASA)

3-2 Alex. Neagu (CFR)

2-2 - Gabi Matei (ASA)

Ratare T. Lopes (CFR)

Ratare M. Constantin (ASA)

2-1 - A. Mureşan

1-1 - Gabi Mureşan (ASA)

1-0 - Nascimento (CFR)

*Cele două formaţii s-au anihilat în reprizele de prelungire, astfel că s-a trecut la lovituri de la 11 metri!

*Prelungiri în Gruia! După cele 90 de minute regulamentare cele două formaţii se află la egalitate

Min. 83 - GOL CFR Cluj! Cristi Bud a reuşit egalarea în finalul partidei!

Min. 64 - GOL ASA: Benjamin Kuku a deschis scorul pentru ASA cu un şut spectaculos din centrul careului!

Min. 27 - OCAZIE CFR Cluj! Laurenţiu Rus, debutant la gazde, a expediat un trasor de la peste 25 de metri, care a nimerit bara laterală! Mingote era învins! 

 

CFR Cluj vs. ASA Tirgu Mureş, Cupa LIGII - 7 septembrie 2016

 

 

A început partida!

Echipele de start:

CFR Cluj: Marc - Tiago Lopes, Larie, Mureșan, Peteleu - L. Rus, Nascimento - Chiriță, Ruiz, Nouvier - Bud. Antrenor: Vasile Miriuţă

Rezerve: Vâtcă - R. Horj, C. Ene, S. Veres, C. Neagu, S. Negruţ, L. Hodgyai.

ASA: Mingote - G. Matei, Dobrosavlevici, M. Constantin, Belu - Feketics, Deaconu, Muresan, Zicu - Surdu, Kuku. Antrenor: Dan Alexa.

Rezerve: Viciu - Cordos, Mendy, Candrea, Dica, Ciolacu, Alex. Ionita.

Arbitru: Călin Iulian (Ştefăneşti - Argeş), Asistenţi: Badea Marius Florin (Ramnicu Valcea - Vâlcea), Bîrdeş Romică (Piteşti - Argeş)

Obs: Abrudan Patritiu (Cluj)

...

CFR Cluj are prima şansă la calificare în semifinalele Cupei Ligii în faţa formaţiei ASA Târgu Mureş în meciul din această seară de stadionul "Dr. C-tin Rădulescu". Alexandru Chiriţă şi Laurenţiu Rus, transferaţi recent la CFR Cluj, sunt titulari în echipa lui Miriuţă.

În celălalt meci al zilei, ACS Poli Timișoara a trecut de Concordia Chiajna (finalista ultimei ediţii), scor 2-1. Golurile au fost marcate de Artean (13 - pen) și Croitoru (78) pentru gazde, respectiv Albu (74) pentru ilfoven

