Fotbal

  • ASA Târgu Mureș
  • CS U Craiova
  • STEAUA Bucureşti
  • PANDURII Tg Jiu
  • PETROLUL Ploieşti
  • ASTRA Giurgiu
  • DINAMO Bucureşti
  • FC BRAŞOV
  • CFR Cluj
  • RAPID Bucureşti
  • CONCORDIA Chiajna
  • GAZ METAN Mediaş
  • OŢELUL Galaţi
  • U cluj
  • VIITORUL Constanţa
  • CEAHLĂUL Piatra Neamţ
  • FC Botoșani
  • CSMS IAŞI

Video Pentru prima dată în istoria Arenei Clujului, fanii lui "U" au fost dominaţi în multe momente de peluza adversă, acolo unde cânta galeria Rapidului!

VIDEO: Duel superb "U" - Rapid în peluză
Fanii Rapidului, la Cluj. Foto: Daniel Rus / stiridesport.ro.

Chiar dacă "U" Cluj şi Rapid se zbat la talpa Ligii I, galeriile lor rămân printre cele mai frumoase din ţară. La meciul de sâmbătă, încheiat 1-0 pentru ardeleni, suporterii ambelor echipe au făcut spectacol în peluze. Dacă galeria lui "U" este recunoscută pentru faptul că vine mereu cu cântece noi, iar la meciurile importante creează show-uri pirotehnice de mare anvergură, ritmul tobelor rapidiste este celebru pe toate stadioanele din ţară, galeria vişinie fiind poate cea mai "melodioasă" din Liga I. 

Interesant este faptul că sâmbătă, pe Cluj Arena, galeria Rapidului a dominat de multe ori fondul sonor al partidei. Motivul? Fanii lui "U" au fost doar cu 200 mai mulţi decât oaspeţii. În peluza dinspre hotelul Sport au stat 780 de ultraşi, în timp ce în sectorul destinat galeriei oaspeţilor au fost 580 de voci.

Este pentru prima oară când pe stadionul pe care fanii l-au denumit "Dr. Mircea Luca" "studenţii" au simţit de câteva ori că erau în deplasare, ceea ce a făcut ca duelul de la distanţă dintre cele două peluze să fie cu atât mai spectaculos! De fiecare dată când rapidiştii se auzeau mai tare, venea imediat reacţia superbă a suporterilor Universităţii! 

 

 
Duel superb "U" - Rapid, în peluză!

SPECTACOL! Pentru prima dată în istoria Arenei Clujului, fanii lui "U" au fost dominaţi în multe momente de peluza adversă, acolo unde cânta galeria Rapidului. Motivul? http://bit.ly/1FaF6VI

Posted by StiriDeSport.ro on Tuesday, April 7, 2015

 

CITEŞTE ŞI: Victoria istorică din Cupa României împotriva CFR-ului nu a schimbat nimic în afară de statusuri de Facebook. Doar 3000 de spectatori, la meciul cu Rapidul

