Fotbal

Update S-au vândut 9.000 de bilete până acum! Cei care vor să asiste la meciul "U" - CFR mai au timp să-şi ia tichet până la ora 19:30

9.000 bilete vândute până azi, ora 15!

UPDATE, miercuri, 1 aprilie: 9.000 de bilete s-au vândut până la această oră. Organizatorii le transmit celor care vor să-şi cumpere tichet să se grăbească, pentru a nu se crea aglomeraţii. Casele se închid la 19:30, cu două ore înainte de startul partidei! Cartea de identitate este obligatorie. 

........................

UPDATE, marţi, 31 martie: Până astăzi, la ora 15:00, s-au vândut 6.000 de bilete la meciul "U" Cluj - CFR (miercuri, 1 aprilie, 21:30) din semifinalele Cupei României.  La acesta se adaugă şi 600 de abonaţi, care vor intra gratuit. Mai sunt două zile în care se pot cumpăra bilete, astfel devine tot mai sigur faptul că la partida aceasta vom asista la un record al sezonului, poate chiar al ultimilor 2 ani. Detalii, mai jos. 

UPDATE, luni 30 martie: Astăzi, după închiderea caselor, numărul aproximativ de bilete vândute este 4.000, conform oficialilor clubului.

------

Meciul dintre Universitatea Cluj şi CFR Cluj (miercuri, 1 aprilie, 21:30) din semifinalele Cupei României va stabili, cel mai probabil, recordul sezonului în materie de bilete vândute la o partidă pe Cluj Arena (vezi aici recordurile all time). Deşi până la această oră s-au vândut doar 1.500 de bilete, trendul e crescător.

"Dacă facem o comparaţie cu meciurile precedente, cifra este foarte bună până acum, deoarece spectatorii sunt obişnuiţi să-şi cumpere bilet în ultimele două zile.

Totuşi, le reamintim fanilor că, în ziua meciului, casele de bilete se vor închide la ora 19:30, respectiv cu două ore înaintea meciului şi le recomandăm să-şi cumpere bilete din timp", este mesajul biroului de presă al "U" Cluj, trimis fanilor prin intermediul stiridesport.ro.

Programul caselor de bilete de la Cluj Arena:

luni, marţi - 12:00 - 18:00

miercuri - 10:00 - 19:30

Important de ştiut:

- meciul începe la 21:30

- în tur, scorul a fost 0-0

- abonaţii au intrare liberă.

- biletele se cumpără pe baza buletinelor, în urma unei informări a jandarmeriei

- elevii, studenţii şi pensionarii au reducere 50 la sută

- copiii sub 7 ani intră gratuit

PREŢURILE BILETELOR la meciul U Cluj - CFR Cluj din Cupa României

Peluza I (inel superior, unde stau fanii lui "U" Cluj) – 10 lei 
Tribuna a II-a: 20 de lei
Tribuna I: 30 de lei
Zona VIP, etaj 4 – 50 de lei
Zona VIP, etaj 3 – 60 de lei
Zona VIP, etaj 2 – 100 de lei
Peluza a II-a (inel inferior, destinat galeriei CFR Cluj): 200 de lei
Peluza I (inel inferior): 200 de lei 

CITEŞTE ŞI EXCLUSIV! Oaspete-surpriză în tribunele Cluj Arena la meciul din 1 aprilie! "Ar fi un semnal că sîntem toţi împreună"