Comentarii
  • 2016-9-10, 21:01
  • Scris de : Andrey
Hai Cfr!ce pacat ce a ajun acum Cfr wai wai,numai cu copi joaca cu jucatori de mica valoare pff,trebui jucatori experimetati buni cu vitez tehica etc.......!
  • 2016-9-12, 02:24
  • Scris de : Pentru Limba Romana apăsați tasta 1
.
  • 2016-9-08, 17:13
  • Scris de : N-o sa planga nimeni dupa voi caricaturilor
.
  • 2016-9-08, 14:56
  • Scris de : Bra
MIRII PLEACA MIRII!!!
  • 2016-9-08, 10:43
  • Scris de : Stefan
HAI CFR!VICTORIE!
  • 2016-9-08, 12:13
  • Scris de : Hajra Civilizatia intergalactica din satul Gruia!
Astia sunteti: http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Competitii/Cupa+Ligii/VIDEO-Miriuta-a-celebrat-intr-un-mod-indecent-golul-CFR-ului
  • 2016-9-08, 12:37
  • Scris de : Karl
Si astia...http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Competitii/Cupa+Ligii/Fiecare+duel+dintre+Bud+si+Surdu+a+fost+cu+scantei+la+ASA+-+CFR
  • 2016-9-08, 10:25
  • Scris de : Moldogol
1.000 de saraci semianalfabeti in deal aseara, pe-o vreme frumoasa si o ora decenta. Rusine nationala! Si mai au tupeul sa comenteze ca ei is unica beshina...aaaa...asta, unica echipa a Clujului! Bleah! Astia-s iubesc echipa cum o iubesc eu pe soacra mea.
  • 2016-9-08, 10:38
  • Scris de : XXL Vero
mey da nu behăie doar ieu dar am multe nume XXL claudiu adi interesant etecera ieu sunt omu cu multe nume și acum sant pa marea iegee slca aici caprele de rasa are gaoazu mai larga
  • 2016-9-08, 09:39
  • Scris de : keferistul
Scroafa a venit in cocina dar nu a schimbat nimic.
  • 2016-9-08, 09:51
  • Scris de : hmm
Cum nu a schimbat nimic? Tu nu vezi ca a prabusit iechipa
  • 2016-9-08, 01:45
  • Scris de : jojo
Ale ale baga-mi-as pula-n kwsc. Clujul saluta victoria celor de la tg.m
  • 2016-9-07, 23:58
  • Scris de : Bruno
Clujul sunteti voi? La televizor crainicul a anuntat 1000 de spectatori. Cu 20 de minute inaintea meciului erau cateva sute, cica. Clujul sunteti voi???AHAHAHAHAHAH! Voi, sobolanilor, existati doar pe net! De fapt, sunteti aceeasi 3 avortoni care postati cu 100 de nickname-uri (pana se trezeste vreun hacker si va da in vileag!). Mai intreb o data! Clujul sunteti voi??? =)))))))))))) O echipa cu 9 trofee ar trebui sa joace meci de meci CU CASA INCHISA. Sunteti o rusine colosala pentru suflarea microbista (ca de ultraserie nu poate fi vorba, ne-am convins si astazi, 12 mucosi cu gagicile lor). P.S: Daca ploua sunteti 9! PPS: Frumoasa atitudine, sa-ti huidui jucatorii care ti-au castigat trofee sau au contribuit la ascensiunea echipei, gen Muresan, Dica, Surdu. Cum spuneam, sunteti o rusine! O RUSINE! Hai ca am ras destul de voi, viermilor!
  • 2016-9-08, 06:32
  • Scris de : XXL
bai la noi este en concediu. Ieu foot capre pe la marea egee. ear una mie de ultrasz ie ceva.ighen?
  • 2016-9-08, 01:36
  • Scris de : nrpatru
bruno, sa ma iei de uno! rasilor, sunteti aproape desfiintati si pe voi va doare de CFR? vai mama voastra!
  • 2016-9-08, 10:21
  • Scris de : Bruno
Si voi muriti de grija Universitatii, da-v-ar Dumnezo metastaza tuturor!
  • 2016-9-08, 21:51
  • Scris de : eu
ADEVARAT LIMBAJ UNIVERSITAR.
  • 2016-9-07, 23:34
  • Scris de : Acume
Acume cat e proaspata cronica ca pe urma nu mai conteaza : 3000 spectatori in tribune ? Cat o sa apara la final de cronica : e plin sau gol stadionul : 3000 spectatorii.Ii bine asa ? 3000 ? Nu se vede prea bine ca nu ridica camera TV da se aude ca si cum ar fi 3000 ? 3000 ! e bine , asa ? Sa vedem ( acum au ridicat camera , imaginea) : Unu , ketto, trei , negy, cinci/ot ... gata : 3000 sunt.Auleooo , nu e bine ca mai sunt si pe partea aialalta : din nou : ot, sase , het, opt, kilenc : tot 3000 sunt.Auleooo dar mai sunt si la peluza : e plin : deci : tiz, unsprezece , tizenketto, paisprezece... tot 3000 ies.Tribune + peluze : 3000 .Haromezer.
  • 2016-9-07, 23:54
  • Scris de : Nu-i bai...
nu-i bai...3000 or fost ? Poate baga ceva poze caci in cele 8 de pana achume nu se vede prea bine...pana dimineata , poate ?
  • 2016-9-07, 23:11
  • Scris de : Iar
Clujul domina categoric, kaktii de la ASA faulteaza non-stop, trebuie sa se faca dreptate!
  • 2016-9-07, 23:20
  • Scris de : kvsc
Ce cluj ba shobholane
  • 2016-9-07, 23:42
  • Scris de : F
Acsfane, mars pe dealurile tale, tzaranushule
  • 2016-9-08, 00:10
  • Scris de : din XXL te-ai facut F?
Bravo Rus! Sobolanilor asa patesc toti care angajeaza tradatori! Da nu ne explici si noua atitudinea marelui antrenor miriuta care-si baga si-si scotea.....catre banca adversa? Civilizat antrenor! civilizat public ca la opera! Pizdelor pizdelor!!! Si tot ca la opera aruncati in timpul jocului cu bolovani in cap la actori!!! Bravo bozgorilor!!! Asa sa va vada lumea cine sunteti cu adevarat. Gunoaie de mongoli
  • 2016-9-08, 00:00
  • Scris de : Hacker
Psihoticule, de ce nu esti pe stadion? Abia astept sa-ti public datele.
  • 2016-9-07, 23:03
  • Scris de : Uist
Mama, te iubesc, desi practici tarife piperate, dar nu ca pe ACSFAN Chiuveta.
  • 2016-9-07, 23:01
  • Scris de : civilizație :))
Numai țărani în cocina. arunca cu ce prind după jucători.
  • 2016-9-07, 22:41
  • Scris de : hoopa
gata. Șobolanii se duc la fund. Anul ăsta retrogradeaza și LACATUL
  • 2016-9-07, 22:38
  • Scris de : Hajra ASA!
Huj HUj Hajra! Elore Kuku! Am crezut ca domnii din satele unguresti ale clujului sunt ....domni, dar i-o amestecat paszkanii cu covasneni si harghiteni si din public de gayiuti i-o facut "ultrasi gayiuti". Sa strige ungurii unii la altii "pisdelor, pisdelor" n-am mai pomenit! Ioi Istenem, istenem ca se gata lumea!
  • 2016-9-07, 22:37
  • Scris de : XXL
Vind fular cu kvsc190 7strazi. O dau eftin
  • 2016-9-07, 22:27
  • Scris de : odaaa
goooolll bine asa:)))) kvsc e praf :))
  • 2016-9-07, 22:24
  • Scris de : XXL
recunosc ca sunt un taran din savadisla si am venit la cluj sa vand cartofi, dar nu eu am aruncat din tribuna cu monezi in jucatorii de la ASA. JUR!
  • 2016-9-07, 21:49
  • Scris de : D
Formidabil meci al CFR-ului. Este cel mai bun meci al echipei in acest an si unul dintre meciurile de cea mai inalta calitate fotbalistica din acest sezon in Romania!
  • 2016-9-07, 22:19
  • Scris de : XXL
Chear din ieuropa as completa ieu