Comentarii
  • 2016-2-11, 00:22
  • Scris de : BogdanB
Căutăm Operatori calculator pentru publicare anunțuri. Se lucrează comod din confortul casei tale. Program flexibil(part-time, full-time) Cerințe: - Cunoștințe minime PC ; - Necesar calculator; - Conexiune internet; - Răbdare; - Seriozitate. NU este necesară experiență! Instruire gratuită oferită în format electronic prin e-mail. Veți trece mai întâi prin instruire, apoi veți fi selectat și puteți să începeți activitatea. Pentru detalii trimiteți „INFO” la adresa de e-mail : bogdan.gabriel27@yahoo.com Oferim și solicităm SERIOZITATE !
  • 2015-4-07, 20:58
  • Scris de : holo
Tocaci Ghiorghi:Ce ai ungure s-o umflat gulasu-n tine?
  • 2015-4-07, 21:31
  • Scris de : holo
Tocaci Ghiorghi: Era să uit tocmai ce era mai important: să-mi sugi p. .a obositule.
  • 2015-4-07, 18:17
  • Scris de : alb negru
Două galerii frumoase două echipe frumoase pline de istorie, echipe care nu vor dispărea niciodată pentru că ele vor fi mereu în inimile noastre, referitor la papagalul cfr-ist care a văzut o parte a meciului la tv și care n-are ce căuta aici în mod normal: mă sughi bughi voi nu vă băgați în discuții despre galerii, doar priviti-le si doriti-va să aveți și voi una, tai-o
  • 2015-4-07, 16:55
  • Scris de : ionel
Pe National Arena 2000 de rapidisti dominau 40.000 de stelisti.
  • 2015-4-07, 16:55
  • Scris de : v
1. Am vazut o parte a meciului la TV. Intr-adevăr, in mai multe rânduri, frumoasa galerie a Rapidului (apropos, cand vor putea fi văzuți măcar 580 de ”pinguini” intr-o deplasare la București? - CFR-iștii au fost peste 1000 la diferite finale de Cupă) a dominat nucleu dur al Mănășturului și al ”gropilor” din Mărăști. 2. ”Onești” și ”onorabili” cum sunt, și dominați de spiritul ”academic”, Bușcă, Ana-Maria Mop și V. Munteanu au inventat formula după care galeria oaspete să stea în inelul inferior (să se audă mai puțin), iar urletele ”ultrașilor” locali să domine stadionul. Multă corectitudine șade în voi, măi G”u”noierilor. 3. Am fost 103, la semifinala Cupei. Nu suntem în momentele cele mai bune. Dar, noi ne iubim, în primul rând, echipa noastră, nu o urâm pe a altora.
  • 2015-4-08, 09:29
  • Scris de : Manastur alb-negru.
Ati fost o mie in finale de cupa NU IN CAMPIONAT.Nu compara meciurile.De ani buni obiectivul nostru este salvarea de la retrogradare si cu toate astea adunam o medie de 5000 in intreg campionatul.Cind era groful din deal pe val si va bateati la campionat reuseati sa adunati si voi o medie de 5000.Atunci mergea lumea la performanta.Sa va vedem acum.De fapt am si vazut la meciul cu Otelul citeva sute din care citeva zeci in galerie.
  • 2015-4-07, 18:58
  • Scris de : eu
Da, ne-am bucurat imens că ne-am pișat pe șobolanii securistului din deal, dar asta nu înseamnă că nu trebuie să privim obiectiv după euforia de miercuri: am bătut la penaltiuri cea mai slabă echipă din liga1, formată din mercenari incompetenți, neplătiți cu lunile. Echipa a 2-a de juniori a noastră ar fi fost un adversar mult mai redutabil decât peniblii șobolani, încurajați de 6 (șase) plătitori de bilete+încă 1, Gadola, care-i și întrece. Așa că a avea 3 mii de oameni pe zero grade, într-o sărbătoare, având un joc penibil, fără gol marcat, fără perspective, conduși de un patron penal care i-a dat cfrului campionatul prin blat, care ne-a băgat în insolvență - este un lucru FORMIDABIL. Cfriștii au fost cu noi în turul cupei 150, dintre care bilet plătiseră 10, restul aveau invitații. Muje cfr, haide „U”!
  • 2015-4-08, 08:46
  • Scris de : 1u
esti d o prostie imensa! vai d poola ta!
  • 2015-4-07, 18:56
  • Scris de : RebelU
cand ati fost voi o mie sobolane? nici macar la semifinala de cupa disputata in CLUJ nu ati fost decat 6.. restul de 100 au fost adusi cu arcanu din firmele lui gadola
  • 2015-4-07, 17:59
  • Scris de : nas
ma fataraule vau cumparat sefii bilete altfel voi nu erati in stare sa veniti nici 2 oameni suporteri de tastatura tari in gura pe net si pisati pe stadioane
  • 2015-4-07, 17:14
  • Scris de : A
Bai ciorotes mongol, cand mergea galeria Universitatii prin tara in anii 70-80-90 iesea lumea la geam si aplauda. Si mergeu la fotbal, handbal, baschet, volei. Pe atunci spurcaciuni ca mata stateau capra la Sinterom vineri seara sa incarce get(z) sa te nasca.
  • 2015-4-08, 08:48
  • Scris de : 1u
dada, ai mare dreptate! q diferentza k ai descris exact c facea mu.ma-ta! hahahahahaaaaaaa, medikmenteeeeeee
  • 2015-4-08, 00:14
  • Scris de : v
Draga@a, imi spui si mie de ce nu mai mergeti si acum, galeria Universitatii, prin tara? Dar, macar la meciurile de acasa ale lui U. Pe mine, ca suporter al CFR-ului, dar care tin si cu U, chiar si cand joaca cu "infratita" Dinamo, m-ar bucura sa vad multi suporteri pe Arena clujeana; nu doar la meciurile cu CFR. Atunci va declansati prostia furibunda, in loc sa va bucurati ca jucati cu prima echipa, care a castigat campionatul Romaniei, din Cluj-Napoca. Voi, in ura voastra imunda, nici nu realizati, macar dupa limbajul folosit, ca multi universitari clujeni nu mai tin cu U, din cauza voastra.
  • 2015-4-08, 08:49
  • Scris de : 1u
mare dreptate ai mo! havelo bahtalo!
  • 2015-4-07, 17:08
  • Scris de : stai jos prostovane