Comentarii
  • 2016-2-11, 00:23
  • Scris de : Bogdan
Căutăm Operatori calculator pentru publicare anunțuri. Se lucrează comod din confortul casei tale. Program flexibil(part-time, full-time) Cerințe: - Cunoștințe minime PC ; - Necesar calculator; - Conexiune internet; - Răbdare; - Seriozitate. NU este necesară experiență! Instruire gratuită oferită în format electronic prin e-mail. Veți trece mai întâi prin instruire, apoi veți fi selectat și puteți să începeți activitatea. Pentru detalii trimiteți „INFO” la adresa de e-mail : bogdan.gabriel27@yahoo.com Oferim și solicităm SERIOZITATE !
  • 2015-4-01, 11:54
  • Scris de : Adi
Multumiti conducerii voastre de cacat si lui iuliu muresan pt pretul biletelor. Roata de se invarte jegurilor
  • 2015-4-01, 16:25
  • Scris de : a
Ceea ce nu inteleg in atitudinea ultrasilor U-isti, este de ce nu-si doresc si ei sa mearga cat mai multa lume pe stadion. Asta contribuie la spectacol.
  • 2015-4-01, 11:55
  • Scris de : 1u
esti prost. p deasupra vetz fi amendatz d OPC.
  • 2015-4-01, 10:54
  • Scris de : Comunicat peluza cafenie
Rog toti cei 100 de suporteri sa faca un efort sa cumpere bilete cu 200 lei in tarc. Nu luati bilete in tribune la aceasta deplasare de la Cluj. Suntem peste tot acasa, dar o vizita la dentist ne ar costa mai mult.
  • 2015-4-01, 11:56
  • Scris de : 1u
sa n suji poola la tatz!
  • 2015-4-01, 09:27
  • Scris de : In cluj doar " U " conteaza.
Pizdelor va asteptam dupa bilete daca aveti sange in instalatie. Nu aveti nici o sansa sa intrati in tribune, numai travestiti. Daca vreti sa va sustineti hibridul in tarc cu voi 200 lei . Sau la birt la tv
  • 2015-4-01, 08:24
  • Scris de : .Muie cfr
.
  • 2015-4-01, 00:14
  • Scris de : clujean
cfr-ul va castiga au echipa mai buna cu mult .
  • 2015-3-31, 23:15
  • Scris de : Adrian.
Voi merge sa sustin ambele echipe. Cel mai bun sa castige , as vrea cfr deoarece ne-a reprezentat orasul cu multa mandrie in europa. Pentru atmosfera suporterii lui U sunt de 9 pentru echipa 2
  • 2015-3-31, 23:02
  • Scris de : No haideti sa va violam curvelor
Va dam foc sobolanilor
  • 2015-3-31, 22:43
  • Scris de : JVNS
Pe faza baieti maine venim dupa bilete .
  • 2015-4-01, 06:57
  • Scris de : @jvns
Sunteti diabolici :)))) Voi sunteti cei mai in masura sa amenintati :))))
  • 2015-3-31, 22:45
  • Scris de : 'U'
Va asteptam la bilete veniti toti ?:))) Sa vedem aveti tupeul sa cumparati bilete la tribuna 1 va rpupem capul daca va prindem acolo.
  • 2015-3-31, 22:48
  • Scris de : JVNS
maine va invatam minte . luam si bilete si pe voi in pula
  • 2015-3-31, 22:50
  • Scris de : Sepcile Rosii
Sa vedem aveti coaie va asteptam la casele de bilete si daca esti asa de smecher sa ne zici si ora cand veniti?
  • 2015-3-31, 23:12
  • Scris de : cluj napoca e cfr !
Sunteti 100 de huligani din cauza carora nu poti sa mergi linistit la un meci . S-a saturat Clujul de voi , deaia aveti 1500 de oameni la meciuri , voi va credeti simbolul Clujului cu CFR 8000 , in rest in 4 etape 8000 , vai de pula voastra.
  • 2015-4-01, 00:31
  • Scris de : Mda
Care 8000 ?:))) ca 8000 nu au fost nici daca aduni de la toate meciurile din retur :))))
  • 2015-3-31, 23:16
  • Scris de : JVNS
flamanzilor :)) stati de dimineata pana seara ca si azi fomistilor . Poate nu ajungeti maine la meci grija mare.
  • 2015-4-01, 17:16
  • Scris de : a
inca nu a-ti venit pe noi ? aseara ne amenintai pe net ca vi pe noi si iei si bilete ? asa sunteti pizde numa pe net si cand sa faci o treaba te ascunzi futuva in gura de tarfe ce sunteti aseara erai tare pe net ca vi si iei bilete si ne bati :)))))) fututi gura ta de fetita visinie
