Fotbal

Video Fanii din Gruia, alături de jucători! Câteva zeci de suporteri i-au încurajat pe fotbaliştii lui Trică înaintea partidei cu rivala "U" Cluj!

VIDEO Fanii CFR cântă la antrenament!
Suporterii au fost prezenţei la antrenamentul echipei din Gruia. Foto: stiridesport.ro

Fanii din Gruia nu şi-au pierdut speranţa nici după 0-4 la cu Pandurii în ultima etapă de campionat! Aproximativ 70 de suporteri ai "feroviarilor" au ţinut să îşi încurajeze echipa înaintea partidei cu rivala Universitatea de miercuri. 

În ciuda vremii potrivnice, suporterii au cântat până la finalul şedinţei de pregătire, după care le-au urat baftă jucătorilor şi antrenorului Trică. Antrenorul de 39 de ani le-a promis că vor vedea o altă faţă a echpei cu Universitatea! "Pentru voi vom da totul în teren ca să câştigăm!", a fost mesajul lui Trică.

La meciul de miercuri din Cupa României sunt aşteptaţi circa 2.000 de suporteri ai gazdelor. O mare parte dintre aceştia vor intra pe baza abonamentelor. Cel mai ieftin bilet costă 50 de lei. 

 

 
Comentarii
  • 2015-3-04, 09:56
  • Scris de : dragos_eu
Astia is rudele fotbalistilor sau ce? Astia is fani sau PEPELEPE???
  • 2015-3-04, 09:03
  • Scris de : clujean
imi place sa constat ceea ce banuiam, majoritatea fanilor cefere poarta posete :)))) si se "iubesc" in spate
  • 2015-3-04, 09:38
  • Scris de : 1u
iar esti prost!8
  • 2015-3-04, 08:59
  • Scris de : cipriotu
Fr"u"strare mare fratilor .Noi am fost cu ei , voi unde a-ti fost ? Hai CFR !
  • 2015-3-04, 09:18
  • Scris de : ahile
de cand ati se scrie cu cratima? eu asa am invatat ca acea cratima tine locul unei litere. sau acum iti incepe ora de romana la scoala?
  • 2015-3-04, 09:39
  • Scris de : clujean
cenzureazate nu ai voie sa ii faci pe magnifici "inculti" ceferistii astia-s adevarate biblioteci mergatoare, plini de "almanahe" de la arpi, doar noi suntem huligani, far ascoala, drogati etc ei in schimb..... pe cale de disparitie :))))
  • 2015-3-04, 08:14
  • Scris de : xyz
U Cluj e oricum in finala cupei ,indiferent de rezultatul meciului ! Crf se desfiinteaza in maxim o luna !
  • 2015-3-04, 09:21
  • Scris de : M,,U``M,,U``
Pai numai asa puteti ajunge si voi sa castigati ceva. Poate nu stii dar si amarata aia de cupa pe care ati ,, castigat-o``in 1965 ati primit-o dupa o tragere la sorti.Vai mama vostra de echipa si caramela.CE fericire are el, ca se desfiinteaZA cfr-UL, poate sa se desfiinteze linistit dupa cata muie ati luat de la ei nici in trei generatii nu va vindecati de depresia adanca in care v-au bagat. Echipa si pola suporteri idem, adica oamenii si pula.
  • 2015-3-04, 09:48
  • Scris de : sss
Da ,28 victorii U ,22 cfr,a9 egaluri ! Cine a luat mai multa muie? Chiar si in jocurile pierdute v-am muit urat de tot !
  • 2015-3-04, 11:03
  • Scris de : Securistii si lingaii
Ma pula lasa-ma tu cu palmaresul all-time. Voi ati fost echipa partidului si securitatii locale, un fel de Dinamo mai mic. Voi sunteti echipa studenteasca doar cu numele. In realitate ati fost echipa lingailor si turnatorilor de la si la securitate. De cate ori trebuia sa castigati sa promovati sau sa nu picati se dadea ordin de la securitate si judeteana de partid si CFR-ul trebuia sa se ,, culce``. Putine au fost cazurile cand se juca pe bune si atunci CFR-ul va dadea MUIE cu tot cu partidul si securitatea voastra. Mai ales in perioada cand era Donea director la Regionala CFR. Ala isi baga pula in toata sandramaua voastra si se ducea personal in vestiarul jucatorilor si le dadea ,,liber la joc`` cu toate riscurile. Ala o fost barbat si avea curajul sa-i infrunte pe toti micimanii care faceau presiuni sa dea meciul la marele U. Asa ca imi bag pula in toata istoria si traditia voastra pentru ca eu stiu cine ati fost si cine sunteti si toti clujenii o stiu. Cu tot partidul si securitatea in spate n-ati fost in stare sa depasiti conditia de echipa obscura care mereu se lupta sa nu pice. Termenul de ABBA de la voi s-o inventat, care insemna un an in A si doi ani in B si tot asa.
