Fotbal

Update Le spunem "studenţi", în amintirea echipei din secolul trecut, dar câţi jucători de la "U" Cluj sunt înscrişi acum la facultate?

Ei sunt studenţii de la "U" Cluj!

Când scriem sau vorbim despre fotbaliştii Universităţii Cluj, îi alintăm "studenţi", în amintirea vremurilor în care dacă Andrei Sepsi programa un antrenament la 11 dimineaţa, nu venea nimeni, fiindcă toată echipa era la cursuri. Iar, dacă e să-i credem pe Ioan Chirilă sau Gheorghe Bodea - sau mai simplu, să urmărim carierele lui Neşu, Luca, Ivansuc ş.a. după ce au pus ghetele în cui - aproape toţi câştigătorii Cupei din 65 erau şi studenţi foarte buni.

Chiar dacă în ultimele decenii, pe la "U" Cluj (şi în fotbal în general) jucătorii sunt (mai mult sau mai puţin) profesionişti şi nu mai au timp de facultate, echipa a rămas "studenţească" până în zilele noastre, când se mai aude în peluză câte un Gaudeamus igitur.

Iată catalogul cu studenţii, fără ghilimele, ai Universităţii Cluj de astăzi. Sunt 16 la număr. 

Robert Boboc, anul I la Educaţie Fizică şi Sport, UBB

Andreas Calcan, anul II la Educaţie Fizică şi Sport, UBB

Darius Hâmpea, anul I la Educaţie Fizică şi Sport, UBB

Robert Keresztes, anul I la Educaţie Fizică şi Sport, UBB

Peter Molnar, anul I la Educaţie Fizică şi Sport, UBB

Alin Mutu, anul II la Ingineria Mediului, USAMV

Patrick Popescu, anul I la Educaţie Fizică şi Sport, UBB

Alexandru Ţicrea, anul III la USAMV

Alexandru Vaida, anul II la Educaţie Fizică şi Sport, UBB

Daniel Cocină, anul II la Educaţie Fizică şi Sport, Universitatea "Constantin Brâncuşi" din Tg Jiu 

UPDATE:

Cosmin Popescu, anul I la Educaţie Fizică şi Sport, UBB

Marvin Schiebanul I la Educaţie Fizică şi Sport, UBB

Radu Crişan,  Educaţie Fizică şi Sport, UBB

Rareş Cândea, Educaţie Fizică şi Sport, UBB

Mihai Butean, Facultatea de Construcţii, UTCN

Răzvan Greu, Facultatea de Ştiinte Economice şi Gestiunea Afacerilor, UBB

Comentarii
  • 2015-9-18, 09:52
  • Scris de : presa romana
Pe Bandi bacsi il chema Andrei Sepci...nicidecum Sepsi...da de unde sa stiti voi...
  • 2015-9-17, 20:43
  • Scris de : selectioner
gloabele astea de la u.cluj sunt cica ,,studenti,,si ei abia si-au luat bac-ul sau pun pariu ca nu scriu corect la o dictare dar ......FOTBALISTI are UNIVERSITATEA maaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa........
  • 2015-9-17, 21:02
  • Scris de : Mesaj de la un "intelectual" de Gruia semidoct si semianalfabet. Noroc cu netul ca se pot afirma in toată splendoarea. Bleah!
.
  • 2015-9-17, 20:43
  • Scris de : selectioner
gloabele astea de la u.cluj sunt cica ,,studenti,,si ei abia si-au luat bac-ul sau pun pariu ca nu scriu corect la o dictare dar ......FOTBALISTI are UNIVERSITATEA maaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa........
  • 2015-9-17, 19:53
  • Scris de : hiena
anunt de ultima ora,migratia emigrantilor va creste numarul de suporteri al echipei 1907 strazi ,blocul din spatele cocinei va fi casa emigrantilor,hai sictir
  • 2015-9-17, 20:00
  • Scris de : 2
dute mai la ziare
  • 2015-9-17, 18:21
  • Scris de : gusti
sa ii sugeti pe toti sobolanii din Gruia , leprelor analfabete !!!!!!!!!!!!!!!!
  • 2015-9-17, 19:30
  • Scris de : @
cata frustrare musteste in voi, taratoare cu fularele-n punga.
  • 2015-9-17, 17:54
  • Scris de : Antipolitrucul
Astept cu interes sa vedem cati impiegati de miscare si controlori de bilete sunt in lotul franei.Ura si la gara!
  • 2015-9-17, 17:44
  • Scris de : lulau
Hmmm, 16 din 25 , nu e chiar rau, restul inca sunt liceeni probabil viitori studenti si ei
  • 2015-9-17, 16:36
  • Scris de : exe
Studenții lui peste.99% dintre "jucători de fotbal poker"sunt niște băieți modesti ...indiferent unde joaca.Rar câte unu mai răsărit intre ei.
  • 2015-9-17, 14:07
  • Scris de : grigo
mai baieti fiti demni si lasati prostiile---intr o societate gasesti de toate , ca si intr o padure , .....................
  • 2015-9-17, 14:02
  • Scris de : @dinu
Da... pentru bozgorii care te-nconjoara esti indreptatit sa-ti pui astfel de intrebari. Cati oare si-au terminat liceul din Suat, Sic, Savadisla, Barai, Vlaha, Vaida Camaras, etc? Aia or fi doar mancatori de icre negre. Te pomenesti ca "purtughejii" si latino-manelistii adusi de scroafa sunt inscrisi la doctorate! Cat despre injurat, apoi ar trebui sa sti ca la orice om normal ii este scarba de sobolani
  • 2015-9-17, 13:57
  • Scris de : Florian
Uite frate 11 de la U sunt studenti. De la cfr are macar unul bacul? Hahaha portugheji si africani cu 6 clase la cefere. La fel ca cei 16 suporteri:)))
  • 2015-9-17, 21:21
  • Scris de : jksadas
uitate cu ce note o luat veres szilard de la cfr bacul anul asta si dupaia vorbeste
  • 2015-9-17, 16:33
  • Scris de : Ești Florian Walter Busca?:)))se vede
.
  • 2015-9-17, 13:41
  • Scris de : Dinu
Intrebarile corecte sunt: (1) dar cati jucatori din lotul de azi au facut liceul? si (2) cati dintre suporterii lor stiu sa scrie si sa citeasca? si (3) cati se pot abtine sa nu flegmeze, sa mestece seminte si sa injure in timp ce respira?
  • 2015-9-17, 13:59
  • Scris de : semnat Dinu, Postac de serviciu al CFR 1907 strazi
.
  • 2015-9-17, 13:52
  • Scris de : Ioji
Intrebarea corecta e cati sobolani visinii au terminat 8 clase? Pentru mecanic de locomotiva nu se cer studii...daca esti meserias si ai mana buna de lucru esti angajat. Despre controlori cfr nu mai zic acolo e suficient grupa mijlocie/ gradinita. Forta cfr victorir.
  • 2015-9-17, 16:53
  • Scris de : L
culmea prostiei, ca analfabetii suporteri de la nuliversitari sa vorbeasca de studiile echipei CFR...:)))) Bancul zilei! Noi v-am dat lectii de nenumerate ori...bravo celor inscrisi la studii, suporterii ar trebui sa-i urmeze, pt mai mult normalitate...
  • 2015-9-18, 08:31
  • Scris de : lectii
foarte mult normalitate la echipa nostru. Dam lectii cum se castiga campionaturi cu albitri si jucatori din alte echipe, cum nu se plateste jucatori, cum punem cantece frumos in boxuri. hai cfr, de noi nimeni nu se atinge!
  • 2015-9-17, 18:24
  • Scris de : muie cefura
"pt mai mult normalitate" ar trebui ca bozgorii ca tine sa invete limba romana.. sau in caz contrar sa fie eutanasiati :))