  • 2015-4-01, 07:41
  • Scris de : 'U'
@JVNS Poate nici nu ajungeti in preajma stadionului noi suntem la stadion fraiere :))))
  • 2015-3-31, 23:32
  • Scris de : Muie cfr
Haideti sa ne umpleti pula cu ruj tarfelor. Sa va luati si posetele
  • 2015-3-31, 22:32
  • Scris de : blabla
huligani, derbedei.... cum sa nu fie lasati bietii sinistrati de la chefere sa isi cumpere bilete !?!
  • 2015-3-31, 21:19
  • Scris de : Donati sange curvelor daca n aveti bani
.
  • 2015-3-31, 20:54
  • Scris de : gogu
Stimați ziariști pupincuristi la U Cluj.Stiati de faptul ca azi stadionul "Bani Publici Arena" a fost păzit de o gașca de Uisti? (șomeri probabil)..ca nu cumva cfr iști sa și cumpere bilete mai ieftine.Asta promovati voi.Ura și violenta.
  • 2015-3-31, 21:00
  • Scris de : Andrei
@gogu Sa ne sugi pulele cand a fost 150 de lei in gruia biletul de ce nu ai comentat bagamias pula in mata .Maine vom sta toti acolo sa nu luati bilete decat in sectorul vostru cu 200 de lei.Muie cfr!!
  • 2015-3-31, 20:50
  • Scris de : mosu
Pentru idioti ca unii dintre cei care scriu pe aici, stadionul va fi gol. Rusinos pt. un oras. Multi nu vor merge la meci,doar din spaima de a ajunge intre sau pe mana galeriilor.
  • 2015-3-31, 21:31
  • Scris de : Peluza Sepcile Rosii
Puteti sa luati bilete unde vreti si la tribuna 1 si la trbuna a 2 nu trebuia sa intrati in galerii si mai lasati povestile de adormit copii ca orice om normal poate lua bilet unde este in siguranta normal nu intrii cu insemnele altei echipe decat in sectorul rezervat si daca intrii suporti consecintele.
  • 2015-3-31, 21:23
  • Scris de : Care galerii travestitule? Ca numai una este
.
  • 2015-3-31, 19:44
  • Scris de : GUNOAIE
Au stat 15 maimute evadate de la zoo toata ziua in fata stadionului doar sa nu isi ia cfr-istii bilete . Va meritati soarta sa stati 15 ani in B , gunoaie ordinare evadate de la Zoo . MUIE VOUA
  • 2015-3-31, 21:30
  • Scris de : Muie cfr
Foarte bine. Maine o sa stam mai multi. Deviza noastra FARA TRAVESTITI FARA SOBOLANI FARA PIZDELE DIN GRUIA pe stadion
  • 2015-3-31, 20:50
  • Scris de : 'U'
Gura franare maine vor sta 50 la bilete sa vedem unde va luati bilete fraierilor aveti tupeu sa luati la tribuna 1 daca vreti la meci e 200 de lei pentru voi:)))))
  • 2015-3-31, 20:14
  • Scris de : eu
Taci, băi, schizofrenicule. La ce violență și la ce frustrări refulezi, tu ești cel mai pasibil de internare și ești o dobitoacă amărâtă de zoo. S-a găsit birjarul să dea lecții de civilizație. Măcar dacă ați fi calmi precum Iuliu când minte (și ăla e un talent...) Desființarea, șobolani blatiști, se termină senvișurile, se termină blaturile, mafia. Se închide taraba și gata, trebuie să țineți iarăși cu steaua sau rrapid (sau târgu mureș?...)
  • 2015-3-31, 19:56
  • Scris de : dan
Hihi ! te ai speriat pustiule ?
  • 2015-3-31, 20:01
  • Scris de : anonim
cel mai mult s-a speriat ma ta cand ai iesit tu
  • 2015-3-31, 17:21
  • Scris de : ION
Mi se pare penibil sa strigi la galerie AFARA,AFARA CU UNGURII DIN TARA si voi sunteti jumatate unguri! E ceva de nivelul cel mai de sus al CRETINISMULUI !
  • 2015-3-31, 20:53
  • Scris de : La noi in galerie sunt unguri dar nu sunt unguri sovini ca si la cfr kvsc
Sunteti singura asa zisa galerie unde bozgorii stateau sus si romanii jos. Acuma v ati vandut peluza curvelor
  • 2015-3-31, 17:15
  • Scris de : ION
Voi cei de la U cluj nu mai tot o dati cu ungurii inainte ca jumatate din galeria voastra sunteti UNGURI incepand cu fenomenalul HIENA pe care il chama ATTILA ! Asa ca ciocul mic si joc de glezna ! Nu fiti PENIBILI!