  • 2015-3-04, 13:23
  • Scris de : bijbocu
Nu te da asa rotund napocanule! cand au fost mutati cu forta la ordinul lui Moga, jumate din echipa lui U la voi cum a fost? Batacliu, Hurloi, etc, atunci cum a fost tarane? De prosti ce-ati fost ati ratat promovarea si v-o futut Mateianu. Atunci partidul n-a existat? Vorbesti dupa dictarea lui pascani. daca te dai asa mare franar ar trebui sa stii ca jumate din jucatorii care au jucat la voi de-a lungul timpului, au fost de la U.
  • 2015-3-04, 11:19
  • Scris de : clujean
calm calm baiete vezi sa nu crape ceva in tine,si noi stim ce fel de oameni au fost sunt si vor fi pascani si muresan, stim cum au facut performanta cu arbitrii, "miticii" din frf si lpf si jucatori adversi. si pana la urma si trofeele voastre vor iesi la iveala si va veti intoarce inapoi de unde ati venit spre deosebire de abba, voi ati venit de nicaieri ati construit pe o minciuna si acum va intoarceti in neant. in timp ce sclavi ca tine isi baga unghia-n gat de frustare :))))))
  • 2015-3-04, 11:49
  • Scris de : Securistii si lingaii
Du-te ma pula. Cine-i sclav ma handi bandi ? Io tin cu CFR-ul din 1973 si nu m-o interesat in ce liga o jucat. Lasa nu ne spune tu istoria ca habar n-ai si nu te mai da clujean p-aici ca esti o VINITURA, crezi ca daca ti-ai legat pluta de piciorul podului Garibaldi esti Clujean ? Ni ma la el ce dume are taranusu de bloc. Da stii ce inseamna cuvantul neant ? Sau numa folosesti si tu termeni auziti, precum Vanghelie ?
  • 2015-3-04, 13:30
  • Scris de : Steaua cfr
crezi ca daca ai iesit la pensie impegat de miscare, impresionezi pe cineva? KVSC, Vasas, Dermagant, cfr, steaua cfr, ecomax, 1907...Cu cine ai tinut dintre astea?
  • 2015-3-04, 09:49
  • Scris de : sss
19 egaluri am vrut sa scriu !
  • 2015-3-04, 09:47
  • Scris de : xyz
Esti prost de puti ,se vede ca esti fan cocina !
  • 2015-3-04, 08:14
  • Scris de : misu
Hai CFR , restul este cancan frUstrat !
  • 2015-3-04, 07:29
  • Scris de : hahaha
mai multi jucatori decat suporteri trololol!
  • 2015-3-04, 06:16
  • Scris de : RebelU
dupa dezvaluirile de azi din GSP vor ramane 2 scroafa si petrica forza DNA!!!
  • 2015-3-04, 00:55
  • Scris de : bijbocu
franarilor, va puteti caca si-n sus ca-n curand intrati in faliment. Nu-i sigur ca mai apucati returul cu noi. Puteti sa bociti cat vreti, amu-i tarziu, pacatele se platesc si viata nu iarta. Va promitem ca uitam repede de voi, chiar de a 2-a zi dupa ce va declarati imposibilitatea de-a va face tabloul credal. Stim totul tarfelor. Absolut tot.
  • 2015-3-04, 09:40
  • Scris de : 1u
mai incearca.. hai sictir!
  • 2015-3-04, 00:20
  • Scris de : Janec
Dar voi cati ati fost la antrenamentul Universitatii Cluj ca sa-i incurajati? Voi sunteti mari suporteri U, o multime dintre voi se duc la meci doar cand U joaca impotriva CFR-ului, atunci sunteti multi dar cand jucati cu alte echipe abia aveti suporteri. N-aveti bani sa va duceti la meciuri?
  • 2015-3-03, 23:16
  • Scris de : napoca
acolo nu is 70 , numa daca ii numeri de 2 ori eventual
  • 2015-3-03, 22:58
  • Scris de : ac/dc
Ce dezamagiti o sa fie maine :(
  • 2015-3-03, 22:41
  • Scris de : Juago Pinto
Mai multi jucatori decat fani.