Sport alert Mircea Cenan (RJ), rechemat în galeria Universităţii Cluj! "Nu avem lider"

RJ, rechemat în galerie! "Nu avem lider"

Adrian Falub a declarat, după meciul-tur din semifinalele Cupei României, încheiat 0-0 între CFR şi Universitatea Cluj, că speră, ca la meciul retur, care se va disputa pe 1 aprilie pe Cluj Arena, să vină la stadion 15.000 de oameni. Tehnicianul lui "U" crede că peluza va fi plină. 

Unii suporteri sînt de părere, însă, că galeria nu are, în continuare, un lider şi fac apel la Mircea Cenan, supranumit "RJ", ultimul şef de galerie recunoscut de majoritatea fanilor alb-negri. 

"Adi Falub are mare dreptate: nu avem un lider în teren. Din păcate nu avem un lider nici în peluză. Încă. De aceea fac apel la Mircea....Revino acum - e momentul - şi sună adunarea, aşa cum au făcut-o pe vremuri alb-negrii la revenirea din bejenie. Adună oastea....", scrie editorialistul Gelu Radu pe cel mai vechi şi mai reprezentativ site al suporterilor alb-negri, ucluj.ro. Textul complet e AICI

Mircea Cenan este responsabil de relaţia cu suporterii la clubul Universitatea Cluj. 

 

Comentarii
  • 2015-3-06, 12:27
  • Scris de : Dan Manastur
Mai Gelule,propunerea ta nu e rea dar nu va aduce rezultate.Parca sinteti loviti cu leuca in cap toti suporterii de nu va dati seama de cruntul ADEVAR.Trebuie jucatori DE VALOARE sa cistigi puncte,nu spectatori,galerie,directori tehnici,spirit si alte prostii.
  • 2015-3-06, 09:10
  • Scris de : clujean
da mah cretinule... de fapt nici nu am intrtat pe stadion ca era plin de franari pana la refuz .... ce draq tot fumati?
  • 2015-3-05, 21:17
  • Scris de : clujean
Ogararu a visat 30000 de spectatori, Falub viseaza 15000.daca vor fi 5000 va fi extraordinar.Oricum se va muta Oserul pe Cluj Arena si Targul de vite.
  • 2015-3-05, 18:39
  • Scris de : u cj
shobo popey -franar mongol,du-te cu ma-ta pe turzii sa faceti cate 50 de lei.
  • 2015-3-05, 16:26
  • Scris de : clujean
U-i echipa de romani care nu-si are stapan, de asta are un farmec pe care voi minoritarilor nu o sa-l intelegeti niciodata traind in a voastra frustrare
  • 2015-3-06, 13:26
  • Scris de : Baronul Banffyy stapanul vaii Somesului
Ce ar trebui sa intelegem, mai ? Vezi ca nu noi am fost 1200 de ani sclavi, iobagi si slugi. In functie de orinduirea sociala. Noi n-am avut si n-o sa avem niciodata suflete de slugi, chiar daca numeric am scazut drastic datorita lui Ceausescu in acest oras.Sufletul de sluga cauta-l la altii, stii tu la cine.
  • 2015-3-06, 21:49
  • Scris de : vlad
Arianule te așteaptă zoltan pop in Canada . Du-teeee!
  • 2015-3-06, 13:42
  • Scris de : pula din pizda
las ca voi ati fost pasalac turcesc,ati fost dominati in capitala voastra de vreo 3 ori...o data de otomani si de doua ori de romani...cum era aia cu sufletul de sluga? :) aaa si sa nu uitam de alti 300 de ani cu austriecii...
  • 2015-3-06, 13:13
  • Scris de : Hostezanul
Mai MAJORITARULE vezi ca pana in 1965 cam 80% DIN POPULATIA cLUJULUI ERAU minoritarii DE AZI. Nu stiu despre ce vorbesti. Dar In acele vremuri toti HOSTEZANII tineau cu Stiinta si la stadion nu prea se auzea vorbindu-se majoritareste. Dar tu n-ai de unde sa le stii pe astea ca esti un pui de vinitura si crezi ca viata a inceput in Cluj numai dupa 1985, anul in care o absolvit taranoiul de taica-to scoala profesionala la Traian Vuia. Poate nu stii prostule dar toti fostii jucatori de la U, in frunte cu doctorul Luca, Petru Emil, Ivansuc, Remus Campeanu, etc. si terminand cu Marcel Lazareanu vorbeau si vorbesc ungureste mai bine decat popa Tokes. Daca nu ma crezi intreaba-i, prostalaule.
  • 2015-3-06, 22:03
  • Scris de : ?
Dacă înaintașii tăi hostezani țineau cu ,, U" dupa cum spui,înseamnă că ti-au transmis și ție acest lucru și logic, ești U-ist.Nu?
  • 2015-3-05, 19:06
  • Scris de : Fellegvár
Mai de graba echipa pe care maghiarii il duc pe spate,ai vrut sa zici.Numai ca sa fim obiectivi: Muzsnai,Mészáros,Ritli,Jaskó,Szilágyi,Kovács etc. Hai draga CFR előre!
  • 2015-3-05, 15:29
  • Scris de : popey
HAHAHAHAHAAH 15000 nu ati avut in tot campionatul mai sobolanilor!!! se vede ca nu aveti lider nici in teren nici in tribuna!! sunteti niste oi care stau capra la mitici!!
  • 2015-3-05, 17:56
  • Scris de : Trr
Prefer 2000 care canta si fac atmosfera decat 15000 de spargatori de seminte . Peluza voastra cetatea noastra sobolanilor v-am dat afara de la peluza rusinos
  • 2015-3-05, 21:06
  • Scris de : amorim
care peluza idiotule ? ca tu ai stat defapt in coltul dintre peluza si tribuna amaratule
  • 2015-3-06, 13:38
  • Scris de : pula din pizda
las ca ati avut voi sobolanilor...in galerie sunteti 150 si la meciul cu noi sunteti 300 mai faceti si mars...de unde pula mea v-ati strans atatia?si apropo noi am fost o mie si ne-am auzit mereu peste voi,cocalarilor!tot ce ati facut voi tot meciul a fost bulangeala cu steagul ala furat asa cum s-a furat!chiar stit sa va laudati,cum era mesajul ala?aaa,tocmai v-ati contrazis =D
  • 2015-3-05, 16:59
  • Scris de : napoca
2000 de oameni ati fost ieri franarule si mai si comentezi
  • 2015-3-05, 17:32
  • Scris de : mimi
Vezi de treaba !!