  • 2015-3-31, 16:48
  • Scris de : eu
Cel mai GAY refren - Haide draga CFR, sa nu va uitati posetele curvelor!
  • 2015-3-31, 15:32
  • Scris de : aa
al dracu soriceii astia visinii in tur la ei acasa au fost 100 si acuma fac gura ca e 200 de biletu si boicoteaza meciu de parca mare pierdere ar fi fara 100 de pudarei
  • 2015-3-31, 15:17
  • Scris de : Mda
Ba scoateti poza din articol ca n-au vazut franarii asa galerie si peluza frumoasa in viata lor inca se tot minuneaza imediat dau comentarii ca e trucata poza
  • 2015-3-31, 23:40
  • Scris de : Sory
O singură dată pe an aveți suporteri la meci,cănd jucați cu CFR CLUJ,în rest suflă văntul,de cănd jucați pe stadionul ăla nu a fost plin niciodată.După meciul de măine o să amenințați jucătorii conducerea și în general pe toată lumea,iar stadionul va fi și mai gol.Norocul vostru că mai aveți un meci cu CFR sezonul ăsta și poate vă plătiți chiria și scăpați,că din sezonul viitor faceți galerie la Clujana.
  • 2015-3-31, 17:42
  • Scris de : a
Galerie frumoasa, dar tembela deseori. O voi vedea trista la finalul meciului si, as pune pariu, unii dintre ciumpalaci o vor "incasa" de la JANDARI. Doamne ajuta!
  • 2015-3-31, 20:11
  • Scris de : Eu
Asta vi-i toată speranța, frînari spurcați, că intră jandarmii în noi. Se vede că susțineți un club de securiști și hortyști, că de aia încercați toate manevrele. Iar jandarmeria, cum toți șefii lor stau drepți în fața bivolilor securiști, se conformează. Dar tot degeaba, că veți fi 10 în 2 tribune + lojă, vânduții dracului
  • 2015-3-31, 06:07
  • Scris de : NUMAI "U"
SENZATIONAL :)
  • 2015-3-30, 21:35
  • Scris de : Arrow
Din pacate ora de disputare a meciului impiedica multa lume sa mearga la meci. Suntem la cheremul televiziunilor.
  • 2015-3-30, 18:14
  • Scris de : Lori KKWC
Eu tin cu CFR de cand se numea Steaua CFR Cluj. Mai pupam si eu un coi la Nicu Ceausecu...ce vremuri..Elore CFR
  • 2015-3-30, 18:08
  • Scris de : Dabuleni ultras
Tiganiada Dabulei + Magyar szarevök = LOVE
  • 2015-3-31, 09:47
  • Scris de : 1u
a kurva anyad!
  • 2015-3-30, 16:48
  • Scris de : misu
Hai CFR !
  • 2015-3-30, 16:50
  • Scris de : misu
Hai sanatatea, unirea dej, man. utd, man. city si celsi! oare cu cine mai tin?
  • 2015-3-30, 16:43
  • Scris de : 1907
M.uie lui Dan Muresan, inamicul sapunului!
  • 2015-3-30, 17:30
  • Scris de : :))
A ragait mata si ai tras concluzii? :)))))
  • 2015-3-30, 17:55
  • Scris de : 1907
Ma-ta are cratima, nespalatule!
  • 2015-3-30, 17:56
  • Scris de : nu, mata are sifilis cronic
  • 2015-3-30, 19:36
  • Scris de : fost coleg
JEGOSULE DE LA CUG, SILENTIUM!!!!DANEEEEEEEEEEE
  • 2015-3-30, 16:30
  • Scris de : RESLITY
E clar , nu se vand biletele asa cum ar fi vrut GuNOIERII ! Si nici nu se vor vinde , in ciuda apelului disperat si mascat , in acest articol ! Chiar credeti ca toti ,, pun botul,, , ca PINGuINII ?!
  • 2015-3-30, 16:39
  • Scris de : Paul Pop
Alt retardat, frustrat ca n-o primit banii din ajutorul social sa vina la meci.
  • 2015-3-30, 16:10
  • Scris de : Ceterasu din Savadisla
Da la noi cu buletine de Gheorgheni, Vlaha, Savadisla, Suat, Sic, Caian, Vaida Camaras, Covasna, Tg Mures, Harghita ne trebe bilete? Ca aheialalti din Gruia cand ne duceau la meciuri cu autobuzele, nu ne cereau.
  • 2015-3-30, 16:50
  • Scris de : obiala
Normal ca va trebuie bilete.Intrare libera avem doar noi, cei din Moci, Frata, Rachițele, Doda Pilii etc.Ce ați crezut:)))
  • 2015-3-30, 16:19
  • Scris de : Hiena
Puți a pește pingUinule, lasă vrăjeala.